Vybiram pistoli raze 22LR, co doporucujete? vase zkusenosti?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
tomasek
Příspěvky: 384
Registrován: 11 dub 2006 16:07

Příspěvek od tomasek » 13 črc 2006 15:15

Tady mi nabídli na prodejně ceny. Co vy na to. jak je to jinde.

Buck Mark Standart by bylo možno dodat do týdne v ceně 10.985,- Kč
Bajkal IŽ - 35M - 22 LR bude v průběhu srpna v ceně 12.950,- Kč


CAR1

Příspěvek od CAR1 » 21 črc 2006 16:20

Mám IZ 35 cca dva mesice. Predtim jsem strilel Margolinem.

Moje postrehy:

Pozitiva:
1. Presnost, hned pri prvnich zavodech s touto pistoli v discipline sportovni pistole jsem si udelal osobak 568 (291 + 277). Otocny terce mi jeste tolik nejdou
2. Dobré ladeni spouste (odpory, doraz, delka chodu).
3. Super pazba od Walthera.
4. Dobra ergonomie, dobre chovani zbrane pro strelbe.
5. Dobra cena za zbran srovnatelnou s Waltherem, Morini, Pardiny...
6. Bez broblemu strili naboje S&B.

Negativa:
1. Desny navody, spoust jsem musel stelovat s kolegy z klubu, ktery tuto zbran take maji. Ani zbrojir, ktery je jinak super, si nevedel rady s delkou chodu spouste - musi se sundat pazba a ladit schovanym sroubkem. Kdyz se vi jak na to - pohoda.
2. Suseni se zbrani je uplne na pytel Neda se natahovat kohout jinak nez zaverem...
3. Cisteni hlavne se musi delat zepredu (ve vsech knizkach jsem cetl, ze se maji zbrane cistit od komory kvuli moznemu poskozeni hlavne). Tak jeste musim zasondovat, jak to delaji zkusenejsi.

Celkove IZ 35 pro sportovni strelbu doporučuji.
tomasek
Příspěvky: 384
Registrován: 11 dub 2006 16:07

Příspěvek od tomasek » 22 črc 2006 12:48

tady jsou stránky v angličtině o Walther KSP200 , je to prostě IŽ 35

http://www.kieftsoft.nl/ksp/index.php?o ... e&Itemid=1

a tady test 22LR pistolí

http://www.ssaa.org.au/OFFICIALREVIEWS/ ... pistol.htm
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 28 črc 2006 19:53

Hm, taky jsem poslední dobou uvažoval o něčem na blbnutí. Co je mi platný že Ruger, nebo Buckmark budou super, když se mi prostě nelíběj a ještě stojí o dost víc než bych za tu "hračku" byl ochoten dát. Líbí se mi Mosquito a P22 a hodně bych se rozmejšlel nad Olympií. Koneckonců na zablbnutí na střelnici a to říkám jako hlavní účel by to mělo stačit ne? Nebo možná CZ83ku v 7,65 tam je cena za starší kus super, ale zase dražší krmivo. Ach jo. Kdyby někdo přispěl VLASTNÍMI, nebo alespoň velmi autentickými zkušenostmi s P22 a Mosquitem tak bych byl vděčnej. Díky.
tomasek
Příspěvky: 384
Registrován: 11 dub 2006 16:07

Příspěvek od tomasek » 29 črc 2006 12:26

já jsem zkoušel Waltra p22,
asi 10 nábojů, majitel tam dával nějaké nevyzkoušené co mu poradili v prodejně , vystřelilo to, ale nepodalo náboj,
takže bude potřeba vybrat tu správnou munici,
pokud jde o pocit z této zbraně příjde mi to spíš jko hračka je moc malá a
lehká, nevím jestli délka hlavně je dostačující na přesnou střelbu na 25 metrů.
mířidla mi přišla příliš velká.

Ten kus co jsem viděl tak měl za sebou 8 tisíc ran a prý bez opotřebení.
Majitel měl ale problémy se zásobníky.
vody
Příspěvky: 16
Registrován: 28 črc 2006 12:47
Bydliště: Brno

Příspěvek od vody » 29 črc 2006 22:46

No nebylo by od věci se podívat po použitejch Hammerli 208/international, jednu doma mám a je to supr pistole ale přitom už je dost stará takže cena by mohla být příznivá. Margoliny nejsou špatný ale je to takový Dodělej Doma. Takže pro fandu výborná ale jinak nepraktická.
Alistaire

Příspěvek od Alistaire » 29 črc 2006 22:52

Silencer píše:Líbí se mi Mosquito a P22 a hodně bych se rozmejšlel nad Olympií. Kdyby někdo přispěl VLASTNÍMI, nebo alespoň velmi autentickými zkušenostmi s P22 a Mosquitem tak bych byl vděčnej. Díky.
Pokud nehodláš jít do vyloženě terčové střelby, ale chceš pistoli, která vypadá jako nějaká služební pistole (resp její menší ségra), ne jako sportovní speciál, tak můžu přispět vlastními zkušenostmi.
Vybíral jsem mezi P22 a Mosquitem.

P22 byla první favorit. Vzhledově se mi líbila a líbí. Bohužel úchop pro mne nebyl dobrý, a "vyhodit" zásobník mi dělalo obrovský problém. Názory na ni nebyly nic moc...
Místo P22 mi jeden obchodník, který P22 po negativních zkušenostech přestal prodávat, nabídl k otlapkání Mosquito. To mi zapadlo do ruky naprosto perfektně hned napoprvé, ovládací prvky přesně v dosahu mých prstů, spokojenost s vyvážením... Vzhled nebyl tak atraktivní, ale pak se mi zdála P22 oproti Mosquitu jako hračka. Nejen velikostí, ale i zpracováním a pod.

Mosquito (standardní verzi) jsem kupoval lehce jeté od jednoho kolegy odsud ze serveru. Tvrdil, že s ním neměl problém, a já nemám důvod mu nevěřit. Odstřílel jsem přes tisíc ran, celkem bez problémů. Je potřeba počítat s "kvalitou" používané munice.
Podle kolegy, který mi Mosquito prodal je nejlepší střílet jen HVčkama (výrobce je celkem doporučuje, je pro ně namontována pružina, která se dá vyměnit za slabší pro standardy), ideální jsou Magtechy (daj se sehnat á 1Kč Ks). HV Magtechy chodí 100%ně. sám jsem si to ověřil. Bohužel se nějak poslední dobou nedaj sehnat.
Zkoušel jsem v dubnu Remington Thunderbolt, PMC Sidewinder, CCI a standardy SB. , kromě SBček (15ks) u ostatních po 100ks. (tedy 315ks celkem + 20 Magtechů na úvod)

Zkoušel jsem různé věci - mířenka, rychlé vysypání, dvojstřely...
Zkoušel jsem i kombinovat náboje za sebou v různém pořadí značek v jednom zásobníku.... Nemá se to :oops: ale test je test. :wink:
Zbraň vždy spolehlivě přebila, vždy zůstal závěr v zadní poloze. Pouze 3x došlo k neodpálení náboje, vždycky ale byl na nábojnici zřetelný otisk úderníku... 2x u Thunderboltu, 1x u SBčka.

Za čtvrt roku co ho mám, se nějaká závada vyskytla jen párkrát. Vesměs se jednalo o neodpálení náboje (i když otisk úderníku byl zřetelný), a v poslední době párkrát ke konci střílení nepodal poslední náboj. Stačilo ale napružit pružiny v zásobníku (možná i pomohlo důkladné vnitřní vyčištění stlačeným vzduchem?), a je to zase OK. Jsem spokojen.
Abych nebyl jen pozitivní 8) Je trochu SIGovský problém s úchopem - páky vypouštění kohoutu a závěru vadí způsobu úchopu "palce vedle sebe"... ale to je u SIGů normální, a dá se převyknout... Resp. někdo střílí jen s palcema přes sebe. Druhá věc je spoušť, která není (podle mne) úplně ideální, ale možná je to jen problém mého kusu.
Můžem se domluvit na ozkoušení v Praze, jestli máš zájem...

Zkoušel jsem i P22 v normální krátké verzi a verzi Target.
Byly to zbraně z MPI, které měly už za sebou hodně předváděček. Kvůli problémům s jedním se zásobníků (nepodával korektně) jsem si pistole nemohl otestovat výše zmíněným způsobem. Ale co se týče střílení P22 je rovněž příjemná ( 8) dáno ráží, že 8) ), rozdíl mezi std. verzí a Target podle mne není vůbec žádný. Nejsem si jistý, jestli má P22 záchyt závěru, každopádně u testovaných zbraní závěr vzadu po vystřílení nezůstával. Po cca 20ti ranách se u Targetu zasekl kohout. Podle správce střelnice "s tím je furt něco", to asi není neobvyklé...

Když to shrnu tak klady/zápory proti sobě:

SIG Sauer Mosquito
+skoro dospělá pistole, velikostí, tvarem, úchopem
+spolehlivost, kvalita zpracování na pohled
+prostě SIG
- nedostatek doplňků (nedá se sehnat pouzdro a pod...)

Walther P22
+miniaturní rozměry pro nošení (do by ale nosil 22tku jako hlavní?)
-ovládání pojistky zásobníku. Systém dobrý, u velké P99 mi vyhovuje ale u P22 je i pro moje malé pacičky titěrný.
-vypadá jako hračka
tomasek
Příspěvky: 384
Registrován: 11 dub 2006 16:07

Příspěvek od tomasek » 30 črc 2006 12:46

Ahoj,

já taky přemýšlel mezi W P22 , Sig Mosquito, Buck Mark, IŽ - 35m.´

Měl jsem v ruce Buck marka nejprve měli na prodejně cenu 12500 po týdnu ji zvedli na 13500... po této machinaci jsem od tohoto modelu upustil

Měli tam taky W p22 Target ale za cenu 11500... jinde inzerují cenu mezi 9 a 10 tis,

Měli tam jetýho S and W 22A, za 5000 , podle prodavače měl nastříleno jen 300 ran, ale opotřebení povrchové úpravy ve spojích tomu neodpovídalo

Tak jsem nakonec skončil u IŽ 35M, ale dovezou ji až koncem srpna
a tak zatím šetřím...která jiná cenově stejná pistole má stranově i výškově seřiditelné hledí a seřiditelnou spoušť
4mike
Příspěvky: 644
Registrován: 16 čer 2006 21:26
Bydliště: Brno

Příspěvek od 4mike » 30 črc 2006 12:48

Alistaire
na Tvý pouzdro už čekám od prosince :evil: .
Ještě tam spolehlivě chodí PMC Zapper 38 i 40gr HV
Uživatelský avatar
jozsp111
Příspěvky: 390
Registrován: 08 zář 2005 14:50

Příspěvek od jozsp111 » 30 črc 2006 13:20

tomasek píše:Ahoj,

já taky přemýšlel mezi W P22 , Sig Mosquito, Buck Mark, IŽ - 35m.´

Měl jsem v ruce Buck marka nejprve měli na prodejně cenu 12500 po týdnu ji zvedli na 13500... po této machinaci jsem od tohoto modelu upustil

Měli tam taky W p22 Target ale za cenu 11500... jinde inzerují cenu mezi 9 a 10 tis,

Měli tam jetýho S and W 22A, za 5000 , podle prodavače měl nastříleno jen 300 ran, ale opotřebení povrchové úpravy ve spojích tomu neodpovídalo

Tak jsem nakonec skončil u IŽ 35M, ale dovezou ji až koncem srpna
a tak zatím šetřím...která jiná cenově stejná pistole má stranově i výškově seřiditelné hledí a seřiditelnou spoušť
Žiadna lebo Rusi sú Rusi a to nemyslím ironicky, veľa ľudí si proste
z ruských zbraní robí srandu a podceňuje ich ... ale podľa mňa,
ak Rusi robia niečo dobré, tak sú to zbrane a v pomere cena/kvalita
sú určite najlepšie práve ruské zbrane, inak IŽ35 je súťažná zbraň
ktorú do vrecka nestrčíš, ale na strelnicu na zastieľanie je to super
požitok za tie prachy ...
xkox

Příspěvek od xkox » 01 srp 2006 13:04

sorry jestli se tu tu uz nekde resilo, ale je na .22 potreba zbrojak nebo je jen na ohlaseni ?
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 01 srp 2006 13:18

Na ohlášení u nás bohužel není nic, na všechno potřebuješ zbroják.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
xkox

Příspěvek od xkox » 01 srp 2006 13:28

a co se teda da u nas koupit volne od 18nacti ?
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 01 srp 2006 13:30

Vzduchovka, flobertka, plynovka, kuše, luk, prak, bejzbolka, břitva na gumičce...
Záleží co od toho čekáš.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
xkox

Příspěvek od xkox » 01 srp 2006 13:39

Kubajzz píše:Vzduchovka, flobertka, plynovka, kuše, luk, prak, bejzbolka, břitva na gumičce...
Záleží co od toho čekáš.
no tak z toho mi chyby uz akorat jen britva na gumičce a flobertka , o flobertkach si teda budu muset neco najit :-)
Odpovědět