Plynove pistole

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
nicnetrefim
Příspěvky: 100
Registrován: 30 dub 2011 16:06

Re: Plynové pistole

Příspěvek od nicnetrefim » 04 kvě 2011 20:21

Pomalu pomalu.....tohle si už začíná zadělávat na nekonečnou diskuzi: Plynovka vs. teleskop vs. sprej.......

Je to všechno natolik diskutabilní a každý říká něco jiného.....na internetu můžete vidět video, kde polák dostane dva zásahy 20mg Noviamidu a může se posrat a na jiném videu můžete zase vidět, jak dostane nějaký rus celý zásobník 45mg a je pořád čilý a hej.....

Nikdy nevíte, kdo a jak na to bude reagovat........olovo je hold olovo a jeho zastavovací sílu nemůže nikdy žádný normální člověk bez následků ustát......

Můžete s sebou nosit pepřák, plynovku, teleskop, kudlu i ostrej kvér.....cokoli je lepší než nic......

Hlavně to tu zas neřešte na 50 stránek, stejně to k ničemu nevede.....každý má svůj subjektivní názor, ale i to už se tu někde říkalo.....

Avšak můj názor je, že současné pepřové náboje jsou poněkud slabé........je mi líto, že zrušili 120mg náboje. Když už zavedli tu LM58ku, chtělo by to i něco jako 7,62 x 39 PV s nejméně 500mg novidamidu...... :P


kaktusak
Příspěvky: 7
Registrován: 03 kvě 2011 16:51

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kaktusak » 04 kvě 2011 22:01

Nechci se jen ukvapit s koupí plynovky, tak se ptám. Osobní zkušenosti jsou totiž nulové :-) Je fakt že jsem se zatim nedozvěděl fakt kterej by mě přiměl ke koupi nebo naopak.

Ohledně toho paprsku sme se bavili o místnosti (kvuli zamoření plynem).
nicnetrefim
Příspěvky: 100
Registrován: 30 dub 2011 16:06

Re: Plynové pistole

Příspěvek od nicnetrefim » 04 kvě 2011 22:09

Jednoznačný fakt: Kupte si to, je s tím sranda!

Plynovku nemusíte mít jen pro sebeobranu, je to taky parádní pocit slyšet ty rány, vidět jak z hlavně šlahá plamen, nebo když machrujete před kámošema, to s normálním kvérem nemůžete. Máto z toho pocit jako ze skutečný bouchačky, s tou jistotou, že se s tím nic velkého nemůže stát. (samozřejmě s tím zas nesmíte dělat až moc velké hovadiny)

Pokud plynovku opravdu chcete koupit, doporučuji spíše revolver: je to jistota, nebo i kvalitní samonabijecí pistoli, UMAREX, ATAK Zoraki nebo vynikající Röhm je sázka na jistotu.

Pro začátek je jasnou volbou Atak Zoraki 914 nejlépe v lesklé černé barvě, ta nejdéle vydrží.......revolver Alfu nebo Zoraki R1.....
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Biggles » 04 kvě 2011 22:18

2 Leon5216: Ne že bych byl znalcem produkce CZUB, ale myslím, že ani 100/110 opravdu nemá slitinový závěr. Stejně tak ani verze 75/85. Takže nejspíš to bude stejně jako s rádiem Jerevan: "Vpodstatě je pravdou, že se rozpadl slitinový závěr u výrobku CZUB, jen se nejednalo o závěr, nebyl slitinovej a byla to zbraň jiného výrobce..........."
2 kaktusak: Rady místního chytrolína o úspěšnosti obrany pomocí plynovky ber s rezervou, holt nemůže být každému z hůry dáno.......... Radši použij vlastní hlavu, něco si pročti (včetně různých všeobecně doporučovaných způsobů obrany a jejich nácviku) a třeba si i vyzkoušej (tím ti neradím, aby sis nechal prohnat hlavou pětašťouru :D ). A plynovku si třeba kup na hraní 8)
edit:
2 nicnetrefim: Zbraně nejsou na machrování a i plynovka je zbraň (byť kat. D). Pokud má někdo pocit, že si "musí prodloužit péro", tak ať tak činí třeba drahejma hadrama a zlatým řetězem kolem krku..............
nicnetrefim
Příspěvky: 100
Registrován: 30 dub 2011 16:06

Re: Plynové pistole

Příspěvek od nicnetrefim » 04 kvě 2011 22:29

Tak jsem to nemyslel, jen říkám, že je to i zábavný prostředek, ve všech případech je samozřejmě nutné dbát zvýšené opatrnosti a nechovat se jako prase.....a hlavně nebýt ožralý, to se pak střílí samo..... Mě osobně baví, když si flušu jen tak beze smyslu do vzduchu s tím vědomím, že nemohu nikoho trefit.....

Nepotřebuji před nikým machrovat, ale říkám, že je to pořád lepší než blbnou s ostrým kvérem a používat profláknutou frázi: "Neboj, není nabitá...."
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Biggles » 04 kvě 2011 22:36

Zbraň není na blbnutí, kdo to nechápe, tomu do ruky nepatří.
kaktusak
Příspěvky: 7
Registrován: 03 kvě 2011 16:51

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kaktusak » 04 kvě 2011 22:39

Biggles: a váš názor na typ značku výrobce? zkušenosti

No nejhorší je že má hlava už to nepobírá. Co jsem přečetl tak plynovku proč ne, ale neni to na vyhrožování :-) vyndat a střílet než příde do tuhýho (člověk asi musí bejt rychlej)
asi na takový útok nevim, zda je reálný zareagovat (hračku už má v ruce).

A chtěl bych aby obrana mohla nastat i v baráku (a já dokkázal pak odejít).
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Biggles » 04 kvě 2011 22:42

Pokud se jedná o hračku ku potěše, tak asi netřeba příliš řešit spolehlivost a životnost, tudíž je výběr omezený jen vkusem. Pokud se jedná o věc, které se má svěřit život, porozhlédl bych se v jiných vodách než jsou plynovky. Důvody jsem tu již objasňoval mnohokrát.
kaktusak
Příspěvky: 7
Registrován: 03 kvě 2011 16:51

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kaktusak » 04 kvě 2011 22:45

jasný díky za reakce :-)
Pietro.Beretta
Příspěvky: 293
Registrován: 16 dub 2010 15:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Pietro.Beretta » 05 kvě 2011 00:32

Biggles píše: holt nemůže být každému z hůry dáno..........
... o sebereflexi ani nemluve :wink:
nicnetrefim píše:olovo je hold olovo a jeho zastavovací sílu nemůže nikdy žádný normální člověk bez následků ustát
No bez nasledku to sice asi nebude ale je znamo mnoho pripadu, kdy i nekolik ran olovem do hrudi ( i do jinych casti tela) utocnik ustal a pokracoval v utoku :!:

U nas ale je na zvazeni i to, ze obrance nemusi pouziti sve zbrane pak ustat u soudu. Recicky o tom, ze je lepsi byt souzen dvanacti nez nesen sesti jsou akorat takove pozerske kecy, tak vyhrocene to v CR prakticky nikdy nebyva...
ČZ 75 Compact, 9mmL
Telesk. obusek + Peprovy sprej
Atak Zoraki 914, 9mm PAK
Norconia QB 78 4,5mm + Umarex Walther 6x42
Luk Lyons 68" recurve, 36lbs, SF Optimo 24" stred, SF Axiom zamerovac, SF Axiom 30" stabilizator
Uživatelský avatar
Leon5216
Příspěvky: 236
Registrován: 16 led 2011 18:49

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Leon5216 » 05 kvě 2011 01:02

Veru, s obranou so strelnou zbranou by som to nevidel v nasich (ne)pravnych statoch tak ruzovo ako v USA :D Lebo si myslim ze keby na mna "pricmudeny" soluobcan vytiahol noz a ja by som ho strelil do ramena, tak by som mu este platil bolestne do konca zivota :lol: No a nebodaj by som ho zabil, a skoncil by som v base :? A vo vyhrotenej situacii nieje tazke "zblbnut" zle vyhodnotit situaciu a niekoho nechtiac poslat na druhy svet :shock: S ostrou by som bol velmi opatrny, a bez nejakeho dobreho treningu by som ju urcite netasil v pripade kazdeho ohrozenia...
A zastavovaci efekt olova tiez nieje stopercentny - nedavno u nas nejaky chlapik vykradol banku, a SBSkar donho nasil cely zasobnik, a on este zdrhol s peniazmi :D (a SBSkara medzitym 3-4 ranami zastrelil)
Ja som skor zastancom nesmrtiacej obrany, najlepsie takej co nezanechava nasledky... nosim sprej CP (CR) je silnejsi ako technicke korenie aj nonivamid, a dufam ze by mi pomohol... niekedy nosim aj plynovku, ale len ked mam chut, mam ju kam strcit a pod., ale pri obrane by som siahal po tom spreji... ten mam u seba nepretrzite 24/7 :)
Ale na druhej strane, na psov a zvierata je plynovka super - uz len ten zvuk vyduri vsetko zverstvo z okolia :lol:

Som sa snazil najst tu temu kde bol spominany zliatinovy zaver na CZ, ale nedari sa mi, asi to bol fakt nejaky jerevan :D Ale ruku by som za to dal do ohna... :oops:
Zoraki 914 semi (matte black)..........Zoraki 906 (titan)
Bruni Olympic 6 (black/wood)..........Tokyo Marui Colt M1911A1 (airsoft manual)
Umarex Makarov (CO2/4,5 BB)..........Slavia 630 model77
Zoraki R1 4,5 4mm (black)
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Biggles » 05 kvě 2011 06:00

jj, proto je lepší počkat až dotyčný se nožem člověku dostatečně porejpe ve střevech.......jeden pak má hned příležitost k rodinné taškařici nad rakví........... :lol:
Pietro.Beretta
Příspěvky: 293
Registrován: 16 dub 2010 15:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Pietro.Beretta » 05 kvě 2011 08:28

Ani jsem necekal nic jineho nez tyhle klasicke ohrane kecy...
ČZ 75 Compact, 9mmL
Telesk. obusek + Peprovy sprej
Atak Zoraki 914, 9mm PAK
Norconia QB 78 4,5mm + Umarex Walther 6x42
Luk Lyons 68" recurve, 36lbs, SF Optimo 24" stred, SF Axiom zamerovac, SF Axiom 30" stabilizator
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Biggles » 05 kvě 2011 14:38

Hlupák to nepochopí ani poněkolikáté, že milý Pietro. Stále platí věta o tvém odchodu na pískoviště............
Ono je totiž lepší být být živým "pozérem" než mrtvým jedincem se špatným odhadem (a první chybou v řetězci je tahat sebou vpodstatě zbytečnej kus zinku). Koneckonců se můžeš zeptat ve svém okolí, s jakou radostí by ti nosili kytky k urně..........
Případně bys mohl zjistit proč se v žádné seriózní organizaci věnující se sebeobraně, nevyučuje obrana plynovkou..........a takto by se dalo pokračovat. Koneckonců, kdo je důvěryhodnější? Ten, kdo omílá svoje (i zde vyvrácené) dojmy a trvá na své nepodložené "pravdě" nebo ten, kdo píše jen o svých OSOBNÍCH zkušenostech a zároveň doporučuje si o sebeobraně, případně dalších informacích diverzifikovat zdroje (pro tebe poptat se i jinde než v tomto vláknu)?
Nemusí být člověk velkým mudrcem, aby tušil, kdo je tu za vola............
nicnetrefim
Příspěvky: 100
Registrován: 30 dub 2011 16:06

Re: Plynové pistole

Příspěvek od nicnetrefim » 05 kvě 2011 15:03

Já myslím, že už stačilo.....tohle tu už bylo mockrát a lidé s k tomu pořád vrací......Plynovka hold není na sebeobranu ideální a vlastně žádná zbraň není na sebeobranu ideální.....nejlepší je nedělat nic, protože i to přesně po vás české zákony požadují v případě přepadení, ohrožování zbraní, atp..... Samozřejmě ale neexistuje žádná správná odpověď

Tečka . Konec
Odpovědět