Plynove pistole

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Leon5216
Příspěvky: 236
Registrován: 16 led 2011 18:49

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Leon5216 » 08 bře 2011 20:20

No ved to je jasne ze je plno kowbojov co s plynovkou idu pachat trestnu cinnost, ale ja som mal na mysli bezneho plynovkara, co ju nosi vo vrecku pri nocnych prechadzkach atd, ako ja napriklad :) ja by som ju netahal keby nemam v umysle poslat par ran do tvare utocnika a potom zdrhat o zivot, a kazdopadne na cloveka by som pouzil zrejme pepper sprej... plynovku nemam aj tak vzdy u seba :)
Ja som taky clovek, ze neviem aj keby mam zbrojak ci by som pouzil niekedy na obranu ostru pistol... to mi pride uz take moc ucinne, ze sa tym proste musi vazne poranit, postrelit, popripade zatsrelit... vacsina obrannych prostriedkov je takych, ze sa po pol hodinke utocnik otrase a dokopy mu nic neni :D napriklad ta plynovka, sprej, paralyzer, obusok atd... aj noz je taka uz "vazna" zbran, ze sa nim musi poranit... v krajnej nudzi je to sice super, ale neviem ci niekedy nastane situacia v ktorej by som mohol opravnene zabit utocnika... aj tie nase zakony su voci tomu hrozne krute, ze nakoniec by som siel do basy ja keby dakoho napriklad postrelim do nohy :D
Ak si ale spravim zbrojak, tak budem zrejme nosit ostru, ale na daku tu obranu radsej pouzijem ten sprej :D ja som taky posera, bojim sa ze niekomu moc ublizim, a to vobec nechcem... :oops:


Zoraki 914 semi (matte black)..........Zoraki 906 (titan)
Bruni Olympic 6 (black/wood)..........Tokyo Marui Colt M1911A1 (airsoft manual)
Umarex Makarov (CO2/4,5 BB)..........Slavia 630 model77
Zoraki R1 4,5 4mm (black)
Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Re: Plynové pistole

Příspěvek od ALKAJ » 08 bře 2011 21:53

Leon5216: Hlavne si naštuduj keď budeš robiť ZP čo je Krajná núdza a čo je Nutná obrana - vlastne by bolo dobré keby si si to naštudoval čo najskôr.
Obrázek
Jak nazýváš lidi, kteří když jsou ohroženi, tak se nebrání, jen utečou a schovávají se?
Civilizovaní?
Uživatelský avatar
Leon5216
Příspěvky: 236
Registrován: 16 led 2011 18:49

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Leon5216 » 08 bře 2011 21:56

No hej, len mne je zle ked citam tie zakony :D strasne zlozite :D preto som nakoniec ani nesiel na pravo, ked som videl co budem muset citat :D ale pred zbrojakom ma to veru caka :( preto ho este nerobim :lol:
A prosim adminov aby to tu precistili, lebo sa to tu zvrhava, a k pynovkam je toho coraz menej a menej :-D
Zoraki 914 semi (matte black)..........Zoraki 906 (titan)
Bruni Olympic 6 (black/wood)..........Tokyo Marui Colt M1911A1 (airsoft manual)
Umarex Makarov (CO2/4,5 BB)..........Slavia 630 model77
Zoraki R1 4,5 4mm (black)
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kebab » 08 bře 2011 22:12

.
Naposledy upravil(a) kebab dne 10 dub 2011 21:22, celkem upraveno 1 x.
Pietro.Beretta
Příspěvky: 293
Registrován: 16 dub 2010 15:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Pietro.Beretta » 08 bře 2011 22:50

Zainvestovat do vycviku ja tedy rozhodne nepovazuji za nedulezite, protoze je tu riziko prilisneho spolehnuti na zbran, jak jsem psal vyse. Clovek si rika, koupim si sprej a to mi staci - zde je prave kamen urazu, mnohdy to nestaci a naucit se par pohybu - mnohdy staci i par principu - rozhodne neni na skodu. Rozhodne se vam to neztrati.

Jak rika Kebab, jde o kazdeho zaliby a konicky. Ja si myslim, ze jako bezny obcan by nemel chodit jen tak "na lehko", pokud uz chodi, mel by mit alespon nejaky elementarni kurz obrany za sebou a co je zdaleka nejdulezitejsi - mel by byt smiren s tim, ze mozna na ulici bude muset v zajmu vlastni bezpecnosti nekomu opravdu ublizit. Znate takove ty typy : "V zivote bych na nikoho nevztahnul ruku natoz proti nemu pouzit nejakou zbran, nasili je spatne." Muzete mit u sebe treba namorni kanon a pokud nejste smiren s tim, ze nekomu ublizite, nepomuze vam.

Ja nepovazuji svet za bezpecne misto, soudni sin povazuji vsak za srovnatelne nebezpecnou. Vzpomente si na vyrok nejvyssiho soudu z dneska (nebo vcerejska, co ja vim). Podle meho je (a nepisu to poprve) nejlepsi nesmrtici zbran a nekompromisni pristup - lepsi je totiz preventivne zautocit, nez riskovat, ze se utocnik, ktery se evidentne chce poprat, chopi iniciativy sam, kdyz jen ceka na zaminku. Nejlepsi je v takove situaci se tvarit, ze se nechci prat a pak znenadani zautocit co mozna nejsuroveji to jde, pomoct si cimkoliv, co je po ruce, co ho pokud mozno vylozene nezabije. Tohle se s ostrou zbrani udelat neda! To je take nejvetsi duvod, proc podle meho v CR s nasimi soudy a zakony neni chytre nosit ostrou.
ČZ 75 Compact, 9mmL
Telesk. obusek + Peprovy sprej
Atak Zoraki 914, 9mm PAK
Norconia QB 78 4,5mm + Umarex Walther 6x42
Luk Lyons 68" recurve, 36lbs, SF Optimo 24" stred, SF Axiom zamerovac, SF Axiom 30" stabilizator
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kebab » 09 bře 2011 00:58

.
Naposledy upravil(a) kebab dne 10 dub 2011 21:23, celkem upraveno 1 x.
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kebab » 09 bře 2011 11:49

monikash a ostatní co je to zajímá: já to ruský téma s nákresy možného problému (nebo ne) návaznosti bubínku na hlaveň u konkrétních plynových revolverů nenajdu. V nějak slušném pro mne času. Musím to vzdát.
Tak alespoň jedno ruské téma o Weihrauch HW37 (tam se to nabízí pod jiným komerčním názvem Arminius):
:arrow: http://talks.guns.ru/forummessage/29/287628.html
a tady je třeba ruské srovnání HW37 a umarexáckýho Chief, pochopitelně nějak datováno takže k dnešku mohou být změny:
:arrow: http://talks.guns.ru/forummessage/29/304908.html

... a tady úplně dole jsem si vypůjčil, ořízl a uvedl pro pochopení ruské fotky a alespoň trochu k vysvětlení té návaznosti o které píšu v první větě.
Aby se nedal plynový revolver zneužít směr ostrá, tak nejen že je v hlavni ta přepážka, ale je upravený také sám bubínek: ten otvor pro flus ven z bubínku do hlavně je z každé komory pro náboj zmenšený a je umístěn excentricky směrem k vnějšímu okraji bubínku, navíc samy tyto komory jsou vůbec posunuty od středu více k témuž okraji bubínku, takže odolnost takového bubínku vůči tlakům je záměrně snížená.
Výsledkem je, že případný výstřel ostrým nábojem by takový převážně slitinový bubínek zničil a obávám se, že i vážně ohrozil na zdraví střelce co by to přece jen zkoušel.

A teď jsme u toho, co taková fabrika s tím plynový revolverem konstrukčně udělá?
Pokud ho dělá třeba i ve variantě pro střelbu traumatickým střelivem nebo dokonce je plynovka odvozovaná od jakoby ostré a kterou fabrika dělá také (ta starší provedení než to světoví bezpečáci zakázali), tak může a pro snížení svých výrobních nákladů udělat jen úpravy na bubínku.
:arrow: Tj. neposune směrem nahoru také i hlaveň, tak aby byla správně předsazena tomu excentrickému otvoru ven z bubínku ... a při výstřelu významná část té dráždivé látky půjde do stěny hlavně. Nikoli dovnitř do hlavně a potom ven! Nehledě na to, že určitou paseku v průchodnosti tam napáchá už i samo excentrické umístění toho "vypouštěcího" otvoru
ven z bubínku.
1158272.JPG
1158272.JPG (32.16 KiB) Zobrazeno 1236 x
1158203.JPG
1158203.JPG (33.89 KiB) Zobrazeno 1236 x
Jak jsou na tom konkrétní umarexácký modely revolverů, nebo od Rohm případně Weihrauch nebo Ekol, Zoraki a Blow nevím. Já to příležitost studovat v krámě neměl. Vybral jsem si pistoli P22. Je to ale věc, na kterou by měl pozorný zákazník také dát pozor! Zvláště, když vybírá z vícero modelů a od různých i třeba výrobců.
Než študýrovat, jak víc esteticky nebo ne vypadá ústí hlavně a vybírat dle toho, tak z praktických důvodů se raději věnovat těmto a podobným věcem.
Thunderbolt
Příspěvky: 35
Registrován: 22 pro 2010 20:23

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Thunderbolt » 09 bře 2011 11:53

Myslím,
že tady většina z nás co si plynovku pořídili ví, že to není hračka ukazována na obdiv podobně
jako někteří ukazují nový mobil, ale má to v hlavě srovnané, dokáže správně vyhodnotit danou
vzniklou situaci, má dobře zvládnutou manipulaci s plynovou zbraní, a dobře ví čeho je schopna.

No, a proto se chci zeptat: nosíte náboj v komoře nebo ne ? (u revolveru tady toto odpadá)
dík
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kebab » 09 bře 2011 11:55

... no ještě jsi to měl doplnit rozlišením, jestli když v komoře tak zajištěno ... nebo nezajištěno.
Uživatelský avatar
Leon5216
Příspěvky: 236
Registrován: 16 led 2011 18:49

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Leon5216 » 09 bře 2011 14:02

Moje video z dnesneho strielania Bruni Olympic 6 :D



Porobim aj dalsie videa s ostatnymi plynovkami :)
Zoraki 914 semi (matte black)..........Zoraki 906 (titan)
Bruni Olympic 6 (black/wood)..........Tokyo Marui Colt M1911A1 (airsoft manual)
Umarex Makarov (CO2/4,5 BB)..........Slavia 630 model77
Zoraki R1 4,5 4mm (black)
šimpanz
Příspěvky: 16
Registrován: 09 bře 2011 15:10

Re: Plynové pistole

Příspěvek od šimpanz » 09 bře 2011 15:18

Leon5216,

moc dobré a velice poučné video jsi natočil, to je jako střelba do zatáčky tzv. pravotoč,
tak příště natoč pěkného levotoče

To co kontruktéři vymýšlejí celé roky tzv. zbraně střílející za "roh",
tak u plynovek je zvádnuté do naprosté dokonalosti, stačí jen naslinit prst, a zjistit odkud to dneska fouká.
Přílohy
Corner_Shot.jpg
Pietro.Beretta
Příspěvky: 293
Registrován: 16 dub 2010 15:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Pietro.Beretta » 09 bře 2011 17:32

Abych odpovedel na otazku - nosim s nabojem vzdy v komore, kohout na bezpecnostnim ozubu a manualni pojistka nezajistena.

Co se tyka Simpanze - netreba komentar, vsem je to jasne :) a pak kdo travi veskery cas u komputru delanim prdu...

Jinak na vycvik a tak. Ja se take nehodlam kvuli necemu poustet do sporu, Kebabe, nemej strach. Ja si myslim, ze kazdy ma tu hranici "primerenosti" zajisteni nekde jinde. Tak jako Ty mas proste jednu brasnicku, ve ktere nosis zbran, tak nekdo ma 20 pouzder a meni je podle pocasi, prilezitosti a jinych faktoru. Samozrejme brat to tak, ze jsem jako clen specialnich jednotek je kravina, to samozrejme nejsme a primarni cil je chranit nas zadek.

Jak ale rikam, hranici ma kazdy jinde - Ty jsi minimalista, mas jednu brasnu a hotovo. Ja mam 3 pouzdra a brasnu (a ta pouzdra stridam proste podle situace a obleceni tak, abych mel maximalni mozne pohodli), k tomu obusek. Sprej nosim malokdy.... Povetsinou mam pistoli a obusek, nekdy jen pistoli - zridkakdy jen obusek (to kdyz nemuzu mit pistoli - hospoda a tak), k tomu samozrejme i nematerialni prostredky obrany :) Jestli nekdo chce mit 20 pouzder, at si je ma, to je mi fuk. Jestli nekdo chce nosit kanon, at ho nosi, to je mi taky fuk. Jestli nekdo chce chodit na lehko, at si chodi - dulezite ale je, aby vedel, jaka jsou rizika toho ktereho pristupu at uz je to ten minimalisticky nebo ten maximalisticky...

Hrani si na specialy mi prijde spis uz extremni pristup, o tom by tu rec byt nemela...
ČZ 75 Compact, 9mmL
Telesk. obusek + Peprovy sprej
Atak Zoraki 914, 9mm PAK
Norconia QB 78 4,5mm + Umarex Walther 6x42
Luk Lyons 68" recurve, 36lbs, SF Optimo 24" stred, SF Axiom zamerovac, SF Axiom 30" stabilizator
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kebab » 09 bře 2011 19:05

Pietro.Beretta: s tím, že jsem přístupem asi minimalista jsi to vystihl moc dobře. Já bych možná o sobě zvolil tvrdší slova, že jsem lehký pesimista a k tomu často i pohodlně líný. A vícekrát jsem se přesvědčil, že v jednoduchosti bývá krása ale i síla.
Ale žádoucí rozmanitost třeba našich přístupů je právě to, co je dobrý a co tuhle diskuzi o plynovkách táhne kupředu. Kdosi další si může kolem plynovek udělat potom svůj názor a jako mix toho, co se tu nejen od nás dozví.

Thunderbolt: tahle otázka s nošením náboje se tu už také vícekrát řešila, zkus pohledat. I obecně na webu a u majitelů ostrých. Co člověk to pomalu i svůj názor.
Dle mne záleží také co máš za pistoli plynovku a jako model. Myslím konstrukci a kvalitu provedení a tedy i spoušťového mechanizmu a případných pojistek.
Až na čestné výjimky plynovky tu pádovou pojistku nemají. Takže záleží na tom, co jsi ochoten podstoupit za riziko možného karambolu i ve vztahu ke svému okolí. A myslím také riziko odchýlení se proti někdy alibistickému návodu výrobce a co k plynovce máš dostat. V jakém se pohybuješ prostředí, lépe jak si vyhodnocuješ rizika napadení a ve vztahu, kolik času asi máš na případný vystřelení.

:arrow: V těch četných doporučeních se opakuje poznatek, že je dobré ty "systémy" moc nestřídat. I když to k tomu někoho svádí a on i rád exeprimentuje. Nebo si to různě přehazuje dle toho, kam se právě chystá.
Důvodem je, aby v případě opravdu nějaké události a kdy je majitel zbraně pod tlakem nakonec nezapomenul, jak to vlastně s tou jeho pistolí a náboji a zajištěním právě je a váháním neztratil cenný čas ... resp. předpokládá se nějak to nejvíc naučené pudové jednání, a ono a jako na potvoru je to třeba a právě jinak, je zajištěno nebo se musí natáhnout závěr, náboj v komoře připravený není :oops:
Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 347
Registrován: 14 úno 2006 12:07

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Igrlik » 09 bře 2011 20:01

kebab píše: ...
Až na čestné výjimky plynovky tu pádovou pojistku nemají. Takže záleží na tom, co jsi ochoten podstoupit za riziko možného karambolu i ve vztahu ke svému okolí.
...
Diametrálny rozdiel plynovky voči ostrej zbrani je v tom, že ak Ti padne na zem a spustí, maximálne máš okolo kolien trochu smradu a nie olovo letiace najnevhodnejším smerom... Preto sa prakticky všetci výrobcovia neobťažujú s takou komplikáciou a predražením výroby, ako je práve pádová poistka (ani taký Walther, hoci napríklad ostrá P22 má tie pádové poistky vlastne až dve!). Takže - ak nosiť plynovku na obranu, tak by mala byť v maximálnej pohotovosti, teda s nábojkou v komore. Ak má bicí kohút bezpečnostný/poistný ozub, tak na ňom a žiadne ďalšie istenie (viď vyššie). Ak má mechanickú poistku, ktorá bráni kohútu dopadnúť na zápalník, je to vhodné zaistenie, dá sa... Ak má poistku, ktorá bráni stlačeniu spúšte - ZBYTOČNOSŤ!

P.S.: kebab, rozšír prosím moje obzory - ktorá plynovka má pádovú poistku - ja som doteraz takú nestretol. Ďakujem vopred.
jiří_99
Příspěvky: 51
Registrován: 27 úno 2011 18:53
Bydliště: olomouc

Re: Plynové pistole

Příspěvek od jiří_99 » 09 bře 2011 20:28

Tak trošku od tématu. Čím pistoli mažete? Můžete mi doporučit nějaký borčus? Něco bych koupil, ale zase nechci vyhodit peníze za něco, co bude na prd. Týpek mi říkal, že plynovku maže wd40cítkou, ale to se mi nezdá zrovna nejdokonalejší.. Mám tohle fórum přečtené prakticky celé, ale nevzpomínám si, že bych na to někde narazil..
Walther P22
Alfa 441
Odpovědět