Vysoka nepresnost raze 6.35

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Návštěvník

Vysoká nepřesnost ráže 6.35

Příspěvek od Návštěvník » 27 pro 2004 15:02

Dostal jsem k Vánocům novou pistoli v ráži 6.35. Tak sem ji dnes byl vyzkoušet na střelnici. A jsem z toho dárku teď dost smutný. Střílel jsem na začátek asi z 10 metrů do toho klasickýho pistolovýho (papírovýho) terče. Zbraň kope trošku více než vzduchovka Lov 21, ale to by tak nevadilo...Nejhorší je, že sem z těch deseti metrů měl rozptyl asi 40 cm, což mi nepřipadá vůbec jako dobrý výsledek. Z Lov 21 sem střílel na tuhle vzdálenost tak rozptyl 2-3 cm. Pak sem terč přiblížil asi na 2 metry a to už sem se do toho středu trefil. Myslel jsem si, jak s ní budu chodit na střelecké závody, ale teď nevim...Také mě překvapila hrozně tuhá spoušť. Nevim čím to může být, měl sem velmi kvalitní náboje Selier a Belot. Bohužel sem zjistil, že nelze seřizovat hledí, to je divné, ne? Neznáte někdo nějakého zkušeného puškaře, který by ji zpravil? Byl bych ochoten do toho invetovat tak 200-300 Kč. Ale abych tu zbraň jen nehanil, tak musim říct, že je moc hezká, taková stříbrná! Ty jsou prý nejlepčí! Někdo mi tu také radil, že si mám krýt oči, že z toho lítají hodně jiskry, tak toto musím vyvrátit, měl jsem silné dioptrické brýle a do očí mi nic nevlétlo. Prosim o radu ohledně seřízení zbraně. Děkuji


Návštěvník

re:Vysoká nepřesnost ráže 6.35

Příspěvek od Návštěvník » 27 pro 2004 19:42

Hele nestačí ti na ty ptákoviny jedno téma? Já tady teda nechci listovat kraviny který takňák už přestávaj bejt vtipný.
Návštěvník

re:Vysoká nepřesnost ráže 6.35

Příspěvek od Návštěvník » 28 pro 2004 10:05

Neco v tom smyslu sem mu chtel napsat taky, ale pak sem si rek, ze je lepsi se na to vysrat a vono ho to snad prejde sem ty pycoviny psat. Jak vidim, nekdo to preci jen nevydrzel :-(
Návštěvník

re:Vysoká nepřesnost ráže 6.35

Příspěvek od Návštěvník » 29 pro 2004 18:05

Mám pro tebe cennou radu. Vykašli se na stříbrné pistole v ráži 6,35. Teď frčí vysokovýkonné černé vzduchovky GAMO (viz mnoho diskusí na gunshopu), mají výkon srovnatelný s policejními odstřelovačkami, akorát si ji musíš trochu upravit. Musíš do ní koupit originální píst, oni je u nás upravují na nižší výkon (máme moc přísné zákony, ale naštěstí se dají snadno obejít - ha ha ha ha). Kup si ji a naláduj ji těma nábojema co dáváš do tý stříbrný 6,35mm. Možná to půjde trošku obtížněji, tak to stačí trošku namaznout olejíčkem (stačí i rostlinný tuk) a přiklepnout kladívkem ona tam pak zajede jak pomásle, ale ne moc, abys nepoškrábal střelu. Byla by pak nepřesnost ve střelbě (zkoušeno při střelbě na 950 metrů). Takže pokud máš ještě pokladní lístek od tý stříbrný pistole, tak v obchodě ti to jistě za tu snoipiertku GAMO ochotně vymění. Ale ještě si kup do zásoby dost těch nábojů do tý stříbrný pistole, protože až ji vyměníš za tu GAMOvku, tak ti už náboje neprodaj.
Jo a pokud se ti bude zdát Gamovka trochu větší než ta stříbrná pistole, tak i to lze snadno vyřešit (vyzkoušeno na vlastní pušce). Pilkou na železo uřízni hlaveň hned jak končí předpažba. A pak můžeš uříznout i tu dřevěnou pažbu. Akorát potom počítej s trošku menší přesností při střelbě na pohyblivé cíle.
Návštěvník

re:Vysoká nepřesnost ráže 6.35

Příspěvek od Návštěvník » 30 pro 2004 16:14

No, vono to asi bude těma volšovejma rukama, silnejma dioptrickejma brejlema a hlavně tím slizem, co budeš mít mezi ušima v dutině lebeční místo původního obsahu.
Přestaň si dělat srandu a netahej nás za fusekli :o))).
Návštěvník

re:Vysoká nepřesnost ráže 6.35

Příspěvek od Návštěvník » 05 led 2005 11:39

Tak si po přečtení připadám jak Alenka v říši divů :-)
O. Hajna
Moderátor
Příspěvky: 92
Registrován: 17 kvě 2002 17:56

re:Vysoká nepřesnost ráže 6.35

Příspěvek od O. Hajna » 07 led 2005 15:58

je vidět ,že někteří z Vás jsou tzv. "veselá kopa",mnoho úspěchů a pevné zdraví v roce 2005 Vám přeje GunShop.cz
Odpovědět