skryte noseni v lete

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Lada
Příspěvky: 295
Registrován: 06 říj 2005 13:10
Bydliště: Near Brno

Příspěvek od Lada » 10 črc 2006 22:13

Koukám že někteří tu žijí pořád v těch starých dobách kdy si hoči co se nepohodli dali nějakou tu pecku kdo spadl nazem prohrál a šlo se na kořalku........no asi žijete v jiném světě než já a trocha si neuvědomujete co se může stát

Rozhodně tímhle ale nemíním aby hned každý střílel, proboha to vůbec ne to beru jako krajní a poslední řešení!!!, ale na to abych si v nějaké podobné situaci kdy nebudu mít možnost útěku si řekl no co třeba mě jen pošimraj.....To ne nejsem sebevrach, v dřevěným futrále či na vozíčku skončit nechci :wink:


Fiochi
Příspěvky: 44
Registrován: 28 říj 2005 09:30
Bydliště: Chomutovsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fiochi » 10 črc 2006 22:16

Olafe, kdybys bydlel uprostřed takového gheta a použil trochu své zkušenosti, nebudeš chodit ozbrojený, ale z té pakáže si uděláš ochranku
Nejlepší obranný sprej je 9 Luger až 50BMG
Uživatelský avatar
buml
Příspěvky: 13
Registrován: 18 kvě 2006 20:17
Bydliště: u CBr

v supliku je na nic

Příspěvek od buml » 10 črc 2006 22:32

No nemuzu si pomoc, ale kdyz uz mam zbrojak, kterej mi umoznuje zbran nosit, tak ji nosit budu. Nerad bych se dostal do situace, kdy budu nedej boze muset sahnout po kveru a von tam nebude protoze ho nosim jen nekdy.
Ale k tematu: sirsi delsi tricko nebo kosile z kalhot prekryje co je potreba prekryt.
Olaf

Příspěvek od Olaf » 10 črc 2006 22:37

Lada napsal:
Koukám že někteří tu žijí pořád v těch starých dobách kdy si hoči co se nepohodli dali nějakou tu pecku kdo spadl nazem prohrál a šlo se na kořalku........no asi žijete v jiném světě než já a trocha si neuvědomujete co se může stát

Rozhodně tímhle ale nemíním aby hned každý střílel, proboha to vůbec ne to beru jako krajní a poslední řešení!!!, ale na to abych si v nějaké podobné situaci kdy nebudu mít možnost útěku si řekl no co třeba mě jen pošimraj.....To ne nejsem sebevrach, v dřevěným futrále či na vozíčku skončit nechci Wink
No, každý asi žijeme jak umíme. Já se prostě zřejmě již podvědomě vyhýbám místům, kde se dá nějaké nebezpečí očekávat. Nejsem již zrovna nejmladší a zatím jsem si nikdy ještě nenaběh. Nezlob se ale dneska mám již hnedle větší strach z těch všech mladíků s nápadně prověšenou ledninkou které potkávám snad denně a všude, jak z těch cikánů někde ve městě. Je to jen otázka času, kdy některému prdne v kouli a bude si chtít vystřelit. Ale co člověk to jiný názor, já Ti ten Tvůj neberu. Ale tak trochu si myslím, že to s tou fóbií někteří lidé značně přehání. Klidně si ten kvér tahej s sebou třeba deset let, já v tom vidím ale značné nebezpečí. Jednou na tebe někde, někdo bafne a jelikož se tím strachem vydatně živíš, bude z něj v momentě cedník. No a některé věci zpět nevrátíš.
Smazaný uživatel 93

Příspěvek od Smazaný uživatel 93 » 10 črc 2006 23:03

Vracím se k původnímu tématu skrytého nošení zbraně: Nosím Kevina, i na letních kalhotách či kraťasech vypadá kožené pouzdro ve tvaru dokladovky velmi nenápadně a nikoho nenapadne, že v ní je zbraň.
Lada
Příspěvky: 295
Registrován: 06 říj 2005 13:10
Bydliště: Near Brno

Příspěvek od Lada » 11 črc 2006 00:29

2Olaf já se tím strachem neživým a kvér u sebe nenosím občas jinou nestřelnou zbraň se kterou se dokáži efektivně bránit(doufám)...i beze zbraně si myslím že už jsem se naučil dosti a nejsem zrovna nějaký šuko, ale nejsem ani rambo ani superman :( a jelikož se obranou, sebeobranou a dalšími bojovými sporty a uměními zabývám a vím moc dobře co se děje na ulici a k čemu dochází, jaký způsob "boje" se preferuje :? tak bych řek že vím co se dá očekávat a hlavně jak jednoduché je ublížit bez použití zbraně a většinou je to jen blbá nechtěná náhoda, o tom že nějakou zbraň u sebe nosí kdekdo a klidně ji použije nemluvě........

Jinak nemám rád násilí a vyhýbám se mu, vím moc dobře jak se chovat a jakým místům se vyhýbat atd... to ví každej kdo se sebeobranou atd.. zabývá bohužel ani tohle chování, předvídavost někdy nestačí....

Sorry za OT :oops:

Jinak ledvinky s kvérem co vím tak si většina zajišťuje ocelovým lankem s karabinou a podobné systémy aby se řemen nedal přeřezat.........
dan
Příspěvky: 100
Registrován: 23 říj 2005 20:17
Bydliště: Opava, ČR

Příspěvek od dan » 11 črc 2006 09:39

Olaf : souhlasím s tebou, téměř ve všem.Téměř.Je fakt, že zbraň si dneska může pořídit i méně zdatný jedinec s horšími rozumovými pochody a hlavně sebevědomím na pochodu.Takových lidí jsem měl možnost, bohužel, vidět spousty.No a pak opravdu stačí maličko k jejích vyprovokování a malér je na světě.Také mám obavu s těchto "adeptů" na průser, jelikož právě titi plní statistiky černé kroniky.Zažil jsem člověka, který byl takový bubák, po zakoupení zbraně a její nošení se začal chovat úplně jinak.Dokonce začal ohrožovat touto legálně drženou zbraní i madé dívky v úmyslu si s nimi "zašpásovat".Což by dříve beze zbraně, díky své plachosti a nejisté povaze nikdy neudělal.Zbraň mu notně zvedla sebevědomí.Jsem rád že o možnost nosit a mít zbraň přišel.Ale takových to mladíčků je velice mnoho a i já tvrdím že to může být časovaná bomba.A to nemluvím o týpcích, kteří nosí hlavní zbraň a další "záložku", pro případ co kdyby něco ?????Titi lidé, jsou asi živeni strachem, a nebo špatným svědomím.Za svého působení u policie, jsem nikdy opakuji nikdy nemusel použít zbraň, ani ve službě, ani v civilu.Dnes zbraň nosím pouze když jdu vědomě na místa , kde může hrozit nebezpečí.Konkrétně třeba do lesa.A neočekávám ani tak nebezpečí od člověka, jako spíše od zvířete.Jelikož jdu většinou s dětmi a manželkou.A toto právě nechť upíráno není.Já osobně bych notně zpřísnil podmínky pro získání zbrojního oprávnění.Rovněž souhlasím že kriminalita, zvláště pak tá brutální notně vzrůstá a potřeba se bránit je na místě.Ale s rozumem.Faktem zůstává že vystřelená kulka se zastavit nedá a případné následky mohou být pro střelce katastrofální s ohledem na následek , který mohl být způsobený.Takže stále věřím že těch rozumných se zbraní je většina :P :P
Ondra

Příspěvek od Ondra » 11 črc 2006 13:46

No kdyz jsme na strelnici i mimo tak takovehle chovani neni vysadou"mladicku" ale praveze "starych kabrnaku"co vsechno vi,videli a maji od toho klice, ne-li dvakrat... :lol:
A bohuzel at se to tyka cehokoliv-bezpecna manipulace se zbrani(aneb jak jsem sezral moudrost sveta),nebo blbych kydu a davani najevo ze jsou neco vic...
Kdyz jsem na strelnici tak praveze ti mladi patri k tem"kultivovanejsim" a krouti hlavou co to jejich tatici vyvadeji za praseciny. :lol:
Vláďa
Příspěvky: 233
Registrován: 06 čer 2006 16:12
Bydliště: Chlumec n. C.

Příspěvek od Vláďa » 11 črc 2006 13:56

to Ondra: myslím, že problém je v tom, že ty tatíkové stříleli kdysi, kdy se střílelo z jednoho místa, nabíjel se pevný počet ran atd. A z toho pramení taková ta falešná jistota. Dej jim tam plný zásobník, a většině bude dělat problém vybít, ne, že by to neuměli, ale nejsou na to zvyklý, a to nemluvím o kontrole zbraně a ráně jistoty... Prostě ani nemají chuť se učit nové věci...
.45 ACP je pádný argument :)))
cmk
Odborník na zbraně
Příspěvky: 624
Registrován: 17 srp 2005 09:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cmk » 11 črc 2006 14:15

dan píše:Zažil jsem člověka, který byl takový bubák, po zakoupení zbraně a její nošení se začal chovat úplně jinak.Dokonce začal ohrožovat touto legálně drženou zbraní i madé dívky v úmyslu si s nimi "zašpásovat". Což by dříve beze zbraně, díky své plachosti a nejisté povaze nikdy neudělal.
Tak tohle je treba o doktorech. Podle me, kdyz ma nekdo jednoho obvodaka nekolik let, tak ten obvodak ma v tech svejch lejstrech jakejsi prehled o tom, jakej kdo je. Takze pokud obvodakovi prijde nekdo "divnej", ma sanci ho poslat na psychotesty... Jde o to "jen chtit" a ne vystavovat potvrzeni: "v dobe vysetreni...".
dan píše:A to nemluvím o týpcích, kteří nosí hlavní zbraň a další "záložku", pro případ co kdyby něco ?????Titi lidé, jsou asi živeni strachem, a nebo špatným svědomím.Za svého působení u policie, jsem nikdy opakuji nikdy nemusel použít zbraň, ani ve službě, ani v civilu
A to znamena, ze ji nebude potrebovat nikdo jiny? :-) Faktem je, ze 2 zbrane - to je i pro zastance noseni zbrani, jako jsem ja, vcelku dost... Ale kdyz tim nikoho neohrozujou, to pravo bych jim nebral :-)
dan píše:Já osobně bych notně zpřísnil podmínky pro získání zbrojního oprávnění. Rovněž souhlasím že kriminalita, zvláště pak tá brutální notně vzrůstá a potřeba se bránit je na místě. Ale s rozumem. Faktem zůstává že vystřelená kulka se zastavit nedá a případné následky mohou být pro střelce katastrofální s ohledem na následek, který mohl být způsobený.
Ja bych ho vubec nezprisnoval, jen zasadne zmenil. Ted je clovek nucenej se nadrtit 450 otazek, z nich 400 je uplne zbytecnejch pro praktickej zivot se zbrani. To uz samo o sobe je prisny dost. Udelal bych ale uplne jinej system ziskavani zbrojaku. Dneska cerstvej absolovent zkousek na ZP sice umi nazpamet zakon, ale o aplikaci nevi nic, stejne tak jako zasady bezpecnosti ovlada jen "tak aby prosel". Udelal bych neco jako autoskolu (zbranoskolu) s hodinama venovanejma tomu, co je sebeobrana, co krajni nouze, ukazky pripadu, klidne i ukazky zastrelenych (at lidi vedej, do dokaze kulka udelat s oblicejem) a pak praxe: rozborka a slozeni zbrane do zblbnuti, bezpecna manipulace do zblbnuti (proste abys se to tem vrylo pod kuzi), strileni (tercova strelba, lehce obranna strelba apod...).
rostar
Příspěvky: 39
Registrován: 27 bře 2006 13:38

Příspěvek od rostar » 11 črc 2006 14:28

dan: Jsi zřejmě šťastný optimista a já ti to přeju. Já jsem profesí vykonávánou 16 let a špatnýma zkušenostma zdeformovaný pesimista. Vždycky čekám to nejhorší a snažím se být na to připraven. A to jak ve službě tak mimo ní. Zatím se mi to vyplácí. Žiju. Nejsem vůbec agresivní člověk a nebezpečí nevyhledávám, naopak se jej snažím eliminovat. Nakonec je to moje práce. Vždycky když po službě vypáskuju stejný počet včel jaký jsem napáskoval jsem za to vděčný. Na druhé straně jsem člověk který neváha zbraň použít v případě smrtelného nebezpečí. V souladu s heslem ,,Raději ať mně jeden soudí, než čtyři nesou" Když vytáhnu pistoli musím být připraven jí použít a nést následky. Ale každý kdo nosí zbraň by měl vědět, že před jejím použitím má zpravidla jiné možnosti. Záložku nosím, vím proč a samozřejmně to nikomu nebudu vnucovat. Ale to už jsme probírali jinde :wink: Nevím u jakého útvaru jsi sloužil, ale rád věřím, že jsi zbraň nikdy nepotřeboval. Mně nemusíš o práci policisty nic říkat. Měl jsem kolegy co nechali bouchačku na štubě a všimli si toho až na výpichu. Pokud někdo nosí zbraň jen ze strachu, je to špatně. Pravděpodobně mu při střetu bude k ničemu. Ještě horší je to s těma co nosí zbraň z frajeřiny. To je tragedie. Naprosto s tebou souhlasím, že by se mněly spřísnit podmínky pro držení a nošení zbraně. Když se zkušeným okem rozhlídneš, zjistíš, že bouchačku nosí kdejaký pobuda. A to mi na klidu nepřidává a moji práci určitě neusnadňuje. Zdravím tě a přeju ať jsi i nadále takhle v klidu. R
Naposledy upravil(a) rostar dne 11 črc 2006 14:56, celkem upraveno 1 x.
Si vis pacem, para bellum
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 11 črc 2006 14:45

2cmk:
V autoškole z tebe taky neudělají šoféra, zbraňoškola nic neřeší.
Já bych nic nezpřísňoval, tím víc by se pak střelci vyčleňovali ze společnosti. Já bych se vůbec nebál ani zjednodušení.
Podle mě má nárok držet zbraň každý občan, který má čistý trestní rejstřík, má na to věk a nemá papíry na hlavu.
Jestli splňuje tyto podmínky, tak má právo si koupit zbraň a nevím, proč bych mu to měl znepříjemňovat nějakým biflováním a chozením do školy.
Je mi jasné, že tenhle můj názor je na naše evropské poměry příliš liberální, asi jsem se narodil na blbém místě. :wink:
Nošení na veřejnosti je však něco jiného a tam bych se nějakým zkouškám nebránil.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 11 črc 2006 15:12

Tak ono uz ted je to trosicku diferenciovane. Preci jen nejvice bodu potrebujete na Ecko. Nejmene na Acko. Jak moc velky rozdil by v tom mel byt je otazkou.

Ovsen jak moc velky vliv to pak ma na skryte noseni v lete :D to vazne nevim.

Ja nosim v ledvine od Dasty a jsem docela spokojen. Vejdou se mi tam i doklady a penezenka :D ALL IN ONE
Viper

Příspěvek od Viper » 11 črc 2006 17:12

[quote="Kubajzz"]2cmk:
V autoškole z tebe taky neudělají šoféra, zbraňoškola nic neřeší.
Já bych nic nezpřísňoval, tím víc by se pak střelci vyčleňovali ze společnosti. Já bych se vůbec nebál ani zjednodušení.
Podle mě má nárok držet zbraň každý občan, který má čistý trestní rejstřík, má na to věk a nemá papíry na hlavu.
[quote]

Jo, s tím bych souhlasil. Pokud voláte po spřísňování, tak vás naši zákonodárci vezmou za slovo a slátají třeba něco jako silniční zákon. Povinné psychtesty i pro držitele zbraní a ještě přijdeme o papíry i my (taky znám pár případů úplně normálních lidí, co ty testy neudělali a taky pár magorů, co prošli na jedničku).

Stačí jednoduchý příklad Amerika vs. Anglie

Amerika - je povoleno snad úplně všechno, brokovnice úplně a zbytek snad jen s krátkou registrací.
Výsledek - historicky nejnižší kriminalita.

Anglie - zakázáno úplně všechno. Kdo má zbraň, má ji na policii a vyzvedne si ji cestou na střelnici. Když si chcete někde venku ukrojit chleba, přijde strážník a zabaví vám nůž.
Výsledek - nárůst kriminality zatím o 300%!!!!!!!!!!
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 11 črc 2006 18:02

JJ, vším tím zakazováním se kolem zbraní vytváří taková ta aura nebezpečnosti a za chvíli to dopadne tak, že každých pět let pro obnovení ZP budeme všichni absolvovat přezkušování a podobné byrokratické výmysly abychom si mohli vystřelit na střelnici z perkusáku nebo z malorážky pohonit plechovky.
Naprosto nesouhlasím, že by se měly podmínky nějak zpřísňovat, už tak je to s porovnáním s ostatním světem přísné až až.
Pokládám se za poměrně inteligentního člověka (VŠ), ale stejně jsem tam měl v testech jednu chybu (nevěděl jsem, že jsou zrušeny přečiny a jmenuje se to teď přestupek) a praktickou zkoušku jsem napoprvé neudělal, protože jsem neuměl rozebrat malorážku (držel jsem to poprvé v životě v ruce). To samé můj otec. Šli jsme tam, protože jsme měli perkusáky a v roce 1996 zpřísnili zákon, rozborku pistole jsme uměli. Tata už se na to podruhé vys*al a šel jsem jenom já. A takových případů je hodně. Pak mám dva kamarády co si ZP nechali propadnout, protože se nechtěli obtěžovat pochůzkami po doktorech a úřadech a obětovat na to dva dny své dovolené.
A já se ptám. Tito lidé nemají mít právo vlastnit zbraň?
Kdyby kdokoliv z těchto lidí vlastnil zbraň, tak jsem naprosto bez obav, naopak naší společnosti by to ještě prospělo.
Už mě ta úřednická buzerace, obtěžování a přikazování fakt sere. :evil:

Američani mají přísloví "Salám se krájí po kolečkách" a u nás to tak přesně je. Vzpomeňte na starý dobrý první postkomunistický zákon. A pak to začlo - registrace perkusáků u nadšenců, omezení blbých vzduchovek na 16J, nesmyslný posun hranice historických zbraní atd.
A jestli proti tomu nebudem vystupovat, tak to bude pokračovat. :evil:
Což mám obavu, že bude i tak. :?
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Odpovědět