Plynove pistole

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Kavy » 14 bře 2011 21:46

Psal jsi,že se pistole nezasekává,ale že si jen nevezme náboj ze zásobníku.
Že to dělá jen občas,předpokládám že zásobník máš v pistoli cvaknutý na doraz.Zkus na něj tedy zespod ještě tlačit rukou,možná ještě o kousek povyleze nahoru a závěr by si pro náboj už dosáhl.Při staženém závěru musí být vidět kolik pro dosáhnutí pro náboj v zásobníku schází.


Uživatelský avatar
Leon5216
Příspěvky: 236
Registrován: 16 led 2011 18:49

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Leon5216 » 14 bře 2011 22:00

Obcas sa veru aj sekne :lol: Ale malinko, lebo sekanie sposobovala najma ta drhnuca bicia tycka - udernik... Ale stava sa raz za cas aj to :? No a s tym nebranim nabojov ma prekvapila naposledy :D vsetko je vpohode, zasobnik sedi v zbrani ako ma, aj ked doma "nasucho" cvakam tak s rezervou bere, velkou casto zaveru tlaci naboj... cize je v tom magia :D Zrejme zaver nezajde uplne dozadu, len sa "klze" po naboji v zasobniku ale nedostane sa zanho, jedine take vysvetlenie na to mam :D Tak to aj funguje "nasucho"... len teraz otazka, preco nehadze zaver dostatocne dozadu? :)
Zoraki 914 semi (matte black)..........Zoraki 906 (titan)
Bruni Olympic 6 (black/wood)..........Tokyo Marui Colt M1911A1 (airsoft manual)
Umarex Makarov (CO2/4,5 BB)..........Slavia 630 model77
Zoraki R1 4,5 4mm (black)
Uživatelský avatar
wariat.38
Příspěvky: 75
Registrován: 23 lis 2010 18:28
Bydliště: Olomouc

Re: Plynové pistole

Příspěvek od wariat.38 » 14 bře 2011 22:20

Pro Monikash:
Tý mezery mezi bubínkem a hlavní u revolveru se zas tak bát nemusíš (pokud ovšem nekoupíš něco jako Bruni Olympic a Magnum :lol: ) Nějakej ten revolver jsem už vystřídal (Blow 38,Ekol Viper a Alfa 4) a při střílení toho tolik neufouklo, že by se snížila účinnost proti útočníkovi, řekl bych něco mezi 1-5%, podle toho jakej revolver koupíš, s tím že těch 5% je fakt max... Nicméně, určitě se tu někdo najde kdo mé mínění vyvrátí, takže mi vůbec nevěř!!! :D No a co se nábojů týče... Máš pravdu, jsou vidět, ale plynovkou přeci nehrozíme, ale střílíme :D Já osobně bych hrozil mířením do břicha, to potom útočník nevidí ani přepážku, ani náboje, jen musíš být připravená zase rychle zacílit na hlavu :)
Uživatelský avatar
Leon5216
Příspěvky: 236
Registrován: 16 led 2011 18:49

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Leon5216 » 15 bře 2011 12:17

Ja by som to videnie nabojov nevidel tak tragicky, oni maju predsa tu zlisovanu spicku a nie farebnu ciapocku (teda aspon nie vsetky), a vidiet ich bude minimalne, to by utocnik musel nasvietit baterkou spredu :D Lebo z druhej strany je komora upchana nabojom, cize neprechadza ziadne svetlo, a naboj je tak do 3/4 dlzky komory cize pred nim by malo byt dostatocne "temno" :D A hlavna vec - plynovkou sa nehrozi ale hned striela :wink: A striela sa minimalne z 1 metra, cize take detaily na takuto vzdialenost si asi nikto nevsimne :-D A osobne si myslim ze to bude posledna vec co niekto bude skumat ked vytiahnes zbran :D
A clovek ktory sa do zbrani moc nerozumie nemoze vediet ze neexistuju naboje s farebnymi ciapockami :-D
V mojom bruni olympic neni vidiet absolutne nic :-D Ale tam su na druhej strane pol centimetra dlhe 6mm shorty :-D

Inac ked ma prepadne chut na dalsiu plynovku tak sa vydam smerom Weihruach HW37 :-P popripade Alfa Proj :wink: Videl som totiz porovnavacie video Alfy a WH, su napohlad rovnake, aj ocelove casti maju v hojnom pocte, a dokonca v komentari k videu bol dotaz ze ktory subjektivne autor odporuca. A odpoved bola v takom zmysle ze radsej by sa priklonil k Alfe, ze ma lepsiu spust... ale to moze byt aj subjektivny pocit a inemu zas bude vyhovovat spust na WH. Nemal som v ruke ani jeden, takze mozem len teoretizovat :D
Zoraki 914 semi (matte black)..........Zoraki 906 (titan)
Bruni Olympic 6 (black/wood)..........Tokyo Marui Colt M1911A1 (airsoft manual)
Umarex Makarov (CO2/4,5 BB)..........Slavia 630 model77
Zoraki R1 4,5 4mm (black)
Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 347
Registrován: 14 úno 2006 12:07

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Igrlik » 15 bře 2011 22:44

jiří_99 píše:Můžete mi pls poradit jakožto úplnému začátečníkovi. Při posledním čištění jsem zjistil, že na závěru je rýha jako prase /viz foto/, která tam nebyla. Muselo se tak stát při posledním střílení. Ovšem nezaznamenal jsem žádný zádrhel či problém. Na pistoli jsem ani nenašel jiné odřené místo. Nějak nechápu, jak se to tam objevilo...
Ja to vidím tak, že páčka záchytu záveru je skrivená, je ohnutá k telu (rámu) pištole viac ako má byť. Pokiaľ zásobník nie je prázdny, vôbec to nevadí. Po nabití poslednej nábojky do komory páčku podávač prázdneho zásobníka zdvihne a po výstrele sa záver po nej skĺzne dozadu - ešte stále sa nič nedeje! Po vyhodení prázdnej nábojky ide záver opäť dopredu, páčka zaskočí do výrezu v závere a súčasne jej vonkajšia hrana "ochrustne" to miesto na závere zvonku. Keď vložíš nabitý zásobník a vypustíš záver páčkou, oškriabeš opäť to miesto zvonku na závere smerom nadol...
Riešenie:
a) nerobiť nič... čo sa má oškriabať, to sa oškriabe - a keď už bude vôľa akurát, prestane sa to ďalej šúchať. Potom počierniť alebo aspoň zatrieť permanentnou čiernou fixkou.
b) demontovať páčku, opraviť podľa originálu a namontovať späť. Vzhľadom na to, že je to miesto už aj tak oškrabané - asi to moc nemá význam (ale ja by som to riešil práve takto!) :)
Uživatelský avatar
monikash
Příspěvky: 303
Registrován: 19 říj 2010 20:48

Re: Plynové pistole

Příspěvek od monikash » 16 bře 2011 20:06

Tak jsem si přečetla na webu Ekolu, že všechny jejich zbraně jsou S/D - http://www.ekolarms.com/eng/index.php. Jen manuály ke zbraním nejdou stáhnout, mozilla hlásí odchod na zavirované stránky.
Umarex Smith&Wesson M&P R8,
Zoraki M906
Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 347
Registrován: 14 úno 2006 12:07

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Igrlik » 16 bře 2011 20:51

A čo to znamená S/D ??? :shock:
Uživatelský avatar
Leon5216
Příspěvky: 236
Registrován: 16 led 2011 18:49

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Leon5216 » 16 bře 2011 22:03

zrejme SA/DA, ale nieje to pravda, lebo VOLGA, AGENT, TUNA a LADY su urcite Single. Ak mi teda nieco neuslo a nezacali ich robit vo novej verzii co ma SA/DA :D
Zoraki 914 semi (matte black)..........Zoraki 906 (titan)
Bruni Olympic 6 (black/wood)..........Tokyo Marui Colt M1911A1 (airsoft manual)
Umarex Makarov (CO2/4,5 BB)..........Slavia 630 model77
Zoraki R1 4,5 4mm (black)
Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 347
Registrován: 14 úno 2006 12:07

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Igrlik » 16 bře 2011 22:25

...takže určite nie SA/DA... alebo ten, čo to tam písal, nemal ani najmenšie poňatie o tom, čo píše, jednoducho rozkopíroval položku tabuľky, ktorej vôbec nerozumel, do všetkých!!! :lol:
Uživatelský avatar
wariat.38
Příspěvky: 75
Registrován: 23 lis 2010 18:28
Bydliště: Olomouc

Re: Plynové pistole

Příspěvek od wariat.38 » 21 bře 2011 20:20

Tak mě napadá, máte někdo zkušenosti s klasickou Berettou M92F :evil: od jakékoliv značky? Projížděl jsem youtube a nikde jsem neviděl zásek, což je docela nenormální na značky jako Ekol,Bruni,Kimar... :lol: Napadlo mě, že je to kvůli tomu, že vlastně nemá výhozní okýnko pro nábijnici, tak jako třeba Atak Zoraki (kterej se zdá být celkem bezproblémovej). Tahat bych se s tím sice nechtěl, ale jestli se to nezasekává :D
Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Kavy » 21 bře 2011 20:34

Ekol Firat Magnum - nula poruch
Odzkoušeny slepé náboje S&B a Y.A.S.
Stejně tvarovaný závěr bez někdy problémového okénka má i menší P99

K tvému podpisu: mužstvo dostávalo pistole místo pušek ?
Pistole nosí hodnosti od četaře výš a to je již poddůstojník.
Ale čert ví jak je to dnes,kdy žoldáci obsazují ČT jako v 68"
Uživatelský avatar
wariat.38
Příspěvky: 75
Registrován: 23 lis 2010 18:28
Bydliště: Olomouc

Re: Plynové pistole

Příspěvek od wariat.38 » 21 bře 2011 21:15

Díky za info !!!
Já právě sleduji (mám pomalej net) recenzi k Ekolu Special 99 ( ) a vypadá to, že už tam turci konečně dali kovovej demontážní čep a trn pružiny !!! Měl jsem totiž dřív EKola P29 a ten trn mi praskl, stejně tak jako ten plastovej demontážní čep, výrobního šmejda jsem neměl, kamarádovi se stala ta sama závada (šmejdy byly všeci :D ) Takže bych tuhle novinku bych celkem uvítal, protože tuhle pistoli jsem si docela oblíbil... Jen počkat až ji v té nové verzió budou mít obchodníci i tu u nás... 8)

*oprava tvrdého a měkkého "i" v 20:21
Uživatelský avatar
Andre Doktor
Příspěvky: 286
Registrován: 03 kvě 2010 16:09

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Andre Doktor » 22 bře 2011 09:21

92F sem měl od Ekola, tam teda problémy se záseky zas tak moc nebyli, jen občas třeba jeden náboj ze zásobníku se sekl. Flashe to ale nevyhazovalo skoro vůbec, to ovšem není novinka.
Teď mám Reck Miami 92f od umarexu a to je naprostá bomba oproti ekolu.. Zpracováním je to uplně jinde, zatím ani jeden zásek a to střílím se vším. Má to bezpečnostní ozub na kohoutku, atd.. prostě hroznej rozdíl oproti Ekolu.. Hlavně už se nemusím bát, že mi uletí kus závěru do xichtu, což jsem se u ekolu tohodle pocitu nemohl po prvním selhání zbavit.
AR2079 5.5mm PCP, NS Nighteater 6-24x56 AGIR
QB 78 DeLuxe 4.5mm, Slavia 634 4.5mm, Optisan Cobra
LOV 21
Uživatelský avatar
wariat.38
Příspěvky: 75
Registrován: 23 lis 2010 18:28
Bydliště: Olomouc

Re: Plynové pistole

Příspěvek od wariat.38 » 23 bře 2011 00:14

No to věřím že ten Reck bude paráda... taky tam je rozdíl okolo dvou tisíc :D
Josee
Příspěvky: 1
Registrován: 22 bře 2011 21:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Josee » 23 bře 2011 17:21

Nemá někdo z Vás doma tu PK380ku od Umarexu? Uvažuji nad ní a ještě P22, hlavní roli však hraje kvalita a jestli je tedy cena za 380ku oprávněná. Rád bych slyšel názory majitelů.
Odpovědět