Obchod-Lovec.cz

Vše co se událo v souvislosti se zbraněmi

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

login89
Příspěvky: 303
Registrován: 14 dub 2010 11:09

Re: Obchod-Lovec.cz

Příspěvek od login89 » 18 úno 2011 13:24

To je ale něco úplně jiného. Rozmlátit tu přepravovanou věc přepravce samozřejmě nesmí a to ani nijak neobhajuju. Ba naopak.

Když je balík poškozený nebo je důvodné podezření, že věc v něm je poškozená (ačkoli třeba balík vypadá zvenku na první pohled v pořádku), tak to je určitě důvodem k otevření a případnému nepřevzetí zásilky je a když se ukáže, že je to podvod (místo zlaté cihly je tam obyčejná cihla), tak pochopitelně taky. Přepravní služba za to ani nemusí moct - mohl tu věc dát rozbitou do balíku už odesílatel, stejně jako tu cihlu.
Někteří prodejci nabízí zprovoznění třeba té televize přímo doma vlastním technikem, který je rozváží...

Chápu, že je to k vzteku a nějaká služba typu otevření zásilky na poště a kontrola proti faktuře, která je v ní, by vůbec nebyla špatná. Jenom by ta služba vyšla tak draho, že by o ní asi stejně nebyl zájem, proto jí asi nikdo nenabízí (kromě firem, které mají vlastní rozvoz), resp. by to byla služba dost problematická.


Sharpshooter CZ200 S
Příspěvky: 268
Registrován: 15 zář 2010 23:16
Bydliště: Kousek od Brna, okres Blansko

Re: Obchod-Lovec.cz

Příspěvek od Sharpshooter CZ200 S » 18 úno 2011 16:38

Samozřejmě nepopírám, že úkolem Pošty, PPL, GP, atd., je přepravit balík z bodu A do bodu B. Nepopírám ani to, že není úkolem dopravce kontrolovat co v bedně je.
Ale na druhé straně je v mém osobním zájmu zkontrolovat, jestli si mezi body A a B někdo ten balík nespletl s kopačákem nebo boxovacím pytlem a že dodané zboží není ve stavu "puzzle" i když se mělo jednat třeba právě o tu plazmovou televizi. A po té co jsem měl možnost vidět, jak s balíky zacházejí např. zaměstnancí České pošty (bez ohledu na jakékoli štítky typu: KŘEHKÉ, apod.), bych řekl, že si ty balíky s kopačákem pletou celkem často.

A neber si to nijak osobně, ale z toho jak zasvěceně o problematice doručovatelských služeb mluvíš, bych si dokonce tipl, že jseš jeden z nich :wink:
Dopřej mi,Pane,abych v boji,který jde životem,našel odvahu udeřit a mám-li vyhrát,dej,aby to bylo podle zákonů a aby se pravda a čest udržely vysoko a mám-li prohrát,abych našel sílu a odvahu postavit se u cesty a pozdravit vítěze,když půjde kolem.Amen.
login89
Příspěvky: 303
Registrován: 14 dub 2010 11:09

Re: Obchod-Lovec.cz

Příspěvek od login89 » 18 úno 2011 17:18

Nic si osobně neberu a nebral bych si ani, kdybych dělal u České pošty, která je tím nejproslulejší. :D

Ono je to celkově složité. Nejsou jenom neseriozní prodejci, ale i neseriozní zákazníci. A je těžké posoudit, jestli např. tu televizi rozbil skladník ve firmě, pošťák nebo kupující při vybalování. Nemluvě o tom, že často je poslední, kdo tu televizi viděl celou je číňan, co jí dával do krabice a to ještě kdoví, jestli to nedělal částečně stroj. :-)
Uživatelský avatar
harrykv
Příspěvky: 166
Registrován: 21 led 2011 19:06

Re: Obchod-Lovec.cz

Příspěvek od harrykv » 18 úno 2011 21:04

No a to je přesně právě to o co se snažím, ještě před předání se přesvědčit, že ta plasma je OK. To aby mi pak někdo nemohl říct, že jsem si jí rozbil sám při vybalování
Jules Winnfield a Vincent Vega:
- Na takovejhle kšeft bysme měli brát brokovnice. - Kolik jich je?
- Tři, čtyři... - Včetně toho našeho?
- To nevím. - Takže to znamená, že jich tam taky může bejt pět.
- Může. - Chtělo to brokovnici.
Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Re: Obchod-Lovec.cz

Příspěvek od ALKAJ » 19 úno 2011 10:45

Treba si balík skontrolovať. Nikdy nevieš čo ti pošlú... :wink:
Obrázek
Jak nazýváš lidi, kteří když jsou ohroženi, tak se nebrání, jen utečou a schovávají se?
Civilizovaní?
Sharpshooter CZ200 S
Příspěvky: 268
Registrován: 15 zář 2010 23:16
Bydliště: Kousek od Brna, okres Blansko

Re: Obchod-Lovec.cz

Příspěvek od Sharpshooter CZ200 S » 19 úno 2011 14:49

Jo, trefil's to - to je přesně to o čem mluvím Obrázek
Dopřej mi,Pane,abych v boji,který jde životem,našel odvahu udeřit a mám-li vyhrát,dej,aby to bylo podle zákonů a aby se pravda a čest udržely vysoko a mám-li prohrát,abych našel sílu a odvahu postavit se u cesty a pozdravit vítěze,když půjde kolem.Amen.
Odpovědět