Mosin 91,30,38,44 i ostatni

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: Mosin 91,30,38,44 i ostatní

Příspěvek od edelweiss » 02 kvě 2011 23:44

TO-PB
Už jsi aspoň testl toho krasavce co sis odvezl? Nějaký nástřel? Fotky jak vypadá a kam ho bráváš?
Mmj. Už mám náhradu, ještě pečlivěji vybíranou :mrgreen: z r.1934.


Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Lanius
Příspěvky: 357
Registrován: 26 kvě 2010 16:58

Re: Mosin 91,30,38,44 i ostatní

Příspěvek od Lanius » 20 kvě 2011 16:45

Tak já jsem si opatřil Mosina taky. Za ty prachy co to stálo je to imho dobrá koupě. Dokonce spoušť není úplně špatná.. jenom ty náboje jsou drahý jak kráva.

Po zkouškovém si pojedu dělat modřiny na mé rameno.

Jinak mám plány ho totálně zhovadit. Dám na něj nakonec asi kratší, tlustší hlaveň, úsťovou brzu, scout scope. Budu se snažit, aby ta zbraň vypadala stále dobově... tedy žádný plasty atd..

Jo, a terčovní pažbu a novou spoušť. Mosinů je tolik, že jeden chybět nebude. A nejspíš si časem pořídím i nějakej na zběratelský účely..
qwer
Příspěvky: 373
Registrován: 07 říj 2006 15:38

Re: Mosin 91,30,38,44 i ostatní

Příspěvek od qwer » 20 kvě 2011 20:44

Tak to jo, armádní Cipovaný náboj za cca. 6 až 7 Kč se ti zdá drahej? Podívej se na ceny nábojů jiných ráží a zjistíš, že Mosin je mezi kulovnicemi cenově něco jako "malorážka". :mrgreen:
Lanius
Příspěvky: 357
Registrován: 26 kvě 2010 16:58

Re: Mosin 91,30,38,44 i ostatní

Příspěvek od Lanius » 21 kvě 2011 11:07

Jako já vím. Ale amíci ho maj daleko levnejsi.. a to mne sere.
qwer
Příspěvky: 373
Registrován: 07 říj 2006 15:38

Re: Mosin 91,30,38,44 i ostatní

Příspěvek od qwer » 21 kvě 2011 23:05

Amíci mají ledacos levnější.
kilerpaja
Příspěvky: 25
Registrován: 30 bře 2011 21:10

Re: Mosin 91,30,38,44 i ostatní

Příspěvek od kilerpaja » 04 črc 2011 21:41

radši mi řekněte jak je dlouhá pružina zápalníku a z jakého je pružinového drátu at vím že nakupuji správný náhradní díl.
MFENCE
Příspěvky: 73
Registrován: 16 srp 2011 13:01

Re: Mosin 91,30,38,44 i ostatní

Příspěvek od MFENCE » 06 zář 2011 18:06

Dzus ,

At nedostanu zas detske upozorneni do zprav tak pisi sem :)

Mam mosinku 1891/30 ale je to lakle tim hroznym lakem kterej se oskrabava. A pak to vypada jako ojetelena puska. Kupoval jsem ji netklou a po 1 strelnici uz to zacina bejt misty odrapane. Staci nehet tak se ptam resil to nekdo ?? Da se to rozebrat bez nejake spec naradi?? Chci jen obrousit drevo nechci rozdelavat kver pak uz to neslozim :)

A tak me zajima jestli to jde vyndat a nechat v celku. Obrousit namorit a pak zas slozit ale koukal jsem ze je tam nejaky sroub skrz co ma takove 2 zarezy na te matce a pak nejake prevlecne oka.

Dale pak cim to nejlepe a nejhezceji namorit?? Mate nejaky postup a pripravek?? Aby bylo drevo dobre chraneno a bylo to hezke :) Proste mazlik ne jen tuctovka zbran je netkla a tak ji chci jeste prikraslit kdyz to neni zadna vrana.
MFENCE
Příspěvky: 73
Registrován: 16 srp 2011 13:01

Re: Mosin 91,30,38,44 i ostatní

Příspěvek od MFENCE » 06 zář 2011 18:14

Jinak teda chvalim Artifexe nadhera moc moc zavidim :) Uz jsem mu psal o radu parada :wink:
Uživatelský avatar
Artifex
Moderátor
Příspěvky: 1848
Registrován: 21 lis 2006 00:47
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Mosin 91,30,38,44 i ostatní

Příspěvek od Artifex » 06 zář 2011 20:51

Kvér se nerozdělává, stáhnou se ty dvě oka z nadpažbí, tím odděláš nadpažbí, vyndá se šroub zepředu před nábojovou schránkou a vyšroubuješ šroub který je mezi pojistkou a pažbou. Každý šroub má jinou délku takže je nespleteš. Odděláš nábojovou schránku s lučíkem a odděláš hlaveň, toť vše, případně pak už jen botku pažby.
Glock 43, HK USP, CZ 27, 45, 50, 52, 75B, 44/81, 82, Derringer GG .45+9mm,
SVD 63, AKS74u, Brno mod. 4, Optima B12, M870
Sa vz. 26, 58, 61, UK 59, UZI, CQ-A1
Slavia 631, Slavia 634+Nikko Stirling 6x40AO, Crossman 1377
spt32
Příspěvky: 15
Registrován: 24 úno 2011 19:39

Re: Mosin 91,30,38,44 i ostatní

Příspěvek od spt32 » 07 zář 2011 00:24

Ahoj,já pažbu u mosina dělal a moc se mi to líbí.
Ten hnusnej lak sem oškrabal ostrým plechem.Pak sem to pěkně celý přebrousil jemným smirkem.Po obroušení je to dřevo hodně světlý takže sem laboroval s mořidlem.Nejdřív sem zkoušel odstín ořech ale to neni ono.Pak nějaký teak nebo co to bylo ale pořád se mi to nelíbilo.Samozřejmě sem to nezkoušel na pažbě ale na kousku dřeva.Nakonec vyhrál odstin kaštan tmavý.Mořil sem to dvakrát jenom kouskem hadru namočeným v mořidle.Po druhé vrstvě to bylo strašně tmavý až sem si řikal že sem to asi přehnal.Pak sem ale pristoupil k voskování a dopadlo to perfektně.Použil sem včelí vosk a na filcovym kotouči to pořádně navoskoval.Ten vosk se při tom krásně rozteče a vsákne se do dřeva.Zároveň se tím filcováním odstranilo i to mořidlo které se nezapilo do dřeva a o polovic to zase zesvětlalo.Takže mi z toho vylez uplně parádní odstín přesně co jsem chtěl.Kámoš má válečnou k98 s ořechovou pažbou a ten odstín je hodně podobný.Navíc to voskovaný dřevo je příjemný v ruce a neklouže to jako ten hnusnej lak.
Uživatelský avatar
von.raven
Příspěvky: 140
Registrován: 04 led 2011 03:17
Bydliště: Oderské vrchy
Kontaktovat uživatele:

Re: Mosin 91,30,38,44 i ostatní

Příspěvek od von.raven » 13 zář 2011 20:53

zdar vsem, dneska jsme koupil delsiho Mosina, dlouho jsem po nem silhal a od pohledu se zda jak novy, jedine co se mi zda ze bylo lehce pouzite je zoubek co drzi zaver proti vytazeni. Jeste jsem nestrilel, zitra ho jdu prihlasit. Co tam znamenaji ty znacky nemam sajn, ale aspon jsem prelouskal rok 1937 :D
Cetl jsem kopu informaci o tom co ma byt, jaka a kde ma byt jaka mezera a kam strkat papir pro kontrolu atd. atd., ale nikde jsem se nedocetl nic poradne o cisteni, krom toho, ze cistit co nejdriv a WDcko nestaci a idealni je mydlo nebo zredeny lih. Presto jsem vsude kde uz prece jen neco bylo nasel zase nakonec WDcko nebo Konkor, pritom pri nakupu mi prodejce rikal nestrilet, pucovat a poradne, vsechen olej a vazelinu z hlavne pryc a vytrit dosucha, jinak bych nebyl prvni komu se to roztrhlo. :shock: No malorazka to neni, tak bych nerad kdyby mi u xichtu udelal ten velky naboj poradne bum, takze jak to je? Cistit a dosucha, nebo cistit a dostrikat na zaver olejem a nechat?
Kdyz jsem dostal jednou SA58 na strelnici tak z ni malem olej tekl a po kazde rane se kourilo jak z dymovnice, tak me dost desi tady tohle, ze tam nema zustat zadny olej
diky za info

jinak asi pro ostravaky a okolnaky, vim, kde koupit naboje za 4,50 pokud jich vemete 1000ks, nebo 5,50 pokud jich vemete nejmin 200ks (dneska je opravdu 13.9.2011, pac tady ctu neco o nejakych 7-8 kackach a vic)
Požuby ožbrojen, hrožně koušu a když dojdou žuby tak škrábu :)
ramires
Příspěvky: 366
Registrován: 19 kvě 2007 22:03

Re: Mosin 91,30,38,44 i ostatní

Příspěvek od ramires » 13 zář 2011 21:29

Kdo ti nakukal takové kraviny? Normálně to vyčistíš třeba Konkorem,vytřeš hlaveň,prostříkáš znova třeba Konkorem,vytřeš(novým hadrem),foukneš tam ten olej a je hotovo, pokud nebudeš střílet moc často(nebo i když budeš) je dobré hlaveň jednou za týden(pokud se chceš mazlit i častěji) protáhnout čistým hadrem a znovu naolejovat, rtuť je sviňa,hlaveň musí bít pořád naolejovaná, na střelbu(funkci)nemá přemazaná hlaveň žádný vliv(natož nějaké roztržení či co)na přesnost budiž, pokud je zbraň přemazaná mám zasrané brýle od oleje,to je jediné - :wink:, ten hadr z vytěráku po každém použití vyměn,zůstávají na něm zbytky rtuti,tak ať si nezasereš už vyčištěnou hlaveň :)
In vino veritas...
Uživatelský avatar
von.raven
Příspěvky: 140
Registrován: 04 led 2011 03:17
Bydliště: Oderské vrchy
Kontaktovat uživatele:

Re: Mosin 91,30,38,44 i ostatní

Příspěvek od von.raven » 13 zář 2011 21:58

ok, taky mi to prijde divne, ze by to muselo byt na strelbu uplne suche... a jak se naraba s tim vyterakem? Videl jsem na netu nejaky kalisek co to pekne vystredi u hlavne at se asi neposkrabe vyvrt a na konec se zavitem se nasrouboval kartacek nebo filc, ale kdyz sem ten vyterak hodil do hlavne, tak tam zmizel a jeste ho kus chybelo abych to moh drzet a nejak vytrit :D je to nejake kratke :D
Požuby ožbrojen, hrožně koušu a když dojdou žuby tak škrábu :)
ramires
Příspěvky: 366
Registrován: 19 kvě 2007 22:03

Re: Mosin 91,30,38,44 i ostatní

Příspěvek od ramires » 13 zář 2011 23:43

Jj ten vytěrák je sice použitelný,ale pořiď si nějaký delší vytěrák na kulovnice (ja mám dělany z 6ky kulatiny na konci závit M4 pro koudelníček a kartáček z sa58) a samozřejmě čistit vždy od komory né od ústí :!: ,na koudelníček namotám kousek hadry(musí to jít hlavní tak akorát,né z odporem) nanesu olej a jedu(musíš cítit otáčení ve vývrtu), ten origo vytěrák nepoužívám patří k pušce tak ho šetřím :wink:
In vino veritas...
Uživatelský avatar
von.raven
Příspěvky: 140
Registrován: 04 led 2011 03:17
Bydliště: Oderské vrchy
Kontaktovat uživatele:

Re: Mosin 91,30,38,44 i ostatní

Příspěvek od von.raven » 14 zář 2011 05:21

diky za rady :) jeste jak jsem to tady a jinde cetl, tak se resilo i ze po vytreni fajn a najednou zase dalsim tahem bordel, takze protlacite hadrik ven, sundate a zpet prazdna tycka, nebo to uz moc zenu do extremu?
Asi mam moc priblble otazky a korunku tomu dam, kdyz ted napisu ze to je uz moje nekolikata zbran :) ale z tehle raze mam tak nejak respekt :P
A jeste jeden dotaz, je to pravda paradni zbran tak jak je, ale na druhou stranu zase za tu cenu to primo vybizi do toho trosku investovat a treba i tunit. Uz jsem videl i ruzne predelavky, sice nebyly tak futuristicke jako treba u SKS ale trosku sem o tom premyslel uz pred koupi, pac od pohledu na fotkach to vypada jak nekdo psal "padlo" ale co jsem mel v ruce karabinu a ted mam svoji dlouhou tak mi sedi jak by to delali pro me, jenze ted mam drevo luxusni a casem muze byt obouchane nepekne
Požuby ožbrojen, hrožně koušu a když dojdou žuby tak škrábu :)
Odpovědět