Plynove pistole

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
koko
Příspěvky: 47
Registrován: 25 úno 2010 11:37
Bydliště: Praha 4

Re: Plynové pistole

Příspěvek od koko » 04 čer 2011 10:53

Mala tasticka pres rameno. Vejde se do ni penezenka, kver a cigara.


Taurus 38sp
Astra .22
Zoraki R1
jiří_99
Příspěvky: 51
Registrován: 27 úno 2011 18:53
Bydliště: olomouc

Re: Plynové pistole

Příspěvek od jiří_99 » 04 čer 2011 23:25

Přesně tak. V práci ji nosím v tašce s papírama a jinak v taštičce přes rameno když mám kraťase a na pásku když kalhoty. Když si vychytáš velikost "tak akorát", nacpeš do ní všechny potřebné věci včetně pistole. Za pár dnů si zvykneš a ani nebudeš vědět že ji máš u sebe. Tak jsem to měl teda já.. Teda pokud nemáš pořádný kus železa :)
Walther P22
Alfa 441
Sarid
Příspěvky: 69
Registrován: 07 črc 2010 20:42

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Sarid » 05 čer 2011 13:50

já včera šel odprovodit jednu osobu ve večerních hodinách a šli jsme parkem proto jsem si vzal svoji 914ku a měl jsem ji normálně za opaskem pod trikem jak se říká "na divoko" a šlo se mi v pohodě :)
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Biggles » 06 čer 2011 09:45

Třeba tady: http://www.zbraneliberec.cz/obchod/pouz ... ky-a-etuje je několik variant. Nicméně možností je mnoho.............a jen jednu z nich může doporučit pouze idiot, to jest tahání hračky "na volno", jedno jestli v kapse, tašce nebo za opaskem.
edit: Tou taškou jsem myslel např. igelitku či kabelku...........
Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Kavy » 06 čer 2011 16:03

Podobná taštička je to první,o co se strhne "strkanice".
Berou velké kabelky,tak při potyčce vytrhnou i takovou taštičku.
Kublajchán
Příspěvky: 149
Registrován: 26 pro 2010 20:27

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Kublajchán » 06 čer 2011 16:38

Taštička/ledvinka je vhodná akorát na transport zbraně. Až vás někdo požádá o tu brašničku/ledvinku, těžko z ní budete něco tahat. Pokud mít u sebe zbraň, tak jedině na sobě. Je spousta typů pouzder a možností nošení - pro mě osobně nejvhodnější je podpažák, pokud nemám na sobě bundu nebo mikinu, vezmu si opaskové vnitřní. Tasení trvá zhruba stejně.
Každý za sebe zodpovídejme bez ohledu na víru a nejbližší pomoc hledejte vždy nejdříve na konci své paže.
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Biggles » 06 čer 2011 22:08

Ehm, dobrá etuje či ledvinka se odebírá skutečně těžko. Brašnička má obvykle popruh + upevnění na opasek, stejně tak ledvinku obvykle nedrží jen její "popruh", ale i poutka k opasku. Osobně jsem přesvědčen, že i tento způsob nošení je použitelný (sám jsem ledvinku od Aegisu v letním počasí nosil a nyní občas používám etuji od Dasty). Řeči o odevzdání považuji za hloupou prupovídku....on si totiž útočník může říci o ledaccos, že?
Kublajchán
Příspěvky: 149
Registrován: 26 pro 2010 20:27

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Kublajchán » 07 čer 2011 09:22

Špatně jsem se vyjádřil - když Vám někdo řekne, ať mu dáte tu ledvinku/etuji, bude mu divné, že místo toho, že si ji odepnete a dáte mu ji do rukou, budete ji otevírat a něco vytahovat.
Každý za sebe zodpovídejme bez ohledu na víru a nejbližší pomoc hledejte vždy nejdříve na konci své paže.
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Biggles » 07 čer 2011 16:41

Stejně tak mu bude divné, když místo pěněženky člověk vytáhne pistoli z vnitřního pouzdra............tohle je opravdu irelevantní. Nevýhoda ledvinky či etuje je především v nutnosti použití obou rukou pro tasení. Výhoda zase v možnosti skrytého nošení zbraně i při absenci dostatku oblečení.
Uživatelský avatar
Self-Def-Enthusiast
Příspěvky: 99
Registrován: 13 kvě 2011 19:35

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Self-Def-Enthusiast » 07 čer 2011 17:26

Jo a to je vec, kterou resi kazdej nosic.

Na etujich je blbly, ze zaprvy vypadaj kolikrat jak pro zenskou a zadruhy hromada lidi okamzite vi, co v tom nosis. V opravdu parnym lete kolikrat nechavam bouchacku proste doma, protoze neni kam ji schovat pominu-li tasku pres rameno. Ta je mi ale neprijemna kuli zlodejum, tak nejak bych nerad aby nekdo tu tasku strhnul a zdrhnul nebo aby ji nejakej sikovnej kapsar vybral -> uz se vidim, jak to vysvetluju na fizlarne!

Zlata zima, clovek se voblikne a muze mit s sebou klidne delo.
člen LEX o.s. - sdružení na ochranu práv majitelů zbraní
pekoy
Příspěvky: 7
Registrován: 13 čer 2011 20:43

EKOL M-99 plynova

Příspěvek od pekoy » 13 čer 2011 20:59

chlapci asi to bude odomna neodborne a všetko to okolo toho...... chcel som par otazok dať.
1. ten šrob v hlavni keby som ho vyšroboval von zniži sa kvalita pri strelbe s plynovym nabojom ? alebo čo hrozi ak by ma takto policajti snou zastavili....
2. k plynovej zbrani kupenej orygo v predajni som ale nedostal papiere od odborneho delaborovania alebo znefunkčenia zbrane je to v poriadku ? od akeho vyrobcu odporučate kupovať naboje .. alebo je to jedno ... dakujem vam som novy no musel som totkato riešiť koli zlodejskym susedom ....
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Biggles » 13 čer 2011 21:36

1. Nabouráš samonabíjecí cyklus. Nejspíše tedy výstřel nepřetáhne závěr. Všechny překážky v hlavni tím stejně neodstraníš. Obvykle totiž nejde odstranit všechy překážky bez destrukce hlavně (případně je hlaveň ještě přesazená (nesouosá) oproti komoře).
2. Doklad o znehodnocení zbraně se dává ke znehodnocené zbrani. "Plynovka" není znehodnocená, ale expanzní, nemá tedy podobný doklad. Je to běžná zbraň kat. D.
pekoy
Příspěvky: 7
Registrován: 13 čer 2011 20:43

ekol M-99 plynovka par otazok ...

Příspěvek od pekoy » 14 čer 2011 08:58

zdravim vas chalani.... chchem sa vas opytať na zbran plynovu Ekol M-99 ako ju hodnotite. a mam par otazok ak možem zaujimalo by ma čo sa stane ak by som vytiahol s hlavne tu blombu da sa jednoducho vyšrobovať von je možne ju nosiť aj takto alebo hrozi zato niečo ak by ma zastavili policajti popripade strelba s plynovymy nabojmi efekt sa neslabne ?
druha vec čo ma zaujima je že kupil som M-99 normalne v prddajni no nedali mi knej žiaden doklad o ako to nazvať. znefunkčneni alebo delaborovani zbrane... je to poriatku ? pretože jednu som kupoval už davno a ktej takyto protokol bol ... či nemože byť stoho daky problem.....
tomax
Příspěvky: 2
Registrován: 07 čer 2011 09:47

Re: ekol M-99 plynovka par otazok ...

Příspěvek od tomax » 14 čer 2011 09:26

ked vyskrutkujes tu "plombu" dolet plynu klesne no zaroven sa rozširy... a dalsia vec co sa stava u 90% plynoviek je to ze ti neprebije pokial sa jedna o pištol a nie revolver pretoze poklesne tlak v komore a neotvori ti dostatocne zaver za nasledok to ma to ze ti nabojnicu zacvakne zaver pripadne ti ho neotvory ani na tolko aby ti ju mohlo zaseknuť.
co sa tyka toho ze by to bolo neako nelegalne neviem ja mam len tieto skusenosti
Uživatelský avatar
Leon5216
Příspěvky: 236
Registrován: 16 led 2011 18:49

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Leon5216 » 14 čer 2011 14:32

Tak tak, nebude ti zbran obtahovat, po kazdom vystrele budes muset rucne natahovat zaver :wink: Doklad nepotrebujes ziaden, iba u seba obciansky ze mas nad 18 rokov.
Zoraki 914 semi (matte black)..........Zoraki 906 (titan)
Bruni Olympic 6 (black/wood)..........Tokyo Marui Colt M1911A1 (airsoft manual)
Umarex Makarov (CO2/4,5 BB)..........Slavia 630 model77
Zoraki R1 4,5 4mm (black)
Odpovědět