Plynove pistole

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Thunderbolt
Příspěvky: 35
Registrován: 22 pro 2010 20:23

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Thunderbolt » 17 črc 2011 14:17

Pro mě je jasná volba:

náboje 20mg Nonivamidu a 80mg CS na střídačku, to by položilo i Chuck Norrise, mohu potvrdit sám jsem
je vyzkoušel vystřelit 4x proti stěně. Pepřový sprej CS je proti tomu slabý čajíček.

PS: Nevíte někdo co je s Kebabem, ten byl v tomhle oboru vždycky dobrej, a věděl dobře o čem píše, jeho
zdejší příspěvky měly velkou váhu, a dalo se z nich hodně čerpat.


Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Kavy » 17 črc 2011 17:22

Odešel bludy kázat tam,kde mu to někdo žere :roll:
On to tady sleduje.Ale musíš ho nějak vyprovokovat.

Měl zaručené znalosti vyčtené z nějakého peruánského fóra.
Zkus napsat třeba že Umarex (jmenovitě P22) je šmejd,nebo že ISO je jen papír...
Na to vždy zareagoval.
Asi pětkrát sliboval že už nebude nikoho o jeho "realitě" přesvědčovat,ale vždy přišel s nějakým novým načteným poznatkem.
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Biggles » 17 črc 2011 18:41

2 Thunderbolt: Nevím jestli to položí Čaka Norisů, ale u běžného jedince bych nevsázel na to, že kterýkoli z těchto nábojů položí chlapa, kterej se dotyčnýho snaží zabít (což je přesně situace, kdy utočník se neopískuje z toho, že vidí siluetu zbraně, ale naopak mu pud sebezáchovy velí akci).
Uživatelský avatar
Radgost
Příspěvky: 772
Registrován: 28 srp 2008 09:50
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Radgost » 18 črc 2011 11:27

Thunderbolt píše:Pro mě je jasná volba:

náboje 20mg Nonivamidu a 80mg CS na střídačku, to by položilo i Chuck Norrise, mohu potvrdit sám jsem
je vyzkoušel vystřelit 4x proti stěně. Pepřový sprej CS je proti tomu slabý čajíček.

PS: Nevíte někdo co je s Kebabem, ten byl v tomhle oboru vždycky dobrej, a věděl dobře o čem píše, jeho
zdejší příspěvky měly velkou váhu, a dalo se z nich hodně čerpat.
Ty seš jeho další fejk, ne? :lol:
Uživatelský avatar
gremlin101
Příspěvky: 105
Registrován: 23 led 2008 21:34

Re: Plynové pistole

Příspěvek od gremlin101 » 18 črc 2011 16:01

Chucka by nesložily ani náboje s 1000mg Nonivamidu :lol: , natož nějaké nejslabší 20mg :? Jak už se tady několikrát psalo, nemá cenu tam dávat cokoliv jinýho než NV 120mg a CS 80mg..
Walther PK380 (Umarex)
Walther P22 (Umarex)
Walther PP (Umarex)
SpeCtrE5
Příspěvky: 2
Registrován: 19 črc 2011 13:52

Re: Plynové pistole

Příspěvek od SpeCtrE5 » 19 črc 2011 14:07

Nazdar hoši, prosím Vás mám malú otázku, nemáte niekto skúsenosti s Umarex Browning GPDA9? Na fóre som našiel len zmienku od jedného uživateľa o jej kúpe, kde písal, že ju ešte neskúšal. Mám v pláne si ju kúpiť a technicke informácie na predajcových stránkach sú veľmi nespoľahlivé, takže im nemôžem veriť. Preto by som chcel poprosiť, ak s ňou má niekto skúsenosti, či by mi vedel povedať, či sa nezasekáva, prip, iné chyby, ako je na tom po stránke materiálu atď. a samozrejme dojem z jej spracovania. Veľmi by ste mi pomohli :) Vopred ďakujem za každý príspevok. :wink:
Uživatelský avatar
Sam Jr.
Příspěvky: 108
Registrován: 22 kvě 2010 11:04
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Sam Jr. » 19 črc 2011 23:08

Od koupě sem prásknul jen jeden akustickej :) mám ji "do vytrýny" :D nikdy sem neměl v ruce itala nebo turka, takže úroveň zpracování neporovnám, ale žádný chyby sem nenašel. materiál je kombinace slitiny a oceli.
Weihrauch HW40, HW97K, Baikal MP61, Umarex MP7
SpeCtrE5
Příspěvky: 2
Registrován: 19 črc 2011 13:52

Re: Plynové pistole

Příspěvek od SpeCtrE5 » 20 črc 2011 00:38

Diky moc, cením si, že niekto reagoval. Ešte by mohol aj ten čo má skúsenosti s funkčnosťou. :wink: :)
Ale ešte by ma zaujímalo či je to Single alebo Double Action, keďže na informácie od predajcu sa nemôžem spoliehať :)
Vopred diky.
Uživatelský avatar
Sam Jr.
Příspěvky: 108
Registrován: 22 kvě 2010 11:04
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Sam Jr. » 20 črc 2011 13:51

je to SA/DA.
kohout (je ze slitiny s ocelovou vložkou) lze vypustit páčkou na bezpečnostní ozub, tak aby neležel na úderníku.

jediný co nechápu, proč má kapacitu jen 9 nábojů, když origo FN Browning BDA (High-Power Mk III) je na 13 (a byla tak snad i starší 8mm verze GPDA8).
Weihrauch HW40, HW97K, Baikal MP61, Umarex MP7
Sarid
Příspěvky: 69
Registrován: 07 črc 2010 20:42

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Sarid » 26 črc 2011 11:48

na wadie 45 mg NV nábojích je napsané určeno použití proti divokým zvířatům, je to doufám účinné i proti člověku? :D
Uživatelský avatar
Andre Doktor
Příspěvky: 286
Registrován: 03 kvě 2010 16:09

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Andre Doktor » 27 črc 2011 13:47

Zvíře na to bude určitě mnohonásobně náchylnější, už jen kvůli citlivějšímu čichu. Na normálního člověka to taky zapůsobí ale značně míň.. Z vlastní zkušenosti mi příjde o dost nepříjemnější látka CS. Nadruhou stranu mi přijde, že to CS je spíše chvilková záležitost (tedy jakmile už jste pryč z mraku, trvá chvíli než jste "ready"), zatímco NV se vám dostane do očí a do nosu a minimálně půl hodiny vám tečou nudle a slzy a cítíte nepříjemné pálení a štípání v zasažených místech.
AR2079 5.5mm PCP, NS Nighteater 6-24x56 AGIR
QB 78 DeLuxe 4.5mm, Slavia 634 4.5mm, Optisan Cobra
LOV 21
martix
Příspěvky: 11
Registrován: 26 srp 2010 11:41

Re: Plynové pistole

Příspěvek od martix » 27 črc 2011 20:18

Zajímavé náboje.Bohužel jim nerozumím ani prd. http://www.youtube.com/watch?v=NiEPEDEow4k
Uživatelský avatar
Self-Def-Enthusiast
Příspěvky: 99
Registrován: 13 kvě 2011 19:35

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Self-Def-Enthusiast » 27 črc 2011 20:22

Ve strelecky revui psali docela trefne, ze prej NV funguje na principu priduseni utocnika - jakoby vam sebere vzduch, protoze se vam tezce dejcha. CS ze zkusenosti vim, ze utoci spis na oci.
člen LEX o.s. - sdružení na ochranu práv majitelů zbraní
Uživatelský avatar
wariat.38
Příspěvky: 75
Registrován: 23 lis 2010 18:28
Bydliště: Olomouc

Re: Plynové pistole

Příspěvek od wariat.38 » 27 črc 2011 22:29

A opět je vidět, že co člověk, to jiný účinky, Andre Doktor psal, že mu CS přijde spíš jako chvilková záležitost, zato má zkušenost s CS trvala snad 2o minut... A to nepočítám ty, co tvrdí, že CS (nebo i NV) vůbec nefunguje... Asi jsem na CS alergik :D
Thunderbolt
Příspěvky: 35
Registrován: 22 pro 2010 20:23

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Thunderbolt » 28 črc 2011 13:18

Možná právě proto, že i takový začínající plynovkář(ka) jako Monikash, která ještě nevyzkoušela účinnost
nabojů 80mg CS, tak nemůže mít reálnou představu o účinnosti plynovky jako takové.

Je dobré vyzkoušet všechny druhy nábojů, řekněme od každého druhu 3ks (výstřely), a potom zkusit výstřely
"na střídačku " CS+PV+CS+PV, aby si potom člověk udělal reálný obraz o obranných schopnostech všech nábojů a
vybral ty správné náboje !

Já jsem třeba náboje 20mg PV zatracoval, než jsem si tady přečetl starší příspěvek od uživatele Pietro Berreta,
který s nimi má dokonce lepší zkušenosti, než s 45mg PV.
Vím, že to zní nelogicky, ale doporučuji vyzkoušet !
Odpovědět