pistole makarov

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
sawyer
Příspěvky: 169
Registrován: 29 srp 2009 16:22
Kontaktovat uživatele:

Re: pistole makarov

Příspěvek od sawyer » 15 úno 2011 12:57

Pauli píše:A teď si mám vybrat :(
no je to na tobe, ZS ma dobre zbrane, a makarov se nikdy nepokazi a kdyz jo tak ti na to da tuza zaruku


rmp
Příspěvky: 90
Registrován: 08 kvě 2008 11:20

Re: pistole makarov

Příspěvek od rmp » 15 úno 2011 15:58

Já bych to tak nehrotil. Jasně, že PM lze koupit i levněji, než za 5500,-. Teoreticky a procentuálně jsou ty rozdíly mezi obchody značné, ale prakticky a fakticky stejnou částku ušetřím tím, že třeba párkrát nejdu do hospody. Neřeknu, kdyby se jednalo o zbraň, která někde stojí 35 a jinde 27 tisíc, ale tady v tom případě bych skoro řešil jen to, do kterého obchodu to mám blízko, a jestli si tam konkrétní kus PM mohu vybrat. Peníze jsou až na prvním místě - jenže to není jen cenovka, to je taky třeba úspora jednoho dna a pár stovek km na cestě autem.

V žádném případě nic proti Zelenému sportu, naopak, ta firma je mi sympatická, ale také se nijak netají tím, že nejsou zrovna zařízeni na příliš individuální přístup k zákazníkovi. Prostě přijď, vezmi, zaplať . V každém případě je to férové a fandím jim, protože to vyvažují bezva cenami, takže je na vkusu každého soudruha, jak mu to sedne.
Na druhou stranu, já osobně jsem při výběru konkrétního kusu zbraně zvyklý na trošku volnější tempo, a to i za cenu, že platím trochu víc. Je to prostě individuální.
Pauli
Příspěvky: 107
Registrován: 21 říj 2010 17:55

Re: pistole makarov

Příspěvek od Pauli » 15 úno 2011 17:01

sawyer píše:
Pauli píše:A teď si mám vybrat :(
no je to na tobe, ZS ma dobre zbrane, a makarov se nikdy nepokazi a kdyz jo tak ti na to da tuza zaruku
Nakonec jsem si ho objednal u Tuzy,tak jsem zvědav,co to bude za kousek.Snad to bude good.Beru tě za slovo,že maji dobrý zbraně.
Uživatelský avatar
J.J.
Příspěvky: 35
Registrován: 11 bře 2010 19:23

Re: pistole makarov

Příspěvek od J.J. » 15 úno 2011 19:21

Já jsem byl prvních pár dní po koupi PM ze ZS tak nějak zklamaný. Mak byl takový, řekl bych, mrtvý. Ale po několika návštěvách střelnice, už je úplně jiný. Jakoby mu střelba vdechla život. :lol:

Toliko úterní chvilka poezie.
rmp
Příspěvky: 90
Registrován: 08 kvě 2008 11:20

Re: pistole makarov

Příspěvek od rmp » 15 úno 2011 19:55

No rozhodně bych ale nechtěl říci, že PM se kvalitativně liší podle toho, kde jsou v prodeji. Samozřejmě, jedna věc je uloženka, druhá je použitá (resp. používaná) zbraň, ale zrovna u PM to myslím takto rozsortované není, všichni prodejci mají +/- ty samé. Samozřejmě to může pocházet z různých dob či míst výroby, ale asi to není tak, že by to obchodníci podle toho třídili. Prostě se to různí tak, jak to náhodně přijde pod ruku.
Pitbullx
Příspěvky: 16
Registrován: 08 dub 2008 19:10
Bydliště: Olomouc / Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: pistole makarov

Příspěvek od Pitbullx » 15 úno 2011 22:59

Tak přidávám fota mého dnešního "úlovku" :-) PM rok 64, výroba SSSR, uloženka. Koupeno od ZS přes Tuzu. Stav naprosto parádní i povrchovka. Hlaveň zrcadlo. Ještě jsem z pár míst otíral konzervační vosk....
Jediný mínus je snad to očko pro šňůru, který mi bude asi celkem vadit pro nošení..No kdyžtak holt půjde dolu..
Nemůžu se dočkat až ho otestuju.......

Btw, nevíte někdo jak to je s povrchovkou pojistek, spouští a kohoutů u PM? Já mám barvu viz foto, ale viděl jsem různá provedení u různých roků výroby (to co já nebo černá)...

Pauli: Myslím že jsi s objednáním od ZS neudělal chybu......
Přílohy
3.jpg
2.jpg
1.jpg
Chotis
Příspěvky: 119
Registrován: 11 led 2009 17:36

Re: pistole makarov

Příspěvek od Chotis » 15 úno 2011 23:31

Paráda, krásný kousek. Já mám rok výroby 73 a nahnědlou mám jen pojistku a kohout, spoušť je černá jako zbytek zbraně. Na aukru jsou v prodeji originál střenky na makarova http://aukro.cz/strenky-makarov-i1458911726.html, tak jedny můžeš upravit a druhé nechat origo, pro případ, že by ti to bylo líto :wink:
Naposledy upravil(a) Chotis dne 15 úno 2011 23:49, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: pistole makarov

Příspěvek od Biggles » 15 úno 2011 23:33

Co si matně vzpomínám, tak můj bývalý r.v.83 měl červenohnědou jen pojistku.
Pauli
Příspěvky: 107
Registrován: 21 říj 2010 17:55

Re: pistole makarov

Příspěvek od Pauli » 16 úno 2011 08:25

Čím vším ho krmíte?Nachází se v Brně zdroj levnějšího střeliva?
Uživatelský avatar
harrykv
Příspěvky: 166
Registrován: 21 led 2011 19:06

Re: pistole makarov

Příspěvek od harrykv » 16 úno 2011 09:56

Maj v Zeleným sportu víc takových krasavců?.. na stránkách ten vystavenej není tak pěknej
Jules Winnfield a Vincent Vega:
- Na takovejhle kšeft bysme měli brát brokovnice. - Kolik jich je?
- Tři, čtyři... - Včetně toho našeho?
- To nevím. - Takže to znamená, že jich tam taky může bejt pět.
- Může. - Chtělo to brokovnici.
Pitbullx
Příspěvky: 16
Registrován: 08 dub 2008 19:10
Bydliště: Olomouc / Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: pistole makarov

Příspěvek od Pitbullx » 16 úno 2011 13:27

Chotis: Dík za tip...

Tak s těma povrchovkama nevím, má někdo starší než 64 v černé? Popř novější než 80 v červenohnědé? Zajímalo by mě jestli to má nějakou souvislost třeba s materiálem nebo fabrikou, popř jestli to dělali dle nálady:-)

Jinak v ZS nevím, já jsem si ten dovoz k Tuzovi domlouval přímo s p.Rudolfem ze ZS a říkal jsem mu ať mi nějaký pěkný kousek vybere a tímto mu děkuji. :-) Ale pokud vím tak v ZS už teď mají jen pár posledních kousků (před víc jak týdnem posledních 19 tuším), další prý až v září...

Na střelivo zatím tip nemám, asi to zatím nebudu řešit a pojedu "drahý" SB a uvidím dál... Na "levný" střílení mám pětasedmu.... Rozhodně do toho nebudu cpát vz.82, to by mě svědomí liskalo. :-)
Mirec76
Příspěvky: 8
Registrován: 11 dub 2010 13:15
Bydliště: Kosice

Re: pistole makarov

Příspěvek od Mirec76 » 16 úno 2011 19:18

Zdravim priaznivcov MAKAROVa :) Ja som svojho kupoval pred 2 tyzdnami v Kosiciach, vyberal som si z 2ks: rocnik 74 a 76. Tiez mam cervene casti :oops: Prva strelnica bola neskutocne pohodova, mozno aj vdaka prebijanym light navazkam. SB som citil v ruke viac... Nemate nahodou skusenosti so strelivom PRVI PARTIZAN? V SR mame mizerny vyber streliva - SB skoro vsade, ale dost draho :( a spominany PRVI PARTIZAN obmedzene. Skoda ze nemame nejakeho dovozcu WOLFov, urcite by mal paradny odbyt :?
Přílohy
Mak76_2.jpg
Mak76_1.jpg
Kublajchán
Příspěvky: 149
Registrován: 26 pro 2010 20:27

Re: pistole makarov

Příspěvek od Kublajchán » 17 úno 2011 09:02

Všichni máte prapodivné Makarovy :D Já mám Makarova ze 74, ale spoušť má černou, jinak ostatní části jako kohout, pojistka a vytahovač jsou hnědé. SB jsou drahé i u nás, zato Barnauly jsou zhruba stejně drahé jako Wolfy. S Prvi Partizan jsem se ještě nesetkal.
Každý za sebe zodpovídejme bez ohledu na víru a nejbližší pomoc hledejte vždy nejdříve na konci své paže.
ramires
Příspěvky: 366
Registrován: 19 kvě 2007 22:03

Re: pistole makarov

Příspěvek od ramires » 17 úno 2011 17:21

No tak pánové ,na barvě spouště a podobně přece vůbec nezáleží,Makarov je velice odolná,kvalitní a spolehlivá pistole ,k té mojí jsem si pořídil +2 zásobníky a včil je u mně v "krizových" situacích No1. :wink:
In vino veritas...
Pauli
Příspěvky: 107
Registrován: 21 říj 2010 17:55

Re: pistole makarov

Příspěvek od Pauli » 17 úno 2011 18:04

Slavnostně oznamuji,že už ho mám doma :) Zítra zaregistrovat a o víkendu možná zkouška.
Odpovědět