Cisteni na dlouhe zbrane - malorazka

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 27 říj 2009 15:35

v poho. Jak rikam, kazdy at se o svou flintu stara jak chce a jak uzna za vhodne.
Napsal jsem prispevek jako prispevek a na dotaz jsem odpovedel, neprispival jsem z duvodu obhahovani toho ci onoho zpusobu ci jine diskuze.

Je to obdobne jako kdyz vyrobce AI rekne ze jejich zbrane vydrzi pad z 1m na beton. Proste to nebudu zkouset, protoze me stala 200k a tak nebudu zkouset jestli to vydrzi pad z 50cm z 100cm nebo ze 120cm. Proste si to nemohu dovolit. rovnez tak si nemohu dovolit ten luxus (nebo riziko) pouzivat boresnake jen proto ze to stoji ca 600kc a je to pohodlne, zvlaste ne kdyz od vyrobce hlavne dostanu navod k jeji udrzbe. No neni to holt kovana hlaven ze zbrojovky nebo hlaven Suhlky co jsem vymenil pred par lety za vypalovacku. pravda je, ze mi suhlka strili tak dobre, ze se k ni chovam jako k premium hlavni od Krieger ci Border.


Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
Vaskent
Příspěvky: 323
Registrován: 14 říj 2009 23:33
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vaskent » 27 říj 2009 15:43

ničeho se nezastavam, také jen piši svuj nazor a rozvýjim debatu.... Taky bych si nerad oddělal hlaven ;) neřikam že bych si pořizenim nove urval od huby nějaky velky sousto, ale mam určitou uctu k penězum a nerad vyhazuju prachy oknem.... Nerad investuju jednu korunu někam, aby se mi alespon 50haliřu nevratilo(přinejmenším formou výsledků a pod.).... Proto mě zajimaji tyto nazory taky a jsem za ně moc rád, co dal si samozřejmě rozmysli a zhodnotí každý člověk sám co riskne, nebo co si myslí že je to spravne
Smazaný uživatel 177

Re: Čištění na dlouhé zbraně - malorážka

Příspěvek od Smazaný uživatel 177 » 18 bře 2011 17:30

Nevíte ,prosím, kde by se dal koupit čistící prostředek na olovo v hlavni a to buď "Shooters Choice Lead Remover" a nebo "Bore Tech Rimfire Blend" ? Z Ameriky se to asi poslat nedá (myslím letecky ), a u nás a nebo někde v Evropě ? A nebo něco dostupnějšího na olovo v malorážce ?
Díky za info .
qwer
Příspěvky: 373
Registrován: 07 říj 2006 15:38

Re: Čištění na dlouhé zbraně - malorážka

Příspěvek od qwer » 18 bře 2011 21:32

Malorážku po skončení střelby pouze protahuji kouskem netkané látky napíchnuté na špici vytěráku. Velké čištění nechávám až je dosaženo cca. 700 výstřelů. Pro odstranění zbytků olova používám červenou Legii od Browningu.
S úspěchem jsem vyzkoušel horký (60st.C) vodní roztok sody. Z vývrtu hlavně odchází "stoletá" špína. Pokud požaduješ jen ty dva uvedené výrobky, zkus kontaktovat Shivu, myslím, že zde v ČR byl vůbec první kdo to začal používat a
propagovat.
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Re: Čištění na dlouhé zbraně - malorážka

Příspěvek od harpplayer » 20 bře 2011 21:27

Já zas po střelbě lauf protáhnu 2x směrem od komory pevným vytěrákem s nylonovým kartáčkem - vždy po protažení kartáč sejmu a znovu namontuju. Dřív jsem používal čisticí strunu s bavlněnými knoty. Namokro čistím po cca 1500 výstřelech (každá puška má ideální přesnost v jiné fázi "zasvinění"). Pro odstranění olova a spalin používám Gun Cleaning Solvent No.10 od Kleen Bore - ke koupi např. na střelnici v Čestlicíc u p. Frohlicha. Nechám působit cca 3-4 hod., možno rovněž třeba přes noc, pak vytahám špínu bavlněnými knoty. Vývrt následně máznu mezimolekulárním mazivem Prolong a vytřu dosucha.
Odpovědět