Plynove pistole

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kebab » 02 úno 2011 13:14

.
Naposledy upravil(a) kebab dne 10 dub 2011 21:04, celkem upraveno 2 x.


kadett
Příspěvky: 39
Registrován: 23 led 2011 14:30

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kadett » 02 úno 2011 15:34

chci se zeptat na co je u Zoraki 914 v hlavni ta přepážka?viděl jsem na videu na youtube,že se to dá jednoduše vymontovat mínusovým šroubovákem


to je asi jinej typ,ptz u te nové je to napevno a nejde s tim nic dělat :-)
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kebab » 02 úno 2011 16:54

.
Naposledy upravil(a) kebab dne 10 dub 2011 21:04, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Leon5216
Příspěvky: 236
Registrován: 16 led 2011 18:49

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Leon5216 » 02 úno 2011 19:44

Ked vymontujes von prepazku, plyny po vystrele lahko vyletia hlavnou a nevytvoria dostatocny tlak na obtiahnutie zaveru. Budes teda musit po kazdom vystrele manualne natiahnut zaver a vyhodit tym vystreleny naboj... neboj sa, na ostru to lahko neprerobis :-D okrem prepazky ma zrejme este zuzenia v hlavni, alebo komoru posunutu trochu mimo os hlavne.
Zoraki 914 semi (matte black)..........Zoraki 906 (titan)
Bruni Olympic 6 (black/wood)..........Tokyo Marui Colt M1911A1 (airsoft manual)
Umarex Makarov (CO2/4,5 BB)..........Slavia 630 model77
Zoraki R1 4,5 4mm (black)
Uživatelský avatar
wariat.38
Příspěvky: 75
Registrován: 23 lis 2010 18:28
Bydliště: Olomouc

Re: Plynové pistole

Příspěvek od wariat.38 » 02 úno 2011 19:55

Přesně tak, já to udělátko vyšrouboval a pistole už prostě nenabíjela (P29 Voltran)... Kamarád měl zase problém u PPK od Kimaru, že se to samo vyšroubovalo, vypadlo a někde to ztratil... Memusím říkat jaké měl pak problémy :D
Uživatelský avatar
wariat.38
Příspěvky: 75
Registrován: 23 lis 2010 18:28
Bydliště: Olomouc

Re: Plynové pistole

Příspěvek od wariat.38 » 02 úno 2011 20:36

Jo a k tý přepážce, osobně si myslím a věřím, že ta přepážka je to poslední co zaručuje aby se plynovka "předělala" na ostrou... Za prvý jde o materiál komory, hlavně, závěru a vlastně celýho rámu pistole, takže ikdyž tu přepážku odvrtáte, což mimo jiné není problém, měl jsem tu čest vidět doslova odmlácenou přepážku jen šroubovákem a kladivem... No a tím pádem, že ocelový plynovky jsou u nás prakticky k nedostání, člověk nemusí řešit žádný vrtání nebo jiným způsobem vydělání tý přepážky, protože by ta zbraň hned při prvním výstřelu opravdu a doslova bouchla :lol: urvala minimálně ruce... A když už si někdo stěžuje, že u Umarexu je vidět přepážka, když se odbrousí do poloviny hlavně, je to samozřejmě protizákoné, ale ČISTĚ TEORETICKY, kdo vás bude soudit a kterej příslušník PČR ví, že ta přepážka by měla být přes celou hlaveň zrovna u toho nebo onoho kontkrétního modleu, ne?
kadett
Příspěvky: 39
Registrován: 23 led 2011 14:30

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kadett » 02 úno 2011 22:01

dneska sem poprvé vytřelil z plynovky poplašnýma nábojema.tyjo docela rána.chcu se zeptat,jestli mě něco hrozí,když s tím třeba budu střílet v lese a někdo na mě zavolá PČR?Hrozí mi něco?
Uživatelský avatar
wariat.38
Příspěvky: 75
Registrován: 23 lis 2010 18:28
Bydliště: Olomouc

Re: Plynové pistole

Příspěvek od wariat.38 » 02 úno 2011 22:25

Zákon zní tak, že bys neměl střílet a vytahovat pistoli na veřejně přístupných místech... Ale není žalobce, není soudce... Když budeš střílet, musíš se rychle přesunovat jako správný partyzán :D
Pietro.Beretta
Příspěvky: 293
Registrován: 16 dub 2010 15:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Pietro.Beretta » 02 úno 2011 23:06

No ja posledni prispevek jen hnidopissky uvedu na pravou miru:

Ustanoveni § 15 odst. (3) zakona c. 119/2002 Sb., o zbranich, stanovi, ze:
§ 15
(3) Střelba ze zbraně uvedené v § 7 písm. c) až g) nebo ze zbraně uvedené v § 7 písm. k) je zakázána na místě, kde by mohl být ohrožen život nebo zdraví osoby nebo způsobena škoda na majetku.
Vzhledem k tomu, ze expanzni zbrane a expanzni pristroje (coz jsou prave nase plynovky) jsou uvedene v ust. § 7 pism. f), tak se nas tyka vyse ocitovany odstavec. Muzeme tedy strilet kdekoliv si zamaneme, pokud pritom nic a nikoho neohrozime...... Strelba samotna problem neni, problem je v necem jinem...

A sice v ustanoveni § 15 odst. (5) pism. 3) zakona c. 119/2002 Sb., o zbranich, ktere stanovi, ze:
§ 15
(5) Držitel zbraně kategorie D nesmí
a) zbraň nosit viditelně na veřejnosti nebo na místě veřejnosti přístupném,
Tady je videt, ze strilet smime kdekoliv, kdyz nikoho neohrozujeme, ale musime skryte nosit. Co to ale znamena noseni?? Nosim, kdyz strilim, nebo je noseni a strileni rozdilne???

Na tuto otazku nam odpovida ustanoveni § 2 odst. (2) zakona c. 119/2002 Sb., o zbranich, ktere stanovi, ze:
§ 2
(2) Pro účely tohoto zákona se rozumí

a) držením zbraně nebo střeliva mít

1. zbraň nebo střelivo uvnitř bytových nebo provozních prostor nebo uvnitř zřetelně ohraničených nemovitostí se souhlasem vlastníka nebo nájemce uvedených prostor nebo nemovitostí,

2. zbraň nenabitou náboji v zásobníku, nábojové schránce, nábojové komoře hlavně nebo nábojových komorách válce revolveru a uloženou v uzavřeném obalu za účelem jejího přemístění z místa na místo,

b) nošením zbraně nebo střeliva mít zbraň nebo střelivo u sebe, s výjimkou případů uvedených v písmenu a),
Z tohoto ustanoveni vyplyva, ze pokud mate zbran u sebe jinak nez nenabitou a v uzaviratelne schrance (treba kufriku), nebo uvnitr neci nemovitosti se souhlasem majitele (treba u sebe doma), tak nosite!, a proto nelze strilet, kde se Vam zamane, protoze pri te strelbe se dopoustite neskryteho noseni, a proto to na verejnem miste nesmite delat :)

To jen aby bylo jasno, ze zakon mnohdy neni nic jednoducheho a mezi nami by majitele zbrani ten zakon meli dobre znat!!! To se tyka i nas, plynovkaru. Jenze si uvedomuju, ze obrovsky bordel v tom maji mnohdy i zdejsi majitele ostrych, takze se nelze divit neznalosti u plynovkaru, kteri neprosli ani zadnymi testy.

Jinak ale vetsina z nas strili prave v lese, protoze tam neni zalobcu a tedy ani soudcu :)
ČZ 75 Compact, 9mmL
Telesk. obusek + Peprovy sprej
Atak Zoraki 914, 9mm PAK
Norconia QB 78 4,5mm + Umarex Walther 6x42
Luk Lyons 68" recurve, 36lbs, SF Optimo 24" stred, SF Axiom zamerovac, SF Axiom 30" stabilizator
kadett
Příspěvky: 39
Registrován: 23 led 2011 14:30

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kadett » 03 úno 2011 00:03

díky za vysvětlení,stejně bych s tim nestřílel na sídlišti,když vím jakej to dělá bordel.stejně v naší krajně ten výstřel bude tak jako tak slyšet vždycky
Uživatelský avatar
wariat.38
Příspěvky: 75
Registrován: 23 lis 2010 18:28
Bydliště: Olomouc

Re: Plynové pistole

Příspěvek od wariat.38 » 03 úno 2011 00:16

Hrozně rád bych někdy řekl, že zákon zní jasně :D Ale Piettro v tomhle byl vždycky dobrej, smekám kloubouk :wink:
DUF-
Příspěvky: 40
Registrován: 05 říj 2008 22:26
Bydliště: Brno-venkov

Re: Plynové pistole

Příspěvek od DUF- » 03 úno 2011 23:12

Pietro.Beretta: Když mám zbraň u sebe doma,tak nosím?!Tak já mám zbraň doma v trezoru a přitom nosím?
Pietro.Beretta
Příspěvky: 293
Registrován: 16 dub 2010 15:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Pietro.Beretta » 04 úno 2011 12:11

Zprvu jsem myslel, ze je to od vas, DUFe, jen vtip, ale mozna opravdu doslo k nedorozumeni:

Prectete si prosimvas ten paragraf, ano?
§ 2
(2) Pro účely tohoto zákona se rozumí

a) držením zbraně nebo střeliva mít

1. zbraň nebo střelivo uvnitř bytových nebo provozních prostor nebo uvnitř zřetelně ohraničených nemovitostí se souhlasem vlastníka nebo nájemce uvedených prostor nebo nemovitostí,


2. zbraň nenabitou náboji v zásobníku, nábojové schránce, nábojové komoře hlavně nebo nábojových komorách válce revolveru a uloženou v uzavřeném obalu za účelem jejího přemístění z místa na místo,

b) nošením zbraně nebo střeliva mít zbraň nebo střelivo u sebe, s výjimkou případů uvedených v písmenu a),
Nosite v pripadech, ktere nejsou uvedeny v ustanoveni § 2 odst. (2) pism. a) zakona c. 119/2002 Sb., o zbranich. Vzhledem k tomu, ze podrtzena cast rika, ze DRZITE, pokud mate zbran uvnitr nemovitosti se souhlasem vlastnika, tak pokud jste tedy u sebe doma a mate tam kdekoliv danou zbran, at uz je nabita nebo vybita, tak drzite.

Veta, kterou jste evidentne pochopil spatne a patrne jste si predtim neprecetl ten ocitovany paragraf, znela takto:
Z tohoto ustanoveni vyplyva, ze pokud mate zbran u sebe jinak nez nenabitou a v uzaviratelne schrance (treba kufriku), nebo uvnitr neci nemovitosti se souhlasem majitele (treba u sebe doma), tak nosite!, a proto nelze strilet, kde se Vam zamane, protoze pri te strelbe se dopoustite neskryteho noseni, a proto to na verejnem miste nesmite delat :)
Zamerne jsem podrthl casti vety, ktere patri k sobe, abych vam usnadnil orientaci. Radsi to jeste prepisu jinak... tak veta znamena, ze:

Pokud mate zbran uvnitr nejake nemovitosti se souhlasem vlastnika, pak drzite. Pokud mate zbran u sebe, nenabitou naboji v zasobniku, valci nebo komore(ach) a ta zbran je v uzaviratelne schrance za ucelem premisteni, pak drzite. V ostatnich pripadech nosite...

Uz je to jasne? Mimochodem, predpokladam, ze jste majitelem zbrane a ten zakon byste mel mit v maliku, nic ve zlem ;-)
ČZ 75 Compact, 9mmL
Telesk. obusek + Peprovy sprej
Atak Zoraki 914, 9mm PAK
Norconia QB 78 4,5mm + Umarex Walther 6x42
Luk Lyons 68" recurve, 36lbs, SF Optimo 24" stred, SF Axiom zamerovac, SF Axiom 30" stabilizator
Uživatelský avatar
gremlin101
Příspěvky: 105
Registrován: 23 led 2008 21:34

Re: Plynové pistole

Příspěvek od gremlin101 » 10 úno 2011 14:57

Zdárek, rád bych si pořídil plynovku a rozhoduji se mezi těmito dvěma:

Umarex Walther P22
nebo
Umarex revolver S&W Chief Special

Co byjste mi doporučili? Předpokládám že revolver bude spolehlivější s lepší výdrží, ale zase má menší kapacitu o 2-3náboje. Walther se mi zase líbí více, až na tu dost vyditelnou přepážku v hlavni, myslim si že u revolveru by se dala odvrtat tím pádem by tam byla spíše i lepší výmentost plynů a lepší údržba. Celkově se mi více líbí pistole, ale revolver má více výhod, tedy až na tu kapacitu, takže vážně nevim.. Přecijen už to jsou dražší zbraně, tak bych nerad koupil něco z čeho pak budu zklamanej..
Pokud někdo vlastníte S&W Chief Special, napište mi prosím vaše zkušenosti sním..
Walther PK380 (Umarex)
Walther P22 (Umarex)
Walther PP (Umarex)
Uživatelský avatar
monikash
Příspěvky: 303
Registrován: 19 říj 2010 20:48

Re: Plynové pistole

Příspěvek od monikash » 10 úno 2011 16:11

Recenzi najdeš tady: http://translate.google.com/translate?j ... 3Fcat%3D78 včetně fotek hlavně.
Taky se mi tenhle revolver co by malý a lehký líbí. 8) A za předpokladu, vystřílet bubínek na útočníka a zdrhnout, by i těch 5 ran mělo stačit. Trošku zarážející je tenhle obrázek zarážky http://gunman.biz/wp-content/uploads//2 ... 00x375.jpg. Vypadá to, že prostor mezi bubínkem a hlavní je přepažen dvěma pásky a výstup zase něčím jako komolý kužel s mezerou uprostřed.

Ani P22 není špatná volba. Recenzi na něj najdeš také na tom bulharském webu.

Upraveno 16:27

A ještě ti přihodím recenzi a obrázky P22 http://www.co2air.de/wbb3/index.php?pag ... adID=37854

Upraveno 2. 16:36
Umarex Smith&Wesson M&P R8,
Zoraki M906
Odpovědět