Plynove pistole

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
jiří_99
Příspěvky: 51
Registrován: 27 úno 2011 18:53
Bydliště: olomouc

Re: Plynové pistole

Příspěvek od jiří_99 » 06 bře 2011 22:53

No tak promiň že jsem vůbec něco napsal.. Žádného pana yamato tady neobdivuju, jen komunikuju..


Walther P22
Alfa 441
Pietro.Beretta
Příspěvky: 293
Registrován: 16 dub 2010 15:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Pietro.Beretta » 06 bře 2011 22:59

Teda musim rict, ze jsem to cele neprecetl, protoze to je opravdu nehorazna kupa vykalu, co tu predvadeji panove Biggles, Kavy, Yamato...takze se kazdopadne omlouvam, pokud tohle uz nekdo rekl.

Je ale vylozene komicke sledovat tady pany odpurce, jak se ohaneji uz 1000x omletym videem jako neprekonatelnym argumentem, pritom na stejnem serveru najdete video ukazujici opak. A nebude to zadny noname jako panove z vaseho videa. Tvurce videa je dohledatelny a s rozsahlym komentarem nalezitelny na netu.




komentar mate tady, prekladac mate na googlu: http://www.gazpisztoly.hu/gazpisztoly/g ... zt.239.php

Vas argument jednim nonamovym videem je fakt srsici zoufalstvim. Stejne jako Yamatuv uzasny pokus "argumentovat" nachylnosti plynovky na vitr. To jsi mily Yamato ucinil objev srovnatelny s objevenim noveho svetadilu....konkretne Ameriky.

Panove, nevyhody jako je nachylnost k vetru jsou vseobecne zname a musi se s nimi pocitat. Nikdo vam nerika, ze plynovka je bez nevyhod, jenze to neni zadna zbran. Ze kdesi v Rusku nezaucinkuji v noname testu plynove naboje je opravdu neuveritelne prukazne. Navic buhvi na jako uvzdalenost strileli, navic strileli a prestali strilet driv, nez se utocnik dal do pohybu. Pokud stojite 2,5 metru od usti hlavne, obrance vystreli, vy chvili jeste stojite pak se date do pohybu, je jasne, ze neprojdete nejvetsim sajrajtem. Obrance ma strilet porad, hlavne kdyz utocnik jde k nemu, aby toho chytil co nejvic.

Vase "argumentace" videem z netu je uplne o nicem, videa z netu muzem ukazat i my (a to tedy daleko kvalitnejsi). Historek jsem tu prezentoval nekolik take. Zajimave je, ze ale historek o tom, ze plynovkam uzivatel neveril a ony nezklamaly se da na netu vystrachat vicero - "duveryhodnych" historek o tom, ze plynovka absolutne selhala se doctem tak akorat od vas...

Ale dal se hadejte, decka...je opravdu legracni vas sledovat, jak chodite do tematu o plynovkach se do krve hadat a pritom obvinujete jine z toho, ze jen sedi u monitoru a nemaji zadny zivot :lol: :lol: :lol:
ČZ 75 Compact, 9mmL
Telesk. obusek + Peprovy sprej
Atak Zoraki 914, 9mm PAK
Norconia QB 78 4,5mm + Umarex Walther 6x42
Luk Lyons 68" recurve, 36lbs, SF Optimo 24" stred, SF Axiom zamerovac, SF Axiom 30" stabilizator
Uživatelský avatar
YAMATO
Příspěvky: 43
Registrován: 19 pro 2010 16:57

Re: Plynové pistole

Příspěvek od YAMATO » 06 bře 2011 23:27

Pietro.Beretta píše:Pokud mate naboje od jedne a te same firmy, jedny 20mg a jedny 45mg a u tech "papirove slabsich" pozorujete po vystrelu velke oblaky sedeho koure naproti tomu u tech "papirove silnejsich" nevidite nic, domnivam se, ze je zcela prijatelne rict, ze "z hlavne nevyleti absolutne nic". Samozrejme ze technicky to nebude pravda, prakticky vsak ano. Dost dobre nechapu vase asi 3 nemistna oznaceni/poznamky na moje konto. Obzvlaste, kdyz po precteni vaseho prispevku mam dojem, ze na naboje Wadie 45mg mate dost podobny nazor.

Pro cloveka, ktery prijde a toto forum si precte, je to, co jste predvedl se svym protejskem jednoznacne hadka a nevim, co je s tim za problem. A za dalsi - pokud citite potrebu vyjadrit, ze na frekvenci cisteni mate jiny nazor nez ja, tak to prosim udelejte zverejnenim sveho nazoru a nikoliv prostou poznamkou, ze na to "může mít každý svůj osobní názor, který je pro něho ten nejvíc objektivní". Mou informaci o frekvenci cisteni jsem bral z navodu ke zbrani, ktery se domnivam, tam neni pro legraci.
Uživatelský avatar
YAMATO
Příspěvky: 43
Registrován: 19 pro 2010 16:57

Re: Plynové pistole

Příspěvek od YAMATO » 06 bře 2011 23:31

Pietro.Beretta píše:Hezka nehoda hned takhle na zacatku kariery :)

Inu peprove naboje maji take svoji zarucni dobu, je to ovsem na krabicce napsano v Nemcine a v Anlictine. Zepredu v prave polovine krabicky (bavime se o nabojich Wadie) je napsano v druhe polovine toho maleho textu: " Active agent: Nonivamide, 45mg pepper per cartridge - extra strong - May cause damage to health if used at a range of less than 1m. Keep out of reach of children. Usable until 12/2015 Made in Germany"

Jinak ale jak jsem zde psal a nekteri se mnou souhlasili, naboje Wadie 45mg se zdaji byt pofidernimi. Ja osobne jsem nikdy nevidel vyjit nic a jen jsem pak musel cistit pistoli o mnoho dukladneji, protoze tyto naboje ji seredne zanaseji krystalky toho pepre. Naboje 20mg Wadie ovsem vytvareji hezke oblaky plynu, ktery ma velky paralizujici potencial. Jednou jsem s tim plynem prisel do styku, prosel jsem jeho oblakem (az par vterin po vystrelu, kdyz oblak jiz nebyl viditelny pouhym okem) a uzil jsem si svoje. Pritom jsem nemohl chytit vice nez 1% te latky do oci. Domnivam se, ze primy zasah timto plynem vas vyradi na nekolik minut zcela spolehlive. Zvraceni by me rozhodne neprekvapilo a uprimne receno, lidem s dychacim onemocnenim bych to uz vubec nepral! Kdyby se udusili, nedivil bych se. Jinak prakticke zkusenosti lidi s plynovou pistoli to jen potvrzuji, jak zde psalo nekolik lidi i v tomto vlaknu.

Osobne jsem jiz 2x vyhodil pres 200 korun za krabicku Wadie NV 45mg a uz to nikdy neudelam, prestoze mi je ve vsech 3 obchodech, ktere znam porad nuti. Naboje Umarex CS 80mg vas nezklamou, oblak je velky a latka je sice CS (tedy papirove slabsi) nicmene take ucinna. Osobne, jak jsem zde jiz psal spoleham na kombinaci Umarex 80mg CS + Wadie 20mg NV v pomeru 1:1 v zasobniku.

Venoval jsem znacnou cast sveho volneho casu abych precetl toto vlakno, nektere pasaze byly vice nez zabavne. Presto bych se rad zeptal pana Jozefa Hosmanka na jeho zkusenosti s pouzitim plynove pistole. Psal, ze jiz mnohokrat (tusim, ze 12x) ji musel pouzit z toho 2x proti cloveku. Mohl byste prosim napsat jak to na utocnika (nebo i ty utocici psy) presne pusobilo? Jaky byl ucinek zbrane, jake povetrnostni podminky, kolik jste vypalil ran - proste vse, co by nas, kteri jsme to nastesti jeste pri obrane nepouzili, mohlo zajimat....
Uživatelský avatar
YAMATO
Příspěvky: 43
Registrován: 19 pro 2010 16:57

Re: Plynové pistole

Příspěvek od YAMATO » 06 bře 2011 23:46

Pietro.Beretta ,

Ty který lituješ nákup 2 balení krabiček pepřáků se 45mg Nonivamidu, a tvrdíš, že už takovou hloupost neuděláš !

Tak mi poraď , kde seženu tady trochu slušné náboje se
120mg Nonivamidu, které byly použity v tomto Maďarském dobře známém natočeném testu ?

Plynová munice, u nás legálně prodejná, je totiž totálně o ničem !
Tu by ani do toho Maďarského testu Ti Maďaři nepoužily, a moc dobře vědí proč !

Takže Tvůj příspěvek naprosto postrádá jakoukoliv objektivitu !

Podotýkám, že na Slovensku došlo k novelizaci zákona a zbraních a střelivu, tam už je jen možný osobní
odběr přímo na krámě.
Uživatelský avatar
Radgost
Příspěvky: 772
Registrován: 28 srp 2008 09:50
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Radgost » 07 bře 2011 10:03

Prodají to i cizincům?
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Biggles » 07 bře 2011 12:05

Nemám a nikdy jsem neměl potřebu vymýšlet si další nicky. Z toho tedy vyplývá, že používám POUZE ten, pod kterým je napsán i tento příspěvek. Pokud je někdo tak dementní (přes několikeré upozornění), že to nechápe, je to jeho problém.
Ohledně narážek na mojí osobu a moje příspěvky. Za vším si stojím a moje názory jsou podloženy OSOBNÍ zkušeností. Tedy nikoli bláboly odkudkoli postahovanými, což je viditelně věcí, která místním internetovým plynovým zabijákům hejbe žlučí. Nehodlám ani podle návodu místních přizdisráčů řešit nýmandy typu kebab či Pietro "červeným bonztlačítkem", jen žádám laskavé čtenáře, aby použili mozek při čtení blábolů vezdejších, případně si vlastnosti a užitnou hodnotu (potenciálně) svých hraček vyzkoušeli, než se na ně slepě spolehnou, po přečtení místních chvalozpěvů...................
edit: Pro mody. Skutečně mi přišlo nutné se bránit opětovným útokům od jedinců, kteří písmenka zvládají bohužel jen co do počtu.
Naposledy upravil(a) Biggles dne 07 bře 2011 12:19, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 347
Registrován: 14 úno 2006 12:07

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Igrlik » 07 bře 2011 12:13

Radgost píše:Prodají to i cizincům?
Samozrejme áno, pokiaľ majú viac ako 18 rokov... :)
Uživatelský avatar
monikash
Příspěvky: 303
Registrován: 19 říj 2010 20:48

Re: Plynové pistole

Příspěvek od monikash » 07 bře 2011 17:45

A zase trochu k tématu. Jak vám která plynovka "kope"? Záleží i na použitém střelivu?
Umarex Smith&Wesson M&P R8,
Zoraki M906
Pietro.Beretta
Příspěvky: 293
Registrován: 16 dub 2010 15:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Pietro.Beretta » 07 bře 2011 18:08

Plynovky "kopou" naprosto neznatelne... Nema cenu se tim zabyvat...
ČZ 75 Compact, 9mmL
Telesk. obusek + Peprovy sprej
Atak Zoraki 914, 9mm PAK
Norconia QB 78 4,5mm + Umarex Walther 6x42
Luk Lyons 68" recurve, 36lbs, SF Optimo 24" stred, SF Axiom zamerovac, SF Axiom 30" stabilizator
Uživatelský avatar
gremlin101
Příspěvky: 105
Registrován: 23 led 2008 21:34

Re: Plynové pistole

Příspěvek od gremlin101 » 07 bře 2011 18:09

Mě gana nekope vůbec, člověk vpodstatě ani nepostřehne že zbraň přebyla. Řekl bych že druh střeliva na to vliv mít nebude..
Walther PK380 (Umarex)
Walther P22 (Umarex)
Walther PP (Umarex)
jiří_99
Příspěvky: 51
Registrován: 27 úno 2011 18:53
Bydliště: olomouc

Re: Plynové pistole

Příspěvek od jiří_99 » 07 bře 2011 22:22

souhlasím s gremlin101. Můj Walther nekope téměř vůbec a je prakticky jedno co použiji za náboje..


kebab: jo jo, to fórum je docela v poho. Taky tam sem tam nakouknu..
Walther P22
Alfa 441
Uživatelský avatar
Andre Doktor
Příspěvky: 286
Registrován: 03 kvě 2010 16:09

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Andre Doktor » 08 bře 2011 09:13

Kopání u plynovky ovlivňuje podle mě jenom celková váha, respektivě váha závěru. Já jakožto vlastník težké beretty můžu vidět menší jakoby kopnutí, ale je to skoro neznatelné. Řekl bych ale, že ten kopanec bude krapet silnější než třeba u malého zorakiho nebo třeba P22ky.
Jak ale řekl Pietro, plynovky kopou neznatelně a nějak víc se tím zabývat nemá cenu.
AR2079 5.5mm PCP, NS Nighteater 6-24x56 AGIR
QB 78 DeLuxe 4.5mm, Slavia 634 4.5mm, Optisan Cobra
LOV 21
Uživatelský avatar
Leon5216
Příspěvky: 236
Registrován: 16 led 2011 18:49

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Leon5216 » 08 bře 2011 09:43

Mna Zoraki 906 celkom prekvapivo kope :twisted: mozno to bude tym ze zaver je tazsi jak telo zbrane :D Zoraki 914 nekope vobec, ani nepoznat vystrel :wink:
Zoraki 914 semi (matte black)..........Zoraki 906 (titan)
Bruni Olympic 6 (black/wood)..........Tokyo Marui Colt M1911A1 (airsoft manual)
Umarex Makarov (CO2/4,5 BB)..........Slavia 630 model77
Zoraki R1 4,5 4mm (black)
Uživatelský avatar
Andre Doktor
Příspěvky: 286
Registrován: 03 kvě 2010 16:09

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Andre Doktor » 08 bře 2011 09:49

Možná taky rychlost hoření prachu bude hrát roli. Když to bude hořet dlouho, tak celý proces hození závěru dozadu nebude tak rychlý, čímž by měl být menší kopanec. Zatímco u rychlého prachu (třeba umarex, ty hořej rychle, taky tím málo špiní zbraň) ten závěr poletí dozadu rychleji a tím pádem o něco víc kopne.
AR2079 5.5mm PCP, NS Nighteater 6-24x56 AGIR
QB 78 DeLuxe 4.5mm, Slavia 634 4.5mm, Optisan Cobra
LOV 21
Odpovědět