Zavirak pro levaka?

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Aigor
Příspěvky: 5
Registrován: 26 kvě 2011 22:57
Bydliště: Blansko
Kontaktovat uživatele:

Zavírák pro leváka?

Příspěvek od Aigor » 23 čer 2011 14:03

Ahoj,
chci si udělat radost nějakým užitečným kusem želízka s limitem asi do 2.000 Kč, ale i když sem prošel kompletně nabídku noze-nuz.com i několika dalších e-shopů, nemůžu najít přesně co hledám.

Hlavní využití bude (nesmějte se) na porcování jídla, salám, pečivo, sušené maso, sýry... Mám posedlost ostrostí, takže když někam jdeme na grilovačku, nebo i v práci, všude sebou tahám kuchyňský nůž, což není moc praktické.
Nepotřebuju tedy štípat dřevo, naopak raději tenké ostří pro jemnou a přesnou práci.
Určitě ne zuby, hlavn kvůli ostření.
Povrchové úpravě se nebráním, vzhledem k použití tam určitě vydrží a pokud zabrání např. lepení sýru na čepel, bude to jen k užitku.
Po zkušenostech ale chci opravdu zavírák, který můžu dát bez obav do kapsy/batohu/za opasek. A s tím je spojen hlavní problém, že jsem levák, takže musím vybírat z omezené sorty levorukých, nebo obouruč verzí.
Další potíž je v tom, že de-facto hledám "kuchyňský zavírák", protože běžnou 3" čepelí si neukrojím ani chleba.

Opravdu hledám něco co neexistuje, nebo jen špatně hledám?

Z těch co mě zatím zaujalo, např.
CR2102GL CRKT M21 decentní a praktický, levoruké provedení, ale 3" čepel se mi zdá krátká
Buck BU276, nebo CR7080J CRKT vzhledově subj. perfektní, ale mám strach z ovládání pojistky a šířky čepele vzhledem k použití

Nějaké další tipy?


Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: Zavírák pro leváka?

Příspěvek od Biggles » 23 čer 2011 14:19

Aigor
Příspěvky: 5
Registrován: 26 kvě 2011 22:57
Bydliště: Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zavírák pro leváka?

Příspěvek od Aigor » 23 čer 2011 14:35

Máš pravdu, ten sem přehlídl. 96mm už je celkem použitelných a dokonce levoruk. Vzhledově mě sice nezaujme, Spyderco mě odrazují s tím otvorem, ale uznávám že to není moc podstatné, snad bych si zvykl.
Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 128
Registrován: 24 zář 2010 13:11
Bydliště: Zlín

Re: Zavírák pro leváka?

Příspěvek od ladaj » 23 čer 2011 15:23

Až si budu chtít udělat radost velkou kudlou, koupím si Pocket Bushman, někde jsem ho dokonce viděl za šest stovek. Není to teda pro manekýny a je spíš na drsnou práci, ale raději tohle na chleba, než 3" břitvu... Každopádně Cold Steell byl jeden z mála, co měl delší zavíráky, možná tam bude i nějaký 5" "kuchyňák". Relativně levný, blížící se 4", se mi líbilo tohle Meyerco.
Aigor
Příspěvky: 5
Registrován: 26 kvě 2011 22:57
Bydliště: Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zavírák pro leváka?

Příspěvek od Aigor » 24 čer 2011 07:08

No až si budu chtít udělat radost, tak mám vyhlídnutej SOG99156 Tigershark, ale ten bohužel zatím jako zavírák nedělají :twisted:

Mrknul sem na ty další tipy, něco z těch Ka-Bar nevypadá špatně, KA-BAR KA4080 vypadá hodně dobře, ale štvou mě s tím, že ne u všech jsou uvedený rozměry.

Objevil sem ještě jednoho favorita, který se mi fakt líbí rozměry i čistým provedením, Cold Steel X2 Voyager, bohužel pokud můžu posoudit podle fotek, není rozebiratelný. Nechápu proč když už vyrobí tak velkou čepel, dají tam jen nýty :evil:
Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Zavírák pro leváka?

Příspěvek od Apevia » 24 čer 2011 12:24

A co klasika? Ontario RAT 1....
http://www.noze-nuz.com/ontario/ON8848OD.php (na výběr z více barev jak čelepe tak i příložek)

IMHO jedno z nej EDCček a kolík má na obou stranách, klip přendavací.

A nebo třeba taky SOG Flash II. Sám ho mám a jsem plně spokojen. Klip opět přendavací a kolík z obou stran.
http://www.noze-nuz.com/sog/SOGFSA-8.php
Cogito ergo armatus sum.
Uživatelský avatar
drát
Příspěvky: 1669
Registrován: 28 zář 2008 20:35
Bydliště: Dudákov

Re: Zavírák pro leváka?

Příspěvek od drát » 26 čer 2011 23:18

CZ200 .177 , SPA M16 .25 , Hatsan Invader auto .25
DU-10 Condor, HDR 50 , Chiappa SAA , rev.Rex L 4", Alfa 441,Slavia 631
Walther Sportmodell,H.S.model 21F, Buck Trail Flint 48
prak s gumou č.6
Odpovědět