Plynove pistole

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Biggles » 06 dub 2011 15:00

Ano, spojuji nošení za opaskem s hloupostí a rádoby frajeřinou (koneckonců do té škatulky zapadá i koupě co možná největší plynovky k nošení). Žádný jiný důvod k tomu totiž není. Neuvědomuji si, že bych s tebou souhlasil, naopak rozporuji, to co píšeš. Jestli považuješ za rýpání, když ti člověk co nejslušnější formou napíše, že lžeš, případně vlastníš naprosto nevhodné pouzdro, je to tvůj problém.
Ohledně zbytku příspěvku snad jen ve zkratce. Kilová služební bouchačka (ani její podobně těžká kopie) nemůže perfektně sedět a držet pouze za opaskem. Takže si přestaň nalhávat (i okolí), že ano a vyzkoušej buď dobré funkční pouzdro abys poznal rozdíl nebo rovnou i jinou zbraň v kombinaci s pouzdrem.
Dále považuji diskuzi k tématu NUTNOSTI pouzdra za vyčerpanou.


Uživatelský avatar
Andre Doktor
Příspěvky: 286
Registrován: 03 kvě 2010 16:09

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Andre Doktor » 06 dub 2011 16:45

Ty jsi fakt sprostý hovado nic víc říct se nedá. Osočovat mě, že lžu je už fakt moc. Chtěl jsem zkusit normálně s tebou něco řešit, ale s tebou se prostě nedá bavit. "Ty víš všechno, Ty si bůh. "
AR2079 5.5mm PCP, NS Nighteater 6-24x56 AGIR
QB 78 DeLuxe 4.5mm, Slavia 634 4.5mm, Optisan Cobra
LOV 21
Uživatelský avatar
Radgost
Příspěvky: 772
Registrován: 28 srp 2008 09:50
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Radgost » 06 dub 2011 17:08

Ale von má pravdu, vašnosto.
Nosit kvér jen tak za pasem je prostě blbina nonplusultra.
A je vcelku zbytečné proti tomu cokoliv namítat, pouze tím ze sebe děláš trdlo.
Uživatelský avatar
Andre Doktor
Příspěvky: 286
Registrován: 03 kvě 2010 16:09

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Andre Doktor » 06 dub 2011 17:25

O.K. :) Do té doby než přibyde něco kompaktnějšího budu za trdlo. Doteď mi to problém nedělalo ba naopak. A tím nechci vyvracet, že pouzdro je lepší než nic. To určitě ne, jen mě to moje nevyhovuje a další, jiné kupovat nebudu.
Nechci ani tvrdit, že ta plynovka co mám je to nejlepší na obranu. Vím, že není protože má dlouhou hlaveň zapráskanou přepážkama, které blokují řádnému průchodu plynů. Pořád je to ale lepší než nic, ty plyny vylítnou celkem daleko v celkem kocentrovaném obláčku. Kupoval jsem jí hlavně proto, že jsem chtěl mít co nejlepší repliku beretty 92 na očmuchávání a mazlení. Ta pistole se mi prostě líbí. Pak jsem to začal sebou tahat na obranu.. lepší než nic.

Dál se k tomu nebudu vyjadřovat, protože je mi jasný, že biggles napíše,že lžu a že se mi beretta nelíbí a že na to chci balit holky.. bla bla.. :roll:
AR2079 5.5mm PCP, NS Nighteater 6-24x56 AGIR
QB 78 DeLuxe 4.5mm, Slavia 634 4.5mm, Optisan Cobra
LOV 21
Uživatelský avatar
Radgost
Příspěvky: 772
Registrován: 28 srp 2008 09:50
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Radgost » 06 dub 2011 17:30

Klidně si nos co uznáš za vhodné, jen se snažím naznačit, že nošení jakékoliv střelné zbraně jen tak mezi opaskem a kalhotami je jen hazardování.
Uživatelský avatar
monikash
Příspěvky: 303
Registrován: 19 říj 2010 20:48

Re: Plynové pistole

Příspěvek od monikash » 06 dub 2011 17:54

Hele, oni ti jen závidí, že nosíš zbraň v kůži. :lol: :lol: :lol:
Ale jak ta musí být zapocená...

Jelikož mám alergickou reakci i na cvočky v riflích, tak bych takhle kovový kvér nosit nemohla. Nehledě na fakt, že by mi ta boule pod pupíkem moc neslušela.....
Já to spíš vidím (až dorazí sluníčko i sem na Moravu) na nějaké kabelkové pouzdro, bo sukni s páskem nosily jen svazačky a milicionářky (lidové), a ty už nefrčí jak za mého mládí. :wink:
Umarex Smith&Wesson M&P R8,
Zoraki M906
Uživatelský avatar
Leon5216
Příspěvky: 236
Registrován: 16 led 2011 18:49

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Leon5216 » 06 dub 2011 20:34

Ja plynovky nosievam po vreckach na bunde :-D ci uz vnutornych alebo vonkajsich, samozrejme v zipsovych alebo inak zatvaracich - cvoky atd. Niekedy som maval aj len tak za opaskom, vzadu na krizoch, ale to len ked som vedel ze sa budem len prechadzat vonku, ze sa nebudem muset zohybat, utekat, vyzliekat atd., raz za cas to bolo treba napravit, par krat sa mi otvoril zasobnik lebo vypustac sa stlacil o opasok :D Nosil som tak zoraki 914, ona je hruba a kratka tak to nesedelo najlepsie, dlhsia zbran zrejme sedi fajn... v pripade ze som plynovku nemohol dat do vrecka, a siel som niekam na dlhsie ze za pasom by mi vadila bravam sprej :wink: Ten moze byt hocikde vo vrecku v mikine a nezavadzia :D
Btw. sprej nosim s CP ucinnou latkou (oznacuje sa aj CR), ktory je priblizne 10 krat silnejsi ako klasicky CS, a tiez razantnejsi ako technicke korenie alebo nonivamid - stipe aj cez kozu na ruke :twisted: cize odporucam si priplatit za CP (CR) ked budete niekto kupovat, stoji dvojnasobok ale je to najsilnejsie co sa da legalne zohnat....

Kód: Vybrat vše

http://www.jgstrade.com/obranne-a-bezpecnostni-prostredky/extrem-power-cr-sprej-40ml
je to presne tento :!:
Zoraki 914 semi (matte black)..........Zoraki 906 (titan)
Bruni Olympic 6 (black/wood)..........Tokyo Marui Colt M1911A1 (airsoft manual)
Umarex Makarov (CO2/4,5 BB)..........Slavia 630 model77
Zoraki R1 4,5 4mm (black)
Uživatelský avatar
wariat.38
Příspěvky: 75
Registrován: 23 lis 2010 18:28
Bydliště: Olomouc

Re: Plynové pistole

Příspěvek od wariat.38 » 06 dub 2011 22:22

Přiznávám, že nošení na divoko může a je riskatní. Nechápu ale co má nošení bez pouzdra společnýho s frajerstvím, myslel jsem, že frajerství je, že vůbec máme kvéry 8) :lol: A ať si to každej přebere jak chce... podle svědomí :P
Denis
Příspěvky: 6
Registrován: 07 dub 2011 11:37

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Denis » 07 dub 2011 11:40

Dobrý den

Můžete mi prosím poradit s výběrem plynové pistole?
Vyhlídl jsem si Umarex Walther P22, nebo P99.
Kterou z těchto dvou by jste mi doporučili více?Vím,že P99 má větší zásobník, ale je zase větší a težší.
Spíše mě zajímá, jestli je některá účinnější, nebo Vaše zkušenosti.

Předem všem děkuji.
starypes
Příspěvky: 4
Registrován: 08 čer 2010 16:36

Re: Plynové pistole

Příspěvek od starypes » 08 dub 2011 14:44

to monikash - mezera mezi válcem a hlavní revolveru byl námět ukazující na ženskou intuici, ráznej selskej rozum a neomylný kupecký počty. Její obavy zpoklesu výkonu smáznul "variat38" tím že ten pokles nebude víc než 1-5%, i když s obavou, že se najde někdo, kdo nebude souhlasit. V duchu jsem nesouhlasil ihned, ale kde nejsou argumenty - planá diskuse. Teprve včera, když jsem hledal Googlem něco o velikostech rámů revolverů mi Google náhodou vygooglil práci pana Jiřího Dresslera z r. 2001:
http://www.dressler.ic.cz/mezera%20VH1.htm
což je testování poklesu výkonů revolverů Kora při různých mezerách mezi válcem a hlavní revolveru (byl u firmy jako konstruktér)a vyšlo mu u .22 i .38 (ostrých) při mezeře 0,4mm snížení výkonu na ústí hlavně (on tam má des. místa, ale já nejsem detailista) okolo 20%, a to už je podstatný úbytek. Technologická norma KORY byla 0,025mm a větší vůle by značně zlevnila náročnost výroby. Protože pracoval na vývoji lehkých a zinkoslitinových rámů v závěru práce uvádí i vliv větší mezery na životnost rámu. Při mezeře 1mm a větší se postupně u slitiny i hliníku nad mezezou vypaluje dutina kdepozději dojde k havarii rámu.
Na druhou stranu podle mých osobních zkušeností větší mezera u plynovky typu Python dovolila bez omezení střílet Silvestra, až jednou skutečně za koncem hlavně se roztrhl rám a vyvrátila se dolů také hlaveň. Bez zranění. Koupil jsem pro stejné účely nový rvolver 9mm, mám dojem že zn. Melcher, krásná práce, při protáčení naprázdo za současného přidržování kohoutu bylo slyšet jen jemné tikání mechanismu, mezera žádná a hned prvního Silvestra jsem k velkému zklamání malých vnuček nedostřlel. Po asi pěti tubách raketek se bubínek i hlaveň rozpálily natolik, že už jsem s bál nabíjet a počkal až to zchladne. A to už jsem bubínek neprotočil ani ručně, ani vyklopit nešel. To svinstvo z patron chladem ztuhlo jako láva. Několik dní jsem potom měkčil ten karbon a až teprve asi po týdnu usilovného šťourání jsem obnovil funkčnost.
Po létech v šuplíku jej dostala dospělá vnučka na CS plyn do kabelky.
Naposledy upravil(a) starypes dne 08 dub 2011 19:20, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
BlackAdder
Příspěvky: 431
Registrován: 08 čer 2010 11:37
Bydliště: Praha, Valašské Meziříčí

Re: Plynové pistole

Příspěvek od BlackAdder » 08 dub 2011 20:43

ještě k těm pouzdrům (nejen na plynovky): teď koukám do letáku přiloženého k mému vnitřnímu pouzdru Dasta a je tam v bezpečnostních pokynech mj. "v pouzdru nenoste zbraň s nábojem v komoře". Dobrej vtip...
šimpanz
Příspěvky: 16
Registrován: 09 bře 2011 15:10

Re: Plynové pistole

Příspěvek od šimpanz » 09 dub 2011 13:45

Monikash,

napiš prosím svojí první zkušenost s plynovkou, s tím Atakem 906, který sis čerstvě pořídila, hlavně jak Tě plynovka
nadchla či jaké máš výtky, jakou jsi použila munici, a jak se Ti vůbec jako obranná zbraň jeví, a zda vůbec věříš nebo
případně jak moc v její obranný účinek.

Dík
Uživatelský avatar
monikash
Příspěvky: 303
Registrován: 19 říj 2010 20:48

Re: Plynové pistole

Příspěvek od monikash » 09 dub 2011 15:13

Jak můžu napsat o něčem, co ještě nemám, jak jsem psala již na předešlé stránce. Mají mi ji dodat až koncem příštího týdne. Pokud bych si ji objednala přes internet, mohla jsem ji mít dávno, ale zase bych nepodpořila místního prodejce.

BlackAddere, a tos ještě nečetl pasáž, kde se píše, že zásobník se má nosit mimo zbraň ve zvláštní kapsičce na pouzdru. :twisted:
Umarex Smith&Wesson M&P R8,
Zoraki M906
šimpanz
Příspěvky: 16
Registrován: 09 bře 2011 15:10

Re: Plynové pistole

Příspěvek od šimpanz » 09 dub 2011 17:51

Monikash,

tak na předešlé ani na předpředešlé stránce sice nic takového nepíšeš, ale je fakt, že o plynovkách
tady už píšeš půl roku´.
šimpanz
Příspěvky: 16
Registrován: 09 bře 2011 15:10

Re: Plynové pistole

Příspěvek od šimpanz » 09 dub 2011 17:58

Tak sem si dal práci Monikash,

píšeš o ní na straně 213 tj. 14 března, že ji už očekáváš, tak promiň za tu moji unáhlenost, je fakt, že tady
toto téma o plynovkách je tak pěkně nepřehledný, že nemůže dát případnému zájemci objektivní pohled na danou
problematiku.
Odpovědět