sig sauer p226+357 sig

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Re: sig sauer p226+357 sig

Příspěvek od HanuIv » 22 dub 2011 14:09

dykmore píše:
dudul píše:Ale prostě chtěl bych si koupit kus kvalitního železa
jestli se nepletu, tak kromě SS verze jsou to spíš kusy slitiny a ocelový je závěr. Každý má na to jiný názor, já po své špatné zkušenosti s lehkým rámem u nejmenované (jinak maximálně kvalitní zbraně) už slitinu do domu nechci, natož za takové prachy :shock:
dudul píše:myslim že investice 35000kč za to stojí.
Za tu šílenou cenu seženeš 2 a půl krásných bazarových P226, 3 a půl naprosto nádherných bazarových Browningů HP35, hodně slušnou novou 1911, nebo ještě lepší bazarovou 1911...
Víte, jako člověk, který v ruce měl už Sigů desítky, ne-li stovky a ve sbírce měl už od Sigů cokoliv, kromě P250 a kluonů C1911, mohu zodpovědně prohlášit, že koupě nového Siga za těch pětatřicet klacků opravdu stojí. Ano, pro mne to je víc, než můj měsíční plat. Ale když jsem vydělal peníze navíc a jel do Prahy do Banzai pro novou 229ku, byl to zážitek na celý život. Něco, jako když si chlap jede pro nové auto. Prostě ten pocit, že ta zbraň vystřelila tak maximálně deset ran a že jsem úplně první, kdo s ní může střílet, je zcela zcela jedinečný. Stejně, jako když jdete koupit jakoukoliv jinou novou zbraň.

Od té doby jsem měl bazarových Sigů spousty. Ale vždycky na nich bylo něco, co způsobovalo, že radost z nich byla mírně zkalená. Třeba proto, že někdo byla zbraň odřená, nebo mírně vymletá atd. Ano, odřené tělo u zásobníkové studny není důležité. Ale..... NENÍ TO FUNGLOVKA :lol: :lol:

K ráží 357Sig: věřte, že pánové u Siga nejsou žádní žabaři. Sám jsem s 357 několikrát střílel a je to sice trošku hardcore, ale pokud jsou použity správné pružiny, tak to jde. Pro mne je výhodou, že mám sice silnější zbraň, ale nemusím kupovat nového hada na čištění zbraně. Dovolil bych si podotknout, že není pravda to, že nové věci bývají lepší: já osobně považuju za absolutně nedostižnou ráži 45ACP, které bylo 100 let a pro sebeobranu je bezva. Každý, kdo kdy střílel s C1911 chápe, o čem mluvím. Nové ráže nevznikají ani tak jako produkt nového výzkumu, jako spíš z potřeb jejich uživatel (u 40SW, to byla hlavně FBI a ostatní federální služby, potom hlavně ostatní policejní sbory, které zjistili, že potřebují zbraň s výkonem 45ACP a s rozměry a kapacitou 9mmx19). Právě toto lze považovat za hlavní důvod rozšíření ráže 40SW (ten náboj měl předem tisíce uživatelů, kteří střílet musí).

A nakonec: podle toho, co vím, je konverze 40SW->357Sig proveditelná jen u řady SP2034/2009/2022, tedy u "plasťáků". Všechny kovové modely, kromě klonů C1911 a sportovních modelů s vyloženě ocelovým (nerezovým) tělem, které jsou ale za 50k Kč a víc (SLSO?) s tělem z hliníkové slitiny. Pokud budete kupovat P226 ve 40SW, budete mít závěr frézovaný (který se nedělá v Evropě). Doporučoval bych se zamyslet, zda nejít do P229, která je nositelnější, a při tom je menší a má jen o jednu, nebo dvě rány v zásobníku míň.


Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
dudul
Příspěvky: 30
Registrován: 05 zář 2010 16:51

Re: sig sauer p226+357 sig

Příspěvek od dudul » 22 dub 2011 14:43

Tak co sem tak slyšel a četl tak ráže 40sw je snadno zaměnitelná s ráži 357 sig. Stačí vyměnit hlaven a vratnou pružinu. Na druhou stranu to vím na 100% jenom u glocka že 22-tka s 31-čkou je snadno zaměnitelná u sigu už si tak jistej nejsem.(je to proto že glock ma mezi sebou většinu dílu snadno zaměnitelnejch a u sigu to tak jednoduchý podle mě nebude ,ale možná se pletu).Jinak sice to nepatří k tématu ale jak furt poslouchám že 45 acp má o tolik lepší zastavovací učinek jak 9 luger tak podle mashalova indexu jsou 9mm a 45 acp v procentech zastavení utočníka skoro na stejno. Ta 40sw je o třídu lepši.Podle mě je ráže 45 acp přeceněna.můj názor.Sig p229 je výborná a krásná zbran.Je to vlastně compakt 226-ky.Co sem četl a slyšel pužívají ji speciální jednotky jako je NCIS(Naval Criminal Investigative Service), dále třeba SAS(Special Air Service) myslím že i FBi ,ale to je celkem nepodstatné myslí že co se přesné střelby týče tam zase trošku ta p229 bude za tou p226-ko pokulhávat ovšem praktickou zkušenost nemam takže nemohu to tvrdit s jistotou.
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Re: sig sauer p226+357 sig

Příspěvek od HanuIv » 22 dub 2011 17:18

Na téma zastavovacího účinku tu byla vedena obrovská spousta diskuzí. Marshallův index v principu říká, v kolika případech ze sta dojde k zastavení útočníka po zásahu střelou dané ráže a tvaru. Marshall neřešil nic dalšího, než to, že sečetl případy, které byl schopen zpracovat a udělal tabulku. Z toho vyplývá několik základních chyb. Hlavně z důvodu, že na jednotlivé ráže neměl dostatek případů. Typicky například neměl dost případů na exotické ráže, některé ráže byly přeceněny atd.
Takže 9mm Brw= 50-61%, 45ACP=64-85%, 9x19 = 62-82%, 40SW = 78-87%...
226 vs. 229: je potřeba řici, co chcete. Chcete závodit (226 s dlouhou hlavní)? Chcete nosit (229, tritia), nebo chcete zbraň na hobby a semtam na střelnici (228/229).
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
dudul
Příspěvky: 30
Registrován: 05 zář 2010 16:51

Re: sig sauer p226+357 sig

Příspěvek od dudul » 22 dub 2011 20:55

No ja myslel že p226 je klasika fullsize-plná velikost (čz 75, glock 17,beretta 92f ) a to se dá přeci celkem pohodlně nosit.Vždycky sem si myslel že pistole v plné velikosti jsou univerzální na skryté nošení a i na střelnici.Takoví prostě střed.Uvedu příklad pokud budu chtít zbran pouze na sportovní střelbu koupím si něco s delší hlavní.Třeba glock 35,CZ 75 TACTICAL, 1911 Dan Wesson 5 lauf, atp.)pokud budu chtít něco na skryté nošení pujdu do: glock 19 čz 75 d compakt,sig p228,Beretta 8000,HK USP compakt) a pokud budu chtít mít nakej ten kompromis tak právě tam si budu vybírat mezi ( sig p226 samozřejmě s krátkou hlavní pač on se dělá právě i s delší na sportovní střelbu a tu nechci )čz 75,HK USP, K 100 GRAND POVER,Walther P99 a ja nevím co ještě a tam si myslim že ten sig p226 spadá uplně v pohodě takže bych řekl že na nošení by měl být použitelný.Ale možná se na to dívám jak se říká očima amatéra.
Uživatelský avatar
dykmore
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 led 2008 12:58
Bydliště: Ostrava - Hrušov

Re: sig sauer p226+357 sig

Příspěvek od dykmore » 22 dub 2011 23:25

Máš v tom trochu zmatek... Navíc v tom, co je nositelné a v jakém pouzdru, a co nositelné není, ti nemůže nikdo dobře poradit, sto prdelí-sto názorů, na to si prostě musíš přijít sám z praktické zkušenosti. Plánovat něco předem bez vyzkoušení je blbost. Já například nejsem nějaké tintítko, ale hodně jezdím autem a nosím krátké bundy a kalhoty v pase tak akorát. Proto třeba full-size 1911 po různých ponášecích experimentech již roky snesu pouze v podpažním pouzdru, které jsem si "poskládal" na míru a (opět proti všem názorům, které se na fórech můžeš dočíst) jsem schopen nosit ho celý den velmi pohodlně a naprosto skrytě, a to i v létě v kombinaci kraťasy-triko-rozepnutá lehká košile s krátkým rukávem. Vnitřní opaskové pouzdro je pro mě tabu, o vnějším nemluvě. Na druhou stranu znám stejně stavěné nebo i menší lidi, kteří ve vnitřním nosí velkou pistoli denně a vyhovuje jim to. Nicméně P226 je pořádný kus bouchačky, to už bych snad schoval líp i standardní cz75, ale je to zas jen o názoru. A jak jsi zmínil HK USP kompakt vedle G19, tak soudím, že jsi USPc ještě nikdy naživo neviděl ani neměl v ruce, protože to je na "kompakt" opravdu hodně velká kravička.
Pořádná bouchačka je z plastu a oceli, a nosí se v kydexovém pouzdru.
yoky
Příspěvky: 6
Registrován: 15 kvě 2011 16:28

Re: sig sauer p226+357 sig

Příspěvek od yoky » 15 kvě 2011 16:46

Tak si také přídám trošku do mlýna. Dle mé zkušenosti je Sig velice dobrá zbraň. Nechal jsem si dovézt z USA Sig p 226 Tactical operation v 9mm a jsem nadmíru spokojen. Pokud jde o objednávku čekl jsem 9 měíců a stálo to 40K. Pokud jde o ráži volil jsem 9mm protože s ní střílím a je relativně levná a mohu si dovolit trénovat každý týden. Omylem je to , že je to nedostatečná ráže. Ono závisí na tom kam jde zásah. A dle mne je nesmysl mít ráži se kterou nemohu dostatečně trénovat, ale to je věc každého občana. Drtvá většina policejních sborů a i spec jednotek stále používá 9mm. Nemluvím o USA kde to je nábojový švajneraj a někde se používá a jinde zas ono. A tak jsou jednotky které používají jak různé zbraně tak i různé ráže hlavně ty se kterými se dotyčný policeman kvalifikuje. Ale zpět ke zbrani. Co mne velice překvapilo, tk je přesnost a to vím, že mé ruce zatím nedokáží vydolova ze Siga vše. Zkoušel jsem střílet střelivo SB na různé vzdáoenosti a Sig exceluje nad 25m. To co jsem nastřílel na 10m tak to samé na 25m. Podotýkám jsem starý dědek a jsem po operaci obou očí. Jinak jedno instruktážní video a zbraˇjde lehce rozebrat a složit. Pokud jde o skryté nošení je tedy u mne bez problémů. Je tu ale jeden problém a to se sháněním náhradních dílů a pružin. US sigarms nemá vývozní licenci a tak např íly z Brownells jsou tabu. Pokud jde o údžbu tak je potřeba siga dost mazat a to jak u nerezu tak i u "hliníkového" rámu - kolejnice mažu tukem slide glide a vše ostaní FP 10 Firepower CLP. Pokud bude někoho něco zajímat tak se ptejte.

Hanulv naprostý souhlas 45ACP fantazie a moje 1911 KImber je stále preferovaná zbraň.
Kryštof
Příspěvky: 6
Registrován: 29 led 2011 22:45

Re: sig sauer p226+357 sig

Příspěvek od Kryštof » 19 kvě 2011 09:54

Dobrý den, omlouvám se, pokud tu tato informace již padla, pročítal jsem si diskuze a bohužel na ní nenarazil, proto se ptám :-) Rád bych se zeptal, zda verze pistole Sig Sauer P229 BEZ spodní lišty na uchycení doplňkového vybavení zbraně (http://guns4u.info/wp-content/uploads/2 ... -229-1.jpg) ukončila výrobu, či ne? Kdesi jsem se dočetl, že ano a že to bylo snad v roce 2004, ale nevím, jestli jde o relevantní zdroj a pokud by to byla pravda, moc by mne to mrzelo, novější verze s taktickou lištou (http://www.twinpines.com.ph/229R.jpg) mne moc neoslovila, narozdíl od hladké verze :-)
Děkuji!
K.
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Re: sig sauer p226+357 sig

Příspěvek od HanuIv » 19 kvě 2011 10:12

Kryštof: ano i ne. Rozvedu to: do standardní obchodní sítě se verze bez railu dodává jen velmi zřídka (prakticky pouze jako přebytek). Od konce roku 2005 jsem ji tam neviděl (a to byl už výprodej). Od roku 2005 se taková verze prodává pouze na objednávku velkých objednatelů (naposledy snad US FEMA = US Federal Emergency Management Agency). Dokonce existuje i "rozteklá" verze se sraženými hranami bez railu pro snadné skryté nošení.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Kryštof
Příspěvky: 6
Registrován: 29 led 2011 22:45

Re: sig sauer p226+357 sig

Příspěvek od Kryštof » 19 kvě 2011 10:19

Moc děkuji za rychlou odpověď :-) To znamená, že není nijak velká šance, že bych ještě novou zbraň bez railu sehnal? Obrovská škoda :( Šance přifařit se k nějaké vládní objednávce je ptákovina, leda tedy sledovat a doufat v nějaké přebytky.
Nějak si tu rozteklou vezri nedokážu představit. Neměl bys, prosím, obrázek? Tato verze je volně k sehnání, nebo jde o další speciální verzi pro vládní odběratele?
Díky :-)
yoky
Příspěvky: 6
Registrován: 15 kvě 2011 16:28

Re: sig sauer p226+357 sig

Příspěvek od yoky » 21 kvě 2011 05:00

Kryštofe,
v současné době se vyrábí bez railu Sig 229 SAS II gen Sig 239 SAS II gen. Budeš si ji ale muset nechat dovézt a vzhledem k ceně 1,125 USD počítej s cenou cca 38 K. Jinak na stránkách Sigarms ji najdeš. Pak je ještě jedna věc o tyhle spec. zbraně se US úřady dost zajímají a jak to má nějaký přívlstek - tactical army a pod. tak se jim moc nechce povolit vývoz. Tak i proto jsem čekal těch 9 měsíců. Naštěstí to schválili. Jinak to "rozteklé" znamená, že zbraň má hrany "zakulaceny"kvůli skrytému nošení.

Zde je odkaz http://www.sigsauer.com/CatalogProductD ... gen-2.aspx
Odpovědět