WALTHER P99 a zavady?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Návštěvník

WALTHER P99 a závady?

Příspěvek od Návštěvník » 27 dub 2005 22:32

Uvažuji o koupi Walthera P99.Zapůjčil jsem si u nás na střelnici jeden kousek,který mají na půjčování.Byl to model QA.Často se mi stalo,že neodpálil náboj(skoro každý 3).Máte někdo podobné zkušenosti,nebo to byl výjimečný případ?P 99ka se mi hrozně líbí.Jaký druh spouště je nejvhodnější?Chci ho mít na obranu,nošení a občasné střílení.Díky za rady.


Návštěvník

re:WALTHER P99 a závady?

Příspěvek od Návštěvník » 28 dub 2005 06:53

Víte, na takovou diagnostiku máme málo informací.

V první řadě takové procento selhačů spíš vypadá buď na špatné zápalky (třeba u čínských nábojů, nebo hodně zalisovaných zápalek u přebíjenek) - vyměňte munici. Nebo na unavenou bicí pružinu(i když to asi nebude ono). Chtělo by to zkontrolovat úderník, jestli třeba není zanesený úderníkový otvor v závěru. Což znamená návštěvu u puškaře.

Zdá se mi,že toto nejsou moc typické závady Walthera. Čistil tu zbraň někdy někdo? Jak vypadala?
Návštěvník

re:WALTHER P99 a závady?

Příspěvek od Návštěvník » 28 dub 2005 09:59

Střílel jsem na té střelnici nepřebíjenou municí.Byly to náboje Magtech.Vypadá to tedy asi na tu unavenou pružinu,nebo zanesený úderník.Ta zbraň vypadala,že ji asi nikdo dlouho nečistil.Jsem rád že to nejsou běžné závady,takže do Walthera asi půjdu.
Návštěvník

re:WALTHER P99 a závady?

Příspěvek od Návštěvník » 28 dub 2005 12:10

S Walhera P 99 jsem vystrilel nekolik tisic ran a zavady jsou minimalni ,cca jednen selhany na 1000 ran.Je to jedna z nejlepsich pistoli co jsem vlastnil.Strilim uz asi tricet let.
Návštěvník

re:WALTHER P99 a závady?

Příspěvek od Návštěvník » 28 dub 2005 13:45

To mi připadá jako dobrý test munice Magtech. Zatím jsem ji neriskl a možná jsem udělal dobře.
Psal jsem o ní výstižně předevčírem v jíném fóru.
Návštěvník

re:WALTHER P99 a závady?

Příspěvek od Návštěvník » 28 dub 2005 15:31

Já jsem s glockem vystřílel magtechů (od bvs) 100 ks a bez závad.
Návštěvník

re:WALTHER P99 a závady?

Příspěvek od Návštěvník » 28 dub 2005 16:39

Tak je to asi dobrý test zbraně Walther P99. Nebo je munice Magtech co kus, to originál. Nebo je Walther P99 co kus, to originál. Každopádně kdo má rozum, drží se od obojího dál.
Návštěvník

re:WALTHER P99 a závady?

Příspěvek od Návštěvník » 28 dub 2005 17:42

Já nevím, co to je za munici. Pravda je, že za celou dobu, co jsem Walthera měl, s ním nebyly problémy tohoto rázu. Já ho dal pryč, protože se mi blbě držel (na mne byl moc tenký), ale se spolehlivostí problémy nikdy nebyly (S&B, Wolf, Libra).
Návštěvník

re:WALTHER P99 a závady?

Příspěvek od Návštěvník » 11 kvě 2005 10:59

Nerad bych někoho urazil, ale vím, jak zpravidla vypadají zbraně na střelnicích: mají nastříleny desetitisíce ran, drželo je v rukou kdejaké hovado (které ani nemuselo mít ZP), čištěné byly jednou za rok, pokud vůbec, skladované ty zbraně bývají také všelijak (nenakonzervované někde ve vlhkém skladu), nabíjely se do nich náboje, co pamatují císaře Viléma na německém trůně atd., jistě by se toho dalo vymyslet ještě víc. takové zacházení by se podepsalo na každé zbrani, i když je tak kvalitní, jako Walther P 99. Nevím, možná to není ten případ, ale rozhodně by stálo za to se na tu zbraň ze střelnice podívat a kdyžtak si půjčit nějakou úplně jinou, protože zdevastovaná zbraň nikdy člověku o kvalitě výrobku moc neřekne. A těch selhačů je vážně trochu hodně...
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 26 kvě 2005 14:39

Já mám Walthera P99 5 let, střílím většinou S&B, v poslední době taky pár set Magtechů. Za tu dobu mi nevystřelil pouze jeden náboj, a to byl MMS. Jinak absolutně bez závad. Nemohu si ho vynachválit.
P.M.
Odpovědět