Obrana bytu - uzavrene prostory

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Re: Obrana bytu - uzavřené prostory

Příspěvek od ALKAJ » 01 úno 2011 17:12

undead nič proti tebe, ale myslím si že nemáš úplne pravdu.
Predovšetkým neviem prečo spomínaš KN a prečo sa na to pozeráš z pohľadu SBSkára. Je trocha rozdiel keď niekto vlezie do bytu k ZTP s cieľom mu ublížiť a je rozdiel keď SBSkár stráži nejaký objekt.
undead píše:Nejde o nutnú obranu, ak obrana bola celkom zjavne neprimeraná útoku!!!
Keď to už cituješ tak všetko:
§ 25
Nutná obrana
(1) Čin inak trestný, ktorým niekto odvracia priamo
hroziaci alebo trvajúci útok na záujem chránený týmto
zákonom, nie je trestným činom.
(2) Nejde o nutnú obranu, ak obrana bola celkom
zjavne neprimeraná útoku, najmä k jeho spôsobu,
miestu a času, okolnostiam vzťahujúcim sa k osobe
útočníka alebo k osobe obrancu.
(3) Ten, kto odvracia útok spôsobom uvedeným v odseku
2, nebude trestne zodpovedný, ak konal v silnom
rozrušení spôsobenom útokom, najmä v dôsledku
zmätku, strachu alebo zľaknutia.
(4) Ak sa niekto vzhľadom na okolnosti prípadu mylne
domnieva, že útok hrozí, nevylučuje to trestnú zodpovednosť
za čin spáchaný z nedbanlivosti, ak omyl
spočíva v nedbanlivosti.

+ streľbu doma rieši aj § 26 (ktorý SBSkár môže ťažko aplikovať v praxi - iba ak u seba doma)
§ 26
Oprávnené použitie zbrane
(1) Použitie zbrane v súlade so zákonom nie je trestným
činom.
(2) Za použitie zbrane v súlade so zákonom sa považuje
aj jej použitie proti inému vo svojom obydlí na
ochranu života, zdravia alebo majetku, ak osoba do
obydlia neoprávnene vnikne alebo v ňom neoprávnene
zotrvá a nejde o nutnú obranu. To neplatí, ak bola pritom
inému úmyselne spôsobená smrť.
Navyše sabbath666 je občanom ČR v ktorej platia trocha iné zákony...


Jak nazýváš lidi, kteří když jsou ohroženi, tak se nebrání, jen utečou a schovávají se?
Civilizovaní?
Uživatelský avatar
undead
Příspěvky: 552
Registrován: 17 bře 2008 23:36

Re: Obrana bytu - uzavřené prostory

Příspěvek od undead » 01 úno 2011 18:46

necitoval som, to si ešte trochu pamätám a nebral som to z pohľadu sbs... a presne toto som myslel

2) Za použitie zbrane v súlade so zákonom sa považuje
aj jej použitie proti inému vo svojom obydlí na
ochranu života, zdravia alebo majetku, ak osoba do
obydlia neoprávnene vnikne alebo v ňom neoprávnene
zotrvá a nejde o nutnú obranu. To neplatí, ak bola pritom
inému úmyselne spôsobená smrť.


išlo mi o to poradiť mu, že útočníka nesmie len tak zastreliť lebo si urobí problém.. a aby to aj prípadne s použitím nutnej obrany neprehnal až by sedel.
keď niekto napíše "když mě někdo napadne tak můj záměr je ho jen poranit?" nie, zabiť a isť sedieť.....
a keďže "mam slabe ruce,zapesti - zvednu cinku 3-3,5 kg" (ked si to porovnáš koľko zdvihne zdravý človek) tak mu 9mm bude robiť veľký problém, asi aj tých 7,65mm, aj keď inému nie.
tak je pre neho dobra mala a ľahká zbraň...
presný zákon v cz neviem, ale bude to +/- to isté, je to zákon platný od r.1961 len je už x krát novelizovaný, česi čosi zmenia a naši to potom tiež zmenia a doupravia a opačne...
sabbath666
Příspěvky: 14
Registrován: 30 led 2011 12:11

Re: Obrana bytu - uzavřené prostory

Příspěvek od sabbath666 » 01 úno 2011 19:08

undead: jj mas pravdu,zapesti mam dost slabe.....jakoze v ruce zvednu i 5-7kg, ale to zapesti uz tu vahu nezvedne...chodim s kamaradem 3x tydne do posilky co mame v baraku a i kilovka mi pri cviceni na zapesti udela problem...
zkusim pozjistovat strelnice a vyzkouset si vse na zivo - nasel jsem v olmiku strelnici Timpo.. nebo kdyby tu byl nekdo z okoli Hane......

navic mi snad koncem tydne prijde zoraki 914, na ktere si aspon vyzkousim manipulaci,zaver atak....

jinak v legislative se nevyznam...ale nejsem typ cloveka co by zabijel na pockani - ono bylo pro mne hrdinstvi ve 20.letech casto krat vzdorovat ozralemu tatovi, co chtel zabit mati.....neni to dobrej pocit, kdyz jde do tuheho...
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 191
Registrován: 06 led 2011 09:03
Bydliště: Slezsko

Re: Obrana bytu - uzavřené prostory

Příspěvek od DeadMan » 02 úno 2011 07:55

tak zaprvé když někoho třeba jen postřelíš tak ti zbraň do vyšetření seberou tak či tak
za druhé když mě někdo střelí s 22LR do nohy tak ho ještě stihnu umlátit jeho vlastní rukou
pokud tomu nerozumíš tak ho prosím nepleť ale jde vidět že o tom víš opravdu kulové a jsi jen teoretik
přiměřenost nebo nepřiměřenost vždy posuzuje daný soudce a to je velice subjektivní ikdyž si myslím že když někdo vleze násilím do bytu vozičkáři a napadne ho s úmyslem mu minimálně poškodit zdraví tak jakákoli obrana z jeho strany bude vždy přiměřená
no a aby jsme se tu nedohadovali jako malí kluci na písku tak mu znovu doporučím navštívit nejbližší střelnici projít kurzem a nechat si to vysvětlit odborníky kteří jsou v tom denně a radši moc neposlouchat místní žvanily protože není zaručena díky anonymitě internetu jejich odbornost

EDIT: člověče střílel jsi už něky z něčeho? ono taky záleží z jaké zbraně ten 7,65 nebo 9mm (upozorňuji že mám na mysli browning který je z "devítek" nejslabší - browning, makarov, luger) vystřelíš, jasně z Kevina to pro něj může být problém ale třeba z Browning High Power pochybuju díky váze a velikosti takže tady neplácej voloviny pokud tvůj vrchol střelecké kariéry je plynovka
SKS Simonov 45, CZ 858 Tactical 4P, CZ 858 Tactical 4V, Maverick 88, G17, G26, Ruger Mark IV Target, Derringer Great Gun 9mm 2,5", Slavia 634, Crosman 1377, Jandao Chase Star 225lb
Uživatelský avatar
undead
Příspěvky: 552
Registrován: 17 bře 2008 23:36

Re: Obrana bytu - uzavřené prostory

Příspěvek od undead » 02 úno 2011 13:11

hej máš úplnú pravdu žvanile internetový, dúfam že si spokojný odborniku certifikovanej :lol: :lol: :lol:
ked ti niekto streli 22 LR do nohy tak sa poserieš od bolesti ty hrdina a nič by mu nebranili ti do nohy streliť aj 5rán po sebe, stači mu jedna do kolena a už by si skuvinal a mlátil tak max. do zeme. a 22 ukeruje aj malé decko, ide o to. je mi jasne že zastavujúci účinok 22jky je taky aký je..
plynovku nevlastním a ani nebudem... na obranu mi stačí karate, necítim sa nejak ohrozený aby som zo sebou musel mať zbraň. veľa ľudí si svoj strach a nedostatok sebavedomia nahradzujú buchačkou, čím väčšia a silnejšia tým sa viac bojí.
strelecká kariera? pištoliek za opaskom som sa navláčil až až(v praci, najviac som si aj tak obľúbil p22), ale to že nevlastním samopal či čosi take.. ma nezaujíma, mam aj iné koníčka, strieľal som už z hocičoho ale nebaví ma trepať sa na strelnicu, viac na baví len tak sa si na záhrade zastrieľať so vzduchovkou a pri tom si na ohni opiecť kus mäsa a pivko k tomu :mrgreen:
sabbath666
Příspěvky: 14
Registrován: 30 led 2011 12:11

Re: Obrana bytu - uzavřené prostory

Příspěvek od sabbath666 » 02 úno 2011 13:25

toz chlapi, nerad jsem rozpoutal vasnivou diskuzi :? :lol: :wink:

do dvou dnu dojde zoraki 914, chci se zeptat - potrebna sila natahnuti( nabiti) tehle plynovky, je priblizne stejna jako u ostre?? ono je v ostre asi o dost silnejsi pero, ze??
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 191
Registrován: 06 led 2011 09:03
Bydliště: Slezsko

Re: Obrana bytu - uzavřené prostory

Příspěvek od DeadMan » 02 úno 2011 14:04

už tě vidím jak ve stresové situaci se snažíš někoho trefit do nohy nebo rovnou do kolena určitě budu v klidu čekat až ty si zamíříš a při tom se ti klepou ruce :mrgreen:
budeš rád když vůbec trefíš trup ty karatisto (on je na vozíku takže asi těžko bude skákat metr vysoko jako v counter strike)
až z toho vyrosteš tak pak raď a věř mi že sebevědomí mám víc než dost i bez zbraní je to jen můj koníček :wink:
opět zdůrazňuji že pokud to s obranou myslíš vážně tak si zajdi na střelnici jinak to nemá smysl řešit (plynovka doma respektive její použití doma ti ja na dvě věci na nic a na hovno snad venku ale i tam bych volil jinak pokud nechceš zbraň která může být snadno smrtící tak doporučuju pepřový sprej a V12 8litrů motor na vozík :D ber to jako vtip nechci tě urazit)
SKS Simonov 45, CZ 858 Tactical 4P, CZ 858 Tactical 4V, Maverick 88, G17, G26, Ruger Mark IV Target, Derringer Great Gun 9mm 2,5", Slavia 634, Crosman 1377, Jandao Chase Star 225lb
sabbath666
Příspěvky: 14
Registrován: 30 led 2011 12:11

Re: Obrana bytu - uzavřené prostory

Příspěvek od sabbath666 » 02 úno 2011 14:30

Deadman: v poho :lol: jinak tu plynovku - chci pro zakladni nauceni manipulace a pro lepsi pocit, kdyz pojedu za manzelkou do prace (dela v obchode,blizko nadrazi....takze pochybnych lidi je tam hafo), samozrejme nez si vyridim ZP....a strelnici uz mam zjistenou :wink:

btw. nova elek.kara povali 10-12km za hodinu,to se tesim - dosavadni max. 8,2km/h z kopce :D :evil:
sabbath666
Příspěvky: 14
Registrován: 30 led 2011 12:11

Re: Obrana bytu - uzavřené prostory

Příspěvek od sabbath666 » 03 úno 2011 13:45

Hmm tak je to v prdylce - zoraki dnes dosla...a ani ji nenatahnu :oops: jde to hrozne na prd, respektiv. nemam natolik dobry uchop, abych ji natahal:( a s pojistkou jsem tez v hajzlu....

Toz to nema asi ani cenu jit na tu strelnici,ze?????

jinak pro zajimavost a asi blby dotaz( ale eng.navod mi to nepotvrdi na 100% - pojistka ma tri polohy? 1 - strela, 2 - "davka", 3 -zajistena nebo tam jsou jen ty dve??
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 191
Registrován: 06 led 2011 09:03
Bydliště: Slezsko

Re: Obrana bytu - uzavřené prostory

Příspěvek od DeadMan » 03 úno 2011 13:50

Tak v tom pripadě ti opravdu nezbývá nic jiného než ta 22LR která sice není ideální ale tu natáhne většinou i dítě (dobrá pomůcka je natáhnout nejdříve kohout a pak závěr když je na něj tlak menší).
Měl jsem Berettu 71 (ceny více než příznivé cca 3500Kč a dobře se schová) a střílení byla pohoda jen je třeba počítat v případě obrany že jedna rána nestačí! a hlavně žádý head shot nebo tak něco prostě hrudník je největší plocha a nejsnáze se trefuje.

EDIT: na střelnici si zajdi ať ti poradí a třeba vyzkoušíš více zbraní jinak znám střelce (a zná ho určitě více z nás) který má jednu ruku handicapovanou a střílí z CZ 75 9mm Luger a natáhne ji v poho je to jen o grifu
SKS Simonov 45, CZ 858 Tactical 4P, CZ 858 Tactical 4V, Maverick 88, G17, G26, Ruger Mark IV Target, Derringer Great Gun 9mm 2,5", Slavia 634, Crosman 1377, Jandao Chase Star 225lb
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Obrana bytu - uzavřené prostory

Příspěvek od kebab » 03 úno 2011 14:08

sabbath666: no tak holt Ti tu plynovku pistoli Zoraki nějaký dobrák jednou natáhne, budeš ji mít potom u sebe se spuštěným kohoutem a který v případě potřeby natáhneš palcem, natažení palcem by nebylo nutný, kdybys spoušť vymáčkl pro první výstřel v režimu DA ale je otázka, zda-li bys toho byl schopen když závěr nenatáhneš a spoušť v DA jde také víc ztuha než v SA,
jinak leze to z Tebe postupně jak z chlupatý deky, myslím omezující podmínky, kdybys napsal rovnou že máš obavy z natažení závěru a hned jsi neobjednával, tak by Ti tu třeba někdo poradil, ať jdeš raději do nějakého revolveru.

Na dotazy k plynovkám máš spešl a hned kousek vedle téma a protože se ptáš na úplný základy, tak nejlépe oslov nějakého majitele téže pistole a formou SZ.
sabbath666
Příspěvky: 14
Registrován: 30 led 2011 12:11

Re: Obrana bytu - uzavřené prostory

Příspěvek od sabbath666 » 03 úno 2011 14:25

kebab - ja nevim, jestli je tohle dobre reseni...mam rad samostatnost, ne ze mi nekdo bude vzdycky plynovku natahovat:-)
jinak jsem nemel ani paru, ze mi natahnuti pistole udela takovy problem - nikdy jsem to nezkousel....k tomu kohoutu - natahnu, ztuha....moc si nedovedu predstavit sebeobranu - borcovi reknu: " Kamo, pockej nez natahnu kohout a jdem na vec!" :lol:

stve mne to - asi ji vratim, a budu se modlit, ze bude coloseus tolerantni a vrati mi penize bez problemu.....


si pripadam ted uplne na dve veci :D


DeadMan: jj zkusim to..snad na strelnici budou mit nejakou tu 22tku
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Obrana bytu - uzavřené prostory

Příspěvek od kebab » 03 úno 2011 15:20

sabbath666: ten závěr (s před tím naplněným zásobníkem!) Ti někdo jednou natáhne a spustí kohout dolů ... a potom tomu dotyčnému můžeš dát třeba na 2 roky od toho pokoj. Tak jsme to myslel.

Akorát je dobrý, aby s Tebou někdo a na úplným začátku tu plynovku odzkoušel tj. jestli tam není na pistoli nějaká závada a také aby Tě nechal si ji omakat.

Na natažení kohoutu (nikoli závěru) bys byl potom pochopitelně sám. Ale jestli i to těžko zvládneš ... tak mám a žel pochyby o nějaké efektivní obraně vůbec s ohledem na Tvé možnosti.
Prevence, prevence a chovat se podle toho ... tak snad nějakou tekutou střelu ale jestli zase je ve Tvé moci i s tím zamanipulovat a zaměřit ... tady snad a ještě mě napadá varianta ostrý a cvičený pes o kterého se musí někdo ale starat a živit ho ale jestli bys to zvládl i s tím nutným cvičením?

A jestli po Tobě někdo schválně tzv. půjde a máš a žel hendikep, tak moc šancí nebude mít ani ten napadený úplně zdravý a nutno to řešit radikálně, tj. buď věc s protistranou zavčas srovnat nebo vůbec zmizet odtamtud z očí, tohle co se tu řeší jsou jen jinak a ve Tvém případě šidítka ... vždyť i ta plynovka je určená k pozdržení(!) útočníka a aby se mohlo tzv. vypařit, kdežto Ty v podstatě řešíš jak se ubránit ... a zůstat na místě protože tam bydlíš :( :roll:
kadett
Příspěvky: 39
Registrován: 23 led 2011 14:30

Re: Obrana bytu - uzavřené prostory

Příspěvek od kadett » 03 úno 2011 15:23

tak si kup pepřák a paralizér
sabbath666
Příspěvky: 14
Registrován: 30 led 2011 12:11

Re: Obrana bytu - uzavřené prostory

Příspěvek od sabbath666 » 03 úno 2011 15:50

No s tim psem, jsi mne dostal:D mame dve urvane civavy :D :D , ptze mame maly byt......
ted vazne - pred chvilkou dojela zena z prace a schvalne ji zkousela a slo ji to tez ztuha...a pojistkou(prepinac rezimu) sotva otocila - palcem bez sance.... a to je zdrava poradna zenska...ze by byl problem v pistoli???
Odpovědět