Plynove pistole

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
wariat.38
Příspěvky: 75
Registrován: 23 lis 2010 18:28
Bydliště: Olomouc

Re: Plynové pistole

Příspěvek od wariat.38 » 31 bře 2011 17:24

Z toho důvodu nosím bundu celoročně :P Pravda, že v létě nic moc... ale pohodlí hold stranou, když chce člověk nosit kvér... Zkuzte se mrkout na téma tady na gun.foru "skryté nošení zbraně" je tam dost tipů, triků a názorů. Msylím, že nejvýhodnější je nákup toho vnitřního pouzdra (stojí okolo 2oo,-) nebo jak preferuje např. kebab ledvinku... Ale Atak Zoraki je malá pistolka, ta se musí vejít všude 8)


Uživatelský avatar
wariat.38
Příspěvky: 75
Registrován: 23 lis 2010 18:28
Bydliště: Olomouc

Re: Plynové pistole

Příspěvek od wariat.38 » 04 dub 2011 22:41

Začínám mít starost o Kebeba, nestalo se mu něco? :)
Uživatelský avatar
BlackAdder
Příspěvky: 431
Registrován: 08 čer 2010 11:37
Bydliště: Praha, Valašské Meziříčí

Re: Plynové pistole

Příspěvek od BlackAdder » 05 dub 2011 09:03

wariat.38 píše:Začínám mít starost o Kebeba, nestalo se mu něco? :)
já myslím, že se mu stal ban :)

jinak nošení čehokoliv nadivoko moc nefandím, nemáte kontrolu nad polohou a ovládacími prvky zbraně, což se moc neslučuje s bezpečností ale ani s rychlostí tasení v případě potřeby. fakt radši tu ledvinku nebo vnitřní pouzdro.
Uživatelský avatar
Andre Doktor
Příspěvky: 286
Registrován: 03 kvě 2010 16:09

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Andre Doktor » 05 dub 2011 09:26

Mě osobně po dosti ozkoušeních atd vyšlo nejlépe nošení za pasem. Jelikož mám kilovou krávu tak na straně v pouzdru se to nosit nedá protože mi to táhne pravou stranu kalhot dolů. Vnitní pouzdro je mi dost nepříjemné, podpažní nenosím protože nenosím kabáty a rozepínací bundy (mikiny). Nejlépe mi vždy vyšlo nošení za páskem u rozkroku..
1. po dobu co pistoli nosím o ní v této poloze skoro ani nevím, můžu tak i běhat, dělat dřepy, prostě vše.
2. rychlost tasení je tady u mne prostě nejrychlejší(vyzkoušeno už 2x v krizové situaci). U pouzder mi vadilo jak se tričko a připadně i mikina či bunda zadrhávali o rukojeť. Prostě celý proces tasení byl vždy minimálně o půl vteřiny horší při nošeni v pouzdře.
3. to pouzdro je oproti nošení v kalhotách opravdu velice nápadné, nosím sice dlouhá trika, ale ta boule na straně je fakt hrozně provařená.

Nejlépe pro mě tedy vyšlo nošení jak tady říkáte na kovbojský styl :D Je to nejpohodlnější, nejrychleji tasím, a nikoho ani nenapadne, že u sebe mám zbraň, protože nikde nic nečouhá.
Takhle mi to ale vyšlo s berettou 92. Kdybych měl něco kompaktního, tak bych to asi házel do pouzdra. Záleželo by zase na pro a proti a na pohodlí.
AR2079 5.5mm PCP, NS Nighteater 6-24x56 AGIR
QB 78 DeLuxe 4.5mm, Slavia 634 4.5mm, Optisan Cobra
LOV 21
Uživatelský avatar
Radgost
Příspěvky: 772
Registrován: 28 srp 2008 09:50
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Radgost » 05 dub 2011 10:43

BlackAdder píše:
wariat.38 píše:Začínám mít starost o Kebeba, nestalo se mu něco? :)
já myslím, že se mu stal ban :)
Doufám, že doživotní.
Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Kavy » 05 dub 2011 15:08

Tady jste si jeho informací nevážili,tak odešel na jím vychvalované slovenské fórum.
Uživatelský avatar
Sam Jr.
Příspěvky: 108
Registrován: 22 kvě 2010 11:04
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Sam Jr. » 05 dub 2011 23:07

2 Andre Doktor: právě sem pořídil Umarex Browning GPDA9 z druhé ruky, zatím není kde vyzkušet, snad o víkendu. vzhledově paráda :)
Weihrauch HW40, HW97K, Baikal MP61, Umarex MP7
Uživatelský avatar
wariat.38
Příspěvky: 75
Registrován: 23 lis 2010 18:28
Bydliště: Olomouc

Re: Plynové pistole

Příspěvek od wariat.38 » 06 dub 2011 00:03

Já revolver nosím na levé straně za pasem, parádně zafixovaný mezi voj. koženým opaskem a mou kyčlí (vážím cca 60kg) :lol: tasím pravou, rozhodně rychlejší než z pouzdra. Odzkoušel jsem opaskový, podpažní pouzdro když jsem ještě nosíval menší pistoli a nevyhovolalo mi to, ze stejných důvodů jako Andre doktrovi. Ledvinky mě nezaujaly. Nebezpečnost vidím akorát v tom, že zbraň může vypadnout... Chci ale do budoucna zkusit vnitřní pouzdro...
Uživatelský avatar
Andre Doktor
Příspěvky: 286
Registrován: 03 kvě 2010 16:09

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Andre Doktor » 06 dub 2011 08:26

Sam Jr.: paráda, zkus sem pak nahodit nějaké detailnější fotky, jestli budeš moct. A kdybys zvládl napsat nějakou minirecenzi, vůbec by to nebylo na škodu. :)
AR2079 5.5mm PCP, NS Nighteater 6-24x56 AGIR
QB 78 DeLuxe 4.5mm, Slavia 634 4.5mm, Optisan Cobra
LOV 21
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Biggles » 06 dub 2011 10:54

Skutečně si myslíte, že nejlepší je tahat zbraň jen tak za opaskem? To snad nemůže myslet vážně ani pubertální jedinec. Krom možného zvýšení pohodlí jde především o stálou bezpečnou pozici zbraně, což jaksi nošení "na volno" nesplňuje. Zbraň musí v pouzdře dobře sedět, musí být dobře dostupná, nesmí nikam putovat a kromě jiného, by taky mělo pouzdro krejt lučík. Jenom tak má člověk (v podstatě) jistotu, že zbraň někde nevypadne, omylem si nepopálí (v případě plynovky) třeba vercajk, najde jí v případě potíží vždy na stejném místě a ve stejné pozici. Takže pánové byste měli spíš hledat kvalitní pouzdro (místo blouznění o Jamajce), než oblažit spolucestující v tramvaji trochou plynu či třeba skuhrat u lékaře nad popáleninama........
Uživatelský avatar
Andre Doktor
Příspěvky: 286
Registrován: 03 kvě 2010 16:09

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Andre Doktor » 06 dub 2011 12:01

Jak jsem říkal, když se bavíme o pohodlí je nošení za pasem o dost lepší. (mysím tím konkrétně u beretty 92 a asi i ostatních kilových pistolích) Pouzdro mám od Dasty opaskové boční, tu největší velikost. Když do něj dám pistoli a trochu se projdu, mám kalhoty na straně pouzdra o 5 cm níž, což je dost nepohodlné. Musel bych si nafest utáhnout opasek, což je taky dost nepohodlné.
Když jsem do pouzdra dal jinou, lehčí a kompaktní pistoli, byly tyto problémy pryč a chůze s pouzdrem mi přišla pohodlná.
Bohužel, ale zůstal stejný problém a to ten, že v triku byla pistole v pouzdře dost nápadná. Jsem hubeňour a tak je ta boule pod trikem celkem vidět.
Co se týče selhání, jsem v klidu, nikoho v tramvaji mým stylem nošení neohrožuji. Už jen protože právě kvůli nošení za pasem nemám náboj v komoře. Navíc pistole je při nošení v takovém úhlu, že se pojistka v zajištěném stavu opírá celou plochou o opasek, takže se nemůže nijak odjistit. Kdybych nosil náboj v komoře a měl náhodou odjištěnou zbraň a náhodou mi třeba spadla nohavicí nebo mi někdo bouch do kohoutku (opravdu minimální pravděpodobnost :D ), tak tam mám ještě pádovou pojistku.
Dost jsem trénoval tasení zároveň s natažením závěru a odjištěním pojistky a vyšlo mě to nastejno nebo i líp než tasení z pouzdra s nábojem v komoře a odjištěním. Prostě ta beretta je velká a neohrabaná, v pouzdře je moc vysoko a debilně se tasí.
S něčím kompaktním dost z těchto problémů opadá, ale to bude individuální.
AR2079 5.5mm PCP, NS Nighteater 6-24x56 AGIR
QB 78 DeLuxe 4.5mm, Slavia 634 4.5mm, Optisan Cobra
LOV 21
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Biggles » 06 dub 2011 12:25

Tak znovu. Sice tvoje hračka je dost neohrabaná (služební velikost se holt blbě schovává), ale pokud najdeš správný pouzdro, tak v ŽADNÉM případě není nošení bez pouzdra lepší. A ohledně skrytého nošení všeobecně platí, že je dobré používat zbraně nepřerostlých velkostí. Jsou i full size, které se nosí relativně bez potíží (1911 je poměrně použitelná díky šířce), ale u takhle velkejch pistolí záleží na (nejen) figuře. Proto se taky dělají zbraně kompaktní, potažmo subkompaktní. Ovšem vždy platí, že nošení v pouzdře (ledvince, etuji,atd.) je (vpodstatě) nutností. Souvisí to z tím, že zbraň se holt nosí tak, aby co nejmíň překážela, v případě nutnosti byla po ruce a nebyla vidět...........na machrování jsou jiné věci (pokud už má člověk nutkání machrovat).
A k té tramvaji. Jakpak by se asi tvářili cestující po pádu bouchačky na podlahu? Krásný vytvoření stresový situace vlastní blbostí............(a mimochodem, u drtivý většiny plynovek je jedinou pádovou pojistkou jen prázdná komora............).
edit: K té malé pravděpodobnosti spuštění, resp. pádu na kohout. Když jsem ještě měl PM Makarov, tak jsem ho chvilku nosil v podpažním pouzdru, které nebylo přímo na tuhle konkrétní zbraň. Co čert nechtěl, samozřejmě z něj Mak vypadl a to právě na kohout (stalo se doma, takže jsem nikoho ani nevyděsil).
A k tvé postavě. Naopak vižle má mnohem větší možnosti maskování, když má člověk "vanu", tak má právě o ní míň místa k zakrytí zbraně (v případě nošení u pasu).
edit 2: Jistěže se dá nosit s prázdnou komorou a dobrým výcvikem se dá docílit výborného času (koneckonců izraelci to úspěšně využívají), nicméně tvoje porovnání nenatažená bez pouzdra/ natažená s pouzdrem je úsměvné.
Naposledy upravil(a) Biggles dne 06 dub 2011 13:13, celkem upraveno 3 x.
Uživatelský avatar
Radgost
Příspěvky: 772
Registrován: 28 srp 2008 09:50
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Radgost » 06 dub 2011 13:06

Potvrzuji.
Uživatelský avatar
Sam Jr.
Příspěvky: 108
Registrován: 22 kvě 2010 11:04
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Sam Jr. » 06 dub 2011 13:20

Reálné fotky Umarex Browning GPDA9 - oleštěno od nošení. Fotky z rozborky dodám později.

Obrázek
Obrázek
Weihrauch HW40, HW97K, Baikal MP61, Umarex MP7
Uživatelský avatar
Andre Doktor
Příspěvky: 286
Registrován: 03 kvě 2010 16:09

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Andre Doktor » 06 dub 2011 14:16

Až na pár detailů si víceméně přetlumočil to co jsem řekl bigglesi.
Řešení spíše než výběr pouzdra bude koupě kompaktnější pistole. Toho, že mi pistole vypadne v tramvaji se nebojím, pravděpodobnost je minimální už jen proto, že se snažím MHD jezdit co nejmíň a zatím se mi to daří. A taky proto, že mi pistole drží u těla výborně i když běžím, ohýbám se, dřepím, sedím, vstávam atd. Kdyby se mi něco z toho dělalo špatně a nepohodlně, určitě bych investoval peníze a čas k výběru dobrého pouzdra. I když bych radši už rovnou volil jinou pistoli spolu s novým pouzdrem.
Jestli byli poznámky o machrování provokativně na mě, tak tě ubezpečuji, že na machrování to nemám... vypadá to jakoby jsi automaticky spojoval nošení za pasem s frajerstvím nebo tak něco. Ještě jednou říkám, že je to za účelem pohodlí, skrytí zbraně a po čase tréningu i rychlosti tasení a nabití, což jsou podle tebe priority nošení zbraní.
Dále jestli je mé vyjádřování usměvné tak prosím, to už od tebe považuji spíš za dorypování..
AR2079 5.5mm PCP, NS Nighteater 6-24x56 AGIR
QB 78 DeLuxe 4.5mm, Slavia 634 4.5mm, Optisan Cobra
LOV 21
Odpovědět