Volba mezi Walther P99, Glock 19, slovenka K100

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Návštěvník

Volba mezi Walther P99, Glock 19, slovenká K100

Příspěvek od Návštěvník » 30 bře 2005 16:23

Zdarvím všechny příznivce. Zajimal by mě váš názor na zbraně Walther P99, Glock 19 a slovenská K100. Čemu by jste dali přednost. Pročítal jsem různá fora a narazil jsem na dost odlišné názory.


Návštěvník

re:Volba mezi Walther P99, Glock 19, slovenká K100

Příspěvek od Návštěvník » 30 bře 2005 17:41

Opět téma jako vyšité! K čemu ta zbraň bude potřeba? Když se ptáte které auto si koupit, taky ne neptáte jestli Mercedes E klasse, nebo Avii!

Pro obranu? Pak doporučuju Glocka.. K hraní si na Bonda a nebo k terčové střelbě? Pak jednoznačně Walther... A nebo k podpoře pana inženýra Kuraciny (a jeho dítka K100 - což je ke kvalitě jeho snah určitě chválihodný počin...)?

Ale zcela vážně, opravdu pro obranu a nošení bych volil Glocka. Pro potěšení bych volil možná K100. Já s ní střílel, má moc pěkný průběh výstřelu, neláme tak zápěstí ale působí na mne trošku víc "bakelitově" než ostatní plasťáky.
Walther je pěkná zbraň a střílí taky dobře. Navíc je proti Glockovi (zdá se mi) o pidínek přesnější.

Rozhodnutí je na Vás!!!
Návštěvník

re:Volba mezi Walther P99, Glock 19, slovenká K100

Příspěvek od Návštěvník » 31 bře 2005 08:19

Co sa tyka Waltra, tak presnejsi musi byt, lebo ma drazkovanu hlaven. Ostatny vyber je vec osobneho vkusu. Samozrejme, ze zbran sa musi pacit, ked ju chytim musi aj sediet v ruke. Ak sa s nou citim dobre tak nie je o com. K 100 poznam od prveho prototypu spred dobrych 6 rokov. Vystrel je naozaj velmi prijemny. A presnost zbrane je potvrdena. Kamarat si K 100 vystrielal na prezentacnom preteku v BB, kde bola 1 cenou. Prvy krat s nou strielal a nastrielal na klasicky pistolovy terc - 25m myslim 94 zo 100 moznych. A to cez pevne mieridla. Je na kazdom ako si vyberie.
Návštěvník

re:Volba mezi Walther P99, Glock 19, slovenká K100

Příspěvek od Návštěvník » 05 dub 2005 11:39

To je jako na tržišťi u vietnamcú kupovat HIFI. Koupím MEKOSONIC, SOMY, anebo PHILIPIS. Sou to plastové šmejdy které když necháte na slunci se roztečou nebo je rozžvíká Šarik. Pistole má být z ocele, přinejhorším z duralu.
Návštěvník

re:Volba mezi Walther P99, Glock 19, slovenká K100

Příspěvek od Návštěvník » 05 dub 2005 18:04

... ó ano, stejně tak jako žvýkat má být s tvrdým "Ý" a ne s měkkým ...
Návštěvník

re:Volba mezi Walther P99, Glock 19, slovenká K100

Příspěvek od Návštěvník » 05 dub 2005 18:53

Já nevím, ale ten názor, že pistole má být z železa moc nezastávám. Opět opakuju, že zbraň nosím skoro denně ve službě a dnes bych už nic jiného než Siga (SP 2009), nebo Glocka (23/27) z plastu nebral. A to i pro serióní použití s tisíci vystřílených ran ročně.
Vzpomenu-li si na doby, kdy jsme ještě nosili padesátku, revolvery, pak pětasedmu ... DEJTE MI POKOJ!
Návštěvník

re:Volba mezi Walther P99, Glock 19, slovenká K100

Příspěvek od Návštěvník » 07 dub 2005 13:11

Mal som NORINCO NP 34 (čínsky SIG 228)po nastavení časovania spúšte(SA malo kratší chod ako DA), skrátení bicej pružiny, inštalovania dorazu prepadu spúšte, upraveniu tvaru úderníka a zaleštení ploch mechanizmu a výstupu zo zásobníka (plastové patky som vyhodil a dal plechové z gumou. Nalepil tenké zdrsňujúce návleky a dostal som zbraň na úrovni nemeckých ako kvalitou aj hmotnosťou ale nie je plastová ( polymerová).
Návštěvník

re:Volba mezi Walther P99, Glock 19, slovenká K100

Příspěvek od Návštěvník » 07 dub 2005 13:53

Jen by mne zajíalo kolik to vše dohromady stálo. Otázka zní, zda nebylo levnější si koupit Siga ze švajcu (za nějakých 30000 Kč)
226ky jsou vynikajízí zbraně, ale pro nošení jsou 228 lepší (i když nejsou extra lehčí). Kupodivu P 229 (která má jenom odlišný závěr vyrobený z jedoho kusu železa už není tak dobrá). Což je jen na okraj.
Návštěvník

re:Volba mezi Walther P99, Glock 19, slovenká K100

Příspěvek od Návštěvník » 07 dub 2005 14:12

Vlastnil som P22. Ak by sa predávala volne stal by sa znej "Hypermarketový produkt", ktorý lysujú a montujú šikmooký nevolníci v milionových sériách. Strelivo MINIMAG jej pasovalo, ale pri ostatnom (aj HV) koktala. Pružina na vypúšťaní záveru mi vypadla ešte po ceste z obchodu a musel som ju nahradiť a upraviť. Telo spúšťového mechanizmu je zo zinkovej zliatiny za ktorú by sa hanbil aj HOLEK alebo ALFA. Šroby spojujúce telo (skované pod plast. rámom) sú povolené a pernamentne sa povoluje aj objímka hlanve.
Nehovorým, že sú "PLASŤÁKY" zlé,(HK USP tactikal je super) ale doma ho nechcem.
Návštěvník

re:Volba mezi Walther P99, Glock 19, slovenká K100

Příspěvek od Návštěvník » 24 dub 2005 20:47

No, jen bych doplnil, že Holek či Alfa jedno jest = stejná firma a myslím, že solidní. Proti plastu nic nemám, tvrdit, že jedině železo - to je myslím trochu přežitek. Snad pokud budu mít tu zbraň na tísíce výstřelů ročně. No ale to umí i ten plastovej Glock, že jo !
Návštěvník

re:Volba mezi Walther P99, Glock 19, slovenká K100

Příspěvek od Návštěvník » 25 dub 2005 11:25

Bylo mi umožněno vyzkoušet slovenskou K100,je ještě horší,než sporáky z Kovosmaltu Fiľakovo.Hrůza a děs.Podle mne raději jakéhokoliv "číňana" ten se dá většinou dodělat.
Návštěvník

re:Volba mezi Walther P99, Glock 19, slovenká K100

Příspěvek od Návštěvník » 25 dub 2005 11:46

Existuje jedna vyjímka z tohoto pravidla o tom, že plastové zbraně nejsou tak špatné:

ČZ 100/110. Fušeráčtěji udvedenou zbraň už jsem dlouho neviděl.
Návštěvník

re:Volba mezi Walther P99, Glock 19, slovenká K100

Příspěvek od Návštěvník » 25 dub 2005 12:54

Neviete, ako sa volá ten plastový (polymerový) revolver? Videl som ho, neviem či bol polský, alebo ruský. Neviem, či to bola oplastovaná ocelová konštrukcia (plastový rám by sa natiahol a zväčšila medzera medzi valcom a hlavňou), alebo len plastové puzdro hlavne. Len sa mi zdá, ža hlaveň bola pod vyhadzovačom. Je o ňom ticho. Nebol záujem, alebo to bola kačica???
Návštěvník

re:Volba mezi Walther P99, Glock 19, slovenká K100

Příspěvek od Návštěvník » 25 dub 2005 17:05

K té K100 - Možná jste měl v ruce nějaký nevyvedený exemplář. Ten můj sice vypadal "bakelitově", ale jinak se mu nic moc vytknout nedalo...

Je ale pravda, že měl kovové vypouštěcí tlačítko a nějakou "custom" páku střelecké hotovosti.

Je ale pravda taky jiná věc: spoušťový mechanismus měl docela pěkný chod, rána měla příjemný průběh (takový plný, ale nelámala zápěstí) a rukojeť byla příjemná do ruky a to i při střelbě. Těch pár ran, co jsem s ní vystřílel bylo docela přesncých, ale nedá se podle toho nic soudit.

Ostatně vše je jenom otázka výrobního množství aby se zbraň znormalizovala.
Návštěvník

re:Volba mezi Walther P99, Glock 19, slovenká K100

Příspěvek od Návštěvník » 04 kvě 2005 08:54

K 100 si pomaly ale isto vydobija svoje miesto. Kazdy kto si z nej streli citi rozdiel, hlavne u priebehu vystrelu. Drzal som uz prototyp ramu na 40 SW. To bude parada.
Odpovědět