Plynove pistole

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Andre Doktor
Příspěvky: 286
Registrován: 03 kvě 2010 16:09

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Andre Doktor » 29 črc 2011 14:32

Self-Def-Enthusiast píše:Ve strelecky revui psali docela trefne, ze prej NV funguje na principu priduseni utocnika - jakoby vam sebere vzduch, protoze se vam tezce dejcha. CS ze zkusenosti vim, ze utoci spis na oci.
:D přesný opak toho co jsem osobně zaznamenal já.. nemám důvod střelecké ruvue nevěřit, ale myslím, že je lepší když si člověk sám přivoní obláčku, ať ví přesně o co jde než, číst jak by to teoreticky mělo fungovat.


AR2079 5.5mm PCP, NS Nighteater 6-24x56 AGIR
QB 78 DeLuxe 4.5mm, Slavia 634 4.5mm, Optisan Cobra
LOV 21
Uživatelský avatar
Self-Def-Enthusiast
Příspěvky: 99
Registrován: 13 kvě 2011 19:35

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Self-Def-Enthusiast » 30 črc 2011 10:14

No prave proto pisu, ze to psali "docela trefne", protoze jsem to zazil. Kdyz se setkam s NV latkou, tak zacnu kaslat a nemuzu se nadechnout. Kdyz se setkam s CS latkou, odnesou to oci.
člen LEX o.s. - sdružení na ochranu práv majitelů zbraní
Thunderbolt
Příspěvky: 35
Registrován: 22 pro 2010 20:23

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Thunderbolt » 30 črc 2011 12:20

Mé zkušenosti s látkou CS jsou přesně takové, jak popisuje Andre Doctor, a to nejsem žádné
tintítko, ale ani pivní mozol. (94kg)

Je to taková šlupka do nosu s okamžitým zatměním-omráčením, že jsem měl co dělat, abych sebou nešvihnul o zem !
Zkoušeno cca. 2m od ústí hlavně. U plynových zbraní je vzdálenost od ústí hlavně velice důležitá !
Podle mě je reálná účinnost plynovky do těch 2m. (s dostupnými náboji na našem trhu)

Ale např. při "zimních střelbách" jsem vypozoroval, že plynový mrak letí od ústí hlavně okamžitě vzhůru
(vlivem rozdílu teplot), proto při střelbě v zimě bych doporučoval mířit spíše na hruď útočníka.
Podobně jako tady na tomto videu je to dobře patrné:
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Biggles » 30 črc 2011 19:38

Doporučoval bych si hlavně vyzkoušet, jak to je s tím mířením v reálu.........pak dojdete neodvratně k závěru, že je vcelku jedno jakou látku zrovna máte v zásobníku, případně kolik jich kdo a jak střídáte.
Thunderbolt
Příspěvky: 35
Registrován: 22 pro 2010 20:23

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Thunderbolt » 30 črc 2011 20:05

Nepopírám ale, že v reálu může být veden útok např. zákeřně z ničeho nic zezadu nebo
bez jakkéhokoliv náznaku zepředu ve zlomku vteřiny nebo co je nejhorší ve větším počtě
útočníků, ale v takovém případě pochybuji, že i majitel "ostré" by dokázal rychle tasit !
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Biggles » 30 črc 2011 20:14

Hele vono je mi vlastně šumák, co si myslíš. Každopádně ti můžu říct, že při situaci, kterou by (nejen) soud mohl vyhodnotit jako NO takřka jistě nebudeš mít šanci mířit útočníkovi ze dvou metrů do ksichtu. Je spousta možností a technik obrany, ale žádná (krom internetovejch plků) nepočítá s použitím plynovky.........to už samo o sobě o lecčems vypovídá.
Většina přepadení probíhá z malé vzdálenosti, málokdy šmejd řve z druhého konce ulice, že tě chce přepadnout. Takže je dobrý počítat především s touto alternativou. Je jasné, že pod tři metry vzdálenosti tasí a zamíří leda Rambo. Nicméně po vykrytí útoku ho, buď dobrým výcvikem, či kombinací téhož s opravdovou zbraní (nejen střelnou), mohu ukončit. S plynovkou střílející někam do prostoru pasu si maximálně s útočníkem zaslzíš (pokud budeš mít vůbec šanci si to uvědomit).
Takže bych uvítal, kdyby každý další teoretik obrany před svým duševním výplachem nejprve zvednul svůj zadek od klábosnice a zkusil načerpat trochu zkušeností.........nebo nedej bože i dovedností.
Thunderbolt
Příspěvky: 35
Registrován: 22 pro 2010 20:23

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Thunderbolt » 30 črc 2011 20:48

A právě proto " zdvojuji (doplňuji i jiným prostředkem) " - např. tactical penem !
Uživatelský avatar
Andre Doktor
Příspěvky: 286
Registrován: 03 kvě 2010 16:09

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Andre Doktor » 31 črc 2011 10:09

Jo oni feťáci sebou často tahaj ostrý a maj speciální výcviky žejo.. seš trošku paranoidní mi přijde bigglesi... když bude mít někdo ostrou a bude tě chtít přepadnout, tak to udělá řekl bych rychle a rovnou s vytasenou pistolí.
Já osobně jsem byl schopen tasit po ráně do brady (max do jedné vteřiny od úderu) a nemyslim si že bych byl zrovna Rambo jak ty řikáš. Vše se odehrávalo v dálce max do dvou metrů. A jelikož se vlastně jednalo o přepadnení ve více lidech, měl sem právo na to tasit a bránit se.
AR2079 5.5mm PCP, NS Nighteater 6-24x56 AGIR
QB 78 DeLuxe 4.5mm, Slavia 634 4.5mm, Optisan Cobra
LOV 21
Uživatelský avatar
Andre Doktor
Příspěvky: 286
Registrován: 03 kvě 2010 16:09

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Andre Doktor » 31 črc 2011 10:13

Andre Doktor píše:Jo oni feťáci sebou často tahaj ostrý a maj speciální výcviky žejo.. seš trošku paranoidní mi přijde bigglesi... když bude mít někdo ostrou a bude tě chtít přepadnout, tak to udělá řekl bych rychle a rovnou s vytasenou pistolí.
Já osobně jsem byl schopen tasit po ráně do brady (max do jedné vteřiny od úderu) a nemyslim si že bych byl zrovna Rambo jak ty řikáš. Vše se odehrávalo v dálce max do dvou metrů. A jelikož se vlastně jednalo o přepadnení ve více lidech, měl sem právo na to tasit a bránit se.
A vůbec ber to reálně, když na tebe někdo ve strachu namíří pistoli, tak ti pud sebezáchovy zavelí utéct nebo se aspoň krýt rukama nebo něco. Opravdu málokdo je takovej magor aby se ti snažil střelnou zbraň třeba vyrvat nebo v tu chvíli tasit svoji. Když mu do toho pošleš mrak plynů, tak máš dost reálnou šanci utéct.
EDIT: omylem sem se citoval, pardon.
AR2079 5.5mm PCP, NS Nighteater 6-24x56 AGIR
QB 78 DeLuxe 4.5mm, Slavia 634 4.5mm, Optisan Cobra
LOV 21
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Biggles » 31 črc 2011 18:53

Proč by na mne měl někdo mířit pistolí? Ten feťák mne spíš požádá o příspěvek na dávku s nožem či jehlou v ruce. Nejsem až tak paranoidní..........a naopak nemám pocit, že budu vždycky schopen obrany po ráně do obličeje. A mrak plynů jdoucí někam k pasu útočníka ti nedává vůbec žádnou šanci přežít navíc, přestaň si vymýšlet voloviny a vyzkoušej si pár situací v reálu! Prostě myšlenka, že zmáčknu kouzelný tlačítko (spoušť) a mám vyřešenej problém je dokola se zde vyskytující zhovadilost.........zvlášť pokud se vzývá tlačítko bez dostatečné účinnosti..............
edit: A prosím, když píšu v reálu, tak tím nemyslím tvoje mokrý sny o hrdinství!
Naposledy upravil(a) Biggles dne 31 črc 2011 19:17, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Biggles » 31 črc 2011 19:15

A ještě drobnost, já obranu pomocí (nejen) zbraně řeším v okamžiku, kdy není jiné východisko (např. únik, když už se nepříjemné situaci nešlo vyhnout). Z příspěvků tvých a jedinců obdobného ražení mám neutuchávající pocit, že vlastně jde vo to si bouchnout z těch dvou metrů, jestli to dotyčnýho srazí, už jen při náznaku krizové situace. To je první krok k průser.u jak barák.....a druhej, dost možná nevratnej, je tasení plynovky. Stačí se jen vžít do role útočníka. Chci prachy a mám v ruce třeba nůž. Boreček nechce prachy dát a riskovat, že to tak neskončí a tasí. V ten okamžik jsou jen dvě varianty zese.ru se ze siluety zbraně a nebo zvítězí pud sebezáchovy. Takže protože nevím, že se jedná o šidítko, tak musím dotyčného zneškodnit dřív než zlikviduje on mne.........a kde jsem s atrapou.......ano, správně úplně v hajzlu. Jakožto klasickej nosič zinku nejsem dostatečně připravenej a ještě mám v ruce věc, která je v danný moment nejúčinější coby pěstní klín...........
A než zase zareaguješ milý Doktore, tak si prosím přečti poslední souvětí mého posledního příspěvku vůči Thunderboltovi.
Naposledy upravil(a) Biggles dne 01 srp 2011 11:01, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
gremlin101
Příspěvky: 105
Registrován: 23 led 2008 21:34

Re: Plynové pistole

Příspěvek od gremlin101 » 31 črc 2011 22:14

Co tenhle tupec na demnou furt řeší :lol: :lol: ..Prostě plynovku vytáhnu jen v situaci, kdy si budu jistej že mi k něčemu bude...Nebudu jí vytahovat ani v protivětru, ani když bude útočník 20m odemě ani když se proti mě vyrojí partička deseti cikánu, ani když budu mít podezření že útočník má střelnou zbraň, ale stou by už rovnou zaútočil, což je jasná věc že v této situaci na něj taky plynovku nevytáhnu..Fakt ty vole kdo to tady má furt číst...Si myslíš, že ten kdo si pořídí plynovku nemá mozek nebo co? A nechá se hned někde někým odprásknout :lol: ? Bože to je dedukce tohlencto..Jen proto že ty si myslíš že plynovky jsou nepoužitelný, to tady všem nemusíš cpát, myslím si že na to není nikdo zvědavej :wink:, zdar pane velkej kovboji :lol:.
Walther PK380 (Umarex)
Walther P22 (Umarex)
Walther PP (Umarex)
wexelo
Příspěvky: 246
Registrován: 16 pro 2007 21:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Plynové pistole

Příspěvek od wexelo » 31 črc 2011 22:37

A já zase byl svědkem situace, kdy plynovka byla k ničemu a to bylo 1 vs 1. To mi stačí k tomu abych si udělal obrázek a plynovku na obranu zavrhl ;) Ps: Utočník měl holé ruce a byl pod vlivem alkoholu :) Typek s plynovkou dostal pěknou nakladačku a to 2x vystřelil útočníkovi z 1,5m do xichtu. Takže asi tak. Jinak co tam měl za náboje nevím. Neptal jsem se ho :)
Weihrauch HW100S .177 + Burris Timberline
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Biggles » 01 srp 2011 10:52

2 gremlim 101: To že napíšeš, že myslíš viditelně neznamená, že tak činíš. Když už si tak pěkně vyjmenoval, kdy nebudeš tahat plynovku, tak bys taky mohl popsat, kdy jí tahat budeš a jestli by se vlastně jednalo o obranu v rámci paragrafů. Upřímně si mne opět rozesmál a jen si svým příspěvkem dokázal svojí hloupost. Tací by neměli mít ani volební právo (tedy ani občanku na kterou se dá koupit plynovka :lol: )
Uživatelský avatar
Self-Def-Enthusiast
Příspěvky: 99
Registrován: 13 kvě 2011 19:35

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Self-Def-Enthusiast » 01 srp 2011 15:36

wexelo píše:A já zase byl svědkem situace, kdy plynovka byla k ničemu a to bylo 1 vs 1. To mi stačí k tomu abych si udělal obrázek a plynovku na obranu zavrhl ;) Ps: Utočník měl holé ruce a byl pod vlivem alkoholu :) Typek s plynovkou dostal pěknou nakladačku a to 2x vystřelil útočníkovi z 1,5m do xichtu. Takže asi tak. Jinak co tam měl za náboje nevím. Neptal jsem se ho :)
Vsak jasny, neni mozny cekat, ze za tebe vystreleny koreni vsechno vyresi. Furt je mi ale milejsi clovek bez zbrojaku, kterej ma aspon plynovku, nez clovek bez zbrojaku, kterej ma holy ruce.

Mimochodem znamej mi vypravel, co se stalo jeho kamosovi, kde to vystreleny koreni zafungovalo. Manik stal pred hospodou a kouril, prisel mladej cikan, vytahl kudlu a rika mu, at mu jako navali srajtofli. Typek s cigarem rika, ze samozrejme nechce problemy a ze srajtofli mu da...sahl do bundy, kde mel v podpazdaku schovanou plynarnu a vypalil cikanovi asi z 20 centaku primo do tlamy. Cikan se skacel, manik zastrcil plynarnu a odesel.

Sice si nemyslim, ze plynovka je nejakej zazrak, ale furt lepsi plynovka nez nic.....asi tak.
člen LEX o.s. - sdružení na ochranu práv majitelů zbraní
Odpovědět