Revolery Alfa, Kora

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
xuebao
Příspěvky: 20
Registrován: 21 kvě 2011 22:43

Re: Revolery Alfa, Kora

Příspěvek od xuebao » 27 kvě 2011 10:38

4mike píše:dlouhý válec není není horší z důvodu přesnosti ani životnosti (zdroj dostupných informací by mne docela zajímal) :wink:
Informace jsem pobral z ruznych for, kde jsem se pidil po informacich. Kuprikladu o dve stranky dal, jsou tyto dve myslenky (Omlouvam se autorum, ze je zde neuvadim. Ale jde to lehce dohledat.):
"Krátký válec znamená, že střela neletí tak daleko nábojovou komorou k začátku hlavně, neztratí směr, nedeformuje se tolik, a zbraň je pak přesnější."
a
"V dlouhém válci střely déle letí (a dosáhnou vyšší rychlosti) než se dostanou do hlavně. Na přesnost to má malý vliv, ale asi se tím sníží životnost hlavně."
A na jinem foru zase napr toto:
"Krátký válec se nedělá kvůli lepší funkci ani lepší spolehlivosti. V ráži 9 mm Luger se vyrábí i revolvery s klasickým delším válcem a nedá se říct, že by hůř fungovaly nebo byly méně spolehlivé. Kratší válec se používá proto, aby střela kratšího náboje 9 mm Luger, která v delším válci získá větší rychlost než v krátkém, nenarážela na přechodový kužel a nezařezávala se do vývrtu podstatně vyšší rychlostí, což má neblahý vliv na přesnost revolveru i opotřebení přechodového kužele a vývrtu. Při použití krátkého válce se tedy střela, která je po překonání výtahové síly ještě relativně pomalá, protlačí přechodovým kuželem a začne se zařezávat do drážek."

Tudiz jsem si to chtel nechat vysvetlit.
4mike píše:posun výhledově "o level výš do 357"... :wink:
Zvysenim levelu jsem myslel to, ze uz budu mit zazite ovladani zbrane a naucim se prebijet, takze zvladnu za rozumnou cenu silnejsi zbran. Pri mych nulovych zkusenostech se ucit na 357Mag by nebylo vhodne. Sportovne strilet se nechystam, spis se chci ucit a trenovat pro prakticke pouziti. Coz ale tak jako tak znamena iks tisic naboju, ze ano :-).


4mike
Příspěvky: 644
Registrován: 16 čer 2006 21:26
Bydliště: Brno

Re: Revolery Alfa, Kora

Příspěvek od 4mike » 27 kvě 2011 12:15

na první cca 3/4 fabulací reagovat vůbec nehodlám :wink:

až si zažiješ manipulaci a přebíjení revolveru v 9x19 na clipy, bude ti to při přechodu na 357 a speedloadery houby platný
pokud je jediným důvodem cena patron a víš, že u 357 skončíš, kup si ji rovnou a k ní přebíjecí nádobíčko, pak si "uvaříš" patrony jaký zvládneš ukočírovat
4mike
Příspěvky: 644
Registrován: 16 čer 2006 21:26
Bydliště: Brno

Re: Revolery Alfa, Kora

Příspěvek od 4mike » 27 kvě 2011 13:12

Joezbrna píše: Když chcu magnum na nošení, tak stačí pořádně podsypat kouli pro Luger subsonic (140-150gr.).
nechceš se podělit o laboraci jež z 9x19 dostane Eo 357 se střelami 140-150grs a nepřekročí CIP tlaky ??
(já se dostal jen na 660J se 120fmj a jelikož si nejsem jist že by to krom 2011 s BB vydrželo i něco jinýho, tak se s navážkou pro open major nechlubím)
a jakou skupinu ZP si k tomu pořídit aby neopravnovala jen k přebíjení pro sport a lov ??
Uživatelský avatar
Joezbrna
Příspěvky: 545
Registrován: 08 bře 2010 13:15

Re: Revolery Alfa, Kora

Příspěvek od Joezbrna » 27 kvě 2011 13:47

Zbrojní licence a výroba střeliva :idea:
Případně koupím nějaký přebytek, co někomu zbyl poté co tím roztrhal pistoli :mrgreen:

Nojo, já neříkal, že to bude vyhovovat CIP, a že s tím bude lze střílet nějakou běžnou zbraní;-) Ale zrovna Alfa má kolem komor železa dost, ta by si mohla nechat líbit hodně..?

Ptáš se na energii, ale faktor je hybnost.
Energie se nažene snadno rychlostí (rychlost je ve vzorci ve druhé mocnině), samozřejmě do určité míry.
No dobře, máš pravdu, plnotučný 357mg z lugeru nevystřelíš, a vystřelíš-li, nedostřílíš :mrgreen:
Lidská práva zasluhují nejvyšší ochranu!
http://www.a-human-right.com/
4mike
Příspěvky: 644
Registrován: 16 čer 2006 21:26
Bydliště: Brno

Re: Revolery Alfa, Kora

Příspěvek od 4mike » 27 kvě 2011 14:19

1/ ekvivalent 357 mag s "koulí pro subsonic 140-150" nevyrobíš poněvadž nábojnice nemá při tak dlouhé střele dostatek spalovacího prostoru, do nějž bys dostal tolik prachu aby to šlo laufem přes 1300fps a hybností i energií to bylo 357mag adekvátní

2/ dík za pokus o lekci v přebíjení a fyziky ZŠ
mystifikace jsou pro ostatní dozajista velmi přínosné
Joezbrna píše:.............Krátký válec znamená, že střela neletí tak daleko nábojovou komorou k začátku hlavně, neztratí směr, nedeformuje se tolik, a zbraň je pak přesnější; ............
3/ mohl bys prosím upřesnit ztrátu směru střely letící dírou ve válci jež je o 0,01-0,02mm větší než střela ?
ona střela z krátkého válce je vývrtem zdeformovaná nějak jinak než z dlouhého válce ?
cca od 80. let se na sport. revolverech provádí úprava spočívající m.j. v prodloužení
válcové části vývrtu před náběh. kuželem až na 2x caliber což má za následek zvýšení přesnosti a Vo,
očividně jsi znalcem revolverové problematiky a nebylo by od věci i amíkům vysvětlit, že jsou ......
když tím vlastně prodloužili "volný let" střely a mají ji víc zdeformovanou a lítá jim to logicky blbě
Chytil píše:V dlouhém válci střely déle letí (a dosáhnou vyšší rychlosti) než se dostanou do hlavně. Na přesnost to má malý vliv, ale asi se tím sníží životnost hlavně. Delší válec je o něco málo těžší, takže se mírně zvýší odpor spouště v DA. Náboje jsou v dlouhém válci úplně celé skryté (i s klipem), takže je bez použití klipů jen tak nevytáhneš. Jediné výhoda dlouhého válce je klasichý vzhled. .....
- vliv na přesnost by se musel vyhodnotit snad jedině statisticky,
nebo postupnými úpravami a průběžnými zkouškami ale na to asi nikdo nemá čas a energii
jestli to bude mít vliv na životnost jako u těch co střílí IPSC SW 586 a 686 v 38SA či 38SC
tak bych se tím vůbec nezaobíral
(i s ohledem na to že pokud by byl ten náběh. kužel tak poškozen že by se to projevilo na přesnosti,
tak cena opravy či novýho laufu bude zlomkem ceny vystřílených patron)
- zvýší se setrvačný moment
- u krátkýho válce náboje bez klipů vyhazovač taky nevyhodí poněvadž luger nemá rim

Alfa není v ničem špičková poněvadž pokaždý se podaří najít nějaký jiný (obvykle ne levnější) revolver pro konkrétní použití
když však zvážím jak široký záběr se jim podařilo obsáhnout na jednom rámu,
kombinací ráží a délek hlavní, nezbude mi než smeknout :!:
Dosud to byly jsou kvalitní obranný, služební i sportovní revolvery
modely v 9x19 se záběr rozšířil i o dynamické disciplíny, kde je nutnost rychlého přebití alfou a omegou v cestě k úspěchu.
Jak jsem už zmínil pro speciální použití budou vždy ideálnější kvéry ona Alfa je takovej oslík pro všechno,
prostě nic s rodokmenem, nic naleštěnýho nad čím by někdo padnul na (_x_)
ale poctivej kus kvalitní strojařiny
a ruku na srdce za ty prachy vedle ni můžete postavit leda Astru či levnější modely Taura a to by jste ji křivdili :wink:
Uživatelský avatar
Jirka Z.
Příspěvky: 42
Registrován: 15 dub 2011 14:29

Re: Revolery Alfa, Kora

Příspěvek od Jirka Z. » 27 kvě 2011 16:31

Ahoj, také přispěju ke kvalitě revolverů Alfa ze zinkové slitiny. Hlaveň 3 palce, ráže 38spec.
Vystříleno max. 1500 továrních nábojů s běžnou prachovou navážkou...
Přílohy
P1000960.JPG
P1000962.JPG
P1000962.JPG (46.81 KiB) Zobrazeno 2018 x
AA Evo2 MkIV, NSD 10-50
ramires
Příspěvky: 366
Registrován: 19 kvě 2007 22:03

Re: Revolery Alfa, Kora

Příspěvek od ramires » 27 kvě 2011 16:39

Tož k temu krátkému válcu, SR č.4-2010 ,,Zkrácením válce bylo dosaženo optimální délky dráhy střely z nábojnice do přechodového kuželu hlavně, aby byla střelba přesná se všemi typy střel, ve všech výkonech a nedocházelo k prudkému nárustu tlaku při nárazu střely na přechodový kužel ". :wink:
In vino veritas...
pavel1970
Příspěvky: 4
Registrován: 10 kvě 2011 17:44

Re: Revolery Alfa, Kora

Příspěvek od pavel1970 » 27 kvě 2011 17:47

Holka v22.ne.38 leda když ho má někdo v šupleti a střílí minimálně.Alfa steel je o něčem jiným a o tolik dražší není.
4mike
Příspěvky: 644
Registrován: 16 čer 2006 21:26
Bydliště: Brno

Re: Revolery Alfa, Kora

Příspěvek od 4mike » 30 kvě 2011 09:11

JirkaZ
1500 ks MFS ???
Uživatelský avatar
Jirka Z.
Příspěvky: 42
Registrován: 15 dub 2011 14:29

Re: Revolery Alfa, Kora

Příspěvek od Jirka Z. » 30 kvě 2011 09:27

MAGTECH FMC-FLAT 158 gr
AA Evo2 MkIV, NSD 10-50
tomasek
Příspěvky: 384
Registrován: 11 dub 2006 16:07

Re: Revolery Alfa, Kora

Příspěvek od tomasek » 31 kvě 2011 11:10

Pokud jde o prasklý rám, tak já nemám sice zkušenost s revolverem, ale CZ p-01 jsem raději prodal a koupil si celoocelovou pistoli.

O tom, že míchat slitinové prvky s ocelovými se nevyplatí jsem se přesvědčil při používání
PS 600 sportovní pistole ráže 22LR. Lišta, na které jsou mířidla a muška je ze slitiny a přes ocelový kolíček se tam fixuje pouzdro s bicím ústrojím. Z otvoru tvaru kruhu je teď elipsa.
Po vystřílení několika ran se musí dotahovat šroub, jinak se to celý vigle, po podložení vložky z gumy to zatím drží.

Proto všechny zájemce o jakoukoliv zbraň odrazuji od koupě, pokud se nějaká část vyrábí ze slitiny.
4mike
Příspěvky: 644
Registrován: 16 čer 2006 21:26
Bydliště: Brno

Re: Revolery Alfa, Kora

Příspěvek od 4mike » 31 kvě 2011 11:24

i ocel je slitinou :?

krom toho mám titanovou 38spec a krom ošoupaný povrchovky na něm těch pár tisíc nepoznáš
Uživatelský avatar
Hieronymus
Příspěvky: 35
Registrován: 18 led 2011 12:01
Bydliště: Příbram

Re: Revolery Alfa, Kora

Příspěvek od Hieronymus » 06 lis 2011 15:32

Z důvodu levných nábojů uvažuji o koupi Alfa Para 9 mm Luger. Jelikož s revolverem víceméně začínám, chci se zeptat, jaká je teoretická životnost v porovnání s ráží .38 Sp. a .357 Magnum s ohledem na rozdílné tlaky střeliva. (Samozřejmě za předpokladu přibližně stejně dimenzovaných součástí.)

Je tu nějaký bohatýr, který už s Alfou Para vystřílel větší počet nábojů a mohl by se podělit o praktické postřehy ohledně spolehlivosti a opotřebení?

Ještě by mě zajímalo, zda nevíte, jestli Alfa Para má stejný rám, osu válce a jiné díly identické, resp. stejně dimenzované jako Alfa Steel .38 nebo .357.

Díky
"Je dobře, že je válka tak děsivá. Jinak by se nám to začalo líbit." (Gen. R. E. Lee)
tomasek
Příspěvky: 384
Registrován: 11 dub 2006 16:07

Re: Revolery Alfa, Kora

Příspěvek od tomasek » 06 lis 2011 16:11

cituji: ,,jaká je teoretická životnost v porovnání s ráží .38 Sp. a .357 Magnum"

Na tuhle otázku by mohli odpovědět přímo u výrobce, zkus jim napsat e-mail. Dříve jsem tu na foru četl odpověď z Alfa-proj na životnost pistolí s polymerovým rámem.
Uživatelský avatar
andreapipo
Příspěvky: 255
Registrován: 13 led 2009 09:18
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolery Alfa, Kora

Příspěvek od andreapipo » 06 lis 2011 17:13

No, na parametry zbraně ti neodpovím, ale zkušenosti mého blízkého kolegy ti mohu předat. Koupil si jí a asi dvakrát s ní byl střílet, ale pokaždé se mu v nejméně vhodném okamžiku přestal otáčet válec. Nevím, jestli to dělají i jiné Alfy, ale ta jeho to dělá a pořád, ať s ní dělá cokoli.
CZ 75 TS 9x19,
Alfa Para 9251 9x19,
Kora Brno Sport Special .22LR,
Baikal IŽ 35M .22LR,
FWB AW 93 .22LR,
TOZ 35 .22LR
Drulov 90 .22LR,
Norinco JW15A Plast .22LR + DO Entry 3-9x40MD
Steyr LP 50 .177
Odpovědět