prebijeni .45acp

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 21 črc 2006 22:29

No nebudu tu říkat moje moudra, protože jak známo, jsou drahý.

Ale doporučuji zeptat se Netopyra. Nedavno začal přebíjet.


Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
barry
Příspěvky: 56
Registrován: 18 kvě 2006 15:40
Bydliště: Český Ráj

Příspěvek od barry » 22 črc 2006 12:33

I když nebudeš moc střílet, ten vopruz, kdy máš jednu nábojnici v ruce cca 5x tu je. Pokud tě střílení vzalo, rodina ti ho nevezme. Já si jednooperák nechal doma na takové ty pomocné práce, jako je kalibrování střel a podobné vedlejšáky. Pořádná mašina na které během chvilky namrskáš krabici nábojů těsně před odjezdem na střelnici je přece jen o pohodě (než si na to brát v práci dovolenou). Všechno je to o penězích a nátuře.
magda858

Příspěvek od magda858 » 22 črc 2006 16:40

A co teda doporučuje te?
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 22 črc 2006 16:58

Dillon 650XL, casefeader, pokud máš víc ráží, tak na každou konverzní kit a prachovnici. Ušetříš mraky času. Uděláš v pohodě 600 nábojů/hodinu. U delších nábojnic např. .38, 357mag i víc. Mně se u .45 při vyšší rychlosti vysejpá prach. A hlavně kvalitní matrice.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
magda858

Příspěvek od magda858 » 22 črc 2006 18:33

Jenže to už bude cenově někde jinde..
Ondra

Příspěvek od Ondra » 22 črc 2006 18:53

Jo jste chytraci.
Kdyz sam ani jeste nevi kolik a jak bude strilet tak mu cpete do hlavy at si koupi elitu...
Nechcete mu jeste nekdo poradit at si na strileni koupi nejaky STI special za 150 000???A rovnou tri protoze to se vzdycky hodi :lol:
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 22 črc 2006 19:57

magda858 píše:A co teda doporučuje te?
Odpovídal jsem na tento dotaz. A to podle mého nejlešího svědomí a vědomí.

Jasně jsem napsal kapacitu a možnosti.

->Ondra, z tebe nevypadlo rozumného vůbec nic, ale dovedu si představit socoškou radu, typu Lee apd.
Než si koupit sračku a žrát olovo nejdříve při odlévání a pak při střílení, tak si raději ty Lugry za 3.50kč koupím.
A pokud jsem úplně holá prdel, tak si koupím prak. Protože na to abych zbraň nosil na sebeobranu, tak s ní musím umět střílet a to znamená hezkých par set ne-li pár tisíc nábojů (alespoň ze začátku).
Přestaň komentovat věcné příspěvky druhých a přispěj vlastní radou a názorem.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
Ondra

Příspěvek od Ondra » 22 črc 2006 22:48

Shiva píše:
magda858 píše:A co teda doporučuje te?
Odpovídal jsem na tento dotaz. A to podle mého nejlešího svědomí a vědomí.

Jasně jsem napsal kapacitu a možnosti.

->Ondra, z tebe nevypadlo rozumného vůbec nic, ale dovedu si představit socoškou radu, typu Lee apd.
Než si koupit sračku a žrát olovo nejdříve při odlévání a pak při střílení, tak si raději ty Lugry za 3.50kč koupím.
A pokud jsem úplně holá prdel, tak si koupím prak. Protože na to abych zbraň nosil na sebeobranu, tak s ní musím umět střílet a to znamená hezkých par set ne-li pár tisíc nábojů (alespoň ze začátku).
Přestaň komentovat věcné příspěvky druhých a přispěj vlastní radou a názorem.



No rozumneho vypadlo vic nez z Tebe.Osocujes tu jen a jen Ty!
Kdyz zacina tak ho nechci cpat do niceho super-pokud ho to chytne tak to pak neni si polepsit problem a porad je to lepsi nez unahlena investice!!!
S odlevanim zacal(a) magda858 a ne ja!-to k tomu zrani olova.
Za 3,50-ano to si luger koupis ale ne .45ACP
Prebijim .45ACP a .40SW.Lisy mam dva,ted na to moc casu nemam(zmena zamestnani)takze od zacatku roku jsem prebil"jen"kolem 3Knaboju.
Socošska rada?Proc?Kdyz sam nevi kolik toho vymlati a jak to vubec dopadne...Leecka nejsou super,to opravdu ne,Dillon nebo RCBS jsou o dost lepsi.Ale pokud zacina tak mu Lee do zacatku bohate staci a pokud ho to chytne tak si ho muze nechat na jiz zminovanou kalibraci strel atd a na samotne prebijeni koupit treba linku nebo snad ne?
Je na tomhle neco nevecneho???
Nevecne je pro me pobizeni zacatecnika bez jiste budoucnosti do koupi elity.
Mam na to stejny nazor jak kdyz si cerstvy ridic koupi Lambo kvuli jezdeni do skoly...Kdyz na to ma,proc ne.Jinak zbytecnost...
magda858

Příspěvek od magda858 » 22 črc 2006 23:00

To Ondra
Nechci se Tě dotknout, ale můžeš mi prosím Tě napsat kde jsem začal něco o odlévání olova? Asi jsem už úplně b.....ý... Nevím ani co píšu ani to nenajdu
Ondra

Příspěvek od Ondra » 22 črc 2006 23:04

Anton_Spelec píše:Tak to už zní o poznání líp.
Investice 3k by mě tolik nebolela, kokily na odlévání za pár stovek, olovo za hubičku...o tom už se nechá přemýšlet :twisted:

Promin 858,napsal Spelec... :wink:
Ondra

Příspěvek od Ondra » 22 črc 2006 23:10

To magda858 :
Nechces napsat jak se tomu hodlas venovat,za jakych podminek atd?Nehodlam tu totiz resit nejake spory kdyz se orientujeme jen podle par otazek a co clovek to nazor ze...
magda858

Příspěvek od magda858 » 23 črc 2006 09:18

Zatím chci brát přebíjení jako nový koníček. Takže pár set lugrů a a tak stovku 40SW měsíčně. Co bude v budoucnu nevím, asi budou počty větší
barry
Příspěvky: 56
Registrován: 18 kvě 2006 15:40
Bydliště: Český Ráj

Příspěvek od barry » 24 črc 2006 16:15

Pár set Lugerů a stovku 40S&W měsíčně? To by se mi nechtělo dělat na jednooperáku ani jednou do roka. Vystřílíš to daleko rychleji. Pokud nechceš hned do drahé mašiny, zkus se domluvit s někým v okolí tvého bydliště a vyzkoušet to i to. Pak budeš mít představu, co práce na lisech obnáší a jaký čas tomu hodláš věnovat.
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 24 črc 2006 21:11

Sem nikdo nechodí řešit spory ani napadat a komentovat cizí příspěvky. Sem chodí lidi pro informace. Komentovat cizí příspěvky je na místě v případě, že uvádějí nepřesné nebo mylné informace.
Pokusím se uvést některé věcí na pravou míru.
První zmíňka o odlévání olověných střel padla zde
Ondra píše: .45 prebijim,strely odlivam a rana vyjde na cca 1Kc.
Název diskuze je "přebíjení .45acp" založena Anton_Spelec. Což jsem přehlédl a zmíníl jsem koupi Lugrů.

Teď k věci.
Pokud vystřílíš 2.000 ran za 2 roky, tak si myslím, že vůbec nemá cenu přemýšlet (pokud chceš šetřit) o přebíjení. 80 ran za měsíc v hodnotě ca 600kč je relativně nízký náklad. Když ušetříš přebíjením 300kč (10kč/den), tak mi to případá ujetý. Jen čas vynaložený na výrobu 100ks nábojů na jednooperačním lisu je ztráta. (Raději si udělám hodinu přesčasu v práci). Nevím jak jsi na tom s místem, ale musíš si na přebíjecí nářadí vyhradit místo, na přechovávání komponentů rovněž.
Problém je, že drtivá většina lidí co přebíjí, přebíjí aby ušetřili. Já přebíjím abych měl kvalitní náboje, laborované pro mé potřeby. K tomu potřebuji kvalitní nářadí, co chodí bez poruch a přesně.

Odkazoval jsem na Netopýra, spletl jsem si fórum. Je to na střelectví
http://strelectvi.cz/forum/viewtopic.ph ... ght=#15534
Je tam o přebíjení napsáno hodně.

Sám jsem přebil tisíce nábojů v několika rážích (9mm, .40, .45, 44, .38/357) a vše na 650, nechal jsem si poradit. Puškové by se dali počítat rovněž na tisíce, a tam používám Rock chucker od RCBS (jednooperační lis). Ale jak jsem napsal, přebíjím kvůli přesnosti. Nicméně stále to vychází neúměrně lacině proti komerčním výrobkům.
Pravda 650XL vyjde do 16.000kč bez matric a bez casefeadru, s konverzním kitem na jednu ráži.
Ale jak už tu někdo napsal, nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci.
Přebíjet náboje se vždy zaplatí, je to jen otázka času.
Samozřejmě, že pro mne je to něco jiného, věci dovážím sám, tudíž to mám za jiné ceny a bez DPH.

Podkud má někdo potřebu se na něco zeptat, rád informaci poskytnu (pokud jí vím) ale prosím buď přes můj e-mail (preferuji) nebo přes SZ (raději ne, většinou přečtu a pokud nemohu hned odpovědět, tak zapomínám). Nechci si kazit náladu od lidí, co věčně polemizují a snaží se za každou cenu dokázat všem účastnikům, že tu pravdu mají oni.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
Ondra

Příspěvek od Ondra » 25 črc 2006 12:25

O odlivani jsem psal ze to delam ale ne ze musi nekdo jinej...

Ano,samozrejme je tam casova uspora+pohodlnost prace a dost velka!Ale prave proto jsem taky chtel vedet kolik toho planuje vybouchat pac kdyby strilel 200ks do mesice tak financni navratnost u lisu za 16K bude zas nekde jinde nez kdyz jich vystrili 2-3 vic
Zas zna druhou stranu znam cloveka kterej ma jednooperak od Lee nejakych 8 let a nez jsem zacal prebijet tak delal naboje i nam.Rocne jich bylo tak kolem 15K dohromady.Bere to jako zabiti volneho casu kdyz v panelaku neni co delat a akce zadna...Ted se stehoval do domku a uz na to taky nema tolik casu...
Je to jen o pomerech a lidech,kdyz mas cas a chut jde vsechno.
Odpovědět