Anschutz 1907,1913,2013 versus Suhl 150

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Anschutz 1907,1913,2013 versus Suhl 150

Příspěvek od Sidewinder » 28 led 2010 13:34

Takze vedeno je to opravdu jen temi srouby? .. nemely by srouby byt v tom bloku uplne volne?


harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Re: Anschutz 1907,1913,2013 versus Suhl 150

Příspěvek od harpplayer » 28 led 2010 13:44

Vlastním A1907 (levé provedení) v alu pažbě 2213. Ta je primárně určena pro mechanizmus 2013, tzn. v pažbě je podobné obdélníkovité vybrání jako ukazuje Shiva. Vzhledem k tomu, že A1907 má válcový spodek pouzdra závěru a není primárně určen pro tuto pažbu, je na mechanizmus 2 šrouby přišroubován "adapter", který je svrchu vydutý aby kopíroval pouzdro a zespoda plochý aby zapadl do vybrání. K mechanizmu je připevněn 2 šrouby a do pažby 4 šrouby. Vše je řešeno profesionálně firmou Anschütz. Na dno toho obdélníkovitého vybrání je nalepena jakási kovová fólie s pogumovaným povrchem (cca 0,2mm), aby umožnila co nejlepší dosednutí mechanizmu s adapterem do pažby. Tohle řešení samozřejmě klade značné nároky na vychytání utahovacích momentů, ale na zhoršení přesnosti pravděpodobně nebude mít vliv. Každopádně "big brothers" z Východu už dávno přišli na kouzlo plochého spodku závěru a aplikují ho na všech svých zbraních, od nichž požadují lepší přesnost a to jak terčových, tak biathlonových - tam mě to zvlášť překvapilo. Mám teď taky jednu rusandu biathlonku a pouzdro je velmi podobné pouzdru závěru z Ural.
Jinak myslím, že není úplně na místě se štengrovat, kdo má co kde vyčteného. Zas jsem kdesi vypozoroval osten vznikajícího sporu. Nebo jen slyším trávu růst? :wink:
sportovec
Příspěvky: 1542
Registrován: 09 čer 2006 08:34
Bydliště: Praha - Hlubočepy / "Prokopák"

Re: Anschutz 1907,1913,2013 versus Suhl 150

Příspěvek od sportovec » 28 led 2010 17:33

Závěry A1907R a A1913 nejsou identické. Mají rozdílné vytahovače, přidržovače i vyhazovače a to jak tvarem tak i úhlem umístění. U 1907R drží vyt. a přidr. obvodová listová pružina a vodící lišta náboje je užší než u 1913 z důvodu rozměru zásobníkových podavačů nábojů. Jinak jsem nezaznamenal vliv změny předpětí pružinky / úderník / na vliv chodu spouště ale můžu se mýlit. Pro charakteristiku chodu spouště u Anschutz má výrazný vliv seřízení spoušťové vačky a použité pružinky. Nejenom jejich tvrdost je důležitá ale i tzv. " lineárnost ".
josse
Příspěvky: 310
Registrován: 28 úno 2009 17:02
Bydliště: Ostrava

Re: Anschutz 1907,1913,2013 versus Suhl 150

Příspěvek od josse » 29 led 2010 00:12

trošku si zaofftopikuju...
všichni stale maji tendence podovnavat hrušky s ... šiškama (jabka jsou moc podobna ...) nemužete porovnavat usa a čr ... ani eu ... všude je uplně jina situace ... ve všem ,to že to u nas nikdo neděla ... neni dostatečna poptavka ruku na srdce co je ta hrstka br střelcu u nas oproti dalo by se řici masovemu rozšiřeni v usa ... tam jak mate živnost tak se mužete ( :idea: ... musite...) specializovat buď dělate pistole ... utočne pušky ... opakovačka ... br ... kohouty ... spouště ... nebo sestavujete z komponentu 20ti firem

versus puškař u nas ...
začina to klasickou mentalitou naroda natahnout zakaznika kde to jde a ošidit co jde (i kdyby to mělo byt dražši než poctiva prace ...)
všech střelcu je 300k ruku na srdce kolikrat do roka u něho jste ... kolikrat za celou střeleckou karieru u něj jste ... někteři ani jednou ... nekteři jednou a rači už nikdy vice ...
pokud narazite na někoho dobreho (1 ze 100 co maji kocesi... a to je ještě idealizovany odhad ...) tak vam jednou vyladi pistoli ... uděla montaž na kulovnici a připaji urvane haky na brokovnici ... uděla li to dobře tak ho už nikdy nevidite ... (nebo se ale vědšinou ještě par let potom budite vnoci zpoceni hruzou :roll: )
puškař u nas aby přežil (bavime se o přežiti ... uživit rodinu a rozvijet dilnu je uplně něco jineho ...) musi dělat vše a jak řeknu vše tak z toho nevynecham ani promile prace co si vymyslite kolem zbrani
a jak dlouho myslite že trva než se neco naučite v našich podminkach se nemate šanci to naučit před padesatkou (jak se tomu věnujete cely život...) ať si tady klidně vyskakuje kdo chce je mi to šumak ale ať si šahne do svědomi...

neni problem naučit se ladit pistole (myslim dobře ...) ale jsou to stovky a tisice odladěnych kusu (kusu od zakazniku...) a roky prace kterou vas nikdo nenauči (pokuď vaš děda praděda atd ... ale o takovem vim jen o jednom ... smula že děla pistole ...)
o učastnika pseudo rychlo kurzu typu copt ajin. bych se bal opřit pytel s odpadky natož u něho nechat neco spravit (v ročniku je cca 35 žaku 10 z toho si chce otvirat dilny (zbytek chce nastupovat k ačr , pčr , mit autodilnu , bar , nastoupit na misto Rosenberga... nebo skončit na pracaku (z těch 10 o to maji važny zajem tak 2 ( z těch budou pruměrni puškaři ... za cca 15-20 let ( a co 3-4 roky se oběvi jeden co se muže stat vynikajcim puškařem (za 20 30 let jak se bude muset věnovat všemu ...( muže ... tzn nemusi )))))))

potom otazka :?: jak velka spadova oblast je kolem puškaře :!: řekl bych že to bude takova pěkna gausova křivka ... za polovinou z nich jezdi lidi tak do 10 kilometru protože ho znaji (bratranec z 16tnacteho kolena ...) a tak 2-3 za kteryma jezdi lidi přez celou respublicu (jak tak přemyšlim znam vic dobrych amateru puškařu...)

děkuju za misto k umistěni sveho "pěkného" off topic
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Anschutz 1907,1913,2013 versus Suhl 150

Příspěvek od Shiva » 29 led 2010 00:34

No OT to je, ale dost dobre nevim co jsi s tim sledoval. Nikdo nesrovnava to ci ono, a tvuj sahodlouhu OT projev jsem v podstate shrnul v minulem prispevku.
Mne vadi, ze se na skole ci ucnaku neuci nic z novych smeru. To ze dnesni remeslnici stoji za prd je dalsi vec, koho potkam, tak pri praci hooodne pod prumerne nejcastejsim projevem je nad praci mavnout rukou s poznamkou "to je dobry". Bohuze s timto pristupem asi nikdo nic neudela. Zlate ceske ruce uz plati jen jak co ukrast a co zbastlit.
To ze trh je maly a kupni sila je nizka je fakt. Ale pravda je, mit schopneho puskare s dobrou dilnou (snad radeji nastrojare, protoze kazdej puskar vyuceny u nas, vi vse nejlepe ale vi totalni prd a pokud mu nestojim za prdeli, tak si to zbastli po svem jak je nauceny ze skoly, nastrojar udela co ma namalovano a nema blbe vlastni napady), tak ma prace mraky.
Ale nemyslim ze to je spravne misto na reseni ci diskuzi. je to OT.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
Vaskent
Příspěvky: 323
Registrován: 14 říj 2009 23:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Anschutz 1907,1913,2013 versus Suhl 150

Příspěvek od Vaskent » 29 led 2010 08:42

koukam zajimava debata. No co se tyče zavitu do pouzdra atd, to jsem zatím nedělal a osobně to nepokládám za nějak stěžejní věc... Třeba mi dobudoucna bude dokázáno něco jiného, mílit se mohu, ale u malorážek se skutečně domnívám že to zrovna neni tak nezbytná věc jako se o tom občas mluví. Ale dobudoucna se tim chci prosjistotu zkusit zabývat taky abych se ujistil zda mam pravdu nebo ne.... Jinak rozdíly tady kluci popsali myslim velice dobře, takže to nema cenu opakovat. Co se použiva u ISSF disciplín je převážně stále system 19XX 20-tkovej system používá spíše stále hrstka lidí, i když ve světové špičce je to značná část. A je pravda že mnoho z nich má vyměněnou hlaveň. To mohu také udělat...

Co se tyče mého systému tak mam již připravených 7 prototypů, upnutím hlavně se velice blížícímu systému Anschutz 20. Šrouby zespod pažby jsou shodné jako tato anschutz. Jen určité detaily jsou (alespon doufám) doladěny k větší přesnosti.

Co se týká tvaru úderníku a bicí síle, tam je velká práce. Nedá se říci že tento tvar úderníku bude všude chodit, nebo tahle síla úderu je ideální.... Já jsem na prototypu testovaném měl poměrně silnou pružinu a ruzně jsem zeslaboval uder atd a došel jsem k tomu, že nejidealnější byla síla "kousek" před tím než přestala odpalovat každou ránu.... Stejně jsem testoval včelijaké tvary úderníku, a i na jiných Anchutz jsem ladil soustřely i udernikem a každa zbran potřebovala jiny tvar, je to asi stejné jako výběr střeliva, každé zbrani bude chutnat jiný tvar úderníku....

no to je asi vše co se dalo k tomuto napsat ;) tak se zatim mějte ;)
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Anschutz 1907,1913,2013 versus Suhl 150

Příspěvek od Shiva » 30 led 2010 11:40

Vaskent píše:No co se tyče zavitu do pouzdra atd, to jsem zatím nedělal a osobně to nepokládám za nějak stěžejní věc... Třeba mi dobudoucna bude dokázáno něco jiného, mílit se mohu, ale u malorážek se skutečně domnívám že to zrovna neni tak nezbytná věc jako se o tom občas mluví.
zdanlive to co ted napisi nema nic spolecneho s citovanym prispevkem. Jak jsem pred par tydny uvedl ze se pracuje na dovozu plnokrevne BR malorazce na zaveru Turbo, tak zde je nekolik vet z me korespondence s Jimem Kelbly na tema stavby tohoto typu malorazky. Predpokladam, ze jsme zajedno v tom, ze presnejsi zbran nez BR zbran neni.
Jim Kelbly píše:Turbo is now out of business. We can make competitive rimfires, just do not have good custom action that we can export.
Zadny americky custom zaver na kterem se stavi BR malorazky (dale se bere za samozrejmost ze se bavime o malorazkach) nepouziva system nesroubovatelnych hlavni. Pevne verim v to, ze pokud by tento system (do klestiny, ci objimky) byl minimalne stejne presny, ze ho amici budou pouzivat. Ano neni to technicky argument, je jen logicky z podstaty veci a praxe. Prilezitostne se na to mohu zeptat.
Jsem si na 100% jisty, kdyz se nabidnu ze poslu evropsky zaver tak dostanu nasledne odpovedi
1. v evrope nejsou zavery dost dobre a my bychom nemohli zarucit dostatecnou presnost
2. kdyz bez zaruky, posli Suhl nebo Anschutz (ne 2013).
3. nebo to postavime na rem 40X
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
Vaskent
Příspěvky: 323
Registrován: 14 říj 2009 23:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Anschutz 1907,1913,2013 versus Suhl 150

Příspěvek od Vaskent » 01 úno 2010 15:40

nehadam se že je to tak nebo tak.... Jen rozvyjim svou teorii, ale jak jsem řekl i řešení na zavit chci vyzkoušet.... Ale osobně skratka nejsem přesvědčeň že zavit je to nezbytné. Ale i já se mohu mýlit, proto to chci zjistit vlasní zkušeností zda to tak je nebo ne. Proto chci i zavěr na zavit vyzkoušet.... Jen uvaha nad tím proč amici nepoužívají evropský závěry: nemuže to tim že jsou evropský, timpadem budou podstatně dražší než v USA vyrobene? Věřím že oba systemy když budou kvalitně spracovány tak mohou mit shodné vlasnosti... proto proč by někdo pořizoval drahy system z Evropy když v USA maji levnější a nemuseji nic upravovat a předělavat aby to šlapalo když si vyrobějí svuj... Je to jen uvaha, za rok objevím ameriku a zjistim že hlaveň musi byt na zavit ;)
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Anschutz 1907,1913,2013 versus Suhl 150

Příspěvek od Shiva » 01 úno 2010 16:31

Nevim jak sledujes trh v USA, ale neznam evropsky vyrobek ktery je na USA trhu drazsi nez v Evrope. A ver mi, ze kdyby evropske zavery byly lepsi nebo stejne dobre, tak je amici bez ohledu na cenu puzivat (napr. zavery RPA jsou anglicke a v USA se pouzivaji na F-class a long range).
Ja jen ze jsi chtel probirat stavbu presne zbrane ale vlastne mas svou predstavu a tam tudiz konci debata. :-) zakladem je vhodny zaver. Kdyz mi clovek jez se tim zivi a ma na tom postaveny business rekne, ze neni problem postavit BR rimfire flintu, ale nemaji vhodny zaver, tak mu opravdu verim a numisim objevovat objevene.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
Vaskent
Příspěvky: 323
Registrován: 14 říj 2009 23:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Anschutz 1907,1913,2013 versus Suhl 150

Příspěvek od Vaskent » 01 úno 2010 17:12

však říkam že se mužu mýlit.... jen řikam že když bych měl svuj zavěr tak bych taky už nepředělaval něco co je hotovo a postavil to co mužu odzakladu udělat... Ale prostě jak to je nebo neni se dozvim jen zkoušením, samozřejmě stojim o každou myšlenku, ale přijde mi že ty lameš hul nad každym kdo nema na čele USA....
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Anschutz 1907,1913,2013 versus Suhl 150

Příspěvek od Shiva » 02 úno 2010 01:11

No to je jen zdani. Ale vychazim z faktu kolik je v Evrope puskaru jez delaji presne zbrane, kolik jich z toho dela malorazky a kolik strelcu s takovymi zbranemi strili.
Pokud nehodlas strilet BR na soustrel nebo terce PSL ci ARA, (tim myslim testovani) tak nikdy tu presnost nezmeris.
Rovnez ten fakt jake podminky jsou v USA co se tyce zbrani, jejich vyroby vuci zakonum, rozsireni zbrani a z toho vznikla obrovska zakladna strelcu (a vsichni chteji strilet lepe nez ti druzi) tak je jasne, kde jsou ktere systemy a vynalezy testovany a uvadeny v praxi jako osvedcene.
Je to stejne jako skla do optik. Tam jednoznacne vedou japonci a evropa. Nema cenu vyvijet opticke zarizeni na zaklade americkych cocek.
Pro mne je tato diskuze vycerpana.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
barak
Příspěvky: 23
Registrován: 12 lis 2009 23:13
Bydliště: LIPTOVSKY MIKULAS

Re: Anschutz 1907,1913,2013 versus Suhl 150

Příspěvek od barak » 16 bře 2011 22:21

Dnej jsem koupil Suhl 150 upravenou na zasobnik s CZ452. Po royebrani potrebuje trochu uprav. Pujdu strilet v sobotu. Yatim jsem mel CZ455 pro MAO na Slovensku. Strili OK, vydz v prvni tretine. Uvidim jak ta Suhl.
Odpovědět