Pribehy zo vzduchovkami

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

jofny
Příspěvky: 830
Registrován: 08 říj 2008 20:53
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Príbehy zo vzduchovkami

Příspěvek od jofny » 26 čer 2011 08:37

Celkom sa mi tie príhody páčia, tak pridam aj ja.
Mohol som mať 9 rokov. Moj strýko nam (bratanec a ja) chcel urobit radost tak nam ako oporu dal a-čkový rebrík (v stoji) nabil 630-ku a isiel nasadit terč no a ako som sa tam steloval a hladal polohu tak som nahodou stlačil spušt, samozrejme som ho trafil rovno do zadku (to som zistil až po výkriku). V nervoch všetko zbalil a bolo po strielaní.... :D

Ked tu boli spominane tie slepice, nastreloval som si optiku a skusal strielat do trubky na plote. V tom podskočila s v reskotom slepica vo voliere a hned mi došlo že sa to odrazilo.
Išiel som ju pozriet (aby otec nevedel) a zhodou okolnosti to dostala tiez do zadku.
Naštastie to rozchodila..... :)

Ešte niečo nerozvažne primerane veku 13 rokov. Boli sme na vidieku u rodiny a samozrejme som s kamosom nemal kde strielat tak na cca 20 metrov sme si vyhladli slepicu.
Pácilo sa nám ako podskakuje pri zásahu a asi po dvoch dnoch došla tetka v ruke s diabolkami STANDARD (hovorim si odkial ich má) že či nám nechíbaju, my že jasne a uz som jej ich bral. Hovorim, odkial sú a ona zo slepice ktora mi dva dni nežrala tak som ju musela dat do polievky. Vtedy by som sa najradsej nevidel.... :oops:


SPA CP1-M 4,5mm
Slavia 618
Slavia 630
Slavia 634 + NS Mountmaster 6x40AO (Delta entry IR 6x32AO)
HW100S Bullpup + HAWKE SID.TAC.30IR 8.5-25x42
Smazaný uživatel 3736

Re: Príbehy zo vzduchovkami

Příspěvek od Smazaný uživatel 3736 » 26 čer 2011 10:01

Na tých kvalitných Standardoch ani nebolo vidieť, či boli vyťiahnuté z krabičky, alebo zo sliepky. Stále vyzerali rovnako.. :lol:
Motobassak
Příspěvky: 201
Registrován: 23 kvě 2011 18:24
Bydliště: Bohumín
Kontaktovat uživatele:

Re: Príbehy zo vzduchovkami

Příspěvek od Motobassak » 26 čer 2011 17:46

to pavel 54: JJ to byly šiby velké snad 2mx1.5m pak sem ze zbytků dělal po čase terárko. Taky sem si říkal co je to za kvér a jak je silná.
Zhruba před 8lety sem si koupil akvárko 300 litrů a čistil sem ho na lávce a neměl sem ho jak sám dostat do baráku (stěny byly ze skla 10mm) a čekal sem než přijede taťík aby mi s tím pomohl do pokoje.... a jek bylo čisté, tak rup.... náš pes byl zvyklý přez tu lávku skákat..... proskočil přední i zadní stěnu toho akvárka (Sklo 2x10mm) nechtěl sem tomu věřit. psa sem zajel na veterinu ošetřit (pár stehů) a skončil můj pokus o akvarystyku. Bral sem to jako "Boží úmysl" a dal sem se rači na hady, beztak by mi všechny pochcípaly.
Boží mlýny melou pomalu,ale jistě. Aneb na každou svini už se vaří voda.
Motobassak
Příspěvky: 201
Registrován: 23 kvě 2011 18:24
Bydliště: Bohumín
Kontaktovat uživatele:

Re: Príbehy zo vzduchovkami

Příspěvek od Motobassak » 26 čer 2011 17:50

to jofny: ležim si tu m nemocnici a jak si čtu ty tvoje příhody, tak se tu válím smíchy až mi stehy praskají :evil: :lol:
Boží mlýny melou pomalu,ale jistě. Aneb na každou svini už se vaří voda.
Uživatelský avatar
jofny
Příspěvky: 830
Registrován: 08 říj 2008 20:53
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Príbehy zo vzduchovkami

Příspěvek od jofny » 26 čer 2011 22:18

Prihodim ešte jeden, tentokrát sa jedná o rodinný príbeh spomínaného strýka v 15-tich rokoch.
Bývali s otcom v starom meste a ako je zname, bolo tam dost holubov.
Nemal šancu ani jeden, čo dlhšie posedel. Mali starého suseda ktorí zasa tieto holuby krmil a dokonca doma v byte ochočoval. Takže vzajomne sympatie určite neboli a občas si vypočuli kazanie. Jedneho dna strýko poranil holuba a tento pán ho našiel raneného a tak si ho zobral domov a celý týžden ho liečil a choval. V den vypustenia vyšiel s holubom na pleci ako s papagajom pred bránu že ho vypustí a v tom (vážna drzosť) strýko nelenil a priamo z toho pleca mu ho sundal dole. Dalej ani nemusim pokračovat, viete čo nasledovalo...... Obrázek
SPA CP1-M 4,5mm
Slavia 618
Slavia 630
Slavia 634 + NS Mountmaster 6x40AO (Delta entry IR 6x32AO)
HW100S Bullpup + HAWKE SID.TAC.30IR 8.5-25x42
Uživatelský avatar
PEPAN
Příspěvky: 1695
Registrován: 11 říj 2009 22:19
Bydliště: z5 na 9

Re: Príbehy zo vzduchovkami

Příspěvek od PEPAN » 26 čer 2011 22:34

to je nářez, to bych chtěl vidět
nech toho, nebo mu ty stehy povolí :lol:
jinak jak ty slepici, tak já zlikvidoval husu :oops:
Nejde!Prostě NNe
Uživatelský avatar
Leon5216
Příspěvky: 236
Registrován: 16 led 2011 18:49

Re: Príbehy zo vzduchovkami

Příspěvek od Leon5216 » 28 čer 2011 23:50

Mne sa dnes stal taky pribeh, ze mi po dvoj hodinovom strielani na chalupe prisiel vynadat sused :lol:
Hlavneze minule ked sme ho na nieco upozornovali mal plnu hubu toho, ze na vlastnom pozemku si kazdy moze robit co chce :evil: :D Nic som mu nehovoril, lebo sme boli akurat na odchode. Ale nabuduce tam na truc donesem co2jku, a vraj si na svojom pozemku robim co chcem :P
Zoraki 914 semi (matte black)..........Zoraki 906 (titan)
Bruni Olympic 6 (black/wood)..........Tokyo Marui Colt M1911A1 (airsoft manual)
Umarex Makarov (CO2/4,5 BB)..........Slavia 630 model77
Zoraki R1 4,5 4mm (black)
Smazaný uživatel 3736

Re: Príbehy zo vzduchovkami

Příspěvek od Smazaný uživatel 3736 » 29 čer 2011 09:20

Za školských čias sme chodili so susedom strielať do pivnici v baráku. Vtedy sme mali LOV-21 (to bola ešte Lovka od užívateľa VladoNR). Už sme nevedeli do čoho strielať. Ako sme sa obzerali, našli sme starý funkčný mixér. Tak sme ho zapali a strielali.. :lol:
Tá Lovka s nim ani nepohla. Keď nás to prestalo baviť, mixér sme vypli a neporušený odložili. Bol to obyčajný plastový mixér, žiadny liatinový z 50-tych rokov.. :lol:
Toky
Příspěvky: 532
Registrován: 26 říj 2009 11:34
Bydliště: Košice

Re: Príbehy zo vzduchovkami

Příspěvek od Toky » 29 čer 2011 09:30

Na základnej škole sme mali v streleckom krúžku takého šikovného snajpra, čo po ležiačky na šírku telocvične zo Slávie nemohol zaboha trafiť terč. Na šťastie mu telocvikár za terč s lapačom dával taký plech polmetra na polmetra. To sme sa furt rehnili, keď strieľal, učiteľ ho nechával medzi nami ako odstrašujúci príklad, len dával bacha aby nikoho nezranil. Vyrazil ho, keď už začal dierkovať drevené obloženie telocvične. Na neuverenie, človek sa tréningom môže aj zhoršovať!
Umarex CPSport .177
Crosman 2250XT AirSource .22, Nikko Stirling 3-9x40 AO Mountmaster
Picasso 1,6 HDi - ex, momentálne corolla 1,6 Valvematic
:-)
VLADONR
Příspěvky: 172
Registrován: 15 úno 2008 19:52
Bydliště: SLOVENSKO

Re: Príbehy zo vzduchovkami

Příspěvek od VLADONR » 30 čer 2011 10:44

martin1976 píše:Za školských čias sme chodili so susedom strielať do pivnici v baráku. Vtedy sme mali LOV-21 (to bola ešte Lovka od užívateľa VladoNR). Už sme nevedeli do čoho strielať. Ako sme sa obzerali, našli sme starý funkčný mixér. Tak sme ho zapali a strielali.. :lol:
Tá Lovka s nim ani nepohla. Keď nás to prestalo baviť, mixér sme vypli a neporušený odložili. Bol to obyčajný plastový mixér, žiadny liatinový z 50-tych rokov.. :lol:
Ano uz to bude 16 rokov co som predal svoju LOV 21 spolu s dvomi prepichovacmi a krabicou bombiciek ano kupujuci bol pistolnik martin1976 co mi za nu dal 1000Sk a ja som hned kupil TEX 3. Lovka za socika stala 900,-Kčs v Lovene a bola moj sen a hned druha skutocna pistol po pluvatku za 68,-Kčs :-) az na to ze sa setrilo raz na bombicky a potom na diabolky.
Ale vzduchovku SLAVIA 631 de Luxe z roku 1991 nic neprekonalo s puskohladom Norconia 4x20 som strielal slimaky na 20metrov a nikdy nemala menenu pruzinu, piest a ani cistenu hlaven a to som z nej strielal vsetok sajrajt co sa dal v lovene kupit dokonca aj tie ocelove sipky s farebnymi stetinami som ich oblepil lepiacou paskou aby nedrali hlaven :-). Kurna to bola doba nikoho netrapila ustova rychlost alebo energia, paralaxa a premenlive zvatsenie. Cim menej sme toho vedeli tym sme boli stastnejsi a vzdusa bola na cely zivot...
JuroNR
Příspěvky: 907
Registrován: 03 říj 2009 17:43
Bydliště: NITRA

Re: Príbehy zo vzduchovkami

Příspěvek od JuroNR » 30 čer 2011 16:22

Máš pravdu zlaté časy. Ja som kupoval lovku v nejakom 1986 a myslel som si že akú silnú vzduchovú pištol mám, presnosťou tiež nejak neoslnila a 900kčs bol obrovský peniaz kedže som zarábal nejakých 2200kčs. Ale hlavne si pamätám toho krpatého hnusného neochotného a protivného predavača ktorý vždy hodil krabičku diaboliek na stol s takým buchotom že nemohla byť ani jedna diabolka dobrá, ale boli sme radi aj za takéto pluvátka. No čo, už je to za nami NAŠŤASTIE.
Odpovědět