strelba vzduchovkou na potkany/krysy/mysi vs. zakony

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
666karel
Příspěvky: 179
Registrován: 29 led 2011 20:35

Re: strelba vzduchovkou na potkany/krysy/mysi vs. zakony

Příspěvek od 666karel » 08 bře 2011 15:04

Myslím si, že olovo na diabolce je tak měký,plus konstrukce diabolky, tak tam asi žádny drážky nebudou, pokud to šlo jak řikáš na kost mezi oči. Nikdo se tím nebude zabývat. maximálně to postoupí a tam to založí. Jo kdyby to byla kočka senátora tak to by byla jiná.


Uživatelský avatar
Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Re: strelba vzduchovkou na potkany/krysy/mysi vs. zakony

Příspěvek od Warthog » 08 bře 2011 15:18

OneTouchy píše:to 16J vzduchovka je schopna zastrelit macku na cca 10-20m? :shock: :shock:
Naprosto s přehledem. Třeba nepadne a nebude na místě po ní jako při střelbě do potkanů, ale když se trochu dobře trefíš, tak to nerozdýchá.

Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
666karel
Příspěvky: 179
Registrován: 29 led 2011 20:35

Re: strelba vzduchovkou na potkany/krysy/mysi vs. zakony

Příspěvek od 666karel » 08 bře 2011 15:29

někde sem našel překroucení paragrafu jak na škodnou:

hryzec, krtek atd atd není však chráněný ve smyslu zvláštní ochrany, a pokud Vám škodí na majetku, nebo přímo ohrožuje Vaše zdraví (vymknutí kotníku v propadlém trávníku), lze ho likvidovat jako škůdce, a jeho zabití není žádný přestupek.
Pouze jeho plošné hubení, které by mohlo vést k ohrožení jeho existence je zakázané!
Takže na svých zahradách, kde Vám škodí ho můžete beze strachu likvidovat.
zahrádkář 2005
jazu
Příspěvky: 109
Registrován: 16 bře 2009 09:54

Re: strelba vzduchovkou na potkany/krysy/mysi vs. zakony

Příspěvek od jazu » 08 bře 2011 16:44

Raz som na kolajniciach nasiel zabiteho psa strednej velkosti. Samozrejme som ihned vyskusal ci prestreli hlavu vzduchovka. Prestrelila bez problemov ale kedze to mal uz nejaku chvilu za sebou tak to nevadilo. A bola to ruska vzduchovka nieco ako slavia 620 akurat trosku slabsia. Macka je domace zviera nie ako nevitany potkan takze fakt lutujem toho uboziaka ktory to urobil. Hadam na to niekedy v zivote pride.
4,5 5,6 7,65 9
Uživatelský avatar
jirkahu71
Příspěvky: 634
Registrován: 21 črc 2010 12:19
Bydliště: Loděnice

Re: strelba vzduchovkou na potkany/krysy/mysi vs. zakony

Příspěvek od jirkahu71 » 08 bře 2011 19:54

hmmm, tak až na těch kolejích najdeš průměrného člověka tak to taky zkus.
Sorry ale příjde mi to celkem ujetý.
H@nz
Příspěvky: 255
Registrován: 26 říj 2008 09:53

Re: strelba vzduchovkou na potkany/krysy/mysi vs. zakony

Příspěvek od H@nz » 08 bře 2011 20:02

Ke všemu co se tady posledních x příspěvků komentuje můžu dodat jen: :)
jardin38
Příspěvky: 247
Registrován: 19 dub 2009 18:06
Bydliště: Nový Jičín

Re: strelba vzduchovkou na potkany/krysy/mysi vs. zakony

Příspěvek od jardin38 » 08 bře 2011 20:12

Za chvíli to stejně tady zavřou. A ani se nebudu divit ....
EDgun Matador .22 + Sightron SIII 10-50x60 LRIRMOA
Air Arms FTP 900 + Burris Timberline 4,5-14x32
Uživatelský avatar
RZ CZ
Příspěvky: 1197
Registrován: 11 dub 2010 01:36
Bydliště: okr.NJ

Re: strelba vzduchovkou na potkany/krysy/mysi vs. zakony

Příspěvek od RZ CZ » 08 bře 2011 20:32

Pro "von.raven".Koukám že "jardin38" je taky z Nového Jičína.Tak to jsme už tři do party. :wink:
Uživatelský avatar
Jürgen
Příspěvky: 107
Registrován: 29 lis 2009 21:18

Re: strelba vzduchovkou na potkany/krysy/mysi vs. zakony

Příspěvek od Jürgen » 23 kvě 2011 18:07

Jaké používáte osvětlení na lov potkanů v noci :?:
nicnetrefim
Příspěvky: 100
Registrován: 30 dub 2011 16:06

Re: strelba vzduchovkou na potkany/krysy/mysi vs. zakony

Příspěvek od nicnetrefim » 23 kvě 2011 18:58

Rozříznu glowstick, vydělám z nich to barvivo a poté ho napustím do koleček salámu, ty rozházím po zahradě a když se nějaký pohne, střílím jeho směrem.....
Uživatelský avatar
Tomayo
Příspěvky: 1405
Registrován: 07 kvě 2011 00:03
Bydliště: Mars

Re: strelba vzduchovkou na potkany/krysy/mysi vs. zakony

Příspěvek od Tomayo » 24 kvě 2011 03:04

Toto tema me take zajima a ani jsem netusil jak se dnes vecer pobavim :D zvlast tenhle tipek epetr2008 to je kousek nebo spis kus v..a . Podle zdraveho rozumu krysa,potkan,mys atd nic dobreho na vasem pozemku ani nikde jinde nedelaji ba naopak !! Proto jsou deratizovany !!! Pokud mi bude cokoliv z toho zpusobovat skodu na mem pozemku ci majetku, nebudu vahat ani vterinu a proste to zastrelim nez abych to resil pres nejake urady !!! Zvast z pitomcema, co ani nepoznaji kde ma krava hlavu :) a kazali by, stejne jako nekteri z vas. Pokud pestuju cokoliv...vino,strene,vysne,no proste ovce zeleninu atd tak si to nenecham devastovat urodu kosakama,spackama ani nicim jinym. napr: prijdu po tydnu na zahradu,chci si utrhnout vino a misto toho tam sedi 10 kosaku nacpanych, ze nemuzou ani letet, tak me to fakt nasere.

Muj strejda shodou okolnosti vyrabi nastrahy na hlodavce a ma DDD firmu to znamena DERATIZACE,DEZINFEKCE,DEZINSEKCE. A pokud muzu doporucit, tak pro to ho skudce je lepsi kdyz ho zastrelite!!! Nektere nastrahy ucinkuji velice rychle, to tak, ze zvire neudela ani pul metru a je konec. Jine treba konkretne na potkany ucinkuji treba az po 12 hodinach z duvodu ktere uz tu byli take zmineny(ochutnavaci) Nebudu vam vypravet co to s tema skucema dela, protoze by vam nemuselo byt zrovna dobre. Navic uz to tu taky nekdo psal.

Nejsem zadny ras, abych musel strilet po vsem zivem!! Deda,pradeda,....byli velice dobri lovci a myslivci co rozumeli zveri,skodne atd, ale me by to bylo lito to zastrelit....ted nemyslim asi skodnou, ale treba premnozene srnci nebo tak. Radeji jsem kdyz to vydim behat.Obzlast nechapu jak nekdo muze zastrelit treba slona, to mi hlava nebere. Jsem lidsky ne ?

Nedavno jsem potkal domovnika a dali jsme se do reci. Rikal mi ,ze dole predelavaji nejaky odpad a ze na nej vystartoval potkan a honil ho po sklepe :) pry skakal asi metr vysoko :D musel jsem se smat, ale nechtel bych aby me kousnu a ja na to umrel...jak to tu nekdo psal!!! Nad tim se je taky potreba zamyslet, doted jsem o tom takhle nepremyslel.

Proste je to skudce, tak pryc s nim! A nemusi te se bat, ze je vzduchovkou vyhubite :lol: :lol:
Zakony jsou zakony, ale zdravy rozum je nejdulezitesi si myslim.

Nekdo se tu ptal jestli se da vzduchovkou zabit kocka :D da se zabit i tohle nebo
Daystate Grand Prix - Nikko Stirling Diamond 10-50x60 MD + Bushnell 3200 10x40
KalibrGun Cricket .22 - Delta Titanium 6-24x42

http://www.youtube.com/watch?v=8-ejyHzz3XE
Uživatelský avatar
BMW
Příspěvky: 361
Registrován: 16 čer 2008 10:46

Re: strelba vzduchovkou na potkany/krysy/mysi vs. zakony

Příspěvek od BMW » 24 kvě 2011 06:30

Si nový člen, tak Si daj tu námahu a čítaj, čítaj, čítaj. Webové odkazy, ktoré tu uvádzaš, sú tu na fóre už niekoľkokrát prebrané v sekcii "Vzduchovky - videa" aj s komentármi. Taktiež Tvoje otázky v iných témach sú viacmenej zbytočné, všetko je dopodrobna rozobrané v prislúchajúcich témach viažucich sa ku jednotlivým položkám.

Ku tým diviakom len toľko: Zdvihni zrak a zadívaj sa na názov témy. Pripomína Ti snáď dej na videozázname niečo z názvu témy ?

Krátko po nežnej revolúcii som sledoval televízny šot, kde na jednom námestí v ČR vo verejnom prenose popravovali údajne agresívneho slona na niekoľko desiatok pokusov. Ver tomu, nešlo to tej chudere slonici tak ľahko ako diviakovi. Ani si neviem predstaviť, ako k niečomu takému mohlo dôjsť. Pracháči ? Poľovníci ? Sniperi ? Členovia nejakého fóra ? Kde v zadku boli zákony ?
Ľudská nadutosť a arogancia (samozrejme aj moja - tiež som len človek) je všeobecný jav. Iná otázka je, kto tu komu škodí . Dedičmi planéty budú určite potkani, aj keby sa všetci vzduchovkári spolu s DDD firmamy pos....ali od námahy.
RipleyAR5S,GP,STEYR5x,FX6x,HW1002x,GunpowerSS,MARCH3x,S&B,Swarowsky,Noname3x....
Uživatelský avatar
Tomayo
Příspěvky: 1405
Registrován: 07 kvě 2011 00:03
Bydliště: Mars

Re: strelba vzduchovkou na potkany/krysy/mysi vs. zakony

Příspěvek od Tomayo » 24 kvě 2011 11:09

:) nekdo se tu ptal, tak jsem dal link....nebudu ho vlacet celym forem a nechavat ho cist stovky stranek navic treba 5 let starych, kdyz uz to treba ani neplati a jsou nove veci......navic to video byl jen takovy doplnek to tu snad kazdy pochopil.

Tema mi je jasne! Pokud si dobre cetl, tak se ho v zasade drzim. A rikam, ze nektere zakony si tak trochu protireci a tak je to hlavne otazka zdraveho rozumu. A ja jsem takovy,ze pokud mi to zvire skodi tak jednam, ale nepujdu do parku strilet spacky, protoze mi sezrali vino nebo tresne to ne. V podstate chranim jen svuj majetek. Nikdo mi nezaplati rozkousane,prochcane,znicene veci nebo urodu.

Ohledne ostatnich veci tu na fore... ne vzdy to jsou informace, ktere by byli jasne ,aktualni nebo treba ke konkretnimu tipu zbrane. Zalozil jsem tema, protoze informace, ktere jsem si precetl o tech zbranich o ktere jsem mel zajem nebyli dostacujici. A navic jsem chtel zbran na konkretni vec, pouziti a znat vas nazor a porovnani. S vetrovkama nemam zadnou zkusenost, tak nektere informace mi ani nebyli jasne. A nechtel jsem to tu hledat ve stovkach stranek priznavam. Pokud ti dela problem odpovedet kdyz nekdo zada o radu (novy clen) neodpovidej. Nastesti jsou tu taci kteri chapou, ze pojmout vcechni informace za par dni neni mozne a poradi dle svych zkusenosti...za to jim dekuji. Jinak forum postupne procitam dal a dal jak vidis!
Daystate Grand Prix - Nikko Stirling Diamond 10-50x60 MD + Bushnell 3200 10x40
KalibrGun Cricket .22 - Delta Titanium 6-24x42

http://www.youtube.com/watch?v=8-ejyHzz3XE
Uživatelský avatar
BMW
Příspěvky: 361
Registrován: 16 čer 2008 10:46

Re: strelba vzduchovkou na potkany/krysy/mysi vs. zakony

Příspěvek od BMW » 24 kvě 2011 14:26

1. Zdravim T nebo S se drzi lepe pravakoj?

2.Tak ted uz jen cim to HW 100 nejlip krmit ? Asi 4.52 Exact kdyz s tim strili Kubajzz :)

3. Super diky! A lahev? Kde nejlip koupit a velikost k tomu HWcku jaka asi? Vystrilim asi 500ran
mesicne..,..tak kdyz ji budu plnit jednou za pul roku bude to fajn...kdyz jednou za rok tak jeste
lepsi. Ale nevim jak to prepocitat :?


Prepáč, toto je výber z Tvojich otázok. Zamysli sa teraz gazdovským rozumom nad otázkou 1. a 2. Akú by Si chcel počuť odpoveď ?

Tretia otázka má množstvo odpovedí a výpočtov, ktoré sú takmer čerstvé a Ty tu spletáš 5 rokov staré archívy.

Myslím, že nemáš vôbec predstavu, čo vlastne chceš. Lepší postup je preštudovať dostupné info a potom sa pýtať. Začína to 16J HW-éčkom, potom chceš búchať na 100m, potom ladiť ladiť a nakoniec to skončí ďaľším slonom ak náhodou ujde z cirkusu a oští Ti uhorky.
RipleyAR5S,GP,STEYR5x,FX6x,HW1002x,GunpowerSS,MARCH3x,S&B,Swarowsky,Noname3x....
H@nz
Příspěvky: 255
Registrován: 26 říj 2008 09:53

Re: strelba vzduchovkou na potkany/krysy/mysi vs. zakony

Příspěvek od H@nz » 24 kvě 2011 15:33

BMW: Dobře ty. :) Souhlas.

Tomayo: To, co jsi tu ted prezentoval svým prvním příspěvkem, jsou myslím všem normálním lidem celkem jasné věci a bylo to tady v podobném znění už napsáno. Ale tak dejme tomu.. :)
Odpovědět