Plynove pistole

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
nicnetrefim
Příspěvky: 100
Registrován: 30 dub 2011 16:06

Re: Plynové pistole

Příspěvek od nicnetrefim » 13 kvě 2011 23:13

Zpětný ráz je u většiny zbraní téměř zanedbatelný.....například u takové pistole 9x19 to spočívá jen v tom, že vám to zbraň vyhodí nahoru a vy musíte znovu zamířit, samozřejmě výkonnější ráže mají vetší zpětný ráz, ale i to je hlavně otázkou postoje, uchopení zbraně, atp....svaly vám zas tak moc nepomůžou..... výjimkou mohou samozřejmě být některé exotické ráže do loveckých pušek a pistole v .50 a výše.....

Mimochodem, dělat si zbroják jen kvůli malorážce je jako dělat si řidičák a jezdit na kole......

Jinak na pyrotechniku a hovadiny plynovku jen doporučuji.....ale právě při něčem takovém bych si dával pozor na kvalitu......

Jsou tři kategorie plynovek:

Bouchačky na hovno - typy, co se hned rozpadnou a hodí se jen do poličky

Bouchačky, které fungují spolehlivě, ale moc toho nevydrží - typy, co se rozpadnou až po náročném používání....ideální pro sebeobranu

Bouchačky, které funguji furt - hlavně na hovadiny na silvestra.....vydrží léta, ideální na cokoli včetně sebeobrany (to doporučuji i vám)

Můj názor......


jawasakiCZ
Příspěvky: 35
Registrován: 07 pro 2010 19:18
Bydliště: Dolní Roveň - Pardubice

Re: Plynové pistole

Příspěvek od jawasakiCZ » 13 kvě 2011 23:22

s tou maloražkou a kolem to nějak nechapu... na kolo řp není potřeba kdežto na malorážku ZP jo, bez toho nekoupim ani náboje když už bych byl tak odvážnej a sháněl černotu.

jádro pudla mi je jasné , asi jste to myslel tak že když mám řidičák na velkou motorku tak proč jezdit na fichtlu...

nicmeně mě by to dostačovalo, neni to hlučné a dostřel je diametrálně jiný než u vzduchovek
Uživatelský avatar
Andre Doktor
Příspěvky: 286
Registrován: 03 kvě 2010 16:09

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Andre Doktor » 13 kvě 2011 23:24

nicnetrefim píše:Zpětný ráz je u většiny zbraní téměř zanedbatelný.....například u takové pistole 9x19 to spočívá jen v tom, že vám to zbraň vyhodí nahoru a vy musíte znovu zamířit, samozřejmě výkonnější ráže mají vetší zpětný ráz, ale i to je hlavně otázkou postoje, uchopení zbraně, atp....svaly vám zas tak moc nepomůžou..... výjimkou mohou samozřejmě být některé exotické ráže do loveckých pušek a pistole v .50 a výše.....
Z jakých všech ráží jsi střílel?
AR2079 5.5mm PCP, NS Nighteater 6-24x56 AGIR
QB 78 DeLuxe 4.5mm, Slavia 634 4.5mm, Optisan Cobra
LOV 21
Puverle
Příspěvky: 31
Registrován: 03 říj 2009 00:25

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Puverle » 13 kvě 2011 23:30

Dobrá otázka
šimpanz
Příspěvky: 16
Registrován: 09 bře 2011 15:10

Re: Plynové pistole

Příspěvek od šimpanz » 14 kvě 2011 15:07

Zinková plynovka je FAKT SUPER DĚLO !!!
Naposledy upravil(a) šimpanz dne 17 kvě 2011 13:33, celkem upraveno 1 x.
šimpanz
Příspěvky: 16
Registrován: 09 bře 2011 15:10

Re: Plynové pistole

Příspěvek od šimpanz » 14 kvě 2011 17:09

Pochopitelně, ale tím nechci říct, že bych jen slepě věřil v obranu pepřovými spreji, např.
proti útočníkovy s nožem nebo s teleskopem.
spíš je to dáno tím, že na trhu není moc kvalitní výběr v neletálních obranných prostředcích.

Je to asi dáno tím, že stát jako takový nedá do volného prodeje něco, co by si oblíbili pouliční
pobudové a zlodějíčci, u kterých ani trochu nepochybuji, že mají u sebe min. alespoň nůž.
Naposledy upravil(a) šimpanz dne 17 kvě 2011 13:34, celkem upraveno 1 x.
nicnetrefim
Příspěvky: 100
Registrován: 30 dub 2011 16:06

Re: Plynové pistole

Příspěvek od nicnetrefim » 14 kvě 2011 17:20

Andre Doktor píše:Z jakých všech ráží jsi střílel?
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Biggles » 14 kvě 2011 17:29

Při jenom těchto zkušenostech se nedivím nicku.............
nicnetrefim
Příspěvky: 100
Registrován: 30 dub 2011 16:06

Re: Plynové pistole

Příspěvek od nicnetrefim » 14 kvě 2011 17:50

Samozřejmě toho bylo víc....zrovna dneska jsem vypálil asi 120 ran z 858čky......malorážkou střílím taky, i se sportovní na 50m, ale žádná sláva......co nedělá takové rány, aby mě z toho pískalo v uších, ani nestojí za námahu nabíjet..... :D
Uživatelský avatar
wariat.38
Příspěvky: 75
Registrován: 23 lis 2010 18:28
Bydliště: Olomouc

Re: Plynové pistole

Příspěvek od wariat.38 » 14 kvě 2011 21:21

Pepřákem jsem jednou dostal od kamaráda :evil: asi z 2o cm jelikož jsem to nečekal, hned při zásahu jsem sebou šlahl o zem, lehce jsem vyzvracel koláček, kterej jsem těsně před tím snědl... Dokázal jsem vyběhnout z domu, ovšem se zavřenýma očima, cestou jsem něco shodil... O pálení, nemožnosti otevřít oči a špatnému dýchání ani mluvit nemusím, to je každýmu jasný. Co ale bylo zajímavé, tak jsem začal být strašně agresivní (normálně jsem dost klidná povaha), kamarádi stáli okolo mě, začali se smát a já měl sto chutí je všechny pozabíjet, klečel jsem na zemi v slzách, nicméně když se nepřestali smát, tak jsem vytáhl plyn. revolver (což bych za "střízliva" nikdy neudělal) a začal kolem sebe máchat a vyhrožovat, že mu to vrátím, nicméně můj zdravej rozum nakonce zvítězil a kvér jsem hodil o zem. Kdybych byl útočník, tak věřím, že po zásahu bych byl vtřinu nebo dně v šoku a pak bych se zavřenými oči mohl dál vést útok... Takže pokud chcete na obranu použít sprej nebo i plynovku (podle mě je účinost takřka stejná) vystřelit/vycáknout a rychle běžet pryč nebo aspoň do bezpečné vzdálenosti od útočníka a pak hodnotit situaci... Zdrhat, volat záchranku atd... Jinak účinek oslepnutí (bolesti při otevření očí) trval asi půl hodiny, pak další dvě-tři hodiny jsem jen ležel na posteli se zavřenýma očima a další dva dny mě ještě boleli oči a pálili víčka... Jen je škoda že si nepamatuji co to bylo za značku spreje... :lol:
nicnetrefim
Příspěvky: 100
Registrován: 30 dub 2011 16:06

Re: Plynové pistole

Příspěvek od nicnetrefim » 14 kvě 2011 22:57

wariat.38 píše:Pepřákem jsem jednou dostal od kamaráda asi z 2o cm jelikož jsem to nečekal, hned při zásahu jsem sebou šlahl o zem, lehce jsem vyzvracel koláček, kterej jsem těsně před tím snědl... Dokázal jsem vyběhnout z domu, ovšem se zavřenýma očima, cestou jsem něco shodil... O pálení, nemožnosti otevřít oči a špatnému dýchání ani mluvit nemusím, to je každýmu jasný. Co ale bylo zajímavé, tak jsem začal být strašně agresivní (normálně jsem dost klidná povaha), kamarádi stáli okolo mě, začali se smát a já měl sto chutí je všechny pozabíjet, klečel jsem na zemi v slzách, nicméně když se nepřestali smát
Co to sakra máte za kamarády, bývalé trestance, nebo jen partu nalitých puberťáků? Také je dost možné, že jste nebyl naštvaný z toho, že jste oslepen, ale že se tam válíte na zemi a oni se vám smějí, namísto to, aby vám pomohli.....
wariat.38 píše:nicméně když se nepřestali smát, tak jsem vytáhl plyn. revolver (což bych za "střízliva" nikdy neudělal) a začal kolem sebe máchat a vyhrožovat, že mu to vrátím, nicméně můj zdravej rozum nakonce zvítězil a kvér jsem hodil o zem.
To byla dobrá volba, vytáhnout kvér.....Jo, a neodřel se, když jste s ním praštil o zem?

Být vámi, tak už se s takovými "kamarády" nestýkám.....
šimpanz
Příspěvky: 16
Registrován: 09 bře 2011 15:10

Re: Plynové pistole

Příspěvek od šimpanz » 15 kvě 2011 14:29

Je mi trošku líto, že uživatel Monikash, stále nepíše svojí zkušenost s plynovkou, když tu více jak půl
roku se rázně zastává plynových pistolí, aniž by po tu dobu byť jedinkrát z plynovky vystřelila !!!


Možná probuzení do reality je dosti frustrující, a to se zas moc nedivím - slabá palebná chemická síla
pouhých 6 + 1 nábojú u modelu Zoraki 906, nepřesvědčivá účinnost pepřových nábojů s objemem pouhých
45mg Nonivamidu, asi zrovna nedává dostatečný pocit důvěry v obrannou schopnost plynovky.

A to i v případě pouhého 1 fyzicky zdatného - mrštného útočníka !!!
( o 2 a více útočnících např. s noži raději ani nemluvě !!! )

Zkrátka asi jako tady na tomto videu:
Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Kavy » 15 kvě 2011 14:54

Když Monikash nepráská,tak asi nemá co by psala.

Video už jsme viděli.Osobně jsem sem dával odkaz.
Schválně jestli se opět vyjádří Kebab :wink:
Uživatelský avatar
Leon5216
Příspěvky: 236
Registrován: 16 led 2011 18:49

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Leon5216 » 15 kvě 2011 15:25

Ja som bol po dlhej hibernacii v sufliku prevetrat Bruni olympic :D Striela to dobre aj s oslabenou pruzinou, lahka spust parada, akurat nejako moc nefunguje aretacia bubna - hlavne pri double action mode, sa bubon toci hocijako, niekedy aj netoci :D Problem je, ze pri dotlaceni spuste vyjde taky kolik ktory ma podrzat bubon v osi s hlavnou, akurat ze ten kolik je hrozne dobity a dorypany a bubon sa z neho zosmykne, a tym padom uskoci uderniku a ten trafi medzi 2 naboje a nevystreli :lol: Pri single action je to trochu lepsie, vacsinou bubon neuskoci a da sa strielat :) Skusil som trochu pilnikom ten kolik zarovnat, ale aj tak sa to z neho zosmykuje, skusim ho vybrusit do V len na to potrebujem kamaratovu dielnu :D Ale kazdopadne, ma za sebou ten revolver uz 400 vystrelov takze to nieje prekvapenim pri danej kvalite materialu :)
Zoraki 914 semi (matte black)..........Zoraki 906 (titan)
Bruni Olympic 6 (black/wood)..........Tokyo Marui Colt M1911A1 (airsoft manual)
Umarex Makarov (CO2/4,5 BB)..........Slavia 630 model77
Zoraki R1 4,5 4mm (black)
Pietro.Beretta
Příspěvky: 293
Registrován: 16 dub 2010 15:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Pietro.Beretta » 15 kvě 2011 15:51

No mne jenom zarazi, ze kdyz nekdo nosi peprak, tak to nikoho nestve a kazdymu je to jedno i kdyz vsichni vedi, ze ucinnost spreju je diskutabilni.

Kdyz nekdo nosi plynovku, tak je kazdej nadsenej, kdyz muze prijit a kritizovat, pritom plynovka na tom rozhodne neni hur nez ten sprej. To vas tak hrozne stve, ze nekdo je ochotnej nosit par deka navic - tedy plynovku misto spreje?
ČZ 75 Compact, 9mmL
Telesk. obusek + Peprovy sprej
Atak Zoraki 914, 9mm PAK
Norconia QB 78 4,5mm + Umarex Walther 6x42
Luk Lyons 68" recurve, 36lbs, SF Optimo 24" stred, SF Axiom zamerovac, SF Axiom 30" stabilizator
Odpovědět