Jak na dovoz zbrane

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 12 črc 2006 08:32

2Jaroslav:
Jakým způsobem to do té Ameriky platíš?
Mohl bys napsat nějaký návod step by step?


http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Smazaný uživatel 177

Příspěvek od Smazaný uživatel 177 » 12 črc 2006 08:46

To Jaroslav:Taky bych chtěl poprosit o podrobnější návod,jedná se mi ne o zbraně ,ale o event. díly a příslušentví. Díky, D.
freak

Příspěvek od freak » 12 črc 2006 09:01

Pokud bych něco objednával zpoza velké louže, tak bych to realizoval přes http://www.zasilkovasluzba.com/main.php. Sice je to pár $ navíc, ale bez starostí.
Viki

Příspěvek od Viki » 12 črc 2006 12:36

Pro všechny které to zajímá.
Protože už dlouho čtu tuhle diskuzi a dověděl jsem se mnoho zajímavého je správné abych taky přispěl.Bohužel není možné napsat obecný návod step by step protože obchody mají rozdílně udělané online nakupování.
Pokusím se popsat jak nakupuji ze zahraničí hlavně USA a Taiwan.Předem upozorňuji že nakupuji díly na RC vrtulníky, ne zbraně ale princip je stejný ( nebo velmi podobný) u všech internetových obchodů. Potřebovat budete : znalost AJ ( aspoň základní, nebo kamaráda který s Vámi udělá první objednávku a pak to budete jenom opakovat, je tu zde ovšem nebezpečí že uděláte to co nechcete, také všechny obchody nemají stejnou obsluhu takže pro ty kteří neumí jazyk POZOR !!!), dále nějakou mezinárodně akceptovatelnou platební kartu ( to jsou téměř všechny ale nejlepší bývá VISA nebo MASTERCARD), nebo registraci na PAYPAL ( udělate si ji na www.paypal.com),platit se dá i bankovním převodem ale s tím bývají obtíže,dlouho to trvá a je to drahé(s převodem mám zkušenosti pouze s Obchodní bankou do Německa a už nikdy více), nebo je možné platit službou WORLD PAY ale s tím nemám osobní zkušenost.Jsou i některé další možnosti ale já využívám pouze uvedené.Většinou to probíhá takto: v obchodě si uděláte registraci , vybrané zboží dáte do košíku ( obvykle tlačítko TO BAY) , až to máte všechno ,podíváte se co máte v koši ( bývá označeno jako BASKET) a potvrdíte nebo vyhodíte zboží z koše.Další krok ( obvykle označen jako CHECKOUT)bývá vyplnění vaší adresy a adresy pro doručení zásilky.Dále si vyberete jakým způsobem budete platit, jaký typ karty máte případně PAYPAL nebo jiný způsob. Při placení kartou musíte vyplnit typ karty, číslo( to dlouhé na druhé straně obvykle jsou to čtyři čtyřmístné skupiny , 3.nebo 4. místného bezpečnostní kód je to ta poslední skupinka a dává se do zvláštní kolonky , dále dobu platnosti karty ( označeno jako VALID THRU) a někdy i adresu kdo kartu vydal.Vypadá to složitě ale je to velmi jednoduché. Protože v tomto případě pouštíte do sítě kompletní informace o vaší kartě ( hackeři jou chytří) doporučuji udělat to jako já. Já mám pro tyto případy kartu na které je jen trocha peněz a v případě že chci něco koupit dodám tam potřebný obnos. I tak je ale některé typy karet možno přečerpat ( kreditní, u nás máme témeř všichni debetní tzn. platit se dá jen když tam něco je).
pokud budete používat PAYPAL je to ještě jednodušší. Při registraci na uvedené adrese vyplníte vaši adresu , číslo karty a dostanete heslo( to heslo si zvolíte sami a doporučuji nějaké hůře rozluštitelné aby si někdo neudělal na váš účet hezké vánoce). Toto heslo potom uvedete do kolonky na to určené( otevře se vám když zvolíte způsop platby PAYPAL),všechno ostatní se provede samo. Dále se Vás obvykle zeptají na odsouhlasení všech zadaných údajů a způsob jakým to chcete poslat. Já osobně volím leteckou dodávku ( je to o něco dražší ale mám to doma z USA obvykle za 7-8 dnů, z Hongkongu 4-5 dnů a zásilka je pojištěná), vypočítá vám to i cenu za poštovné v závislosti jak těžký balík bude a kam se posílá.
Nejdůležitejší krok je poslední a to zaplatit . Zaplatíte kliknutím na tlačítko PAY ( obvykle se takto značí) a pak už nic nejde zastavit . Peníze se automaticky strhnou. Pak dostamete mail s potvrzením objednávky, číslem vaší objednávky ( to si uschovejte) a nekdy i číslo pro tracking a adresu stránky kde můžete sledovat kde se váš balík pravě nachází, číslo letu , dobu příchodu a odchodu na různé pošty atd.
Váš balík přijede do Prahy na Poštu 120 ( vždy) a tam rozhodnou jestli ho pustí rovnou dále nebo budete platit DPH a clo. pokud půjde rovnou k vám nic se neděje, donese vám ho pošťák.Pokud rozhodnou o DPH a clu,balík zůstane v Praze a vy dostanete vyrozumění o uložení zásilky a telefonní číslo kam zavoláte a s celníky se domluvíte. Pokud zásilku a cenu , odsouhlasíte balík jde dále k vám na poštu a vydají vám ho po zaplacení DPH,cla. Pokud je mi známo zcela bez poplatků je to pokud je cena uvedená na faktuře nižší než asi 30 USD nebo ekvivalentu , mění se dle aktuálního kurzu.Pokud vám balík pošle soukromá osoba, bezcelní limit by měl být výrazně vyšší ale to nevím přesně. Bohužel nemám dědečka v USA.
Udělal jsem zatím asi tak do 20. objednávek. Vždy všechno bylo kompletní, nic nechybělo, všechno kvalitní , nikdy mě neošidili. Mám jenom ty nejlepší zkušenosti. Pokud pošlete mail že chcete neco navíc nebo neco nechcete ,pokud zasilka ještě neodešla, rádi vám vyhovějí.Odpovědi na vaše dotazy chodí max do dvou dnů.
Klidně si nějakou objednávku zkuste udělat cvičně, dokud nezaplatíte, nic se neděje.
Na závěr, až to zkusíte, zjistíte že to je jednoduché, dobře to funguje a ceny jsou výrazně nižší než u nás a to včetně poštovného.Ještě jednou:
Buďte opatrní při zadávání údajů které můžou být někým zneužity!!
Pokud bude někdo potřebovat další informace jsem ochoten pomoci dle svých chabých schopností.Použijte SZ.
Honza
Jaroslav
Příspěvky: 145
Registrován: 26 úno 2006 19:22
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jaroslav » 12 črc 2006 19:36

To all
co tu píše Honza je svatá pravda. Jen pro upřesnění. Je velice důležité vybrat toho správného dodavatele a to platí v oblasti zbraňových doplňků a součástek dvojnásob. Občas se objeví někdo, kdo nejedná fér. ale například www.brownells.com je velice solidní firma, která dbá i na bezpečnost operací. Pokud jednou zadáte kartu, pak při dalším použití již zadáváte jen bezpečnostní kod z karty. V současné době můžete ve zbrojních součástkách bez licence dovézt pouze to co není hlavní části zbraně. Ani by vám to neposlali. Od 11 září platí zákon, že bez licence nesmí nákup zbrojních součástek překročit 100 USD. Pokud vám to přijde a bude to v ceně nad 22Euro tj 29 USD platíte clo. Jinak pozor do cla se počítá i dopravné balné. Včera jem vyzvedl na poště (celní) Je to na Smíchově zásilku v hodnotě 79 USD a platil jsem clo ve výši 215,- Kč. Někdy je trochu problém vysvětlit, že nedovážíte hlavní části zbraně. Pak je dobré to na místě celníkům přeložit oco jde. Limitu 100 USD nepodléhají například nástroje , nářadí, které si pro opravu nebo úpravu zbraně objednáte. Důležité je zvolit typ dopravy. Někdy je SMTKIR nebo tak nějak a je to malý balíček letecky doprava zpravidla od 5ti dnů do měsíce. Cena cca kolem 15ti USD (dost podražili) pokud zvolíte DHL Worldwide pak je to dražší cca 27 USD a do 4 dnů vás volají z pošty kam mají poslat fax o zásilce. Na poště a celnici lze zvolit dvěš cesty. Jednou je, že pošlete prohlášení, že jste soukromá osoba a že zásilka neobsahuje hlavní části zbraně. To pak pošlete faxem na celnici a oni provedou veškeré další úkony a vypočítají clo a pustí zásilku do poštovního objehu a v místě vaší pošty to dostanete s výměrem k zaplacení. Já to dělám tak, že jak mám fax jdu rovnou na poštu (celní) na Smíchově a během cca 40 minut odcházím spokojený s balíčkem v ruce.

Pokud si chcete zkusit nakupování tak na www.brownells.com si vyberete co chcete a dáte do košíku a buďto pokračujete ve výběru nebo objednáte. Ovšem jše nutné se před nákupem zaregistrovat na jejich stránkách aby jste měli možnost nakupovat a provádět úkony. Pak následně můžete jak modifikovat svůj účet tak kotrolovat vaše objednávky a sledovatpohyb zásilky.
A ještě jedna důležitá věc. Pokud jste u KB musíte je požádat aby vaši kartu odblokovali pro nákupy v na netu v zahraničí. To co dělá Jan stím účtem je maximálně správné a vřele doporučuji.
Navíc pokud chcete něco co Brow nemá a má to například Ed Brown, který dnebere zahraniční objednávky, tak vám to Brw. sežene a pošle. Bohužel přepravné se od doby co jsem začal nakupovat dost zvedlo. Oni ty mrchy dokáží zabalit jednu pružinku a dlaňovku do balíku 20x30x30, ale zase posílájí gratis velký katalog a doplňky a konec konců taky zabalínoviny Iowa Expres a tak dobře, že se dá krásně přečít.

Nákupům zdar
Jaroslav
Odpovědět