Mala odstrelovacka

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
mot
Příspěvky: 556
Registrován: 30 kvě 2008 16:47
Bydliště: Praha

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od mot » 09 úno 2011 21:44

To Navip, Tomcat: K te bezpecnosti.. pravidla stanovi mimo jine toto:
Bod D3:
"Zbraň, používaná pro závod, musí být bezpečná, tedy nesmí docházet k jejímu samovolnému spuštění při manipulaci. Bezpečnost zbraně může být rozhodčím překontrolována i v průběhu závodu."

Bod L5:
"Součástí přejímky vybavení může být i kontrola bezpečnosti zbraně – zbraň nesmí samovolně spustit při manipulaci, ani při úderu dlaní do botky ve směru střelby."


Besyc
Příspěvky: 20
Registrován: 27 kvě 2008 18:29

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od Besyc » 10 úno 2011 00:44

Jsem velmi smutny dlouho jsem se pripravoval na tuto soutez,ale uz jen vase hadani a vzajemne obvinovani ze lzi mne odrazuje,pokud se nedokazete domluvit bez vzajemneho napadani(neresim vecnou argumentaci)tak tim spis odradite lidi jako jsem ja kteri koupili flintu + ostatni a ted jen koukaj co se deje a pred odjezdem na byt pripravny zavod zvazuji zda to ma vubec cenu.Vasich zkusenosti a znalosti si velmi cenim,cerpal sem z nich a stale cerpam,ale ohledne vasich eg uz si tak nejsem jisty zda se neocitam nekde na 1 stupni zakladni skoly.Prosim vas za nas vsechny co jsme amateri a chceme zkusit nejaky z vasich zavodu abyste se pokusili jednat mezi sebou trochu na urovni.Tohle pripomina nas parlament s pany Topolankem,Paroubkem,Rathem,Cunkem apod.Dekuji a omlouvam se za OT
Dejte mi moc a do ruky hůl
Rýzmburk
Příspěvky: 17
Registrován: 10 dub 2007 21:35
Bydliště: na jihu Markrabství

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od Rýzmburk » 10 úno 2011 07:48

Besyc zcela přesně vystihl,pánové,atmosféru,kterou zde někteří z Vás navozujete a jí potom odrazujete a znechucujete do "věci jít" další.Ty další, mladší,které náš sport potřebuje,byť s minimem zkušeností.Fórum by nemělo být místem,kde se perou kohouti,až peří lítá, ani hospodou čtvrté cenové kategorie.Troufám si říci,že do diskusí bychom měli vstupovat i s jakousi dávkou zdravé pokory,že zrovna v této věci nemusím mít pravdu,a koneckonců praxe či vývoj ,věc potvrdí či vyvrátí.Mohl bych pokračovat,vážení střelci,snad úvahou o tom,že sport má kohosi a čímsi kultivovat,ale do toho se mi už nechce.Střelectví bylo kdysi elitní záležitostí vyžadující přesnost,sebeovládání ,disciplinu,jedince zavazujícím sportem.
A to říkám stále,i když jsem svou první zbraň držel v roce 1943,
Kodiak
Příspěvky: 134
Registrován: 27 lis 2009 09:47

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od Kodiak » 10 úno 2011 08:08

Pro pana Mota: Nic z toho co jsi napsal o přesnosti A1913Rep, A1907 a A1907Re. se nezakládá na pravdě! To jen tak pro pořádek! Nástřelky A1907Rep. se od A1913 rozhodně neliší! Snad tomu můžou být i důkazem i nástřelky jednoho z vašich vůdců na jeho stránkách: http://www.strelectvi.info/cz452/ - prosím podívej se tam než začneš argumentovat. Tvrzení, že Rep. je ze své podstaty méně přesná než opakovačka - je v celku patrné z nástřelek A1907Rep...
Jsem rád, že jsi přiznal zvýhodňování Repetýrek, nic na tom nemění to, že je to pouze ve dvou možných položkách, ze kterých jedna je volitelná, je to stále zvýhodňování.
Jen pro mou informaci, jak častý jev je, že se sekne náboj u A1907Rep.? Myslím u flint, které jsou dodělány?
Mám za to, že je to asi stejně řídký jev, jako špatné vložení náboje u A1913. A to že A1907Rep. občas špatně vyhodí nábojnici není nic co by se u A1913 nestávalo. Vyhozená nábojnice jednoduše spadne zpátky do okénka a je zajímavé, že většinou dnem k nábojové komoře. proto tento argument je opět dost na vodě!
Jen tak pro shrnutí faktů:
1.) Přesností jsou pušky na stejné úrovni
2.) A1907Rep. jsou zvýhodňovány proti opakovačkám

Myslím, že rozebírat zkušenosti kohokoli v tomhle sporu není řešení, asi by se to nehodilo. Raději bychom si měli zanechat chladnou hlavu, ze zkušeností z minula vím, že to ničemu nepřispívá!
Ps.: To že máš rep. bylo pouze mým typem, na základě tvých předešlých výstupů.
Uživatelský avatar
mkouba
Příspěvky: 269
Registrován: 26 bře 2009 10:04
Bydliště: Praha

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od mkouba » 10 úno 2011 08:34

Besyc, Ryzmburk:
Mezi lidmi kteri soutez opravdu strili, vladne velice pratelska atmosfera. Tuto ostudnou hadku rozpoutal odpadlik Grinch, ktery odpocatku chtel neco uplne jineho nez MaO a dohoda s nim proste nebyla mozna. Logicky to vyustilo v zalozeni nove souteze (TM) ktera je podle jeho prani taktictejsi a akcnejsi. Utoky Kodiaka mi pripadaji jen jako pomsta za Ban pro Grinche, nebot on nasi MaO vubec strilet nechce, jen ma zapotrebi vyvolavat pochybnosti o teto soutezi. A bohuzel podle vasich reakci musim uznat, ze se mu to dari.. :(
Air Arms EV2 MK III
Hungry
Příspěvky: 94
Registrován: 12 led 2009 16:07
Bydliště: Otrokovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od Hungry » 10 úno 2011 09:13

Jen malou poznámku: TUTO "hádku" nerozpoutal Grinch, neb když začala, byl už zabanován. Jeho konflikt de facto ukončilo to, že si založil svou soutěž, dle svých představ a to se stalo již v lonském roce.
Zabte je všechny! Bůh si ty své pozná...
Kodiak
Příspěvky: 134
Registrován: 27 lis 2009 09:47

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od Kodiak » 10 úno 2011 09:23

To Mr. mkouba:
Opět se navážíte do někoho, kdo nemá šanci se bránit - navíc se snažíte překrucovat fakta o způsobech, kterými byl pan Grinch vybánován o kterých se vyjadřovalo nelichotivě spousta lidí v jiném proto vytvořeném tématu!
Rozhodně bych byl nerad, kdyby někdo chápal moje výhrady jako útok a už vůbec bych si vyprosil aby někdo tvrdil, že to je mstou za pana Grinche, kterého osobně ani neznám!
Pochybnosti o vaší soutěži, nebo spíš o férovosti jejích pravidel, jsou spíš důsledkem jednostranného vývoje pravidel směrem k nerovnosti šancí pro všechny zainteresované a možné budoucí střelce.
Uživatelský avatar
mkouba
Příspěvky: 269
Registrován: 26 bře 2009 10:04
Bydliště: Praha

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od mkouba » 10 úno 2011 09:55

Ted jsem mel s Grinchem nejake ujasnovani pres SMS a puvodne jsem se do nej navazet fakt nechtel, kdyby jeho vyroky na svetlo Kodiak nevytahoval. Souhlasim s tim, ze zalozenim TM vznikla idealni soutez pro lidi, kterym MaO prisla malo akcni a chteli neco jineho. Za to Grinchovi velky dik. Komu se MaO nelibi, ma na vyber dalsi peknou soutez, kde se muze dosytosti realizovat namisto kritizovani vseho na co ma jiny nazor. Pravidla MaO se pomalu vyvijeji a nazory na ne se velice ruzni. Ale hlavne se berou v uvahu vic nazory lidi kteri tuto soutez opravdu strileji, nez rejpalu z fora.

Kodiak: Sice si vyprosujete chapani vyhrad jako utoku, ale podle reakci panu Besyc a Ryzmburk je videt jak je tato "debata" lidmi vnimana.
Air Arms EV2 MK III
Kubis
Příspěvky: 87
Registrován: 11 zář 2009 12:11
Bydliště: Praha

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od Kubis » 10 úno 2011 10:10

No původně si se do Grinche sice navážet nechtěl, ale nakonec jses do něj pěkně navezl, za co ses nějak zapoměl omluvit, když už jsme u té slušnosti ve střelectví.

Taky Grinche osobně neznám, ale bude zřejmě něco jako "Mrakomor" který tahá za nitky každé diskuze :lol:
Kubis
Kodiak
Příspěvky: 134
Registrován: 27 lis 2009 09:47

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od Kodiak » 10 úno 2011 10:16

Pokud jsem si stihl všimnout, tak Tvůrce MaO ( Ivan Tůma ) s vývojem pravidel má evidentně taky nějaký problém a to bych řekl, že už je dost nepřehlédnutelné! Je to člověk, kterého si lze vážit proto, že umí naslouchat a vyhodnotit +/- různých řešení, k čemu se nemůžete ani přiblížit. Zářným příkladem jsou jeho poslední příspěvky.
Omlouvám se, že jsem jmenoval Ivane!
Doufám, že MaO není uzavřený klub pro vybrané (elitářský klub), pokud ano, tak nelze jinak, než souhlasit s tím, že nečlenové nesmí přispívat do diskuze. Ale myslím, že k tomu se to ještě nezvrhlo.

Co se týká reakce pánů Besyc a Ryzmburk, myslím že hodit rozčarování na mne je slabošské!

Ps.: SMS mezi tebou a Grinchem jsou vaše soukromé věci, to sem nepatří!
Uživatelský avatar
mkouba
Příspěvky: 269
Registrován: 26 bře 2009 10:04
Bydliště: Praha

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od mkouba » 10 úno 2011 10:38

Me nedela problemy se Grinchovi omluvit za to, ze jsem tu o nem psal aniz by mohl primo reagovat.

Dal uz reagovat nebudu, nebot tato debata nic pozitivniho neprinasi. Pokud nekdo nechape, ze prilis slozita pravidla (a pri soucasnem zpusobu organizace souteze nekontrolovatelna) teto soutezi nic dobreho neprinesou, neni jiz o cem dal mluvit. Vetsinu uprav ZKM proste z organizacnich duvodu zakazat nelze!
Air Arms EV2 MK III
Besyc
Příspěvky: 20
Registrován: 27 kvě 2008 18:29

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od Besyc » 10 úno 2011 10:43

Dekuji,ze muj prispevek aspon nekoho oslovil.Nejedna se jen o flame mezi Grinchem a ostatnimi staci si procist toto forum od zacatku a co pul roku nejaka hadka napr.Sidewinder vs Shiva tim to myslim zacalo.Ted dost OT.Je na severu cech nejaka soutez dle vasich pravidel,ktera by se dala bouchnout?Tusim,ze v Ceske Lipe to chlapy delali ,ale nemam kontakt dekuji
Dejte mi moc a do ruky hůl
Uživatelský avatar
Michal B.
Příspěvky: 156
Registrován: 25 zář 2008 09:48
Bydliště: střední čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od Michal B. » 10 úno 2011 10:56

Pánové, nestačím se divit.
Jako vždy se potvrzuje jistá anonymita fór obecně. Je jisté, že v tomto prostředí lehce dojde k osočování a podobným jevům. To tu bude vždy.

Sám za sebe vám povím, že v žádném případě se necítím být elitářsky uzavřený či jinak omezený v kominukaci navenek mimo MaO.
Začínal jsem s Šestkou skoro jako každý, nyní mám mnou postavenou zbraň - jendorannou SM-2 (o ní klidně poreferuji v SZ).

Moje motivace střílet tuto disciplínu je taková jakou jsem si ji sám nastavil, tj. přivézt alespoň 3-4 diplomy. Protože mě tato soutěž baví. A nenechal jsem se ze začátku zviklat prvními neúspěchy. A teď vám povím ještě jednu věc, i s touto zbraní to lze se postavit proti jakékoliv další ve startovním poli! Pochopte už jednoznačný fakt, že velký podíl ve střelbě hraje právě střelec!
K čemu mi loni bylo, když v tréninku jsem xkrát po sobě dal rukojmí na 99 a 100, když v závodě je to jiné!

Jistě, zbraň-komplet je 40% úspěchu, dalších 30% je střelivo a ten zbytek...jasně...střelec. A 30% na "tunění" střelce je sakra dost.

Tak se ničeho nebojte a přijeďte. Já se na vás všechny těším.
Občas si na mě taky organizátoři vyskočili, když jsem prosazoval odlišný názor, ale teď mě respektují.
A víte proč? ...

Michal Benda
PS: ta 16x max by byla fakt pro CLA lepší :)
http://www.facebook.com/#!/profile.php?id=100000102797286
Kladivo
Příspěvky: 36
Registrován: 16 říj 2008 19:14
Bydliště: Plzen

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od Kladivo » 10 úno 2011 20:10

Ahoj střelci,poslední dobou diskuze o MAO vůbec neodráží skutečný stav soutěže a její atmosféru.Pokud jste někdy
uvažovali o své účasti,neváhejte a jeďte si ji vyzkoušet.Vytiskněte si terce,trénujte.
Před třemi lety jsem tak začínal a dnes toho rozhodně nelituji.Zkušenosti a iformace přímo z akce jsou to nej, co Vám
ze začátku nejvíce pomůže. Za dva měsíce na viděnou.
frana
Příspěvky: 69
Registrován: 02 bře 2006 22:44

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od frana » 10 úno 2011 21:21

Zdravím, to co píše Kladivo podepisuji. Střílím MaO (mimo jiné) od samých začátků soutěže, bez ambicí na umístění protože netrénuji - jen střílím závody :-). Ale jezdím na závody rád, protože se tam schází bezvadná parta lidí a kromě
střeleckých zážitků se užije i spousta srandy.
Domnívám se, že diskuze zde rozhodně nereflektuje, dle mého názoru, pohodovou atmosféru závodů.
Víte, lidi do konfery napíší i to co by si nikdy z "oka do oka" neřekli (stejný jev pozoruji i na jiných konferencích kde diskutují lidé se stejnými zájmy a navzájem se třeba i znají)
Tož asi tak ... Fráňa
Odpovědět