GUNLEX: Oficialni vyzva vsem majitelum zbrani

Vše co se událo v souvislosti se zbraněmi

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
harrykv
Příspěvky: 166
Registrován: 21 led 2011 19:06

Re: GUNLEX: Oficiální výzva všem majitelům zbraní

Příspěvek od harrykv » 20 úno 2011 18:34

Nevím jestli je zavedení dalšího fóra to pravé co od Lexu potřebujeme. Já myslím že je tady spousta dobrých i špatných fór a další nepotřebujeme. Jsem toho názoru, že by bohatě stačilo se domluvit s jedním již zavedeným fórem o úzké spolupráci. Bude to již fungující fórum s fungujícími moderátory a sekce přístupné pouze členům Lex se dají vytvořit během několika minut. Já osobně bych uvítal spolupráci s tímto umírněnějším v poslední době hodně rozrůstajícím fórem GunShop. Jen Vás chci poprosit aby v případě že by jste se třeba rozhodli spolupracovat s nějakým již stávajícím fórem, aby jste nevybírali sice velké, ale diktátorsky lazené střelectví.cz. Tamní moderátoři fórum v současné době posílají do kytek a nejen GunShop fórum na tom momentálně těží vzrůstající základnou uživatelů.


Jules Winnfield a Vincent Vega:
- Na takovejhle kšeft bysme měli brát brokovnice. - Kolik jich je?
- Tři, čtyři... - Včetně toho našeho?
- To nevím. - Takže to znamená, že jich tam taky může bejt pět.
- Může. - Chtělo to brokovnici.
Uživatelský avatar
admix
Příspěvky: 325
Registrován: 01 led 2008 23:01
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Re: GUNLEX: Oficiální výzva všem majitelům zbraní

Příspěvek od admix » 20 úno 2011 18:35

Clenske forum uz je hotova vec, nebude to dalsi strelecke forum :)
Uživatelský avatar
g-relax
Příspěvky: 528
Registrován: 21 led 2011 17:48
Bydliště: www.facebook.com/gunlex
Kontaktovat uživatele:

Re: GUNLEX: Oficiální výzva všem majitelům zbraní

Příspěvek od g-relax » 20 úno 2011 18:43

harrykv: Zkus konkrétně napsat, co Ty očekáváš od LEXu a hlavně, co jsi schopen a ochoten udělat pro toto občanské sdružení.
člen LEX z.s. - sdružení na ochranu práv majitelů zbraní | http://www.gunlex.cz/
Matěj
Příspěvky: 307
Registrován: 27 úno 2008 20:51

Re: GUNLEX: Oficiální výzva všem majitelům zbraní

Příspěvek od Matěj » 20 úno 2011 18:49

Jsem nic, kapka v moři a moje nepřítomnost v LEXu rozhodně toto sdružení nepoškodí.

A tak píšu "nepřesvědčili jste mě". Nestanu se členem LEXu.
Podle mě je to jen další spolek, kde se víc mluví, než koná.
Do dneška ( vyjma jejich webových stránek ) jsem nikde o LEXu neslyšel.
Nikdo z mých známých není jejich členem a mnozí se mě spíš ptali, " co to je LEX " ?

To je opravdu špatná reklama mezi "střelci" a o něčem to vypovídá.

A není to tak, že si moji kamarádi měli hledat, jak si něco o LEXu zjistit.
Spíš by sdružení LEX mělo hledat, jak se přiblížit k majitelům zbraní, ne naopak.

Ale jinak v pohodě.Nemám žádnou zášť proti Vám - členové LEXu, nemějte ji ani Vy vůči mně.
Adam P
Příspěvky: 17
Registrován: 08 bře 2008 17:41

Re: GUNLEX: Oficiální výzva všem majitelům zbraní

Příspěvek od Adam P » 20 úno 2011 18:51

g-relax: Pokud je to tak jak říkáš, tak se míra pravděpodobnosti že se stanu členem LEXu podstatně zvýšila. Jinak fórum pro členy schvaluji, opravdu by byl špatný nápad aby se o LEXu diskutovalo na totalitním Střelectví či nedejbože na MujGLOCK.com.
Uživatelský avatar
g-relax
Příspěvky: 528
Registrován: 21 led 2011 17:48
Bydliště: www.facebook.com/gunlex
Kontaktovat uživatele:

Re: GUNLEX: Oficiální výzva všem majitelům zbraní

Příspěvek od g-relax » 20 úno 2011 18:54

Matěj: V pohodě a nikdy neříkej nikdy. :)
Ptal ses, tak jsem Ti jenom odpověděl.
člen LEX z.s. - sdružení na ochranu práv majitelů zbraní | http://www.gunlex.cz/
Uživatelský avatar
g-relax
Příspěvky: 528
Registrován: 21 led 2011 17:48
Bydliště: www.facebook.com/gunlex
Kontaktovat uživatele:

Re: GUNLEX: Oficiální výzva všem majitelům zbraní

Příspěvek od g-relax » 20 úno 2011 19:05

Adam P: Pouze bych prosil, abys do tohoto vlákna nevyjadřoval své antipatie k jiným střeleckým fórům. Nechci dělat reklamu, takže píši "Tebou zmiňovaná fóra" dlouhodobě pročítám, na jednom jsem registrován delší dobu a na druhém už několik hodin. :lol: A neregistroval bych se a nezůstavával v nich, pokud bych je nepovažoval za kvalitní.
člen LEX z.s. - sdružení na ochranu práv majitelů zbraní | http://www.gunlex.cz/
Uživatelský avatar
S474N
Příspěvky: 814
Registrován: 19 kvě 2006 09:19
Kontaktovat uživatele:

Re: GUNLEX: Oficiální výzva všem majitelům zbraní

Příspěvek od S474N » 20 úno 2011 19:06

Adam P: az udelas pro LEX nebo streleckou komunitu alespon zlomek toho, co udelali jini, tak teprve potom si o nekoho otirej tu tvou nevymachanou pusu.
| [url=http://www.MujGLOCK.com]MujGLOCK[/url] | - < [url=http://forum.mujglock.com]Forum[/url] > < [url=http://foto.mujglock.com]Fotogalerie[/url] >

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."
Uživatelský avatar
harrykv
Příspěvky: 166
Registrován: 21 led 2011 19:06

Re: GUNLEX: Oficiální výzva všem majitelům zbraní

Příspěvek od harrykv » 20 úno 2011 19:18

g-relax píše:harrykv: Zkus konkrétně napsat, co Ty očekáváš od LEXu a hlavně, co jsi schopen a ochoten udělat pro toto občanské sdružení.
Na toto ti odpovím jedině takto: Jako jedinec nejsem schopen pro střeleckou společnost udělat vůbec nic a proto předpokládám, že z toho důvodu se zakládají a existují sdružení jako je právě Lex. Osobně pro Lex můžu a to taky dělám jedině to, že jsem vytiskl mnoho (200) letáků a kamkoliv přijdu, a má to tam něco společného se střelci, tam několik desítek kusů zanechám. To ovšem dost dobře nejde dělat s přesvědčením o dobré činnosti Lexu, ale pouze s vírou v lepší zítřek Lexu. Mimochodem netušil jsem, že spousta obchodníků a provozovatelů střelnic vůbec o Lexu neví. Tudíž předpokládám, že až bude Lex mít vytvořený konstruktivní plán činnosti, nikoliv jen strohou myšlenku proč existuje, začne vyvíjet také osvětu, kterou bude oslovovat právě tyto profesionály, kteří můžou nejspolehlivěji oslovovat střeleckou veřejnost. Zatím jsem si všiml, že Lex funguje pouze na internetu. Jak jistě všichni víme např. myslivci jsou z větší části starší spoluobčané a jen málo takových s internetem pracují. To je asi tak pro začátek vše.
Jules Winnfield a Vincent Vega:
- Na takovejhle kšeft bysme měli brát brokovnice. - Kolik jich je?
- Tři, čtyři... - Včetně toho našeho?
- To nevím. - Takže to znamená, že jich tam taky může bejt pět.
- Může. - Chtělo to brokovnici.
Uživatelský avatar
g-relax
Příspěvky: 528
Registrován: 21 led 2011 17:48
Bydliště: www.facebook.com/gunlex
Kontaktovat uživatele:

Re: GUNLEX: Oficiální výzva všem majitelům zbraní

Příspěvek od g-relax » 20 úno 2011 19:57

harrykv: Máš moji pochvalu za ty letáky :), propagace LEXu a osvěta značně pokulhávala, ale snad už registruješ změny.
Taky jsem zvědavý, jaké materiály předloží představenstvo LEXu k diskuzi členům před letošní VH. Každopádně letošní VH bude znamenat přelom v činnosti LEXu. Jsem ve spojení s několika desítkami členů LEXu, kteří mají jasnou představu o další činnosti LEXu a vůli prosadit tuto představu.
S myslivci to bude těžší, protože se zdá, že si zatím nepřipouštějí, že by v budoucnu mohli o flinty přijít.
člen LEX z.s. - sdružení na ochranu práv majitelů zbraní | http://www.gunlex.cz/
Uživatelský avatar
Bonanza
Příspěvky: 629
Registrován: 01 črc 2007 18:53
Bydliště: Praha 5

Re: GUNLEX: Oficiální výzva všem majitelům zbraní

Příspěvek od Bonanza » 20 úno 2011 20:35

Píši pro nečleny a členy, kteří mají méně informací: byl jsem přítomen na schůzi Lexu, kde se připomínkoval nový(nynější) zákon o Zbraních a Střelivu. Dalo vedení a členům Lexu obrovskou práci podstatnou část kritických připomínek dostat do zákona. To, že se to podařilo, byla mravenčí a dlouhotrvající práce a snaha vedení za vydatné pomoci čestného presidenta ing. Baudyše, poslance Koháčka a předsedy Asociace výrobců a prodejců zbraní a střeliva, pana Rudy Fulína, a dalších. Samozřejmě tito představitelé měli jednohlasnou podporu pléna schůzí. Díky všem zúčastněným máme jeden z nejlepších (ne-li nejlepší) zákon o ZaS v Evropě. Víme z dalších schůzí, medií a jiných pramenů, že se našim zákonodárcům stejně tento zákon zdá být příliš benevolentní a stále se množí snahy o jeho zpřísnění a okleštění práv držitelů zbrojních průkazů, potažmo střelných zbraní. A ABY SE DALO ZABRÁNIT VŠEM TĚMTO NEGATIVNI'M SNAHA'M PROTI NA'M: slouží sdružení LEX, jehož prvotním zájmem je ochrana práv držitelů ZP. A už jen proto jsem členem tohoto sdružení (s poměrně nízkým členským číslem) a moje občasná účast na akcích LOS je až ve druhé řadě, protože pokud budu mít okleštěná práva nebo dokonce a nedej bože, přijdu o ZP, je mi účast na LOS znemožněna. To jsou hlavní důvody, proč by měla být členská základna co nejširší. Závěrem připomínám slova JFK (J.F.Kennedyho přeneseně): neptej se, co může pro tebe udělat Lex, ale ptej se, co můžeš ty udělat pro Lex (de facto pro sebe). Howgh!
Adam P
Příspěvky: 17
Registrován: 08 bře 2008 17:41

Re: GUNLEX: Oficiální výzva všem majitelům zbraní

Příspěvek od Adam P » 20 úno 2011 20:39

S474N píše:Adam P: az udelas pro LEX nebo streleckou komunitu alespon zlomek toho, co udelali jini, tak teprve potom si o nekoho otirej tu tvou nevymachanou pusu.
No jasný :wink: nejvíc jsi toho pro nás střelce udělal ty se svým kámošem - on když nastříkal bezbrannému člověku pepřák do obličeje a následně jej "vykastroval" pistolí. A tys jezdil na soudní jednání a podporoval ho tam. Hlavně až budeš příště někde něco zvrace tak mluv sám za sebe a ne v množném čísle :roll:
Uživatelský avatar
admix
Příspěvky: 325
Registrován: 01 led 2008 23:01
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Re: GUNLEX: Oficiální výzva všem majitelům zbraní

Příspěvek od admix » 20 úno 2011 21:06

Adam: K TEMATU prosim!
Matěj
Příspěvky: 307
Registrován: 27 úno 2008 20:51

Re: GUNLEX: Oficiální výzva všem majitelům zbraní

Příspěvek od Matěj » 20 úno 2011 21:47

Milý Bonanzo, to je trochu jiná polívčička.
Takhle, když mi to někdo podá ( pomalu chápu ) jeví se mi LEX o dost přijatelněji.
Děkuju
Uživatelský avatar
harrykv
Příspěvky: 166
Registrován: 21 led 2011 19:06

Re: GUNLEX: Oficiální výzva všem majitelům zbraní

Příspěvek od harrykv » 21 úno 2011 01:52

No já Bonanzovo příspěvek považuji za přesně to omílání stejné fráze na kterou se tu snažíme poukázat. Je to jen důvod existence nikoliv činnost Lexu. Za dob pana Baudyše (dej mu pánbůh věčnou slávu a ať je mu země lehká) , byla činnost tak nějak vyvíjena, a hlavně na poli parlamentním. Ale co náš tak smutně opustil tak se kromě jedné valné hromady kde se přerozdělovali funkce nic neodehrálo. Jak už tu spoustu lidí napsalo. Jediné co my obyčejní členové i nečlenové vidíme je občasné informování o pořádání LOS, nějaké ty události, jedno parte a že se spustí fórum, které průměrně zkušený admin spáchá za několik minut. Toť vše. Mě zajímá jednoduchý plán činnosti na rok 2011.... ten prostě nevidim.
Jules Winnfield a Vincent Vega:
- Na takovejhle kšeft bysme měli brát brokovnice. - Kolik jich je?
- Tři, čtyři... - Včetně toho našeho?
- To nevím. - Takže to znamená, že jich tam taky může bejt pět.
- Může. - Chtělo to brokovnici.
Odpovědět