Pasak tata

Vše co se událo v souvislosti se zbraněmi

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: Pašák táta

Příspěvek od edelweiss » 27 led 2011 19:31

To je jednoduché bulík nemá agresi proti lidem v genech, kus, který se tak projevil, byl zlikvidován, jenomže dnešní šlechtění pro peníze bez ohledu, nějaké ty zmetky do oběhu pustí (když se dívám kdo všechno si říká ,,chovatel´´ tak se ani nedivím) :mrgreen:


Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Uživatelský avatar
harrykv
Příspěvky: 166
Registrován: 21 led 2011 19:06

Re: Pašák táta

Příspěvek od harrykv » 28 led 2011 00:20

ALKAJ píše:
jskrtek píše:zapomeňte na to,že pes ma něco v genech.to je jen výmluva neschopnejch majitelů.
Takže to že niektoré plemená sa vyšľachtili na konkrétne účely je vlastne podľa teba hlúposť? :lol:
Nevím jak to myslíš, dá se to pochopi v dvojím smyslu.
Buď že neuznáváš různou povahu plemen nebo že je hloupost když lidé po staletí šlechtí různá plemena.
Tak k tomu prvnímu smyslu. Je to nesmysl, jednoduché porovnání... úplně hloupí pudlové, dalmatini oproti inteligentním retrívrům, dojče ovčáků nebo dokonce jezevčíkům a velšíkům... co víc vysvětlovat, tam je ta inteligence v hodně velkém rozpětí.
Druhý smysl - už to předemnou jskrtek řekl a jen doplním, že spousta (řekl bych že většina) plemen se ani nešlechtila, ale vznikla jen skřížením jiných plemen a po určité kurevsky dlouhé době uznáním jako plemeno.
Ale to už jsme pěkně v OT pánové... tak zpět k odvážnýmu taťkovi
Jules Winnfield a Vincent Vega:
- Na takovejhle kšeft bysme měli brát brokovnice. - Kolik jich je?
- Tři, čtyři... - Včetně toho našeho?
- To nevím. - Takže to znamená, že jich tam taky může bejt pět.
- Může. - Chtělo to brokovnici.
jskrtek
Příspěvky: 37
Registrován: 03 zář 2008 10:48
Bydliště: kousek od Vrchlabí
Kontaktovat uživatele:

Re: Pašák táta

Příspěvek od jskrtek » 28 led 2011 07:13

to edelweiss:je to tak....je to vidět na každý vystavě a skoro na každý chovatelský stanici.ale kdo by to nedělal když je to skvělej kšeft.dneska rádoby pes s PP stojí 10 až 15 tisíc podle plemena a kupuješ si jen nemocnýho zmetka.
pánové hádat se nebudu.je to všechno věc názoru.ale zpět k tématu....koukám že ten nůz u sebe začnu zase nosit.na procházky s třiletou dcerou a se psem chodím každej den a teď si uvědomuju co se může stát.
Uživatelský avatar
Radgost
Příspěvky: 772
Registrován: 28 srp 2008 09:50
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Pašák táta

Příspěvek od Radgost » 28 led 2011 09:24

Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Re: Pašák táta

Příspěvek od ALKAJ » 28 led 2011 10:42

jskrtek píše:to alkaj:není to blbost ale jakýkoliv plemeno můžeš vycvičist na jakoukoliv práci.až na pár vyjímek.a taky je jasný,že vlkodava nebudeš učít norovat že???a jestli ne tak mi určitě řekneš proč se třeba na canis terapii používaj zrovna podle vás tak zvaná bojová plemena jako trřeba bullterier a shar pei???
a prostě nemám rád když někdo strká všechny plemena do jednoho pytle.jen to není tak jak slyšíš v TV novinách.
To je mi jasné že skoro akékoľvek plemeno sa dá vycvičiť na akúkoľvek prácu. Dosť záleží na majiteľovi čo nakoniec z toho psa bude. Ja som chcel len povedať že určité plemená majú určité vlohy.
K tým "bojovým plemenám" - tiež mám takého psa. Takže určite nesúhlasím s tým čo novinárske onuce tvrdia o týchto psoch. :wink:
Jak nazýváš lidi, kteří když jsou ohroženi, tak se nebrání, jen utečou a schovávají se?
Civilizovaní?
jskrtek
Příspěvky: 37
Registrován: 03 zář 2008 10:48
Bydliště: kousek od Vrchlabí
Kontaktovat uživatele:

Re: Pašák táta

Příspěvek od jskrtek » 28 led 2011 11:08

ALKAJ píše:
jskrtek píše:to alkaj:není to blbost ale jakýkoliv plemeno můžeš vycvičist na jakoukoliv práci.až na pár vyjímek.a taky je jasný,že vlkodava nebudeš učít norovat že???a jestli ne tak mi určitě řekneš proč se třeba na canis terapii používaj zrovna podle vás tak zvaná bojová plemena jako trřeba bullterier a shar pei???
a prostě nemám rád když někdo strká všechny plemena do jednoho pytle.jen to není tak jak slyšíš v TV novinách.
To je mi jasné že skoro akékoľvek plemeno sa dá vycvičiť na akúkoľvek prácu. Dosť záleží na majiteľovi čo nakoniec z toho psa bude. Ja som chcel len povedať že určité plemená majú určité vlohy.
K tým "bojovým plemenám" - tiež mám takého psa. Takže určite nesúhlasím s tým čo novinárske onuce tvrdia o týchto psoch. :wink:
no to jsem rád,že se dohodnem :mrgreen: ano vlohy a stavba těla zařazujou toho a toho psa tam a tam.to je jasná věc.tady si jen lidi nejsou schopný uvědomit ze pes muže bejt zbraň.každej si má koupit rasu na kterou stačí a je ochoten se ji věnovat...i ten tupej dalmatin potřebuje třeba i 4 hodiny každej den.a když na to nemam,tak si radší koupim andulku.teda ale jak běží za aportem ,tak taky vypadá jako pěkná bestie :mrgreen:
Sharpshooter CZ200 S
Příspěvky: 268
Registrován: 15 zář 2010 23:16
Bydliště: Kousek od Brna, okres Blansko

Re: Pašák táta

Příspěvek od Sharpshooter CZ200 S » 28 led 2011 18:23

Nikdy jsem psa neměl, takže vaši debatu nemůžu rozsoudit, ale dám příklad:
Když jsem byl ještě "malej sopel", tak sousedi měli psa - pochybuju že to byla nějaká specifická rasa (možná tak nějaká pouliční směska), ale byla to celkem malá, ale o to zákeřnější sviňa která po člověku startovala absolutně bezdůvodně - pokud vím tak nikdy nikoho doslova "nerafnul", ale mě osobně jednou utrhl kus nohavice od tepláků a od tohohle "setkání" se v blízkosti psa necítím zrovna bezpečně. Když tahle bestie odešla (díky bohu) do věčných lovišť, tak si pořídili psa, kterej tomuhle zmetkovi jako by z oka vypadl, ale povahově to byl úplnej opak a stačilo na něj dupnout a pes zdrhal.
Tak a teď mě někdo vysvětlete, jak tihle dva vizuálně identičtí psi, s absolutně stejným výcvikem a výchovou mohli být chováním tak odlišní, když to podle některých z vás není v genech? Se psem je to podle mě stejné jako s člověkem - někdo se už narodí s doslova psychopatickými sklony, ale dlouho to v sobě dokáže dusit a až v okamžiku kdy u něj tahle úchylka vypukne se sousedé diví tomu co se stalo, protože "...to přece byl tak slušnej soused..." Stejně tak pes dokáže být několik let hodný až do okamžiku než mu to v palici přeskočí a potom je zle. Jistěže výcvik a výchova dokáže spoustu ovlivnit, ale pes je pořád jenom ochočená šelma a pořád má svůj "rozum".
jskrtek píše:proč se třeba na canis terapii používaj zrovna podle vás tak zvaná bojová plemena jako trřeba bullterier a shar pei
Nechci se hádat, ale pro canisterapii jsem viděl používat jen labradory (kteří jsou mě ze psů nejsympatičtější) a retrievery.
[color=#40BF00]edelweiss[/color] píše:Jinak mikov predátor, zase není úplně k zahození, kór když de o život, já tedy raději pevné nože a to si myslím že bojovák od Blacka, by teho blcháča ťal na dvě půlky
Samozřejmě jsem to nemyslel tak, že by byl k ničemu, ale existují i kvalitnější a lepší nože :wink:
A jinak i já mám raději pevnej nůž, ale pro běžné civilní nošení je zavírák/vyhazovák vhodnější - nevím jak by vypadalo, kdybych se v létě po Brně promenoval s Ka-Barem u pasu, ale brzo by mě asi odchytl nějakej "měšťák" :lol:
Dopřej mi,Pane,abych v boji,který jde životem,našel odvahu udeřit a mám-li vyhrát,dej,aby to bylo podle zákonů a aby se pravda a čest udržely vysoko a mám-li prohrát,abych našel sílu a odvahu postavit se u cesty a pozdravit vítěze,když půjde kolem.Amen.
jskrtek
Příspěvky: 37
Registrován: 03 zář 2008 10:48
Bydliště: kousek od Vrchlabí
Kontaktovat uživatele:

Re: Pašák táta

Příspěvek od jskrtek » 28 led 2011 20:43

to Sharpshooter CZ200 S:používaj.sám bych to neveděl,kdyby to nedělala přítelkyně kamaráda z práce.má chovatelskou stanici Z Košáku tak na to koukni.bohužel maj předělaný stranky a už nevím kde to přesně bylo.jinak s tím oříškem.jestli byl přivazanej na řetězu u boudy tak se není čemu divit.každej kdo má zkušenosti s chovem ví,že odloučit psa od smečky(od lidí)znamená jen jedno.s vychovou psa je to jako s dětma.taky se to vždycky nepovede,akorát že u psa na to máš malo času a jeden špatnej krok a máš zaděláno na průser.
milius
Příspěvky: 3134
Registrován: 19 črc 2006 09:05

Re: Pašák táta

Příspěvek od milius » 29 led 2011 20:08

Taky se neumim představit na terapii,kdy je vedle mě třeba bullteriér :lol:
Narazit na špatný kus se stane.... ,ale je to určité procento blížící se pravděpodobnosti......
Uživatelský avatar
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Re: Pašák táta

Příspěvek od kayakero » 17 úno 2011 21:21

otec respekt, trully hero,
ale chybí mi tu hlavní informace:
- jaký kapesní nožík použil (finanční potenciál efektivní reklamy je pro výrobce obrovský - každý bude chtít koupit osvědčeného kapesního čoklovraha. Nejen limited edici, na krabičce s vlastnoručním podpisem otce-bojovníka. )
- jakým řezem složil rottweilera (použitá technika, škola boje. Pokud bude ochoten do kamery říci, že děkuje Cibulkovi či Pokorovi za jeho školu boje, zájem se zněkolikanásobí)
- co sám utržil (urvané prsty, potrhané šlachy, tříštivé zlomeniny zápěstí, znetvořující stržení obličejové tkáně a pod. )

Rotweiler je robustní těžký atlet, žádné ořezávátko: dogfight s perořízkem by s ním ustál leda SPECNAZ v plné kondici. Spíš mi to přijde jako nedorozumnění, které nejvíce odnesl pes, co jen chtěl malým dětem vysvětlit, jaké je to hrůza, když ho v létě chtěli utopit - a hrdinného tatíka považoval za neutrální osobu, dokud ho překvapivě nepodříznul. I tak respekt tatík, ale pokud sám neskončil na JIPce dorvaný jaxamice, tak nemohlo jít o skutečný boj typu laik proti těžké zlé bestii.

__________________________
A termín "kapesní nožík" má široké rozpětí. Mě se do boční kapsy kalhot od BundesWehr (do kapsičky na příbor) vejde vysunovák, co vysunutý má > 1/2 metru (čepel 22cm), tedy sice je menší nežli katana, ale už větší nežli wakizaši. Takže formálně vyhovuje definici "kapesní nůž", reálně ale je to short-sword, nebo možná gladius. S tím by se dalo čelit i nasranému rotweilerovi, nikoliv jen psímu nedorozumění.
Odpovědět