CZ200S

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
milius
Příspěvky: 3134
Registrován: 19 črc 2006 09:05

Příspěvek od milius » 21 črc 2006 21:36

...............
Naposledy upravil(a) milius dne 10 čer 2009 00:59, celkem upraveno 1 x.


sportovec
Příspěvky: 1542
Registrován: 09 čer 2006 08:34
Bydliště: Praha - Hlubočepy / "Prokopák"

Příspěvek od sportovec » 22 črc 2006 07:05

milius píše:Já osobně už vzduchovky s velkým výkonem nekupuju.Vždy se objeví nějaka lufťovka,která je o něco lepší a koukám,že vyvolá zajímavou diskusi.Když mi bylo 16,tak přišla LOVka.Teď je tady 200ka.Na tu první jsem měl a na tu druhou nemám.Pro mě doposud byl výhodný v poměru cena,výkon,přesnost Crosman 2100(Pokud máte a prodali byste,koupim).Ale opravdu toto je drahá zbraň na střílení na chatě nebo na zahradě jednou za měsíc.
Mimochodem ten terč na 50 m by mi stačil a ta výdrž 1500 ran je taky super,ale za ty prachy mám několik atraktivnějších zbraní, ikdyž ne tak přesných.
Mě větrovka se vším všudy přišla na 20.000,- Kč. Na to jak se sní vyblbnu je to pakatel. Když mě bylo šestnáct tak jsem si mohl koupit v Lověně hnusnou Slávii nebo flusbrok ale to jsem raději střílel prakem.
Marc
Příspěvky: 132
Registrován: 20 črc 2006 13:53

Příspěvek od Marc » 22 črc 2006 10:53

Ono počítat poměr cena/výkon je vždy ošidné. Na jedné straně je sice jasná cena, ale na druhé vždy nějaký vážený průměr. A jednotlivé váhy si může dodat každý dle svého gusta. Je jasné, že když mě baví střílet na 10 metrů na plechovky od párků, tak je větrovka zcela mimo mísu. Pokud ovšem preferuji něco přesnějšího, tak se situace mění. A pokud je člověk ještě hračička, tak je volba jasná. :wink:
troj
Příspěvky: 533
Registrován: 24 lis 2005 11:17

Příspěvek od troj » 23 črc 2006 20:14

nechapu proc nekteri z vas odsuzuji strileni ze vzduchovky na jinou vzdalenost nez "se strili", tedy 10m, me osobne strelba na 10m absolutne nebavi a taky neodsuzuju toho,ktery na vetsi vzdalenost nikdy nestrilel, strelba na 50m i vetsi je proste vyzva, takove "hrani si na snipera" kde je potreba pocitat s vetrem, balistikou..to je presne to co bavi me :!: jestli nekoho me prispevky pobavili nebo pobourili me je to celkem jedno, vidim ale ze nema cenu se prezentovat necim z ceho si ostatni delaji srandu..
LEON

Příspěvek od LEON » 23 črc 2006 21:01

Musim souhlasit s Trojem.Troj ma absolutni pravdu nema smysl nekoho odsuzovat za to ze strili na 50-75 metru z vetrovky jde to uplne snadno taky jsem tak strilel.Sami ste videli nasreli na 75metru jsem svedek Trojovo byl jsem tam s nim.No a co se tyce strileni na 10metru do plechovky od parku no tak to si myslim ze je to tak pro dedi maximalne do 10let ale nechci nikoho tim nastvat at si strili kdyz ho to bavi :lol:
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 24 črc 2006 09:06

harpplayer píše:
Kubajzz píše:Celá diskuze je o nesmyslném omezení výkonu u vzduchovek na 16J.
Čím silnější vzduchovka, tím střílí přesněji a na větší vzdálenost - to je každému jasné.
Kubajzzi, přestože si Tvé řemeslné erudice velice vážím, v tomhle s Tebou tak úplně souhlasit nemohu. Podívej se na výkony terčových vzduchovek FW, Steyr, Anschütz, Walther. Jsou to zbraně enormně přesné, ale jen do 10 m. Rychlost je u nich do 150m/s, tedy výkon nic moc. Přitom to zasahuje desítku, jak už jsem psal, o průměru 0,5 mm a to prakticky každou ranou.
Je pravda, že Field Target se střílí na větší vzdálenosti, ale ty terče jsou zas větší.
JJ, máš pravdu, ta spojka "a" dost změnila vyznění. :oops:
Chtěl jsem říct, že silnější vzduchovka střílí na větší vzdálenost líp než slabší.
Reagoval jsem hlavně na střelbu na větší vzdálenost, pro speciály na 10m to neplatí.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidewinder » 25 črc 2006 09:03

Tak jsou tu slibovane testy - nasel jsem je na internetu:

http://sidewinders.wz.cz/obrazky/Muzzle ... erFill.jpg
http://sidewinders.wz.cz/obrazky/Muzzle ... l_S200.jpg

Na prvnim grafu jsou zname modely vetrovek a jejich graf prubehu energie strely dle poctu vystrelu - vse ve verzi FAC - tedy pres 12fp (cca16J).

Na druhem grafu jsou namerene hodnoty energie strely u pusky AirArms S200 (CZ 200S) v zavislosti na tlaku v zasobniku. Jsou zde hodnoty v razi 4,5mm FAC, 5,5mm FAC a pro srovnani i standartni nastaveni na 12fp (cca16J) v 4,5mm.

Vysvetlivky ke grafu:
regulated venturi = regulovan pruchod vzduchu skrcenim
main spring at MAX = bici pruzina na maximum utazena
jednotky fp (feat-pound): 1fp = 1,356J

A co grafy rikaji?
Kdyz se podivate na vysledek vetrovky 200S ve standartnim nastaveni na 16J, v konzistentni casti poskytuje cca 30 ran (dano malym objemem zasobniku) ale tyto vystrely se od sebe nelisi o vice nez 0,3fp! Na prvnim grafu je videt, ze vetrovky FAC (energie strely od 20fp (27J) do 32fp (43J)) nedosahuji zdalena takove konzistence - krivka energie neni plocha, konzistentni cast srovnatelna s vetrovkou by byla velmi kratka. Velky rozdil mezi minimalni a maximalni hodnotou energie strely (od 2fp) bude znamenat rozdily v balistice - tedy horsi presnost.

Na druhem grafu je videt, ze bici pruzina je tak silna, ze pri jednom vystrelu odebira ze zasobniku cca 3bar (standartni je 1bar/1vystrel). Nejen ze se tim znacne snizuje pocet ran, ale tlak se tak rychle meni, ze strelba prakticky vubec neni konzistentni - energie strely klesa presne podle tlaku - a to celkem nezavisle na regulaci skrcenim pruchodu vzduchu. Markantni je to v razi 4,5mm, kde konzistentni cast neni zadna - kazda rana je pomnalejsi nez ta poredchozi! V razi 5,5mm se diky vetsimu objemu hlavne objevuje na pocatku krivky konzistentni kousek - v teto razi poskytuje FAC bici pruzina 10-15 konzistentnich ran pri energii strely 18fp (24,5J) a 16,5fp (22J) po regulaci skrcenim. Uplne bez regulace a s pruzinou na maximum, dosahuje sice strela energie az 20fp (27J), ale strelba je znacne nekonzistentni.

Zaver: V nasich podminkach je opravdu nejvyhodnejsi naladit pusku se standartni bici pruzinou na 16J - pri tomto nastaveni poskytuje puska vyjimecnou konzistenci (a tim i presnost) a cca 30 plnohodnotnych ran na jedno natlakovani. Pokud by puska byla vybavena silnejsi bici pruzinou (FAC) - bude vyhodne mit ji v razi 5,5mm a pri energii strely cca 25J by poskytovala cca 10-15 konzistentnich ran na jedno naplneni. Takova vetrovka by ale byla zbrani kategorie "C" - tedy podlehajici registraci a pro jeji drzeni by byl nutny zbrojni prukaz. Strelba s takovou puskou by byla povolena pouze na strelnici!

Ohledne strelby na vice jak 50m: Propad strely je prilis veliky a strela je ve vetru nestabilni. Po navyseni vykonu bici pruzinou FAC by samozrejme bylo mozne na velke vzdalenosti strilet a zasahovat cil - i na 100m bude mit jeste diabolka dost energie na prustrel mekeho materialu. Diky nizke vaze strely zde ale bude pro presnou strelbu potreba dokonalych az laboratornich podminek.
LEON

Příspěvek od LEON » 27 črc 2006 16:18

Tak tady je ta klicka co jsem delal je bronzova ale dalsi budou mosazny
LEON

Příspěvek od LEON » 27 črc 2006 16:19

jeste to foto
LEON

Příspěvek od LEON » 27 črc 2006 16:20

no nic tak mi to nejak nebeha :?
Noviz
Příspěvky: 18
Registrován: 23 črc 2006 21:24
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Noviz » 28 črc 2006 15:04

tady jeden zajimavej odkaz na home-made pazbu na CZ 200
http://www.field-target.de/viewtopic.php?t=275
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 28 črc 2006 15:22

Uh to je docela drastický futuro. To je snad dělaný z nějaký lepený překližky ne?
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidewinder » 30 črc 2006 08:17

Mrknete na tyhle fotky: http://www.sidewinder.wz.cz/cz200s/foto ... zba_pl.htm

Holt kdo umi, ten umi :)
troj
Příspěvky: 533
Registrován: 24 lis 2005 11:17

Příspěvek od troj » 30 črc 2006 11:41

klobouk dolu..uz abych se dostal ke drevu a moch zacit kudlat;-)
Uživatelský avatar
voc
Příspěvky: 71
Registrován: 11 dub 2006 08:19

Příspěvek od voc » 30 črc 2006 12:42

joooo tak to je frajerina :) moc se mi to libi
Odpovědět