REM 597 Yellow jacket/TVP

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Mates452
Příspěvky: 37
Registrován: 29 říj 2008 20:07

REM 597 Yellow jacket/TVP

Příspěvek od Mates452 » 27 pro 2008 16:10

Zdravím,
přemejšlím o koupi nové krásky, a padla mi do oka 597čka v lepším provedení, odkazy na remingtona jsou tady
http://www.remington.com/products/firea ... model_597/

Máte s nimi nějaké zkušenosti? Víte jak to střílí atp.?

Fotky:
Yellow jacket
Obrázek
TVP
Obrázek

Edit: TVP= target-varmint plinker


Kouření zabíjí, ale brokovnice je brokovnice...
spur
Příspěvky: 24
Registrován: 05 srp 2008 09:57

Remington 597

Příspěvek od spur » 02 led 2009 11:25

Zdravím,
já mám Remingtona 597. Tyhle "jacket" varianty jsem zkoušel. Začnu obecně, Rem 597 mi přijde jako docela přesná puška pro rekreační střílení. Není mlsná a sežere všechno. Opracování je "v normě". Na tu cenu slušný a snese srovnání s CZUB. Vše mimo zásobníků. Ty jsou fakt strašný a proklamovanou kapacitu 10 nábojů stejně nevyužiješ. Já střílím s 5ti kusy a funguje to. Spoušť nic moc. Tvrdá a krátká. Ladit se asi dá, ale můj puškař (ze staré školy) se do toho pouštět nechtěl - moc plastu a full auto z toho dělat nechtěl :lol: .
Jacket varianty mají na rozdíl od normální 597 těžkou hlaveň, což je na přesnou střelbu asi lepší. Dle mého názoru je to tak trochu na hraně. Když chci "echt" přesnou pušku a musím tedy mít těžkou hlaveň, tak si nebudu kupovat automat ale kliku. Důvod, proč jsem si jacket nekoupil byla pažba. Zkus si jí a uvidíš. Já si do ní prostě nemohl pohodlně "lehnout".
Koupil jsem si obyč 597 s tovární montáží a tovární optikou 3-9x45. S tou plastovou pažbou. Myslel jsem jen tak pro začátek ale ta pažba mě za chvilku začala pěkně sr... Nechal jsem si udělat na míru, dle mého názoru nádhernou pažbu bavorského typu, která je jen napuštěná olejem. Myslím si, že je to fakt nádhernej kousek a teďka jsem s ní naprosto spokojenej. Opravdu pohodový hobby střílení a baví mě to. Takže koupě jistě nelituju. Budeš li mít dotazy, klidně se ptej.
Uživatelský avatar
PB
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1622
Registrován: 26 lis 2005 15:36
Bydliště: Ostrava

Re: REM 597 Yellow jacket/TVP

Příspěvek od PB » 04 zář 2011 16:23

CZ 85 COMBAT, SUHL 150+BSA 4-16x40 AO, PM Makarov, GLOCK 17, MOSIN 1891/30 Iževsk 1927, TOZ 35, ZKM 456,
Odpovědět