Slovenska policie bude prezbrojovat

Vše co se událo v souvislosti se zbraněmi

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Radgost
Příspěvky: 772
Registrován: 28 srp 2008 09:50
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Slovenská policie bude přezbrojovat

Příspěvek od Radgost » 09 čer 2011 08:16

Já to Kuracinovi taky přeju. Byla by to odměna za jeho dobře odvedenou práci.
Myslím, ale že, to dostane nějaká velká zbrojovka, která to lépe prolobuje či uplatí.


Uživatelský avatar
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Re: Slovenská policie bude přezbrojovat

Příspěvek od kayakero » 15 čer 2011 00:34

autocenzored, vymazal jsem.



sebekriticky se tu doznávám, že jsem tu z opilosti a nasranosti vypustil jakové plky. žádám o vymazání
(tedy pokud to vůbec někomu z moderatizátorů bude stát za přečtení)
Naposledy upravil(a) kayakero dne 16 čer 2011 01:23, celkem upraveno 3 x.
Toky
Příspěvky: 532
Registrován: 26 říj 2009 11:34
Bydliště: Košice

Re: Slovenská policie bude přezbrojovat

Příspěvek od Toky » 15 čer 2011 08:37

"střílí elitní prokurátory sniperkou" ??
To odkiaľ máš?
Daj nejaký link.
Umarex CPSport .177
Crosman 2250XT AirSource .22, Nikko Stirling 3-9x40 AO Mountmaster
Picasso 1,6 HDi - ex, momentálne corolla 1,6 Valvematic
:-)
Uživatelský avatar
Radgost
Příspěvky: 772
Registrován: 28 srp 2008 09:50
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Slovenská policie bude přezbrojovat

Příspěvek od Radgost » 15 čer 2011 09:29

kayakero píše:Když je na volném trhu už několik důvěryhodných prověřených produktů, je zhůvěřilost začít vyvíjet a odlaďovat produkt další stejný. Marketing "Mee too" je klasická cesta ke krachu, nejvýše poodloženému vylobováním (nezaslouženého) monopolního postavení na místním dvorečku - lokálním trhu v kapesní zemi. Tohle slovenským policistům fakt nepřeju. S respektem k Kuracinovi jako konstruktérovi to nemá co dělat, ten je v tom nevinně.


Zpackaný byl už marketing produktu, omluvitelný leda v obklíčené Kubě, Severní Korei, Srbsku za blokády. Ve zglobalizovaném světě je vývoj takové další nepřevratné = nudné pistole (jako produktu) jen vyhozením peněz. Pokud provinční zbrojovka si zadává vývoj nové pistole, musí mít už od počátku nějaké USP (unique seling proposition), které by nějaké části uživatelů poskytly (aspoň o trochu) vyšší užitnou hodnotu nežli jakou mají další nabídky na trhu. Pokud nic takového nenabízí (jakože nenabízí), neměl by překročit rámce hobby-projektu pro radost, bez vážných ambic.

Kdo se pohybuje poblíž drobného strojírenství (jako já donedávna), ten ví jaké strašlivé sumy stojí precizní beta-testing produktu - a taky ví, že provinční výrobce si ho nikdy nemůže dovolit: tedy že jeho produkt musí mít skryté mouchy. Protlačování takových provinčních výrobců u zbraní, to by Slovensko posunulo zase o kousek dál na východ - mezi pokřivené Azbukistány, země asijského molochoidního typu manipulované pokřiveným úřednictvem. Je to stejný drift, který Slovákům unáší prezidentovy syny, střílí elitní prokurátory sniperkou. Tohle tedy slovenským policistům nepřeju.


Ať vyhraje ten lepší pro slovenské policisty - na což má provinční zbrojovka stejnou naději, jako že oficiální stravou olympijského teamu slovenských atletů budou jenom halušky.
Bez urážky - ty tvé moudré slohovky tady fakt chyběly. :lol:

EDIT - vylétlo mi písmenko.
Uživatelský avatar
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Re: Slovenská policie bude přezbrojovat

Příspěvek od kayakero » 16 čer 2011 01:21

-> Toky: jaxem byl včera vytočeney, pomotal jsem post ex-státního žalobce s ex-soudcem ústavního soudu (což je funkce výrazně významnější). Nejméně nereálností mezi verzemi o smrti Valka je ta s nájemnou vraždou výstřelem z dálky.
-> Radgost: no1's perfect, zase to tu nezasírám jalovými celoplošnými citacemi.
_____________________
ostatním omluva za chyby z nezvládnuté post-abstinence: už přiliš dlouho jsem nekomunikoval lidskou řečí. :oops: :oops: :oops:

k události stručně:
Jelikož vedení slovenské policie už chtělo vyzbrojovat hlídkové vozy sa61 škorpion 7.65Br ve funkci šidítka proti Ľubomírům Harmanům s modrými sluchátky - a nikdo za takovou veřejně vyslovenou kokotinu nebyl veřejně řešen, jistě stejní "odborníci" (stále u koryta) podobně dobře vyberou i tentokrát. Nové pistole slovenské policii přeju, jen se mi zdá, že motivem na přezbrojení není starost o jejich životy, ale touha prohnat další peníze z rozpočtu přes ovládnuté finanční kanály s předbudovanými úplatkovody - tedy podojit stát (za cenu ztrát)

A Grand Power považuju za zbytečnost, která ničím nevyniká. Budou-li bratia Slováci produkovat jen takové projekty, težko kdy se prosperita v jejich zemi zvýší nad 20% E27 - EU.

Folklór a krajové speciality jsou dobrá a milá věc - vytvářejí kulturu, kořeny. Je dobré je podporovat i financemi ze státní pokladny. Ale pokud slovenská policie plošně zavede lokální folklórní pistoli, to už rovnou může pochůzkáře vybavit lokální folklórní valaškou a místo vysílaček je nechat komunikovat foukáním do fujary.
Toky
Příspěvky: 532
Registrován: 26 říj 2009 11:34
Bydliště: Košice

Re: Slovenská policie bude přezbrojovat

Příspěvek od Toky » 16 čer 2011 08:57

No pokiaľ viem, Valka strelili zblízka v jeho dome vo vnútri, pištoľ bola vedľa neho. Či to bolo ňou to už neviem ale páchateľ bol s ním v jednej miestnosti. Na to predpokladám snajperku nepotreboval. A prokurátor nabetón nebol.
Umarex CPSport .177
Crosman 2250XT AirSource .22, Nikko Stirling 3-9x40 AO Mountmaster
Picasso 1,6 HDi - ex, momentálne corolla 1,6 Valvematic
:-)
Uživatelský avatar
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Re: Slovenská policie bude přezbrojovat

Příspěvek od kayakero » 16 čer 2011 20:47

Ernest Valko nebyl prokurátor, ale nechával se najímat slovenským státem proti skupinám kolem nichž lidé umírají. Dříve býval předsedou ústavního soudu, tj.: svého druhu nejvýznamější právník v zemi. Zemřel nájemnou vraždou během telefonátu s kolegyní kdy se zmínil o pachu acetonu, otevřel okno a byl zasažen z větší vzálenosti do srdce. Jedna z verzí byla že z několika metrů krátkou, paxe policie zaembargovala, takže se hned tak nedovíme zda vážně hazard s nejistou ranou z krátké za pohybu cíle a možná i střelce, nebo nějaká urban snipe-karabina subsonic, kdy si střelec nastraží ... a pak vyčkáv(á/ají) na svou chvilku. Slovenští organizovaní zločinci ale osamělé sniperisty rádi, tak picli třeba boss-mafía Steinhübela.


Střelecky zajímavé to rozhodně je, občansky ale děsivé: stát si nedokáže ochránit ani své nejlepší zbrojnoše.
S přezbrojením slovenské policie to má ale společného leda to, že v takhle ulítlém krvavém banánistánu kde operují takhle ofenzivní bandy těžko bude jakékoliv státní výběrové řízení ( .. na policejní pistole) jiné nežli pokřivené.
Sharpshooter CZ200 S
Příspěvky: 268
Registrován: 15 zář 2010 23:16
Bydliště: Kousek od Brna, okres Blansko

Re: Slovenská policie bude přezbrojovat

Příspěvek od Sharpshooter CZ200 S » 16 čer 2011 22:08

to: kayakero: A tak to já jsem zase rád, že to tady Radgost těmi jalovými celoplošnými citacemi zasírá, protože když ty jsi svů příspěvek hrdině smazal, tak by čitatelé přišli o hodně veselého čtení :wink:
Ač jsem se nijak nezabýval porovnáváním Glock vs. Grand Power, tak jsem jednoznačně pro, aby zakázku dostal právě Grand Power a to rovnou z několika důvodů:
1. Grand Power jistě nebude takový šméčko, jak o něm referuješ ty.
2. Jak už na předchozí stránce poznamenal BlackAdder, proč živit výrobce v zahraničí, když stejně vyhovující výrobek může být vyroben továrnou domácí provenience, což zároveň řeší problematiku zaměstnanosti a část peněz se státu vrátí na daních.
3. Grand Power nazýváš provinčním výrobcem, argumentuješ tím že nemá dost peněz na testování atd., ovšem to je dáno tím, že naše zbrojovky s dlouhou tradicí (které by na testování peníze jistě měli) byly v polistopadové době ve jménu pravdy a lásky (a cíleného uvolnění trhu pro zahraniční výrobce) zlikvidovány. Bylo by jen dobře aby náš i slovenský zbrojní průmysl dostal druhou šanci.
4. Vydávat Grand Power za folklór a krajovou specialitu je scestné - každá firma nějak musela začít - jako fanda letectví dám jeden příklad z USA před 70 lety: zjednodušeně - firma North American Aviation byla do doby před 2. světovou válkou malým, téměř nevýznamným výrobcem lehkých, převážně sportovních a cvičných letadel, ale dostala "důvěru" a mohly tak vziknout 2 významná, pro vítězství ve válce nedocenitelná letadla: P-51 Mustang a B-25 Mitchel a co víc - piloti těchto letadel svůj výcvik často prodělávali na cvičném T-6 Texan od téhož výrobce - myslím že na 15 let existující provinční firmu to byl značný úspěch.
Dopřej mi,Pane,abych v boji,který jde životem,našel odvahu udeřit a mám-li vyhrát,dej,aby to bylo podle zákonů a aby se pravda a čest udržely vysoko a mám-li prohrát,abych našel sílu a odvahu postavit se u cesty a pozdravit vítěze,když půjde kolem.Amen.
Uživatelský avatar
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Re: Slovenská policie bude přezbrojovat

Příspěvek od kayakero » 17 čer 2011 03:10

Víš, rád bych souhlasil - taky se mi líbí ty JEDI-emoce: chránit místní, izolovat cizí.

Jenže co uvádíš jako příklady, to byly projekty nových produktů, chybějících na trhu. Tam má smysl hledat malou štiku.
Policejní pistole jsou dnes něco jiného: tyhle produkty (této generace) už na trhu jsou tak dlouho, že zavedení výrobci mají většinu potenciálů tohohle businessu (zdroje materiálů a dílů, efektivní štíhlou výrobu, logistiku, servis, promo) odladěnou, efektivní. Malý místní nezkušený výrobce by se tohle všechno musel teprve začít učit - a nemá je šanci ale dohnat ani na lokálním trhu, talentům konstruktérů navzdory. Kdyby to měla být fairová soutěž, a kdyby jim to stálo za soutěž, místního výrobce by převálcovali.

Navíc: místní (Slovenský) průmysl se brzo začne potýkat s odlivem talentovaných a kompetentních expertů do prosperujících oblastí EU - jaxe otevřely hranice. Německo třeba se netají záměrem odsát z nových EU členů jejich kompletní technickou inteligenci. Což už se děje. Nabídce i 5x vyšší mzdy + navíc i zajímavější práce mezi lepšími-kvalitnějšími lidmi, tomu neodoláš. Takže úroveň místních výrobců (ale průmyslu vůbec, taky lékařské péče, vědy =>školství) začne rok za rokem stále silněji poklesávat, Slovensko (ale i Čechy) se pohnou zase o kus směrem k nekvalifikovaným montovnám a výrobě jednoduchých (auto)komponentů, tj.: skoro do agrárna. Na stabilitu místních strojírenských výrobců bych se fakt nespoléhal. Reálné je, že část pistolí dodají - a zaniknou možná ještě před kompletním dodáním, možná teprve až o nich bude žádán servis.

Čímž nevylučuju, že manipulacemi tuhle zakázku s pistolemi dostane kdokoliv - a že z ní lokální politikářští zákopníci dostatečnou část financí odsají na svá hladová konta. Jen jsem si jist, že takhle neefektivní jednání vlády jen urychlí přeměnu Slovenska (ale i Čech) ze zaostalé ( a neefektivní) oblasti na nezajímavou zaostalou oblast - protože bez kvalitních lidských zdrojů a tedy bez potenciálů rozvoje.
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: Slovenská policie bude přezbrojovat

Příspěvek od Biggles » 17 čer 2011 11:50

Viditelně (a opět) vůbec netušíš co píšeš. V segmentu služebních pistolí by podle téhle logiky mohla existovat jen jedna zbraň, což je při pohledu na portfólia výrobců viditelně zhovadilost. Nakonec i u těch zmiňovaných letadel nešlo o prošlapání neznámé cesty, což jen dokresluje tvoje lepší slohové (byť nikterak okouzlující) schopnosti než znalosti.
A nástin budoucnosti (zřejmě nejen) střední Evropy a menších výrobců? K smíchu............i v době globalizace (nebo možná právě v ní) mají nezastupitelné místo menší značky. Jen je potřeba je správně vyprofilovat (což nebývá jednoduché).
Jsem dalek tomu, abych prosazoval něco jen proto, že je to vyráběno "doma" a i v tomto případě bych spíš než prosazování kohokoli uvítal naprosto jasný tendr, nicméně blábolit o tom, že všichni musíme jezdit ve VW, chlastat Coke a žrát u McD, protože jen nadnárodní koncerny maj budoucnost je zhovadilost na úrovni retardovaného civěče televize TV Hovn@ (značky použity nahodile, možno je nahradit). A je to vidět na "menších" úspěšných firmách nejen ve střední Evropě, stačí přestat psát přihlouplé slohovky a rozhlédnout se..............
Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Re: Slovenská policie bude přezbrojovat

Příspěvek od ALKAJ » 17 čer 2011 16:21

kayakero: Zaujímalo by ma kde si čerpal informácie o GP. Lebo sa mi silno zdá že nejako nesúhlasia s realitou. :D
Jak nazýváš lidi, kteří když jsou ohroženi, tak se nebrání, jen utečou a schovávají se?
Civilizovaní?
Uživatelský avatar
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Re: Slovenská policie bude přezbrojovat

Příspěvek od kayakero » 18 čer 2011 01:31

->Biggles: víš, jednou zase z tvých much je, že (krom neúčelné ofenzivnosti) - (už zase) útočíš nikoliv na sdělení, ale na svoje (mylné) domněnky o něm. Fakt jsem netvrdil, že by měl být na trhu jediný produkt. Ani že by NAA prošlapával cestu. Ani že bychom měli preferovat nadnárodní molochy. 3x a dost! Invektivy které jsi na tyhle mylnosti/eristiky pak pověsil + jaká úzkostnost tě žene k samovolné útočnosti raději pominu.


a neradostná budoucnost střední Evropy:
to je, žel už přítomnost. Mraky schopných českých inženýrů, lékařů, ... svářečů nemizí v EU aby si vydělali na vilku, ale definitivně. Nechtějí zpět - ve zdravé kultuře je jim lépe (nejen finančně). A děsivě moc hodnotných lidí odchod zvažuje: brousí jazyky, odbornost, plány. Zbytexi domysli: příští generace bude v ČR těžko shánět dobré zubaře, gynekology, konstruktéry - jelikož tam už nebudou. A z vykastrované (zbylé) populace mnoho (z)dravých firem nepostavíš - zbrojních ani jiných. Rozhodně jich nebude dost, aby zvrátily balkanizaci-ukrajinizaci Slovenska, Čech. Je-li ti tohle xmíchu, ještě se hodně nasměješ.


Ad: slohová cvičení: masy, pravda, nejraději styl nadpisů týdenníku Blesk. Některá sdělení do nich ale nevtlačíš. Jestli o ně nestojíš, prostě to nečti.
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: Slovenská policie bude přezbrojovat

Příspěvek od Biggles » 18 čer 2011 19:53

Třikrát a dost?
Doopravdy jsi nic takového, co jsem napsal, nenastínil? Nezajímá mne kdejaká nula, tudíž neútočím neúčelně na kohosi, pouze rozporuji zjevnou zhovadilost, kterou jedinec mimo realitu je schopný napsat........
Pokud čumíš na mnou zmiňovanou TV, tak jsou tvá slova skutečně současností............realita je však jinde, beze smíchu.
Tím je to pro mne ukončené.
Snad jen zpět k tématu, pokud GP vyhraje v tendru nejlepší nabídkou, mohu jim jen zatleskat.............byť i tak se najde dost hlupáků, kteří jim to budou závidět.
edit: Mezi přihlouplým slohovým cvičením a sdělenou informací je diametrální rozdíl. Pokud vidíš pouze rozdíl mezi spoustou písmenek a titulkem v Blesku, tak se vůbec nedivím tvým duševním průjmům.........
Uživatelský avatar
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Re: Slovenská policie bude přezbrojovat

Příspěvek od kayakero » 18 čer 2011 21:42

No, nechejme nyní na moderátorech, zda jim stojí za to posoudit verbální hygienu. Tj.: zda to vezmou jen za (nepodstatný) útočný flame, nebo zda jsi už překročil hranici hulvátství tolerovanou v tomto fóru.

Na konkrétní ID směřovanými výrazy "čumíš", "přihlouplé slohové cvičení", "kdejaká nula", "tvým duševním průjmům", "jedinec mimo realitu", jsou asi ještě na hraně, ale už ses tím vyřadil ze společenství slušných ID - a bohužel i shazuješ tyhle stránky. I kdybys měl mou duševní zaostalost ověřenou, je dospělé se k takovým chovat nenásilně. Potřebovat jim vnucovat svou superioritu osobními útoky, verbálním flusáním, urážkami, fauly - tím nezískáš nadřazenost nad nulou, ale veřejně představíš svou nejistotu. A např. z tvého nedávného souboje s Shivou/ tlumiče na malorážky, děláš to tu často.

A mimochodem: svou hlavní chybu jsi nyní i sám verbalizoval: získal jsi dojem, že já něco nastínil, tys to pak napsal - a pak začal bojovně vyvracet. Tedy: už zase bojuješ jen se svými (mylnými) domněnkami. A k tomu se kompromituješ tím, že bojuješ nehezky.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: Slovenská policie bude přezbrojovat

Příspěvek od edelweiss » 18 čer 2011 22:13

No pánové, sleduju toto vlákno a čekám, co z vás vypadne, opravdu tu nejsem za kata a dospělí lidé by se mněli umět dohodnout. Zjevně to ale nejde, tak vám debatu přeruším.
To- kayakero mlčeti je někdy zlato, ale i tobě poradím. Když ti připadá, že lidé kolem tebe jsou do jednoho idioti, je přesně ta správná chvíle hledat chybu u sebe, tvoje obsáhlé texty spouští agresivitu skoro u všech, takže pokud je to záměr, tak se ti daří. Nechci vypadat zaujatě, ale už dva dny seriozně uvažuju co s tebou, abych to zastavil. Pokud se ti bude dál dařit hrotit vlákna, budu to muset vyřešit ku spokojenosti většiny (netvrdím že spravedlivě).




http://www.sme.sk/c/6053276/sutaz-na-pi ... ladli.html
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Zamčeno