Benchrest

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Benchrest

Příspěvek od Shiva » 30 čer 2011 01:15

Takze nase cesta do Lapua tovarny probehla hladce. K memu udivu, vsak nebyl zajem a dokonce jeden clovek cuknul na posledni chvili. dost mi to zarazi, protoze jak jsem zjistil, tak toto je druha nejlevnejsi investice do presnosti.
1. jsou ukazatele vetru a
2. zajet do Schoenebecku (necelych 400km) vybrat naboje, jez z me zbrane opravdu chodi dobre. Ve dvou byl naklad na cestu 1000kc na benzin.
vybiralo se jen pro jednu zbran, zamestnanec vynda system z pazby a namontuje na ocelovy blok jez slouzi k upnuti do sveraku. Pak strili serie po 10 ranach. pokud serie odpovida nasim predstavam nebo pozadavkum na presnost vseobecne, tak strili dalsich 10 ran, pokud je to stale OK, tak strili jeste treti serii po 10. tato serie je pak brana jako etalon presnosti (tim se snizuje pocet desetiranych polozek, pokud prvni polozka je horsi nez ta nejhorsi z te porovnavaci, dalsich se jiz nestrili). Nas pozadavek byl soustrel lepsi nez 15mm opsane kruznice (pro zasazeni desitky na BR je potreba max. soustrel kruznice opsane 17.5mm - desitka je 6.3mm + 2x 5.6mm).
celkem se testovalo 29 serii ze trech typu naboju. Midas+, centerX a X-act. radove vystreleno kolem 500 ran.
Mohu uprimne rici, ze jsem na vlastni oci videl a tim i pochopil, jak i ty nejlepsi naboje jsou proste nevyrovnany a proc vznikaji flyers i u zdanlive vybornych serii. Ptal jsm se proc se strili 3x10 ran a odpoved byla, ze proste 10 ci 20 ran je nedostatecne velky vzorek k vyhodnoceni serie. Pochopil jsem to co mi tech radove 5-6 let tak iritovalo, dat treba 10-15 desitek a pak najednou 9 ci 8 nekde v hajzlu. Opravdu jsou to patrony. bylo to jasne videt pri testech.treba 8ran rozptyl 10mm a posledni 2 to daly na 14mm dalsi serie byla treba 18mm (dal se tato serie nestrilela).
Pro zbran Gruenig Elmiger Racer se nejvice hodily Midas+ (prekvapive vlajkova lod x-act, se moc nechytaly, nejlepsi soustrel - ale jen jeden, byl 13.50mm) Midasy nastrilely hodne slusnou serii soustrelu 13.57mm, 14.82mm a 11.52mm
Timto se mi potvrdilo, ze tvrzeni nekterych prodejcu jez jsou povazovany za odborniky a machry, ze jedou a privezou "testovane a vybrane" naboje, ktere strili (mam vzdy dojem ze budou strilet presne i z praku) a strelci je pak kupuji jako zazracne, je proste jen blbnuti lidem hlavu a zpusob jak prodat vic naboju. Dokud se naboje opravdu nestrili z vasi zbrane, tak je to uplne jedno jakou serii koupite. Protoze opravdu nevim, jak se daji beze zbrane k dispozici naboje "testovat a vybrat".
zacatek testu
http://dl.dropbox.com/u/16270150/photo1.jpg
Pocitac s vyhodnocovacim SW
http://dl.dropbox.com/u/16270150/photo2.jpg
X-act naboje, kazdy sloupek jedna serie
http://dl.dropbox.com/u/16270150/photo3.jpg
CenterX
http://dl.dropbox.com/u/16270150/photo4.jpg
Naposledy upravil(a) Shiva dne 01 črc 2011 10:43, celkem upraveno 1 x.


Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: Benchrest

Příspěvek od Kubajzz » 30 čer 2011 02:26

Stejným způsobem jezdím každý rok testovat diabolky. Jdu do tunelu, upnu zbraň, přinesou mi co mají zrovna ve výrobě, ode všeho dám deset ran, vyberu favority a těmi střílím, dokud nevyberu ty nejlepší a těch vezmu dvacet třicet tisíc. Nezáleží překvapivě na průměru střely, záleží jedině na šarži, jak se zrovna povede. Ale i tak se flyer vždycky najde, ovšem nesmí jich být moc a nesmí to uletět výrazně, ale to člověk neovlivní, to už je holt osud. Ještě by se to dalo vážit a vyhazovat extrémy, ale na to já při mé spotřebě už kašlu. :D
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Benchrest

Příspěvek od Shiva » 30 čer 2011 08:45

Diabolky, tak to opravdu nevim, vim ze s tim delaji spoustu veci, od vazeni pres mereni az snad po odmastovani. ale co vim, tak nikdo ze zahranici co JSB nejezdi. Ja jsem posilal kamosum do UK parkrat ten set vzorku. Ale pak uz jen exacty express ci jak se jmenuji. Taky je to podle prumeru v danym kalibru.
U nas to strili par lidi, ale opravdu nevim jestli to nekdo ve fabrice testoval. Je to dost mozny, protoze s nimi dost komunikujem a mame pro cleny vyjednane nejake slevy.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: Benchrest

Příspěvek od Kubajzz » 30 čer 2011 10:09

Ta testovací sada je k ničemu. Jak říkám, záleží na sérii.
Je fajn, že některý průměr z té testovací sady bude střílet dobře, ale to vůbec neznamená, že když si toho pak objednají zásobu, že dostanou sérii, která byla v té testovací sadě. I mezi sériema od jednoho průměru jsou značné rozdíly. Kromě toho nikde není řečeno, že v jiné sérii mu nebude lítat lépe jiný průměr. Tedy pokud se bavíme o benchrestové přesnosti. Pokud s tím někdo střílí plechovky a potkany nebo střílí HFT, tak je to jedno. Někde mám z testování fotky, ale nechce se mi to teď hledat. Radši si příští týden nafotím nové, jedu tam zas.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Benchrest

Příspěvek od Shiva » 30 čer 2011 10:32

o strelbe na plechovky nema cenu psat, to sem nepatri.
Mne vzduchovka vubec nic nerika. :-) a diky spatne kvalite malorazkovych naboju jsem prestal strilet i tu malorazku. coz ale zase neznamena, ze se o to nezajimam.
navsteva schoenebecku byla poucna a potvrdila mi, ze me rozhodnuti bylo spravne. Uvidim jak to pujde pristi mesit v USA, budu mit k dispozici zbran postavenou na Turbo zaveru, ale asi 2 roky jsem to nestrilel.
pravda je, ze diabolky co jsem posilal do UK (specs dle objednavky) asi strilely dobre, protoze s tim ten clovek vyhral MUK.
Ale jak rikam, vzduchovky (vetrovky) jdou uplne mimo mne protoze vlastni system je naprosto odlisny od toho co strilim (technicky) a kdyz porovnam dosazene soustrely z malorazky pri testovani, tak jsou nekolika nasobne vetsi nez ja dosahuji s velkorazi pri pouziti prebijeneho streliva.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: Benchrest

Příspěvek od Kubajzz » 02 črc 2011 22:13

Mně zase v poslední době nic neříkají palné zbraně. Mám jich sice furt celkem dost, ale už jsem je prakticky opustil, střílení z nich je pro mě jenom ztráta času.
Ale jak jsem řekl, testování střeliva je důležité převelice, protože dokud jsem to netestoval, tak bych nikdy nevěřil, jaké rozdíly dokážou udělat jednotlivé série.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
rimfireBR
Příspěvky: 527
Registrován: 01 bře 2007 16:43
Bydliště: Mníšek pod Brdy
Kontaktovat uživatele:

Re: Benchrest

Příspěvek od rimfireBR » 19 črc 2011 13:25

:idea: :idea: :idea:
Wrabf World Championship Events & Results
EVENTS & RESULTS WILL BE POSTED HERE,Palmetto Gun Club,South Carolina, USA 2011

FRIDAY 29/7/11 - OPEN PRACTISE DAY AIR & RIMFIRE 25M & 50M & WEIGH IN & SCOPE CHECKS + TECHNICAL MEETING TEAM CAPTAINS

SATURDAY 30/7/11 - OPENING CEREMONY - Air Rifle LV 25M + AWARDS PRESENTATION & RIMFIRE PRACTISE-25M

SUNDAY 31/7/11 Air Rifle HV CLASS B 25M + AWARDS PRESENTATION & RIMFIRE PRACTISE-50M & WRABF - AGM

MONDAY 1/8/11 - International Sporter 25M Rimfire + AWARDS PRESENTATION

TUESDAY 2/8/11 - Light Varmint 25M Rimfire + AWARDS PRESENTATION

WEDNESDAY 3/8/11 - Heavy Varmint 25M Rimfire + AWARDS PRESENTATION

THURSDAY 4/8/11 - International Sporter 50M Rimfire + AWARDS PRESENTATION

FRIDAY 5/8/11 - Light Varmint 50M Rimfire + AWARDS PRESENTATION

SATURDAY 6/8/11 - Heavy Varmint 50M + AWARDS PRESENTATION

SUNDAY 7/8/11 - FREE DAY & FAREWELL DINNER
Uživatelský avatar
rimfireBR
Příspěvky: 527
Registrován: 01 bře 2007 16:43
Bydliště: Mníšek pod Brdy
Kontaktovat uživatele:

Re: Benchrest

Příspěvek od rimfireBR » 20 črc 2011 10:24

:idea: ještě pro zajímavost jaké vybavení používá elita rimfire benchrest v USofA :idea:

http://www.proshootingleague.com/result ... ment-list/
navip
Příspěvky: 292
Registrován: 11 říj 2010 10:55
Bydliště: okr.Český Krumlov

Re: Benchrest

Příspěvek od navip » 20 črc 2011 10:44

Nic ve zlém , ale co jsou jim platné ty dokonalé,krásné a drahé flinty, když se musejí na někoho neznámého splehnout, že jim sestaví munici a nemůžou si ji udělat sami :D ,přeci BR je hlavně o přebíjení a vyvíjení vlastních nábojů.
Uživatelský avatar
rimfireBR
Příspěvky: 527
Registrován: 01 bře 2007 16:43
Bydliště: Mníšek pod Brdy
Kontaktovat uživatele:

Re: Benchrest

Příspěvek od rimfireBR » 20 črc 2011 10:55

:lol: no právě jak můžeš vidět, tak pro spoustu lidiček je to i o něčem jiném :wink:
tohle není bigbore ,ale prostě smallbore :!:
navip
Příspěvky: 292
Registrován: 11 říj 2010 10:55
Bydliště: okr.Český Krumlov

Re: Benchrest

Příspěvek od navip » 20 črc 2011 11:06

Ale jistě Honzo ,to byl jen takový povzdech nad tou přehlídkou skvělých závěrů a dalších doplňků :D
JONAS69
Příspěvky: 3
Registrován: 23 lis 2010 04:12
Bydliště: Děčín

Re: Benchrest

Příspěvek od JONAS69 » 21 črc 2011 04:29

koukám,že zde se člověk dovi vice než na ofic.CBRA webu.
kondor
Příspěvky: 65
Registrován: 13 dub 2010 19:55
Bydliště: Praha-východ
Kontaktovat uživatele:

Re: Benchrest

Příspěvek od kondor » 22 črc 2011 18:14

Tak máme za sebou první den MČR v Benchrestu 2011 ČSS ve Staré Lysé. Dnes se střílela vzduchová puška a i přes nepřízeň počasí jsou výsledky na prvních místech velice kvalitní :D

http://www.ssksm.cz/mcr-v-benchrestu-20 ... /vysledky/
kondor
Příspěvky: 65
Registrován: 13 dub 2010 19:55
Bydliště: Praha-východ
Kontaktovat uživatele:

Re: Benchrest

Příspěvek od kondor » 24 črc 2011 17:22

Tak dnes skončilo MČR v Benchrestu ČSS 2011. Výsledky jsou opravdu vynikající!! Nejvíce v dnešní soutěži vynikl Jan Ďurďák senior. Výsledek 749 a 44X je opravdu výkon. Ostatní výsledky najdete na http://www.ssksm.cz/mcr-v-benchrestu-20 ... /vysledky/ Přeji střelcům, kteří odlétají do USA pevné nervy a mnoho úspěchů.
Uživatelský avatar
rimfireBR
Příspěvky: 527
Registrován: 01 bře 2007 16:43
Bydliště: Mníšek pod Brdy
Kontaktovat uživatele:

Re: Benchrest

Příspěvek od rimfireBR » 26 črc 2011 23:09

Krása :!: :!: :!: a JONAS69 BLAHOPŘEJI :wink: :idea:
Odpovědět