Nove sroubky do vzduchovky

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
h00ki
Příspěvky: 20
Registrován: 29 čer 2011 12:03

Nové šroubky do vzduchovky

Příspěvek od h00ki » 02 zář 2011 14:20

Zdravim, častým povolováním a utahováním jsem "ožužlal" šroubky. Takže moje otázka je, jak povolit šroubek, když se smíká ze šroubováku? Kde si objednat nové, a kolik by to stálo?

Díky za případné odpovědi.


peggy
Příspěvky: 198
Registrován: 25 dub 2006 20:58
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové šroubky do vzduchovky

Příspěvek od peggy » 02 zář 2011 16:00

No, v první řadě je ožužlání následkem použití špatného nářadí. Při použití přesného šroubováku správné velikosti k ožvýkání nedojde. Podobná bude i rada na povolení šroubku - najít nebo vyrobit co nejvhodnější nástroj.
Před povolováním bych ještě šroub s předstihem podlil nějakým prostředkem na povolování šroubů (WD40).
Pokud ani to nepomůže, pak zkusit prohloubit drážku šroubu (pokud není šroub moc utopený) rozumným propilováním, probroušením (kotouček na minivrtačce) - pokud se to ale přežene, může dojít k rozlomení hlavy šroubu.
Poslední možnost je navrtání a vyšroubování vytahovákem na šrouby.

Kde sehnat nové šrouby je druhá věc. Není uveden výrobce ani typ vzduchovky - takže jen obecně - nejprve zkusit prodejce, případně výrobce. Potom zkusit nahradit standardními šrouby, pokud to jde. No a poslední možnost je si šrouby vyrobit nebo upravit z normalizovaných.
"Aux armes, citoyens !"
Uživatelský avatar
tomcat
Moderátor
Příspěvky: 1204
Registrován: 08 zář 2006 00:19
Bydliště: SK

Re: Nové šroubky do vzduchovky

Příspěvek od tomcat » 02 zář 2011 16:43

zobrat srob, ist do najblizsieho zeleziarstva a na 90% kupis co potrebujes, vyhodou je ze usetris aj vyse 50% ceny nez keby si to kupoval v nejakom obchode so zbranami...
Uživatelský avatar
Annifry
Příspěvky: 288
Registrován: 09 říj 2010 19:18
Bydliště: Przeň

Re: Nové šroubky do vzduchovky

Příspěvek od Annifry » 02 zář 2011 18:40

To se jako ptáš kde sehnat šroubky?? Asi u řezníka, ne? Kolipa ti je let?
honda
Příspěvky: 791
Registrován: 06 úno 2007 17:55

Re: Nové šroubky do vzduchovky

Příspěvek od honda » 02 zář 2011 18:48

Nejdřív si sežeñ odpovídající šroubovák, který není omolejsanej a nejlíp ještě pomocníka, který není hréto. Flintu zafixuj, podlož něčím aby nebyla natvrdo a pak použij starou osvědčenou metodu : nasadit šroubovák do drážky, zabrat jen tolik, aby se v drážce nesmekl a pomocník at na něj menším kladívkem přiměřeně ale ostře tukne. Nejvhonější je šroubovák, který prochází držátkem nebo takový co klepnutí snese, aby to nebyl gumovej úder nebo se držátko nerozlítlo. Ale to je jasná věc takže zbytečny psaní. Snad jsem to napsal srozumitelně. Co nejde silou musí jít ještě větší silou. Ale taky musím ještě napsat dávej bacha, šroubovákem vznikají škaredy bibina! Tak at se zadaří. (Jasně že povolit.) h.
píšu na PDA a nějak se mi to drbe, už podruhý dělám opravu, tak se omlouvám za chaos co to dělá
Odpovědět