Norica Quick vs. HW 57 (77)

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
hrac.ne
Příspěvky: 4
Registrován: 04 led 2011 08:01

Norica Quick vs. HW 57 (77)

Příspěvek od hrac.ne » 29 bře 2011 10:35

Vybírám novou vzduchovku. Chci pevná mířidla a pevnou hlaveň. Rozhoduji se mezi těmito.
Norica Quick 5.5
+ mají ji u nás v Přerově v kamenném obchodě, čili snažší reklamace apod.
+ jelikož se v tom obchodě na Noricu specializují, mají k ní i všemožné náhradní díly
+ truglo mířidla - mně se líbí, možná, že někomu ne, ale to je věc vkusu
+ celkově pěkné provedení (ale aby to nebylo navrch huj, vespod fuj)
- někteří varují, že je to nějaká Čína (ale tato by opravdu měla být vyrobena ve Španělsku)
- ve Španělsku je originál na 22.3 J, čili pro náš trh to musí mít snížený výkon, zde je vždy riziko nějakých problémů
- plastový lučík
HW 57
+ osvědčená značka
- v Německu je 7.5 J, budete to tady opravdu předělané na 16 a v jaké kvalitě to bude předěláno?
- kde seženu náhradní 16 J pružiny, popř. jiné náhradní díly - rozhodně se mi nic nechce objednávat v zahraničí
- mířidla se mi moc nelíbí

Na foru ty zbraně nikdo moc nevlastní, ti co je mají jsou spokojeni s každou z nich.
Takže nevím.

Ještě uvažuji, že bych se plácnul přes kapsu a koupil HW 77, ale otázky jsou stejné jako u HW 57 a není mi jasný rozdíl mezi oběma, krom ceny.

Děkuji za rady


Uživatelský avatar
madbugie
Příspěvky: 1008
Registrován: 16 říj 2008 07:50
Bydliště: Trnava, SK

Re: Norica Quick vs. HW 57 (77)

Příspěvek od madbugie » 29 bře 2011 11:06

aaaaach jo... :roll: šak čítam nie... je tu toho kopec... aj o týchto flintách...

ked chceš pevnú hlaven tak na mieridlá zabudni... na 10 - 15 m to pojde jednou dierou a na viac potrebuješ optiku...

ak stojí norica tolko co 57 tak jednoznacne nemca už len kvôli štelovatelnej spúšti... a prerobenia sa báť nemusíš a dokonca ked objednávaš malý set od schneidera tak si rovno vyberieš export verziu a máš to v 16 J...
- - - = = = (( as mad as possible )) = = = - - -
AirArms Pro-Sport + Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50 + Kozap č. 23 + JSB Exact 4,52 mm (bolo 5,52 mm)
Uživatelský avatar
undead
Příspěvky: 552
Registrován: 17 bře 2008 23:36

Re: Norica Quick vs. HW 57 (77)

Příspěvek od undead » 29 bře 2011 14:18

Norica Quick síce vypadá dobre ale ako je to s presnosťou, kvalitou, či po roku nebude z nej vydratý šmejd.. možno nie ale kto vie.
prikláňam sa k hw 57, overená presnosť a kvalita(vzduchovka ťa asi prežije).
je je v ponuke aj s klasickými mieridlami a aj s Tru-Glo (označenie hw 57 FO- fiber optic-teda tru glo) už sa dá kúpiť aj v čechách a aj na Slovenku, ale cenovo je to naj priamo od nemčurov.

a rozdiel medzi 57 a 77-porzi si nabíjanie, ked u 57 natiahneš páku niečo ti vyjde von a pýta to diabolku, a u 77 je to ine. ja by som bral 57 radšej ako 77.

http://www.versandhaus-schneider.de/ind ... 42_945_951

a objednávanie zo zahraničia je často krát lacnej3ie, rýchlejšie a bezproblémovejšie ako u nejakého ~cs pochybného predajcu s dlhou čakaciou dobou atd...
Uživatelský avatar
madbugie
Příspěvky: 1008
Registrován: 16 říj 2008 07:50
Bydliště: Trnava, SK

Re: Norica Quick vs. HW 57 (77)

Příspěvek od madbugie » 29 bře 2011 21:46

ono taktok... norica nie je špatná firma a quick nie je zlá, ale má jeden zásadný nedostatok a to že má pomerne tvrdú spúšť a navyše tuším nie je štelovatelná čiže na presnú strelbu tak nejak menej vhodné...
- - - = = = (( as mad as possible )) = = = - - -
AirArms Pro-Sport + Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50 + Kozap č. 23 + JSB Exact 4,52 mm (bolo 5,52 mm)
Odpovědět