Bratislavsky policajt stratil sluzobny samopal!

Vše co se událo v souvislosti se zbraněmi

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

harrykv
Příspěvky: 166
Registrován: 21 led 2011 19:06

Re: Bratislavský policajt stratil služobný samopal!

Příspěvek od harrykv » 24 úno 2011 21:26

to máš pravdu a právě kvůli takovým gumám se vynalezl Vz.61 aby ho nemuseli opírat někam do kouta když jsou na pumpě na kafi


Jules Winnfield a Vincent Vega:
- Na takovejhle kšeft bysme měli brát brokovnice. - Kolik jich je?
- Tři, čtyři... - Včetně toho našeho?
- To nevím. - Takže to znamená, že jich tam taky může bejt pět.
- Může. - Chtělo to brokovnici.
jazu
Příspěvky: 109
Registrován: 16 bře 2009 09:54

Re: Bratislavský policajt stratil služobný samopal!

Příspěvek od jazu » 25 úno 2011 13:33

No neviem ja mam mindraky ak mam so sebou akukolvek zbran ktoru nemam v puzdre za opaskom a neuvedomujem si jej pritomost. Akonahle idem na strelnicu a mam trebars v kufri malorazku cely cas som nesvoj aby som ju niekde nezabudol. Takze najvhodnejsie je mat zbran stale u seba v puzdre. Tu je minimalna sanca ze ju niekde zapatrosim. Co sa tyka Lipsica a jeho trotlovkych vylepseni zakona - aky to ma zmysel posielat na psychotesty len nositelov alebo psychotesty len pre novych ziadatelov? Bud vsetci alebo nikto. Ze policajt moze vkrocit kedykolvek do obydlia drzitela zbrani? Este stastie ze aj par poslancov ma zbrane inak by to urcite preslo. Mam taky pocit ze sa snazi vytazit co najviac s incidentu ktory je len ojedinelym pripadom. U mna je uboziak nechapem ako moze zastavat svoj post. nic rozumne a pozitivne pre obcanov som v novele nenasiel. Uvital by som podobne navrhy ako to je v cechach - prakticka strelba na strelnici pri skuskach. U nas na SK niektori pri skuske zbran ani v ruke nedrzali. Nevie si vytvorit system ani vo vlastnych radoch.
4,5 5,6 7,65 9
Uživatelský avatar
Montana
Příspěvky: 25
Registrován: 02 pro 2010 12:14
Bydliště: SL (SK)

Re: Bratislavský policajt stratil služobný samopal!

Příspěvek od Montana » 03 bře 2011 22:25

Ja by som chcel rád vedieť, kde sa mladí policajti naučili zaobchádzať z 58 - kou, keď poniektorí neabsolvovali základnú vojenskú službu. Žeby v tom policajnom rýchlovýkrme? Mám taký pocit, že minister vnútra nevie o čom rozpráva, keď tvrdí o tom, ako poniektorí policajti zvládnu 58 - ku. :lol: Kto vie, či on vôbec vie o akú zbraň sa jedná :?: a videl ju, ako vlastne vyzerá? :lol:
CZ 200 S FS, kal. 4,5 ( Walther 4-12x50 CI)
HW 97 K, kal. 4,5 (Nikko Stirling 4-12x42)
IŽ 38, kal. 4,5
crossbowhunter
Příspěvky: 190
Registrován: 21 dub 2010 12:33

Re: Bratislavský policajt stratil služobný samopal!

Příspěvek od crossbowhunter » 07 bře 2011 16:12

ja by som to tak tragicky nevidel.
treba zobrať do úvahy situáciu v akej sme.to naše neprispôsobivé etnikum sa vz. 58 bojí a vidí ju vďaka našim policajtom ovela častejšie.naviac čo ste si mysleli že nafasujú po devínskej?veď policajti sa sťažovali že glocky sú na nič, že potrebujú niečo výkonnejšie.a aby nás v ekonomickom úpadku nezaťažovali tak použili staršie zásoby.
čo sa týka zvládania 58ky policajtami, tak to nie je tak dávno čo strielali do výrobnej haly miesto terčov, takže nejaký ten zabudnutý samopal je už minimum.
ale zaujímalo by ma či nafasovali aj náboje, alebo to nosia len ako dekoráciu, keď ich tak radi zabúdajú.
Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Re: Bratislavský policajt stratil služobný samopal!

Příspěvek od ALKAJ » 07 bře 2011 16:55

crossbowhunter píše:to naše neprispôsobivé etnikum sa vz. 58 bojí
Ako vtip je to celkom obstojné. Bohužiaľ realita je trocha iná.
crossbowhunter píše:naviac čo ste si mysleli že nafasujú po devínskej?
A čo mali "nafasovať"? Ten incident sa nestal preto lebo policajti boli zle vyzbrojený. Navyše obhajovať každodenné nosenie vojenskej zbrane policajtmi v čase mieru mi pripadá trocha divné.

Možno najbližšie keď sa "zasa niečo stane" tak konečne "nafasujú" poriadne zbrane a ku*va každý sa ich bude báť. :wink:
Obrázek
Jak nazýváš lidi, kteří když jsou ohroženi, tak se nebrání, jen utečou a schovávají se?
Civilizovaní?
Sharpshooter CZ200 S
Příspěvky: 268
Registrován: 15 zář 2010 23:16
Bydliště: Kousek od Brna, okres Blansko

Re: Bratislavský policajt stratil služobný samopal!

Příspěvek od Sharpshooter CZ200 S » 07 bře 2011 17:40

Oni ti policajti asi vždycky dostanou ekvivalent toho, co proti nim pachatel v přestřelce použije. Ještěže měl Harman jen padesátosmičku a ne Gatling :lol:
Dopřej mi,Pane,abych v boji,který jde životem,našel odvahu udeřit a mám-li vyhrát,dej,aby to bylo podle zákonů a aby se pravda a čest udržely vysoko a mám-li prohrát,abych našel sílu a odvahu postavit se u cesty a pozdravit vítěze,když půjde kolem.Amen.
Uživatelský avatar
harrykv
Příspěvky: 166
Registrován: 21 led 2011 19:06

Re: Bratislavský policajt stratil služobný samopal!

Příspěvek od harrykv » 08 bře 2011 22:41

Ještě že Lipšic nebyl ministrem v roce 1973, protože to by taky policajti mohli po činu Olgy Hepnarové jezdit v PV3S
Jules Winnfield a Vincent Vega:
- Na takovejhle kšeft bysme měli brát brokovnice. - Kolik jich je?
- Tři, čtyři... - Včetně toho našeho?
- To nevím. - Takže to znamená, že jich tam taky může bejt pět.
- Může. - Chtělo to brokovnici.
Sharpshooter CZ200 S
Příspěvky: 268
Registrován: 15 zář 2010 23:16
Bydliště: Kousek od Brna, okres Blansko

Re: Bratislavský policajt stratil služobný samopal!

Příspěvek od Sharpshooter CZ200 S » 09 bře 2011 00:00

1. Olga Hepnarová tehdy neútočila proti cajtům, ale najela do civilistů na zastávce MHD. V prípadě Harman šlo o to, že použil kosu proti policajtům a ti neměli proti němu žádnou adekvátní zbraň.
2. Olga Hepnarová použila "erenu" (Praga RN), nikoliv "vétřiesku" (Praga V3S).
3. Začínáme se dostávat hodně OT, takže toho radši necháme, než dostaneme BANán :wink:
Dopřej mi,Pane,abych v boji,který jde životem,našel odvahu udeřit a mám-li vyhrát,dej,aby to bylo podle zákonů a aby se pravda a čest udržely vysoko a mám-li prohrát,abych našel sílu a odvahu postavit se u cesty a pozdravit vítěze,když půjde kolem.Amen.
nDca
Příspěvky: 19
Registrován: 29 led 2011 11:12

Re: Bratislavský policajt stratil služobný samopal!

Příspěvek od nDca » 09 bře 2011 07:06

A co proti nemu mali v plane bezni PMJckari spravit? Zabezpecit okolie a cakat na zasahovku, aj keby mali tie 58cky, tak by vacsina z nich proti skusenemu strelcovi ako bol Harman nemala sancu a akurat by bolo viac mrtvol po balkonoch ;)
Odpovědět