Plynove pistole

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
wariat.38
Příspěvky: 75
Registrován: 23 lis 2010 18:28
Bydliště: Olomouc

Re: Plynové pistole

Příspěvek od wariat.38 » 09 bře 2011 20:39

Já vždy mazal WD-čkem. Ale vyjetej olej z V3Sky je taky slušnej :D


Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 347
Registrován: 14 úno 2006 12:07

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Igrlik » 09 bře 2011 20:44

Ideálne - votrieť do klzných plôch suchú MOLYKU (sírnik molybdeničitý). Nechytá sa na to sajrajt po výstrele a neopotrebúva sa ten "hovnokov" (ZAMAK).
Alternatívne riešenie - motorový olej, ktorý zvýši vo fľaši po doliatí auta. Ale ŠETRIŤ a iba klzné plochy!!!
WD 40 je dobré na vyčistenie, potom dosucha vytrieť a namazať ako vyššie.
jiří_99
Příspěvky: 51
Registrován: 27 úno 2011 18:53
Bydliště: olomouc

Re: Plynové pistole

Příspěvek od jiří_99 » 09 bře 2011 20:54

Molyku neznáš a ten motorový olej.. Myslím, že by to měla být čistá syntetika.. Silikon.. Ne?
Walther P22
Alfa 441
Pietro.Beretta
Příspěvky: 293
Registrován: 16 dub 2010 15:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Pietro.Beretta » 09 bře 2011 20:58

Pistole s padovymi pojistkami znam zatim dve - Zoraki 914 a Umarex Reck Miami 92 (replika Beretty 92). U revolveru jsem bezne vidal pojistku blokaci uderniku, pistole (resp. ty dva modely) maji tuto ochranu resenou ozubem kohoutu.

Uprimne mi to prijde jako celkem levna a dobra varianta. Ja bych se necitil dobre, kdybych mel pasek upevnujici pistoli v pouzdre napnuty na kohoutu, ktery lezi na uderniku :? Za ten ozub jsem nesmirne vdecny.

Co se tyka oleju - zkousel jsem 3. Strilcin (zbranovy olej), Konkor 101 (univerzalni olej), Ballistol (univerzalni olej).
Me zkusenosti rikaji toto:

Strilcin nebrat, vysycha a po par dnech na zbrani nezustava vubec nic, co by byt vzdalene pripominalo mazivy efekt.
Konkor - celkem v pohode (az na ten smrad), nevysycha ale zase steka. Kdyz zbran promaznete a pak ji mate den v kufriku, protoze ji nahodou nikam nevlacite, tak vam ten olej jakoby stece ke spodni strane zbrane (podle toho, jak lezi) a umasti vam jednak molitan v kufriku a jednak prestane mazat ty soucastky, ze kterych stekl.

Ballistol - naprosto dokonaly olej, dokonce ani moc nesmrdi. Ten olej je skvely v tom, ze jednak cisti dobre (a to i priskyrice z jinych oleju, ktere nechavaji obcas fleky na povrchovce) a hlavne maze a konzervuje naprosto bezkonkurencne. Kdyz vezmu ballistol, vycistim jim zbran, do sucha vytru a pak v nem vymacham jeden kartacek na fajfky a potru vsechny casti, ktere je treba mit namazane (vnitrni strany zaveru, drazky na nem, vnejsi bocni steny hlavne, sachta pro zasobnik, vodici tycka, atd.) ten olej na tech povrchach ulpi a vytvori vrstvu, ktera nesteka, maze a zaroven konzervuje. Ten olej na tom zustane, protoze on po povrchu jakoby vyschne ale uvnitr pod tou suchou vrstvou je porad tekuty - na pohled to vypada jako nejaka vrstva zaschleho slizu, ale kdyz se toho dotknete, zjistite, ze je to pod tim povrchem porad mokre a tudiz to maze. Takhle mokro-suche to zustava porad, nevysycha to ani po mesicich po naneseni. Je to vazne parada, nezazil jsem lepsi olej a muzu ho jedine doporucit.
ČZ 75 Compact, 9mmL
Telesk. obusek + Peprovy sprej
Atak Zoraki 914, 9mm PAK
Norconia QB 78 4,5mm + Umarex Walther 6x42
Luk Lyons 68" recurve, 36lbs, SF Optimo 24" stred, SF Axiom zamerovac, SF Axiom 30" stabilizator
Uživatelský avatar
wariat.38
Příspěvky: 75
Registrován: 23 lis 2010 18:28
Bydliště: Olomouc

Re: Plynové pistole

Příspěvek od wariat.38 » 09 bře 2011 20:58

K tomu nošení... Kebab mě asi nebude mít rád, ale mám menší kanón - revolver se čtyřkou hlavní (předchozí se 4,5 takže zkracuju :wink: ) a nosím ho bez pouzdra (ála jamajský holster) jen tak za opaskem. Není to sice pohodlný, ale účel to zatím splňuje. Když jsem ještě nosíval pistoli, měl jsem 3 pouzdra (plus již zmiňovaný jamaják) a to podpažní, opaskový a koženej holster do lesa. Nejvíc se mi osvědčilo to opaskový, u podpažního mi vadila špatná dostupnost v zimě a v létě zase mírný vánek co mi bral šos od bundy :) Jo a vždy náboj v komoře... Málokdy zajištěnou, protože P29 od Voltranu se odjišťovala samovolně :evil: :D
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kebab » 09 bře 2011 21:01

Igrlik: pádová pojistka? Určitě Zoraki 914 a dost to tu píše Pietro.Beretta (první šarže pistolí ale prý nikoli), teď dle video nová Zoraki 906 ale tam je zase mínusem jen SA, z umarexových jsem se dopídil a až dle německého popisu u také pořád ještě novější HK P30 (pistoli jsem ale naživo neviděl) a pistole má i jakýs takýs decocker, kdyby nebyla už větší a tak drahá byl by to docela adept, přes první rozpačité a dohadovací německé diskuze (Němci se dost rozčilovali že Umarex zhusta své modely na pádových pojistkách okrádal) ji má asi i nová Umarex Walther PK380, ale to by měl někdo potvrdit a třeba nick Slavek ... kdo by to potvrdil jiný dál nevím, protože na český poměry to je už plynovka drahá a moc jich tady mezi lidmi ještě nebude.
A potom by adepti byli takové ty klony z původně ostrých, tady bych si dovoli tipnout co tak třeba ta nová slovenská Grand Power, že teoreticky by to tam mělo být?
...
Naposledy upravil(a) kebab dne 10 dub 2011 21:24, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 347
Registrován: 14 úno 2006 12:07

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Igrlik » 09 bře 2011 21:08

kebab - bezpečnostný ozub nepokladám za pádovú poistku! Pádovou poistkou rozumiem blokáciu zápalníka, ktorá je odisťovaná buď stlačením spúšte, alebo dlaňovou poistkou...
Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 347
Registrován: 14 úno 2006 12:07

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Igrlik » 09 bře 2011 21:12

...a čo sa týka obsahu zásobníka - áno, prvý má zelenú čiapočku! Ostatné sú vyfarbené kadejak - červená, žltá, červená, žltá... teda - ten prvý je v komore!
Uživatelský avatar
wariat.38
Příspěvky: 75
Registrován: 23 lis 2010 18:28
Bydliště: Olomouc

Re: Plynové pistole

Příspěvek od wariat.38 » 09 bře 2011 21:24

Tak mě napadá k těm 120mg nábojům... Nevzpomínám si, že by na 45mg bylo označení gramáže, tak jak můžou u nás policisté poznat, že se jedná o nedovolené střelivo??? Když si je prostě pojedu do Slovenského samostatného štátu koupit? Asi mi uniklo něco... Můžete mě někdo poučit?
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kebab » 09 bře 2011 21:40

Igrlik: to máš vlastně pravdu, že tu dochází k výkladovým posunům. A průšvih je příkladem a právě v tom, že když třeba u HK P30 se konečně někde dočteš, a to rozhodně ne všude, že tam ta pádová pojistka je ... stejně nevíš co tím autor myslí ... a normálka v krámě tuhle pistoli tady v Česku neuvidíš takže si to neověříš ... a pistoli neuvidíš proto, že stojí někde mezi 4 až 5 tis. Kč ... a tady by se nejraději ty nejkvalitnější plynovky kupovaly tak za max 1.000,- Kč, to trošinku žertuju :wink: Takže zbývá akorát ta osvěta a kterou si musíme udělat sami třeba tady a na koleně.
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Biggles » 09 bře 2011 21:47

2 Irglík: Tos s pádovou jistotou zabrousil do přílišné hloubky. Na podobnou věc jsem narážel už drahně stran zpět a místní odborník (-ci) tento "drobný" zádrhel ani nepochopil (-i). Upřímně mi bezpečnostní ozub na kohoutu, kterému se musí materiálově "vypomáhat" ocelovou destičkou v místě kontaktu s úderníkem, aby se nedomlátil, příjde spíš nebezpečný, protože může zmást neinformovaného uživatele, který by se na něj mohl spolehnout...........
jiří_99
Příspěvky: 51
Registrován: 27 úno 2011 18:53
Bydliště: olomouc

Re: Plynové pistole

Příspěvek od jiří_99 » 09 bře 2011 22:02

Zkusím tedy ten ballistol. Moc dík za rady.
Walther P22
Alfa 441
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kebab » 09 bře 2011 22:12

.
Naposledy upravil(a) kebab dne 10 dub 2011 21:25, celkem upraveno 4 x.
Uživatelský avatar
Leon5216
Příspěvky: 236
Registrován: 16 led 2011 18:49

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Leon5216 » 09 bře 2011 22:18

Este k tomu cisteniu sa vyjadrim, ja nijako nemazem, len vystriekam WDckom, handrou dosucha vylestim a je. Ostane tam taka mikrovrstvicka WDcka, je to take trochu klzke, ale na papieri ani handricke nenechava ziadne stopy, a tak zlozim :) Jeden pan z nejakej strelnice dokonca hovoril ze co tam maju nejaku ostru na poziciavanie, len raz za cas povytiera docista handrou a zlozi, bez mazania. A kazdy den sa z nej vypali par stoviek ran. (Na slovenkom fore sa to pisalo, ale uz to asi nenajdem)
Zoraki 914 semi (matte black)..........Zoraki 906 (titan)
Bruni Olympic 6 (black/wood)..........Tokyo Marui Colt M1911A1 (airsoft manual)
Umarex Makarov (CO2/4,5 BB)..........Slavia 630 model77
Zoraki R1 4,5 4mm (black)
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Biggles » 09 bře 2011 22:21

2 kebab: Mohl bys popsat princip oné pádové pojistky, která je k ničemu? A co je na ní tak k ničemu, že jimi výrobci své zbraně vybavují? Když už se tak znalecky vyjadřuješ o tom, jak je na "ostrých" k ničemu? Možná bys mohl výrobcům otevřít oči....
A že si pšoukne? Jistě, ale jistojistě by to pšouknutí ocenili třeba spolucestující v tramvaji, když by upadla nějakýmu chytrákovi s kraksnou jen tak strčenou za opaskem.............
Odpovědět