strenky

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Honza 23

střenky

Příspěvek od Honza 23 » 29 črc 2006 11:38

Prosím vás poradil by mi někdo ,kde bych sehnal různý surový materiál na výrobu střenek na krátké kulové zbraně.


Vláďa
Příspěvky: 233
Registrován: 06 čer 2006 16:12
Bydliště: Chlumec n. C.

Příspěvek od Vláďa » 29 črc 2006 11:56

Už se to tu v podstatě probíralo, jaké dřevo použít na pažby a podobně. Jinak se obrať na edelweisse, vyrábí je a vypadají, aspoň na fotkách, ve skutečnosti jsem je bohužel neviděl, hodně dobře...
.45 ACP je pádný argument :)))
dvigatěl

Příspěvek od dvigatěl » 01 srp 2006 11:27

Pokud nechceš vyřezávat zrovna umělecký kousek, tak to udělej z buku. Zajdi do OBI a kup si tam bukový práh asi za kilo, budeš mít materiálu dost i když to zmrvíš. Když budeš chtít větší tloušťku, o čemž pochybuju, tak ho přepůl, slep herkulesem a hlavně pořádně zatěžkej. Když to bude dobře slepený, tak spáru po opracování ani nepoznáš. Pak si kup lihový mořidlo barvy ořechu a nakonec buď nalakuj nebo lépe přestříkej silikonovým olejem a vylešti.
vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

Střenky

Příspěvek od vito » 01 srp 2006 12:17

Perfektní jsou peckoviny, ale nejlepší střenky jsem udělal z kořenu olivy, kterou jsem si přivezl z Korfu. Tam se dají koupit v suvenýrech kuchyňská prkýnka na krájení s překrásnou kresbou. :D
solory
Příspěvky: 35
Registrován: 26 čer 2005 12:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od solory » 02 srp 2006 22:29

úžasně vypadají všechny kořenice ale jejich dostupnost není velká a kdo ji má v masivu, asi se jí zbavit nechce :-)
Trnka je krásná, syté barvy, s kombinací jádro-běl velmi pěkné, ale trna mrcha barví, tak pozor na nedostatečnou povrchovku.
Ještě bych upozornil na vysušenost dřeva - pokud není vysušeno pod 8% (a to ještě dost) tak pracuje a pokud děláte střenky na naši CZ75/97 tak se po chvíli nedomluvíte s drážkou v přední části a osazení šroubu. U 1911 to není problém.... Záleží na zbraní a požadovaném výsledku. Doporučuji začít s tím BK prahem a po trošce zkušeností se pustit do pořádné práce.
icq: 126629501
www.solory.wz.cz
Odpovědět