Noseni zbrane

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Návštěvník

Noseni zbrane

Příspěvek od Návštěvník » 28 dub 2005 08:42

Zdravim,
sem uplnej zacatecnik, za nedlouho budu delat zkousky na zbrojni prukaz.

Muzete mi poradit, jaka pouzdra jsou vhodnejsi na skryte noseni?
Da se nosit zbran skryte i v lete (napr. pod trikem)?
Napiste, prosim,sve zkusenosti.

Diky za rady.


Návštěvník

re:Noseni zbrane

Příspěvek od Návštěvník » 28 dub 2005 11:51

V současné době se preferují plastová pouzdra nošená na straně silné ruky s "vysokým posazením" zbraně (pažba až na žebrech). Pod trikem se to schová, chce to jenom vhodně vybrat zbraň i pouzdro (a oblečení) - záleží třeba na postavě (subtilní nebo špek :)). Tasení je třeba si natrénovat.
Návštěvník

re:Noseni zbrane

Příspěvek od Návštěvník » 28 dub 2005 12:06

Prodavaji se i ledvinky s vestavenym pouzdrem.
Návštěvník

re:Noseni zbrane

Příspěvek od Návštěvník » 28 dub 2005 12:31

Ovšem to jsou spíš "ledviny". Trošku moc bijou do oka, každýho "kdo zná" napadne co v tom je. Já mám radši, když nikdo kolem nemá tucha.
Návštěvník

re:Noseni zbrane

Příspěvek od Návštěvník » 28 dub 2005 13:44

Viděls Pulp Fiction?
Pod tričko schováš dost věcí.
Jinak já nosím ledvinu, do které se vejde Sig 226 a Colt 1911A1C najednou a ještě zbude místo na náhradní zásobníky.
Návštěvník

re:Noseni zbrane

Příspěvek od Návštěvník » 28 dub 2005 14:20

Baťoh ?
Návštěvník

re:Noseni zbrane

Příspěvek od Návštěvník » 28 dub 2005 18:06

Většinou chodím v obleku, takže vertikální podpažní pouzdro a dva náradní zásobníky.

Mimochodem, ty ledviny člověk pozná na míle daleko. Já už jsem na ně alergický.

Opasková pouzdra nejsou většinou moc vidět, takže jsou vhodná na skryté nošení zbraně podstatně víc (na první pohled si je člověk může splést s různými pouzdry na mobily a kudly), ale chce si na ně zvyknout. Nedávno jsem měl v ruce Fobuse na Glocka a by opravdu skvostný.

Nicméne já jsem na klasiku v podpaží. Mám pocit, že tam je zbraň podstatně lépe ovladatelná, ale nemíním se na toto téma hádat. Není důležité pouzdro, ale nácvik a schopnost obsah pouzdra použít v pravý čas.
Návštěvník

re:Noseni zbrane

Příspěvek od Návštěvník » 29 dub 2005 05:42

Mimochodem ta ledvina na dvě zbraně se koupí v obchoďáku za 35 Kč. Není to žádná speciální, takže 99% těch ledvin vykoupily a nosí běžné socky a zbraně v nich nemají. Na co jsi teda alergický? Na to, že někomu věc za 35 Kč udělá stejnou službu jako tvůj podpažďák za 2335 Kč?
Návštěvník

re:Noseni zbrane

Příspěvek od Návštěvník » 29 dub 2005 06:49

Specializované ledvinky na zbraně v ČR dělají jenom dvě firmy. Ty ledviny jsou tak profláknuté, že je každý, kdo je aspoň jednou viděl pozná.

Navím, ale ledvinu z obchoďáku za 35 (což při současných cenách pochubyjy, že bude držet pohromady i od ťamana) bych jako něco na zbraň nikdy nepoužil. Blbě se do toho leze a moc pevné to není.

Když má někdo na zbraň za dvacítku, má i na pouzdro za tři litry. Zbraň zachrání člověku kolikrát život, ale pouzdro zaruči, že tu zbraň je schopen člověk vytáhnout když potřebuje.
Návštěvník

re:Noseni zbrane

Příspěvek od Návštěvník » 29 dub 2005 08:04

Vím jak vypadají ty dva druhy ledvin, a právě proto nosím obyčejnou.
Vidím to tak, že díky za každý nový názor.
To pouzdro za 35 Kč drží už tři roky.
Když tě někdo bez pozdravení drapne zezadu (a nejlíp jsou dva), nepomůže ti žádné pouzdro.
Když vidíš skupinku tmavších obyvatel, v pohodě hrábneš do ledviny. Stihneš to ještě, když už tě žádají o peněženku. Stačí náboj v komoře a promáčknout spoušť. Proto je Sig 226 lepší než C1911A1C, protože ve tmě a stresu je velká výhoda absence jakékoli pojistky a to, že nemusíš natahovat palcem kohout.
Návštěvník

re:Noseni zbrane

Příspěvek od Návštěvník » 29 dub 2005 09:55

Anonymní píše: Vím jak vypadají ty dva druhy ledvin, a právě proto nosím obyčejnou.
Vidím to tak, že díky za každý nový názor.
To pouzdro za 35 Kč drží už tři roky.
Když tě někdo bez pozdravení drapne zezadu (a nejlíp jsou dva), nepomůže ti žádné pouzdro.
Když vidíš skupinku tmavších obyvatel, v pohodě hrábneš do ledviny. Stihneš to ještě, když už tě žádají o peněženku. Stačí náboj v komoře a promáčknout spoušť. Proto je Sig 226 lepší než C1911A1C, protože ve tmě a stresu je velká výhoda absence jakékoli pojistky a to, že nemusíš natahovat palcem kohout.
Když vidím skupinu tmavších obyvatel, chovám se podle toho a zároveň si dávám bacha aby mě nikdo nepřekvapil zezadu. Už tě vidím, jak na tebe skočí a ty to taháš z ledvinky. Tady postranní pouzdro (byť třeba originál glockovské za pár kaček) jednoznačně vede.
Návštěvník

re:Noseni zbrane

Příspěvek od Návštěvník » 29 dub 2005 20:20

Nikdo na mě neskočí. To pak nemáš šanci. Když se zeptají na peněženku, působím zkoušeně, říkám, že moc nemám, a sahám pro peněženku (ve skutečnosti pro pistoli) do ledviny.
Pokud při namíření pistole s rukou u těla necouvne, mačkal bych. On couvl, já zařval, že jdu, a šel jsem pryč.
Kdyby necouvl, koupí to z 30 cm, takže nemůže tvrdit, že se jen ptal na čas - z takové blízkosti mě přímo ohrožuje a neukecá to, já mám jednodušší pozici, protože utéci jsem rozhodně nemohl. Nebudu říkat, že jsem ho střelil, protože chtěl peníze, ale podle pravdy proto, že se o mě skoro opíral kudlou a blížil se.
Návštěvník

re:Noseni zbrane

Příspěvek od Návštěvník » 29 dub 2005 21:47

Anonymní píše: Nikdo na mě neskočí. To pak nemáš šanci. Když se zeptají na peněženku, působím zkoušeně, říkám, že moc nemám, a sahám pro peněženku (ve skutečnosti pro pistoli) do ledviny.
Pokud při namíření pistole s rukou u těla necouvne, mačkal bych. On couvl, já zařval, že jdu, a šel jsem pryč.
Kdyby necouvl, koupí to z 30 cm, takže nemůže tvrdit, že se jen ptal na čas - z takové blízkosti mě přímo ohrožuje a neukecá to, já mám jednodušší pozici, protože utéci jsem rozhodně nemohl. Nebudu říkat, že jsem ho střelil, protože chtěl peníze, ale podle pravdy proto, že se o mě skoro opíral kudlou a blížil se.
Hmmm, bohužel typický příklad nepřiměřené ochrany.

Neexistuje žádná vzdálenost, kterou by neukecal. Je vidět, že nechápete, kdy útok odvracíte a kdy útok jenom hrozí.

Když proti Vám stojí chlap s kudlou a chce peníze, pak útok hrozí, ale vystřelíte-li, tak útok neodvracíte, protože se ještě nebráníte. Když kudla letí, pak střílejte, nebo ještě líp střílejte a při tom uskakujte - je-li kam.

Navíc, máte-li někoho od sebe na 30 čísel, nepomůže Vám ani svěcená, protože za 30 čísel Vy kvér nevytáhnete, ale on kudlu do Vašeho břicha zapíchne dvakrát.

Jediné, co Vám oprabdu zbývá je tvrdit, že jste střílel když proti Vám šel kudlou a nezbude se Vám modlit, že Vás nikdo (hlavně svěděk podobné barvy pleti) neviděl a nebude tvrdit, že si útočník vytáhl kudlu, protože si s ní chtěl oloupat jablko, co měl v kapse.

Jiná situace je, pokud na Vás někdo míří bouchačkou, tam už útok probíhá a můžete střílet, jak jest libo (dokud útok nezastavíte).

A znova poslední rada: pokud máte zbraň nechte si jí v ledvidě, nebo kde to železo taháte pro poslední okamžik. Nikdy není tak zle, aby nemohlo bejt hůř, krom toho posledního okamžiku, kdy je čas. Pokud chtějí peníze, dejte jim pětikilo a nechte to bejt. Ty problémy s policajtama a se soudama Vám za to opravdu nestojí. Jo, a když už to pětikilo mají a odcházejí, tak ať Vás NENAPADNE to do nich napálit. Čin byl dokonán (i když pořád útočí na Váš majetek, protože jej odnáší pryč) a vše ostatní je nepřiměřené.

Je to smutné, ale je to tak. Zákon je napsaný, jak je napsaný. Je nespravedlivý, nahrává gaunerům a ty, které by měl chránit, nechrání vůbec. Ale bohužel je to furt lepší, než to bylo před několika léty.
Návštěvník

re:Noseni zbrane

Příspěvek od Návštěvník » 30 dub 2005 07:14

Zbytečné argumenty - snažíte se argumentovat věcmi, které jsem neřekl. Sahám do ledviny až když chtějí prachy. Mačkám až když kudla míří mým směrem. Na kudle, zbrani, mých hadrech a všude kolem je krev útočníka. Ze směru dopadu kapek se snadno určí, že kudla mířila vodorovně mým směrem a ne někam jinam.
Při odchodu samozřejmě nestřílím, vím, že musím stihnout vystřílet zásobník za méně než 3 sekundy, dokud se ke mě všichni blíží.
Návštěvník

re:Noseni zbrane

Příspěvek od Návštěvník » 30 dub 2005 09:42

Anonymní píše: Zbytečné argumenty - snažíte se argumentovat věcmi, které jsem neřekl. Sahám do ledviny až když chtějí prachy. Mačkám až když kudla míří mým směrem. Na kudle, zbrani, mých hadrech a všude kolem je krev útočníka. Ze směru dopadu kapek se snadno určí, že kudla mířila vodorovně mým směrem a ne někam jinam.
Při odchodu samozřejmě nestřílím, vím, že musím stihnout vystřílet zásobník za méně než 3 sekundy, dokud se ke mě všichni blíží.
Zkrátka jsi asi machr a máš vždycky navrch. Doufám, že tě okolnosti nepřinutí tu zbraň použít, taky by se mohlo stát, že tu bude další případ, kterej to hnojí ostatním, co zbraň nosí a ke všemu maj něco v hlavě. Mimochodem, ten směr dopadu kapek krve je fakt dobrej argument
Odpovědět