Obrana proti dive zveri?

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

gunr

Obrana proti dive zveri?

Příspěvek od gunr » 08 srp 2006 12:03

ma nekdo zkusenosti se stretem s divou zveri (prase, vlk, liska...) a funguje na ne peprovy sprej?


Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 08 srp 2006 12:07

Jsem v lese denně 6 hodin, ale vlka ve volné přírodě jsem ještě neviděl. Lišku ano, ale asi na 100m. Prasata jsem několikrát viděl na naháňkách, když jsme je vyplašili tak letěly proti mě, ale ještě nikdy se mě nestalo že by některý z těchto zvířat měli sebemenší úmysly zaútočit.

Jinak Liška je mrštnější jezevčík, pokud nejseš chabrus tak na ni stačí kanady a na prase by ti pomohla tak kulovnice, tam s pepřákem ani s plynovkou nepochodíš.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 08 srp 2006 12:26

To já vždycky když na mě v lese zaútočí divoké prase, tak mu normálně dám pár facek a je klid.
Na vlky se mi osvědčilo chytit ho za nohu a párkrát s ním praštit o strom.
Na ty malé jako je liška, kuna, jezevec a moje přítelkyně stačí zařvat a vrhnout výhružný pohled.
Medvěda chvíli podržím v kravatě až mu dojde kyslík a potom ho pustím, on se za pár minut vzpamatuje, já mám zvířátka rád, nemusím je hned zabíjet.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Olaf

Příspěvek od Olaf » 08 srp 2006 12:27

Gunr sice nevím co řešíš,ale budiš. Vlci u nás v podstatě nejsou, až na nějaké vyjimky, prasata se Ti vyhnou sama / pokud tedy nebudeš bachně zrovna odchytávat selata/ a liška Tě snad neohrozí. S použitím pepřového spraye nemohu sloužit ale až některé z těchto zvířat doženeš, vyzkoušej to. :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 08 srp 2006 14:46

Vskutku zajimave tema :D

Peprak je dle meho tak leda na psa. Na divou zver peprak opravdu nebudes potrebovat. A kdyz se te nejakej slovenskej medved rozhodne zozrat :-) tak to udela i pres ty "feromony" :twisted:

Jinac na prasata nejvice zabira 308Win :D
tombr.a
Příspěvky: 160
Registrován: 03 úno 2006 17:07
Bydliště: Brno

Příspěvek od tombr.a » 08 srp 2006 16:30

Ja sem to vyzkoušel na nejakyho křižence velykosti vlčaka kterej chtěl pokousat mojeho jezevčika.Po celkem slušne davce chtěl sežrat i mě :shock:
Nevim jestli by ti to bylo v lese co platny :!:
troj
Příspěvky: 533
Registrován: 24 lis 2005 11:17

Příspěvek od troj » 08 srp 2006 17:30

dva roky zpatky sme byli s brachou na cundru v rumunsku v horach- jen tak na ostro bez stanu..pri jedne silne bource sme se schovali ve starym drevorubeckym srubu a po desti, kdyz jsem sel vykonat potrebu, tak koukam koukam kolem sebe a vidim stopy-trosku vzdalene pripominaly lidsky-rikal sem si "joo,bracha mi chce vystrasit tak si tady hral na medveda"..jenze bracha byl celou dobu zalezlej ve srubu a kdyz mi doslo ze sme se tam o minutku minuli s medvedem tak sem si nestacil ani zapnout poklopec jak sem utikal zpatky ke srubu..a pak se mi bracha akorat smal ze sem si po_cal kalhoty :lol: :lol:
jinak teda sem se musel trosku zasmat kdyz sem si precet dotaz na zdejsi myslivce jestli uz nekdy videli nejake dive zvire :D
v lese sem skoro vyrustal a zvirat sem videl spousta a nekdy hodne zblizka ale teda nikdy nemelo zadny chut si me dat k obedu! divoka zver nikdy, ale uz sem mel parkrat tu cest se psy ktery jejich panickove asi misto obeda pousteli do lesa..kdyz sem byl mrnous tak mi malem pripravili dva vlcaci o zivot..nebejt taty kterymu potom dost osklive pokousali nohy..
jinak dospelej clovek s holi v rce se psovi ubrani a zadny jiny zvire na tebe utocit nebude!!docela sem se divil loni kdyz sem byl zjara na obchuzce revirem tak sem narazil na maly selatka-stare ani ne tyden-stal sem dva metry od nich a ziral na ne..a bachyne byla prvni ktera vzala roha :lol:
jinak na netu sem videl pepraky proti medvedum-prodavaj se v kanade a sou veliky asi jako lak na vlasy..podle meho nazoru(a nejen meho) je to uplne k nicemu..
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 08 srp 2006 19:40

S tou bachyni si mel troji stesti. Ne kazda to udela. Na jednoho kolegu dost osklive "funela" ... kdyz ho s mladyma v lese potkala. Lekla se ho. V tom je to.
g.man
Příspěvky: 99
Registrován: 20 zář 2005 20:23

Příspěvek od g.man » 08 srp 2006 19:50

Pepřovej sprej na medvěda určitě zabere. On totiž jak ho uvidí, tak se umlátí smíchy :lol:
Lépe zbraň mít a nepotřebovat ji, než ji potřebovat a nemít.
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 08 srp 2006 20:13

jo jednou jsem pred bachyni taky pekne couval :lol: , sem si to takhle s hledackou stradoval lesem kudy normalni jedinec nejde vylezl jsem z krovi a byly tam asi 3 trestanci v pruhovanejch trickach + jedna bachyne ,ale mam takovej dojem ze ue me byla vykulena vic nez ja (malem sem se posral ) dal jsem zpatecku a v phodě . Kdyby se ale prti me rozebehla tak nevim nevim jestli bych se ji ubranil vojenskou lopatkou co jsem mel v ruce :lol:
troj
Příspěvky: 533
Registrován: 24 lis 2005 11:17

Příspěvek od troj » 09 srp 2006 22:54

nekde sem cetl ze mlade bachyne jeste nejsou tak agresivni a casto odbehnou ale stare kusy co uz maj asi kdejakej mindrak za sebou sou dost agresivni.... :lol:
nohavica stanislav
Příspěvky: 147
Registrován: 01 dub 2006 21:30
Bydliště: dolni lutyně

Příspěvek od nohavica stanislav » 10 srp 2006 14:17

chlapi ještě k těm divočákům,jednou meho kolegu pronásledoval postřelený lončák při dohledávce v kukuřici,druhý kolego mu ho odstřelil asi 7m.za zadkem.no a dvakrát nám při dohledávce rozpáral psům břicha ale oba to přežili.takže to bude asi ta nejnebezpečnější chvílé co se týká divočáků.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 10 srp 2006 14:26

No jeste ze neodstrelil toho kolegu :-) to by bylo zase HALOO.
nohavica stanislav
Příspěvky: 147
Registrován: 01 dub 2006 21:30
Bydliště: dolni lutyně

Příspěvek od nohavica stanislav » 10 srp 2006 14:51

ještě jeden, dva také případy a nechám se přeregistrovat na anonymní.
troj
Příspěvky: 533
Registrován: 24 lis 2005 11:17

Příspěvek od troj » 10 srp 2006 15:18

precetl jsem uz hodne mysliveckych knizek a v kazde z nich bylo podobnych pribehu nekolik- prakticky vsechny se tykaly postreleneho divocaka..abych rekl pravdu kdyz postreleny divocak rozpara bricho lovcovi tak je mi to uplne fuk- proto se tomu rika lov a ne poprava- lovec vi ze lovi nebezpecne zvire a je jen jeho vina kdyz mu pak zdatnejsi souper (divocak) rozpara bricho..jinak kdyz je hon tak bych nevlez do lesa vubec za nic- ne ze bych se bal nejakyho prasatka ale zatoulany kulky kterejch pri honech svisti po lesich vic nez tech zminovanych divocaku..
Odpovědět