Plynove pistole

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Andre Doktor
Příspěvky: 286
Registrován: 03 kvě 2010 16:09

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Andre Doktor » 16 kvě 2011 09:14

Kavy: Ne, neudělala. Jestli si někdy držel plynovku a nějakou libovou airsoftku třeba i od TM tak víš, že to tak neni. Navíc spousta lidí (většina) je naprosto dezinformovaná o účincích plynových pistolí. Myslí si, že po zasažení budou zvracet a kómatit atd., takže i kdyby někdo poznal že mám jen plynovku tak se pravděpodobně podělá. Kdyby viděl že mám kuličkovku tak je všechen zastrašovací efekt pryč.


AR2079 5.5mm PCP, NS Nighteater 6-24x56 AGIR
QB 78 DeLuxe 4.5mm, Slavia 634 4.5mm, Optisan Cobra
LOV 21
Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Kavy » 16 kvě 2011 10:59

Myslenka byla takova,ze na zastraseni poslouzi cokoliv co vypada trochu realne.Dokud se nepodivam na hlaven, nepoznam z nekolika metru rozdil ostra-plynovka-airsoft.
Jako plastova hracka vypada i mnoho ostrych a podle obrazku na netu vypada mnoho drahych airsoftek skoro lip nez predloha.

Jednou jsem si trikrat vystrelil z pujceny airsoftovy "sniperky".Vypadala opravdu dobre,ale jak jsem to vzal do ruky,tak to byl hnuj.Hlaven vlozena do plast.trubicky,aby vypadala silnejsi,vsechno na pusce vrzalo,kroutilo se.Kazda rana utikala jinam.Na netu jsem potom nasel,ze takova manualni airsoftka stoji pres 3000kc.Nazev byl neco jako Mauser LR nebo ta neco.Cloveka s tim trefis,ale tercovka z toho asi nebude.
Uživatelský avatar
Leon5216
Příspěvky: 236
Registrován: 16 led 2011 18:49

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Leon5216 » 16 kvě 2011 13:11

Airsoftka nebude nikdy uplne presna, nieje to mozne uz z principu - hladka hlaven bez vyvrtu a gulicka. Ale co zazijem srandy s airsoft manualkou od Marui :lol: Doma s tym strielam do lapacu lebo CO2 je moc hlucna a na tych par metrov je to super :wink: A Monika, ako vies ze vobec funguje ked si z nej este nevystrelila? Ako to mozes vydrzat? :shock: Mne hned ako prisla to nedalo a siel som ju skusit, svrbel prst na spusti :lol: Mas asi silnu volu :D
Zoraki 914 semi (matte black)..........Zoraki 906 (titan)
Bruni Olympic 6 (black/wood)..........Tokyo Marui Colt M1911A1 (airsoft manual)
Umarex Makarov (CO2/4,5 BB)..........Slavia 630 model77
Zoraki R1 4,5 4mm (black)
Uživatelský avatar
Andre Doktor
Příspěvky: 286
Registrován: 03 kvě 2010 16:09

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Andre Doktor » 16 kvě 2011 13:16

Kavy píše:Myslenka byla takova,ze na zastraseni poslouzi cokoliv co vypada trochu realne.
To je pravda. Taky tomu dodává sílu to, že napadený něco vytáhne namísto toho, aby se schoulel do klubíčka nebo se nechal ošacovat. Když ale dojde na mačkání spouště, tak má výstřel z plynovky oproti výstřelu z airsoft pistole určitě navrch. Řekl bych.
AR2079 5.5mm PCP, NS Nighteater 6-24x56 AGIR
QB 78 DeLuxe 4.5mm, Slavia 634 4.5mm, Optisan Cobra
LOV 21
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Biggles » 16 kvě 2011 15:28

Myslím, že situace nebyla o výstřelu...........Takže nespekuluj. Spíš se zamysli, jestli by sis troufnul šermovat tou airsoftkou. Protože valná část účinnosti plynovky je právě v odstrašení podobností s "ostrou". Její reálné účinnosti totiž dosáhneš i s jinými prostředky.......jen budou levnější, skladnější, jednodušší k obsluze a údržbě, nebudeš muset je (relativně) složitě maskovat a budeš moci si dát i pivko k obědu.......a se spolehlivostí na tom rozhodně nebudou hůře.
Uživatelský avatar
Andre Doktor
Příspěvky: 286
Registrován: 03 kvě 2010 16:09

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Andre Doktor » 16 kvě 2011 16:26

Netroufnul, protože narozdíl od té plynovky airsoftka jen reálně vypadá a nemá další obranné účinky.
Pepřák samozřejmě má výhody, ale nemá zase odstrašující faktor. Stejně si ho ale pořídím, právě kvůli tomu, že do hospody si pistol neberu.
AR2079 5.5mm PCP, NS Nighteater 6-24x56 AGIR
QB 78 DeLuxe 4.5mm, Slavia 634 4.5mm, Optisan Cobra
LOV 21
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Biggles » 16 kvě 2011 16:37

No a když vybereš správnej, tak si ušetříš spoustu úskalí spojených se střelnou zbraní a tvá bezpečnost zásadně neutrpí :wink:
Uživatelský avatar
BlackAdder
Příspěvky: 431
Registrován: 08 čer 2010 11:37
Bydliště: Praha, Valašské Meziříčí

Re: Plynové pistole

Příspěvek od BlackAdder » 16 kvě 2011 16:54

na odstrašující faktor bych určitě nespoléhal... možná u ostré, kde vím, že když to nepomůže, mám pořád několik možností, jak se bránit, u airsoftky v tom momentě končíš, u plynovky máš ještě (diskutabilní, protože nejistou) možnost ubránit se např. varovným výstřelem nebo výstřelem směrem k útočníkovi. Na odstrašující faktor se dá hrát, když ti utlačovaná menšina luxuje pod okny auto a ty z bezpečí svého bytu těm šmejdům hrozíš a když to nevyjde, tak se nic neděje - zalezeš a voláš cajty. Na ulici bych "hrozbu zbraní" nezkoušel, pokud bych si nebyl jistý, že to ustojím i v momentě kdy ta hrozba nezabere.
Uživatelský avatar
DrobasMirek
Příspěvky: 984
Registrován: 01 bře 2010 16:54

Re: Plynové pistole

Příspěvek od DrobasMirek » 16 kvě 2011 17:04

v kralupech n. V. se o víkendu hádalo několik borců, jedna partička skočila do auta páč jim hrozilo, že dostanou hrozně na boudu. Partička číslo 2 se na ně dobejvala a jak chtěli odjet tak se ozvala taková hodně tlumená rána. Borec v autě tahal plynovku a jak tam byli namačkaný tak si asi štrejchnul o spoušť..

po zoufalým opuštění vozidla si je borci z partičky č. 2 jenom "sezobali"... :lol: :lol: to sem píšu jenom pro pobavení, s ostrou by to možná mělo horší následky :mrgreen:
Uživatelský avatar
monikash
Příspěvky: 303
Registrován: 19 říj 2010 20:48

Re: Plynové pistole

Příspěvek od monikash » 16 kvě 2011 18:09

Leon5216 - Přes týden se ven nedostanu a o víkendech zatím buď pršelo, foukalo (dokonce mi to trochu hnulo s parabolou na střeše) nebo jsem fotila reportáže pro město a minulou sobotu jsem lítala za sekačkou na chatě. Tady je pár míst, kde by se to dalo vyzkoušet, ale vedou tam jen polňačky a na ně musí být sucho. A potřebuju, aby někdo sběhlý ve střelbě šel se mnou a asistoval mi (samozřejmě ne jako tester plynu :lol: ). A ona osoba zatím taky nemohla.

Z CO2kama je to jiné, s nimi střílíme na chatě do terčů a obalů s levnými céčkovými a déčkovými dvdčkami. Nikoho ze sousedů to neruší. Za expanzní pistoli budou místní (snad) vděční, až začne zrát ovoce a bude potřeba odhánět nenažrané kosáky startovacími náboji. :idea:
Umarex Smith&Wesson M&P R8,
Zoraki M906
nicnetrefim
Příspěvky: 100
Registrován: 30 dub 2011 16:06

Re: Plynové pistole

Příspěvek od nicnetrefim » 16 kvě 2011 18:28

monikash píše:Leon5216 - Přes týden se ven nedostanu a o víkendech zatím buď pršelo, foukalo (dokonce mi to trochu hnulo s parabolou na střeše) nebo jsem fotila reportáže pro město a minulou sobotu jsem lítala za sekačkou na chatě. Tady je pár míst, kde by se to dalo vyzkoušet, ale vedou tam jen polňačky a na ně musí být sucho. A potřebuju, aby někdo sběhlý ve střelbě šel se mnou a asistoval mi (samozřejmě ne jako tester plynu ). A ona osoba zatím taky nemohla.
Tak s tím vystřelte někde vevnitř, v prázdné garáží, nebo na chodbě....Brutálně to utlumí hluk výstřelu, venku není skoro nic slyšet, hlavně miřte někam na zeď a nezapomeňte vyvětrat, povýstřelové zplodiny jsou svinsto.....samozřejmě nemůžete takto střílet PV ani CSka.......jen normální slepáky
Uživatelský avatar
wariat.38
Příspěvky: 75
Registrován: 23 lis 2010 18:28
Bydliště: Olomouc

Re: Plynové pistole

Příspěvek od wariat.38 » 22 kvě 2011 11:41

Však až Monikash bude mít čas, určitě napíše :)

A vy pánové, myslíte si, že tím neustálým nadáváním mezi sebou něčeho docílíte? Pochybuju, že když někoho nazvete "ignorantem,debilem nebo idiotem" tak jeho názor nevyvrátíte. Stejně bude dál nosit tu svou plynovku, sprej nebo ostrou... A myslím, že člověk jako Pietro se nemusí degradovat sprostými nadávkami ve slovní bitvě s lidmi jako Biggles... On si tu člověk udělá obrázek sám o tom, kdo má navrch...a kdo je debil :wink:
Uživatelský avatar
monikash
Příspěvky: 303
Registrován: 19 říj 2010 20:48

Re: Plynové pistole

Příspěvek od monikash » 22 kvě 2011 16:55

Tak jsem využila dnešního slunečného dne a vyrazila. Jen jsem musela jít hodně daleko, než jsem se zbavila lidí.

Takže, náboje se nezasekávají. Šlupku to dává pěknou, až mi zvonilo v uších. A opravdu nekope.
A teď to horší. Na nábojích i po výstřelu zůstává ta umělohmotná záslepka (pepřová je lehce narušená, prachová vůbec), takže se mrak pepře nekonal. Hlaveň je průchozí (až na tu protiostrou pojistku). Trochu pepře se do pistole dostalo, protože jsem kousky našla jak v ústí hlavně, tak i v komoře.
Umarex Smith&Wesson M&P R8,
Zoraki M906
nicnetrefim
Příspěvky: 100
Registrován: 30 dub 2011 16:06

Re: Plynové pistole

Příspěvek od nicnetrefim » 22 kvě 2011 17:06

Erhm, ta záslepka tam zůstávat má :)
Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Kavy » 22 kvě 2011 17:23

Tak tu plastovovou zátku to překvapivě nevystřeluje :lol:
Úmyslně je nařízlá ,aby se co nejméně poškodila a nelítali z hlavně kousky plastu.
Odpovědět