Plynove pistole

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
jiří_99
Příspěvky: 51
Registrován: 27 úno 2011 18:53
Bydliště: olomouc

Re: Plynové pistole

Příspěvek od jiří_99 » 05 bře 2011 20:18

Tak jsem dnes zkoušel mou P22. Po minulých problémech jsem měl trošku obavy, ovšem dnes jsem vystřílel 25ks slepých umarexů + cca 10ks S&B téže slepých a bez jediného záseku či jiného problému. Předchozí zaseknutí tedy přikládám nábojům flash. Šíleným způsobem zbraň zanáší prachem, jak už jsem zde psal. Plyne mi z toho ponaučení, flash - defence nepoužívat. Měl jsem stále nabito: první flash - na prvotní zastrašení /např. zběsilého pejska/, zbytek pepř. Ovšem po předchozích zkušenostech, flash odkládám na dobu neurčitou a první náboj v zásobníku zvolím nejspíš slepý, pač a ač je flash efektní, postrádám důvěryhodnosti tohoto náboje co se spolehlivosti týče.


Walther P22
Alfa 441
dalik
Příspěvky: 11
Registrován: 06 led 2011 19:03

Re: Plynové pistole

Příspěvek od dalik » 05 bře 2011 21:15

První náboj slepý ne! Hned první dej pepřák, protože bys taky nemusel mít čas ten slepý vystřelit... vycházím li z toho, že plynovku tasím když už chci střílet, tak musím střílet rychle. Takže tři rychlé rány do xichtu nebo do čenichu, žádné zdržování slepýma.
PS: O Flash defence jsem psal pár příspěvků zpět. Pistole zasraná strašným způsobem a efekt téměř žádný. Ještě mi jich deset zbylo, asi je vyhodím.
Thunderbolt
Příspěvky: 35
Registrován: 22 pro 2010 20:23

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Thunderbolt » 05 bře 2011 21:44

Ahoj dalik, souhlasím s Tebou, taky bych jako první náboj naládoval rovnou pepřák, jaký bys mi mohl doporučit,
asi nejspíš ten 45mg
dík
jiří_99
Příspěvky: 51
Registrován: 27 úno 2011 18:53
Bydliště: olomouc

Re: Plynové pistole

Příspěvek od jiří_99 » 05 bře 2011 22:12

jj, máš asi úplnou pravdu. Když už ji budu nedej bože opravdu potřebovat, tak je jako první náboj slepý kravina. U nás je nejvíc 45Mg. Teď jsem prolézal slovenské stránky a 120Mg stojí okolo 10 éček. Poštovné je jak kde, 5 - 10 euro. Jak kde. Což je podle mě teda dost.
Walther P22
Alfa 441
Thunderbolt
Příspěvky: 35
Registrován: 22 pro 2010 20:23

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Thunderbolt » 05 bře 2011 22:56

tak u nás se dají koupit pepřové náboje jen 45mg, nu což budu je muset koupit.
jinak dík s tou radou koupě 120cítek na Slovensku.
jiří_99
Příspěvky: 51
Registrován: 27 úno 2011 18:53
Bydliště: olomouc

Re: Plynové pistole

Příspěvek od jiří_99 » 05 bře 2011 23:14

Jen tak čistě teoreticky, jak myslíte že by to řešili policajti /když už by na mě přišli/, kdybych použil ty 120Mg pepře v sebeobraně? Když tady nejsou povolené..
Walther P22
Alfa 441
Uživatelský avatar
Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Warthog » 05 bře 2011 23:22

Použití takové munice v NO by se neřešilo, tam můžeš použít cokoli, co Ti přijde pod ruku a pokud soudy běžně uznávají jako "ne zcela zjevně nepřiměřenou" obranu i použití ostré palné zbraně, tak tady by to hrozilo tím méně.

Řešilo by se ovšem držení takové munice a to jako přestupek na úseku zbraní a střeliva. Pokuta, v tomto případě teoreticky až do 15k, a ztráta způsobilosti. Tj. na pár let bez šance získat zbroják.

Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
jiří_99
Příspěvky: 51
Registrován: 27 úno 2011 18:53
Bydliště: olomouc

Re: Plynové pistole

Příspěvek od jiří_99 » 05 bře 2011 23:26

Tak přesně tohle mě napadlo. Chci si ZP v brzké době udělat, takže by to byla docela chyba. Ovšem doufám, že bych pistoli /plynovou/ hned tak nepoužil. Snad ji nebudu potřebovat. Ale jeden nikdy neví a proto bych ty náboje chtěl..
Walther P22
Alfa 441
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kebab » 06 bře 2011 09:57

.
Naposledy upravil(a) kebab dne 10 dub 2011 21:17, celkem upraveno 1 x.
Thunderbolt
Příspěvky: 35
Registrován: 22 pro 2010 20:23

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Thunderbolt » 06 bře 2011 10:30

Tak zítra kupuji krabičku pepřáků značky Wadie těch s 45mg Nonivamidu, a počítám že je hned za městem u garáží
vyzkouším, hlavně zkusím vystřelit 3 rány ze 2 metrů proti zdi, pokud to se mnou na místě nešlehne, tak dám vědět
jak můj pokus dopadnul.
Uživatelský avatar
Andre Doktor
Příspěvky: 286
Registrován: 03 kvě 2010 16:09

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Andre Doktor » 06 bře 2011 10:37

Můžu tě uklidnit, nešlehne to s tebou. Možná se trochu zakuckáš jestli se trocha vrátí.
Doporučuji ti koupit si ještě krabičku CS nábojů (80mg) a dej si je do zásobníku nastřídačku- nv, cs, nv, cs,... Je to pak horzná směs.
Mě osobně přijde i ten CS při vdechnutí agresivnější, do očí je ale horší ten pepř.
AR2079 5.5mm PCP, NS Nighteater 6-24x56 AGIR
QB 78 DeLuxe 4.5mm, Slavia 634 4.5mm, Optisan Cobra
LOV 21
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kebab » 06 bře 2011 11:25

Ano tj. souhlasím.
A ať si každý také uvědomí, než bude dělat další soudy ze svých pozorování, že plynovka není něco jako zbraň z 1. světový a kde to vypouštěli ze zásobníků a opravdu vytvářeli velký plynový oblak. Co se potom sunul, vlastně valil proti zákopům nepřítele. Nebo taky někdy zpátky a když se vítr obrátil.
plyn.jpg
plyn.jpg (10.65 KiB) Zobrazeno 1106 x
Tohle třeba uvádí v nákresu moravský výrobce Kora Brno a pro své plynové revolvery. Je z toho patrné, že potřebná nejsilnější koncentrace je až to černě zbarvené, jinde se ve zdrojích uvádí, že průměr plynové "střely" je až těch 30 cm ... a tedy přece jen je třeba tou plynovkou mířit, že?
Vytváření "oblaku" a více výstřely (zásobník a také menšího Zoraki 914 je až na 14 nábojů!) je až to další jaksi sekundární, se všemi možnými už většími riziky a na které je nutno pamatovat. Jako s těmi zákopy.
Takže a na druhou stranu, pokud ta nejsilnější tj. potřebně účinná koncentrace dráždivé látky je takto směrová, snižuje se tím výrazně riziko vážnějšího až vážného zasažení střelce samého. Nebo někoho dalšího z okolí. Z okolí i třeba útočníka a co se tam kdo další připletl.

:arrow: Ale pozor, pozor, pozor! Ten nákres platí pro revolvery. Co ta fabrika vyrábí. Ale schema pro pistole bývá uváděno zase a obecně jiné!
:arrow: A je také rozdíl, jestli se střílí pepřem nebo dráždivou látkou. Která po výstřelu z krystalků teprve sublimuje! Tady potom je, viz také nahoře nákres, před hlavní hluché místo. A jak si z jiných zdrojů a nákresů pamatuji, tak u pistole to hluché místo před hlavní je významně delší! Než pro revolvery.

Já to tady uvádím zcela záměrně.
Než se tady rozeběhne už kolikátá v pořadí diskuze o tom, jak kdosi z nás "objevoval" jak je co účinné a jak to střílí: třeba proti zdi, amatérské fotky nebo amatérská kamera. Navíc, když je třeba právě u Wadie 45 mg pepře hodně podivně známo a je to generátor pochybností, tj. že vidět po výstřelu není vlastně nic ... a když něco vidět je, tak jestli to je dráždivá látka (ale v jaké koncentraci?) nebo to je kouř z prachové směsi? Která může navíc být parametry různá, tj. jednou bude kouřit víc a někdy a od jiného výrobce nebo pro jiný náboj míň.
Tady by se, nerad to píšu, musely opravdu provést testy na dobrovolnících. Včetně zajištění toho důležitého, aby modelový "útočník" byl výstřelem překvapen a což obvykle v podobných testech chybí.
Já to zatím po výstřelu opatrně a při zemi (pepř) s otcem očuchával. S pozitivním nálezem. K tomu, aby mne třeba otec střelil nonivamidem nebo já jeho do obličeje jsem se a pochopitelně neodhodlal. :wink:
Uživatelský avatar
YAMATO
Příspěvky: 43
Registrován: 19 pro 2010 16:57

Re: Plynové pistole

Příspěvek od YAMATO » 06 bře 2011 13:18

Hlavně bude hodně záležet na konstrukčním řešení samotné plynové zbraně, a její hlavně s počty a umístěním
samotných kovových přepážek v hlavni.

Viz. Umarexový P22 má asi nejlépe vyřešenou - vyladěnou hlaveň všech plynových zbraní:
Přílohy
IMGP2442.jpg
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kebab » 06 bře 2011 15:22

plynovky Umarex: ano, slušné plynovky také pro obranu a právě jako je P22 od Umarexu mají tu hlaveň opravdu vyladěnou :!: :P
Tedy optimalizovanou. K tomu slouží také a právě dole zobrazený rozprašovač: tedy jeho tvar a pozice, tedy důležité samo umístění v hlavni.
Pro takovou optimalizaci v amatérských podmínkách bychom jistě potřebovali něco, co odpovídá vybavení aerodynamického tunelu. Pro dosažení optimálního tvaru a dosahu oblaku především s tou nejsilnější koncentrací, že, a bez nežádoucích turbulencí.

Osobně pochybuji, že něčím podobným (až opravdu na výjimky třeba a la Zoraki 914 a spešl konstruované pro obranu) se vůbec zabývají výrobci těch nejlevněších a levných plynovek. Které jsou spíše jen poplašňáky z pouti. V české ceně od 1.200,- Kč přes 1.500,- Kč až k 2.000,- Kč, které se v takovém Bulharsku a jako nové nabízí za 1/2 a někdy už i za jen 1/3 té "české" ceny.
Protože tuto optimalizaci by výrobce do takto nízkých cen nedostal. Maximálně tak, že nějaký ten a podobný prvek opráskne "na slepo" od konkurence. To ale s optimalizací nic společného nemá.
plyn.jpg
plyn.jpg (16.77 KiB) Zobrazeno 1074 x
rozprasovac z foto P22.JPG
rozprasovac z foto P22.JPG (18.76 KiB) Zobrazeno 1074 x
Uživatelský avatar
YAMATO
Příspěvky: 43
Registrován: 19 pro 2010 16:57

Re: Plynové pistole

Příspěvek od YAMATO » 06 bře 2011 15:23

KEBABE

ten tvůj obrázek plynového mraku od Kory má asi takovou průkazní technickou hodnotu,
jako asi použitý a odhozený kus použitého toaletního papíru za rohem na zemi.

Těch 5 metrů dosahu mraku asi vynásobily 2.

Pro mě jsou důležitá průkazní fakta, tj. dosah vystřeleného plynového mraku nejvýše 3metry,
a to ještě v naprosto 100% ideálních podmínkách, které byly komerčně nafoceny výrobcem.
Přílohy
061.JPG
Odpovědět