Chytak policie cr!!

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 31 črc 2006 10:06

No právě o to mi jde. Nemůžeš si tedy udělat zbroják na všechny skupiny s tím, že až budeš mít více času a budeš se nudit, tak se dáš k myslivcům a budeš se bavit střílením zvířátek. Musíš pak znovu absolvovat všechny vyšetření + teoretickou + praktickou + zabít 2-4dny dovolené chozením po všech čertech (úřadech).

A ten lovecký lístek je nějak časově omezený nebo je to do konce života?


http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Alistaire

Příspěvek od Alistaire » 31 črc 2006 11:09

celkem snadno se dá odpovědět tak, že lovecký lístek NENÍ doplňkem ke zbrojáku kat. C, ale naopak.

Zbroják kategorie C je "pouhým" doplňkem k komplexu oprávnění pro myslivost.
Zkoušky a podmínky jsou tak náročné, že testy a praktická na zbroják jsou proti tomu čajíček.

Žádný chyták v tom nevidím, zákon hovoří jasně...
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 31 črc 2006 14:43

JJ, zákon hovoří jasně, ale blbě.
A je jedno co je náročnější, taky záleží jak pro koho, pro některého myslivce může být zkouška a testy na ZP daleko náročnější než sypání zrní bažantům.

Mně spíš víc nelogické připadá, že někdo může dostat lovecký lístek, může tedy provozovat lov, ale přitom nemá zbrojní průkaz, tudíž ani nemůže mít zbraň.
Kromě toho by mě zajímalo, co se stane, když někdo o ten lovecký lístek příjde (třeba mu projde), tak to pak musí jít odevzdat i ZP a zbraně?

Když nad tím tak uvažuju tak je to fakt nesmysl. Mladý myslivec teď musí jít dělat ten kurz uchazečů o lovecký lístek, pak skládat mysliveckou zkoušku, což jak psal Stanislav trvá víc jak rok, pak musí ještě shánět nějaké doporučení a až to všechno udělá, tak pak může teprve jít na policajty a žádat o ZP a celé kolečko absolvovat znovu. Přitom už rok nebo dva mohl vesele na střelnici práskat hliněné holuby z brokovnice a ostřelovat siluety zvířátek z malorážky.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
nohavica stanislav
Příspěvky: 147
Registrován: 01 dub 2006 21:30
Bydliště: dolni lutyně

Příspěvek od nohavica stanislav » 31 črc 2006 15:29

kubajzi ,na střelnici můžeš práskat kolik chceš i se zp.sk.b. lovecký listek se vydává roční za 150kč. nebo na dobu neurčitou za 1000kč. kubajz přid mezi nás ,bude sranda.
nohavica stanislav
Příspěvky: 147
Registrován: 01 dub 2006 21:30
Bydliště: dolni lutyně

Příspěvek od nohavica stanislav » 31 črc 2006 15:35

ještě jsem zapoměl dodat že bez zp. nemůžeš lovit ani s loveckým lístkem . jedině bys mohl dostat povolenku na sběr paroží a to ještě vyjímečně.
Sylvax
Příspěvky: 7
Registrován: 14 črc 2006 22:10

Příspěvek od Sylvax » 01 srp 2006 10:02

No, ještě jsou tu sokolníci, nenechávejme je bez povšimnutí...Ti musejí mít lovecký lístek, aby mohli lovit s dravci...
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 01 srp 2006 10:10

Na loveckém lístek sem si dával čas,ovšem teť už asi taky budu muset jít ke zkouškám myslivosti,jinak přídu o céčko jako všeci a to se mi nechce.Takže jak sem to odkládal budu muset v říjnu ke zkouškám. :lol:
Odpovědět