Plynove pistole

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
nicnetrefim
Příspěvky: 100
Registrován: 30 dub 2011 16:06

Re: Plynové pistole

Příspěvek od nicnetrefim » 15 kvě 2011 16:08

Pietro.Beretta píše: To vas tak hrozne stve, ze nekdo je ochotnej nosit par deka navic - tedy plynovku misto spreje?
Ne, sere nás, že to vypadá jako kvér a ne jako deodorant........


Uživatelský avatar
Leon5216
Příspěvky: 236
Registrován: 16 led 2011 18:49

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Leon5216 » 15 kvě 2011 16:15

Plynovka a sprej je ucinkom narovnako, akurat plynovka vyzera a bucha jak ostra zbran :D Pre niekoho je to vyhoda, pre niekoho nevyhoda... kazdopadne ako hobby super, podporujem :P Vela ludi tvrdi ze je problem ked ten druhy vytiahne ostru pistol, ale podla mna to je problem pre zlodejickov a "mafianov" ktori tasia plynovku na barskoho bez priciny, a raz natrafia na drzitela zbrojaku alebo ozajstneho mafiana ktory im "odpovie" :lol: Ale pri normalnom rozumnom pouzivani to snad nebude az take hrozne :wink:

Ale stale sa tu podobne veci pisu, skoro na kazdej strane :D Bolo by asi lepsie vytvorit dve separatne temy, "Plynove pistole" - kde by sa riesili konkretne modely, technicke problemy, otazky ohladom nich, fotky, skusenosti atd. a nejaka tema na styl "Pouzitie obrannych prostriedkov" kde by sa pisali taketo veci ohladom plynoviek, sprejov, teleskopov, vyhody a nevyhody obrany s tym a tym a tak... bolo by to lepsie myslim :) Len ci si to mysli aj admin :( A ci by to aj ludia respektovali :D
Zoraki 914 semi (matte black)..........Zoraki 906 (titan)
Bruni Olympic 6 (black/wood)..........Tokyo Marui Colt M1911A1 (airsoft manual)
Umarex Makarov (CO2/4,5 BB)..........Slavia 630 model77
Zoraki R1 4,5 4mm (black)
Uživatelský avatar
Andre Doktor
Příspěvky: 286
Registrován: 03 kvě 2010 16:09

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Andre Doktor » 15 kvě 2011 16:37

.
AR2079 5.5mm PCP, NS Nighteater 6-24x56 AGIR
QB 78 DeLuxe 4.5mm, Slavia 634 4.5mm, Optisan Cobra
LOV 21
šimpanz
Příspěvky: 16
Registrován: 09 bře 2011 15:10

Re: Plynové pistole

Příspěvek od šimpanz » 15 kvě 2011 17:15

A mně zase zaráží, že jsou i tací, kteří skoro rok píšou o plynovce jako o dobré obraně, a přitom ještě ani jednou
z plynovky nevystřelili !!! (viz. uživatel Monikash)

Přitom víme jak je účinnost plynovky diskutabilní, a i v odborném tisku o zbraních se plynovkám prakticky nevěnují,
tak jako v praktických testech sprejů a teleskopických obušků !


PS: i ty 2 pepřové spreje, jak jsem již uvedl, nevzbuzují větší důvěru obrany ani proti 1 útočníkovi s nožem !!!
šimpanz
Příspěvky: 16
Registrován: 09 bře 2011 15:10

Re: Plynové pistole

Příspěvek od šimpanz » 15 kvě 2011 17:24

Viz. můj příspěvek z předchozí stránky:
(Chce to jen pozorně číst, to snad pro člověka, který má zbroják není takový problém)

šimpanz píše:Pochopitelně, ale tím nechci říct, že bych jen slepě věřil v obranu pepřovými spreji, např.
proti útočníkovy s nožem nebo s teleskopem.
spíš je to dáno tím, že na trhu není moc kvalitní výběr v neletálních obranných prostředcích.

Je to asi dáno tím, že stát jako takový nedá do volného prodeje něco, co by si oblíbili pouliční
pobudové a zlodějíčci, u kterých ani trochu nepochybuji, že mají u sebe min. alespoň nůž.
Uživatelský avatar
brezvi
Příspěvky: 206
Registrován: 24 led 2010 20:52

Re: Plynové pistole

Příspěvek od brezvi » 15 kvě 2011 17:27

Když jsem měl plynový revolver, tak jsem střílel nastřídačku 45mg PV a 80mg CS. Vlezl jsem do oblaku a po 3 vteřinách jsem začal cejtit účinek a žádná prdel to nebyla. Peklo nastalo při oplachování vodou! Pálení očí a dýchacích cest. Určitě to je dobrý na těla bez duše co furt ve velkejch městech otravujou. Jinak co jsem vypozoroval tak CS nábojky mi dali víc zabrat. Revolver už nemám tak podobný kraviny nezkoušim...

EDIT: Závěr tedy je, že osobně bych nechtěl dostat z metru do obličeje a na to plynovka je!
Čím více útočníků, tím více je plynovka nahovno...
Uživatelský avatar
Andre Doktor
Příspěvky: 286
Registrován: 03 kvě 2010 16:09

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Andre Doktor » 15 kvě 2011 17:47

Taky můžu potvrdit že nepříjemnější jsou ty CS náboje. Je to agresivní při nádechu hlavně na plíce a dýchací cesty, zatímco to NV je účinné hlavně při zasažení očí nebo když to čichnete nosem, to pak začnou téct nudle a vůbec je to dost nepříjemné. Spojení obou těchto látek mi přijde na obranu lepší než jeden peprový sprej. Možná útočníka nezastavím ale dá mi to několik vteřin na útěk.
Osobně mi zatím stačilo při napadení pistoli jen vytáhnout, dál už byl slyšet jen dusot utíkajících nohou. Takže odstrašovací faktor to má a pomoct to prostě může. Pepřáku by se cikáni asi tolik nebáli.
AR2079 5.5mm PCP, NS Nighteater 6-24x56 AGIR
QB 78 DeLuxe 4.5mm, Slavia 634 4.5mm, Optisan Cobra
LOV 21
Uživatelský avatar
monikash
Příspěvky: 303
Registrován: 19 říj 2010 20:48

Re: Plynové pistole

Příspěvek od monikash » 15 kvě 2011 18:43

Lidoope, až budu mít kde a kdy, tak vystřelím! Ale pobíhat jako magor kolem chaty a střílet z plynovky, na to už jsem trochu stará. Víš, to si radši vezmu zrcadlovku a udělám pár snímků nebo zajímavý report.
Umarex Smith&Wesson M&P R8,
Zoraki M906
Pietro.Beretta
Příspěvky: 293
Registrován: 16 dub 2010 15:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Pietro.Beretta » 15 kvě 2011 20:00

šimpanz píše:Viz. můj příspěvek z předchozí stránky:
(Chce to jen pozorně číst, to snad pro člověka, který má zbroják není takový problém)

šimpanz píše:Pochopitelně, ale tím nechci říct, že bych jen slepě věřil v obranu pepřovými spreji, např.
proti útočníkovy s nožem nebo s teleskopem.
spíš je to dáno tím, že na trhu není moc kvalitní výběr v neletálních obranných prostředcích.

Je to asi dáno tím, že stát jako takový nedá do volného prodeje něco, co by si oblíbili pouliční
pobudové a zlodějíčci, u kterých ani trochu nepochybuji, že mají u sebe min. alespoň nůž.
Az na to ty ignorante, ze jsem nenarazel primo na Tebe a to, ze neveris slepe ani sprejum na to, co jsem psal ja nema vylucujici vliv. Jenze to bys musel myslet, to ale na cloveka, ktery si rika simpanz asi problem bude. Uz mi prijde, ze demence lidi, kteri si libuji v otravovani dosahuje bodu, kdy ztraci schopnosti jakekoliv logicke komunikace.

Zaprve frajirku, i kdyz bezmezne neveris sprejum, asi bys jen tezko chodil a cilene otravoval a kritizoval lidi, kteri je nosi. Zadruhe ja osobne jsem se ptal redakce Strelecke Revue, proc nehodnoti plynovky a odpoved se mi dostala takova, ze "v CR maji lide moznost nosit ostre zbrane, takze ty plynovky tu nejsou zas tak popularni. Navic jim maloktera firma ty plynovky pujci k otestovani...aby ten test udelali, museli by ty zbrane kupovat. K tomu nebyva kvalita jednotlivych kusu tak vyvazena a proto by se mohlo stat, ze vyhodnoti dobre neco, co se nakonec ukaze jako smejd a naopak - vedi, ze casem se tomu budou muset venovat ale nikomu se do toho prej nechce." Mimochodem ten dotaz jsem jim posilal mejlem uz vic nez pred rokem...

Navic se zda, jakoby vam ten zbrojak nak lezel v zaludku.......to je takovej sok, ze i ubohej plynovkar prosel testy? Je videt, ze ty i ostatni otravovaci jste akorat zabedneny a hlavne totalne do sebe zahledeny ignoranti, ktery si myslej, ze kdyz nekdo nechce nosit bouchacku a zvoli si to, co se Vam nelibi, je akorat debil... To ukazuje Vasi mentalni silu...
ČZ 75 Compact, 9mmL
Telesk. obusek + Peprovy sprej
Atak Zoraki 914, 9mm PAK
Norconia QB 78 4,5mm + Umarex Walther 6x42
Luk Lyons 68" recurve, 36lbs, SF Optimo 24" stred, SF Axiom zamerovac, SF Axiom 30" stabilizator
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Biggles » 15 kvě 2011 21:32

Jedinej aktivní ignorant tu seš ty (na jednu stranu škoda, míň se člověk zasměje). Nikdo tu netvrdí, že sprej či cokoli jinýho je nejlepší (ani ona "ostrá" není samospasitelná). Jen ty jako trubka furt blábolíš o zinku a jeho kvalitách. Pokud příjmu, že si do SR psal a tebou zmiňované je jejich odpověď v kostce, tak by ti i mohlo za ten rok dojít, co tím mysleli. Případně se zeptej někoho, kdo má hlavu nejen na čepici.
A nevím, proč se furt voháníš zbrojákem? Myslíš, že na střeleckém fóru tím někoho ohromíš? Co jsi zač a k čemu máš obsah dutiny lebeční si už dostatečně demonstroval a žádný lejstro na to vliv nemá..........
Pro mne za mne si sebou tahej co chceš, koneckonců v případě opravdovýho průšvihu, s plynovkou v ruce, budeš mít jedinečnou možnost zvýšit kvalitu genofondu místního obyvatelstva..........odečtením vlastního příspěvku. Ale neustále dokola tvrdit okolí nesmyslné informace, které mohou někoho stát (nejen) zdraví je zhovadilost......a na to už musí mít člověk v hlavě hodně nas.áno, že milý Pietro.
A když už jsme u toho psaní do různých institucí, mohl by ses třeba zeptat v AEGISu, proč nemaj kurzy s plynovkou......případně v dalších institucích......a dej sem odpovědi, ať se člověk zasměje :lol: :D
Naposledy upravil(a) Biggles dne 16 kvě 2011 00:49, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Kavy » 15 kvě 2011 21:45

Andre Doktor píše: Osobně mi zatím stačilo při napadení pistoli jen vytáhnout, dál už byl slyšet jen dusot utíkajících nohou.
Takže odstrašovací faktor to má a pomoct to prostě může. Pepřáku by se cikáni asi tolik nebáli.
Stejnou službu by nejspíš udělala plastová maketa z tržnice :wink:
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Biggles » 15 kvě 2011 21:51

Podle téhle logiky by měla bejt airsoftka lepší plynovky, leckdy bejvá lehčí a věrněji udělaná, jen čekám, kdy se tu objeví odbornej bezpečnostní rozbor :D
nicnetrefim
Příspěvky: 100
Registrován: 30 dub 2011 16:06

Re: Plynové pistole

Příspěvek od nicnetrefim » 15 kvě 2011 21:57

Todle jsou kecy o hovnu, bez urážky........
Pietro.Beretta
Příspěvky: 293
Registrován: 16 dub 2010 15:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Pietro.Beretta » 16 kvě 2011 02:56

No jo, o inteligenci a hlave jen na cepici tu mluvi frajirek, kterej ani neumi cist - jinak by mu doslo, ze s tim zbrojakem jsem reagoval na Simpanze...ale to je v poradku, ja to od takovych jako Ty cekam.

Co taky cekat od cloveka, kterej ma plnou hubu zvastu o inteligenci a podobne, pritom to posuzuje podle toho, jestli danej clovek souhlasi v tematu plynovky nebo nesouhlasi. Hovori to mnoho o tom, co jsi vlasnte za inteligenta...

Co bych se tu s Tebou zahazoval, frajirkovi, kterej se zaobira otravovanim lidi v tematu, ktery ho nezajima, nema cenu vysvetlovat, ze by nemel mluvit radsi nic o inteligenci.... Tohle tema se Ti povedlo totalne zborit, tak doufam, ze jsi aspon spokojenej, protoze to jsi podle me celou dobu zkousel...... chodit sem dal uz nema absolutne smysl....
ČZ 75 Compact, 9mmL
Telesk. obusek + Peprovy sprej
Atak Zoraki 914, 9mm PAK
Norconia QB 78 4,5mm + Umarex Walther 6x42
Luk Lyons 68" recurve, 36lbs, SF Optimo 24" stred, SF Axiom zamerovac, SF Axiom 30" stabilizator
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Biggles » 16 kvě 2011 06:18

Zase odpověď k ničemu....místo třeba výčtu obranných spolků doporučujících plynovku. Fascinuje mne tvoje stále se zvyšující touha se ztrapnit :D
edit: Pokud ohledně pochybného vychloubání se ZP použiješ oslovení "TY" a "VÁM", případně slova "TY" a "OSTATNÍ", tak jen idiot (to není nadávka, ale diagnóza) by si mohl myslet, že hovoříš ke stále stejnému a jedinému člověku. On totiž ten frajírek viditelně inteligencí disponuje, narozdíl od individua, který je schopný se zamotat do protimluvů a blbě maskovaných lží i ve dvou po sobě jdoucích příspěvcích (a nikoli poprvé).
edit2: citace (pro případ, že bys chtěl upravovat příspěvky, jak se tu také děje):"Navic se zda, jakoby vam ten zbrojak nak lezel v zaludku.......to je takovej sok, ze i ubohej plynovkar prosel testy? Je videt, ze ty i ostatni otravovaci jste akorat zabedneny a hlavne totalne do sebe zahledeny ignoranti, ktery si myslej, ze kdyz nekdo nechce nosit bouchacku ..."Konec citace.
citace:"No jo, o inteligenci a hlave jen na cepici tu mluvi frajirek, kterej ani neumi cist - jinak by mu doslo, ze s tim zbrojakem jsem reagoval na Simpanze...ale to je v poradku, ja to od takovych jako Ty cekam." Konec citace.
Odpovědět