Plynove pistole

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
monikash
Příspěvky: 303
Registrován: 19 říj 2010 20:48

Re: Plynové pistole

Příspěvek od monikash » 29 led 2011 15:08

eM, radšej by som kupovala zbraň z prvej ruky. :idea:

Kavy, ta hlaveň je ucpaná? To musí být radost čistit.


Umarex Smith&Wesson M&P R8,
Zoraki M906
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kebab » 29 led 2011 16:11

Kavy: gratuluji, dám ti asi proto medaili jak moc dobře se tentokrát spolu shodneme ...
... protože já jsem přece rád, že i Ty nic pořádně nevidíš .... a tak to má přece být :lol: :!: :!: :!:
...
YAMATO: opět a opět mě velice mrzí, že Tě (koho mě jen Tvůj nick tolik připomíná, že?) musím upozornit, že toto téma není o digitální fotografii. Seznam nadpisů kapitol z nějaké primitivní příručky a pro začínající proto laskavě příště kopíruj na tomu zaměřené téma příslušného webu, ale ne sem na téma o plynových pistolích.

:arrow: Protože podstata věci není o tom, JAK vhodně vyfotit ústí třeba mé plynové pistole P22 a pro dokumentační účely, tak aby sama a přirozeně dovnitř zanořená a tedy i zastíněná "přicpávka" hlavně byla vidět. To přece není technický problém a pokud je takový účel požadován. Tak ale zadání ve způsobu a především v záměru použité argumentace neznělo.
:arrow: Podstata věci je naopak v tom, CO vidí často ošálené tedy podváděné a tedy nedokonalé lidské oko. V přirozených podmínkách a v asi tak situaci, v kterých ta plynovka bude případně použita.
Nikoli tedy viděno okem digitálního foťáku kde cílem je podrobně dokumentovat. Nebo okem nějakého dokonalého kyborga, který ještě nebyl ani sestrojen ale který by musel, podobně jako ten foťák, si to ústí hlavně mé plynovky z 10 metrů přisvěcovat divadelním reflektorem a přibližovat teleskopem. To ale s podmínkami případného použití mé plynovky na obranu nemá nic společného.
příspěvek byl 10.04. 2011 promazán
Naposledy upravil(a) kebab dne 10 dub 2011 20:59, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Kavy » 29 led 2011 16:24

monikash
Fotky jsou převzaté z netu.Ale domnívám se,že hlaveň bude zcela neprostupná.
Zřejmě se bude čistit místo hlavně jen kanál na hřbetu.
Dobrá zbraň čistit nepotřebuje,špatná si to nezaslouží.

eM
Na stránkách výrobce je napsáno mimo jiné toto:
Modely 002 a 004 jsou vyráběny v poplašném provedení s výšlehem mimo osu hlavně.
Kryštof
Příspěvky: 6
Registrován: 29 led 2011 22:45

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Kryštof » 29 led 2011 23:01

Dobrý den, možná, že mne odkážete na předchozí diskuse, ale bohužel i přesto, že jsem ji pečlivě pročetl, jsem nenarazil na odpověď na moji následující otázku. Snad se tu najde někdo, kdo by mi mohl poradit :)
Plánuji si pořídit plynovku Atak Zoraki 914. V místním obchodě, kde mají pravidelnou dodávku těchto zbraní, jsem objednal po delší rozvaze povrchovou úpravu čarný mat. Po čase, když jsem si přišel pro zbraň, jsem se dozvěděl, mimo to, že dodavatel momentálně u sebe tuto verzi neměl, že tato verze - černý mat, se po čase loupe a mají mnoho reklamací. Z tohoto důvodu prý již tuto verzi neodebírají. Zatím jsem slyšel pouze o loupání saténového povrchu. Rád bych se tedy zeptal, zda už s touto zbraní někdo zde přišel do styku a jaké měl zkušenosti? Pokud se černění jen časem stírá, tak mi to vůbec nevadí. Pokud se ovšem povrch loupe, už bych asi musel, ač nerad, názor přehodnotit a pravděpodobně koupit černý lesk, do čehož se mi osobně moc nechce :) , nepřipadá mi to moc realistické a hlavně se to leskne jak psí koule :)
Moc děkuji za odpověďi
K.
Uživatelský avatar
Leon5216
Příspěvky: 236
Registrován: 16 led 2011 18:49

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Leon5216 » 29 led 2011 23:52

Cierny matny je dobry, na namahanych miestach sa mierne osuchuje ale vyzera to realisticky - take vylestene sive plochy, ako na ostrej sluzobnej zbrani :) Lakovanie sa lupe a vyzera potom nepekne. Jediny problem je, ze full auto verzia sa v ciernom matnom nedovaza, iba v lakovanom. Cize v matnom dostat jedine semi auto. Je to blbe, kedze Atak Arms ich robi vo vsetkych povrchovych upravach, ale k nam ich nikto nenosi... tak ako hnede (drevene) pazbicky, ktore by vyzerali super na svetlych verziach 8)
Zoraki 914 semi (matte black)..........Zoraki 906 (titan)
Bruni Olympic 6 (black/wood)..........Tokyo Marui Colt M1911A1 (airsoft manual)
Umarex Makarov (CO2/4,5 BB)..........Slavia 630 model77
Zoraki R1 4,5 4mm (black)
Uživatelský avatar
Radgost
Příspěvky: 772
Registrován: 28 srp 2008 09:50
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Radgost » 30 led 2011 08:14

Kavy píše: Dobrá zbraň čistit nepotřebuje,špatná si to nezaslouží.
Tady byla dycky prča, ale todle už krapet přeháníte, ne? :lol:
Pietro.Beretta
Příspěvky: 293
Registrován: 16 dub 2010 15:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Pietro.Beretta » 30 led 2011 09:08

To je jen dalsi level :)

Predtim jsme se zase dozvidali, ze zbran se nosi v kapse a ne v pouzdre, ze remeslne zpracovani (jako jsou dobre sedici strenky a ne-krive obrobene dily apod.) nemaji nic spolecneho s kvalitou vyrobku atd.

Nema cenu to povysovat komentari...
ČZ 75 Compact, 9mmL
Telesk. obusek + Peprovy sprej
Atak Zoraki 914, 9mm PAK
Norconia QB 78 4,5mm + Umarex Walther 6x42
Luk Lyons 68" recurve, 36lbs, SF Optimo 24" stred, SF Axiom zamerovac, SF Axiom 30" stabilizator
Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Kavy » 30 led 2011 11:02

S funkcí takové estetické věci jistě nesouvisí.Lícující třenky na plynovce na zesekávání dle mého vliv nemají.
Nebo máš dojem že lepší spracování od Umarexu odstranilo zasekávání ?

Na citát jsem použil jiný druh písma,aby bylo jasné že to není ode mne ,ale převzaté :idea:
Jistě to bylo myšleno s nadhledem,ale já jsem plynovku nečistil ani po 200 slepých.Chápu že s pepřákama to je jiné a pistole smrdí.
Pietro.Beretta
Příspěvky: 293
Registrován: 16 dub 2010 15:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Pietro.Beretta » 30 led 2011 11:15

Jak se Ti panove snazili mozna az neobratne vysvetlit pomoci jakehosi ISO, ze to spolu souvisi, tak ja se o to pokusim naposledy take.

Kdyz mas firmu, ktera vyrabi nejaky vyrobek a dela ho kvalitne, necha si za to take zaplatit, tak chce, aby ten clovek, ktery si to koupi, mel z toho vyrobku radost a nelitoval tech penez - priste si koupil zas u nich. Takova firma si lame hlavu s vlastnostmi materialu, ma velice slozite spocitane veskere aspekty funkcniho mechanismu a hlavne vyrobek udela kvalitne cely! Protoze kazdy vi, ze kdyz firma neni schopna dat na zbran ani spravne strenku, tak to se strevy te zbrane nebude asi nijak svetoborne.

Remeslne zpracovani bylo vzdycky priznakem kvality (samozrejme ne zarukou). Dobre firmy a vyrobci si na tohle davaji pozor. Vsiml sis prosimte, ze tohle plati ve vsech vecech na svete a rozhodne nejen u zbrani? Sedel si nekdy napriklad v aute cinske znacky Brilliance? Nebo vsiml sis, jak neopracovane byvaji cinske levne napodobeniny zapadniho zbozi, ktere v 90% pripadu nevydrzi prvni pulrok pouzivani? Ono to spolu souvisi....ze Ty jsi zrovna narazil na Ekolacky kousek, ktery praska celkem bez potizi na tomhle nic nemeni. Snazis se tady obhajovat uplny na-prvni-pohled-evidentni nesmysl, a pritom nazyvas nektere ostatni lidi magory...

Neni co dodat...

Jak jste si mozna vsimli, od skonceni banu jistych jedincu se diskuse moc nezucastnuji....do te doby to tu byl moc dobry pokec. Z toho vyplyva jedine....ted jsem se hecnul, ale az mi sem, Kavy, zase predhodis nejaky svuj vyplod, necekej, ze to padne nekam jinam nez na nevnimajici oci a hlavne neaktivni klavesnicove prsty....
ČZ 75 Compact, 9mmL
Telesk. obusek + Peprovy sprej
Atak Zoraki 914, 9mm PAK
Norconia QB 78 4,5mm + Umarex Walther 6x42
Luk Lyons 68" recurve, 36lbs, SF Optimo 24" stred, SF Axiom zamerovac, SF Axiom 30" stabilizator
Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Kavy » 30 led 2011 11:24

Sedím u monitoru z číny,mám telefon z číny,nosím šaty z číny,jím rýži z číny,v PC jsou díly z číny,v zánovní Škodovce mám jistě díly z číny,20let počítám na kalkulačce z číny,nádobí v kuchyni máme z číny,fleška v PC je z číny,sluchátka jsou z číny,tiskárnu u PC mám z číny,foťák mám z číny,myš,klávesnice,repro......

Ti pánové s ISO dostali NEJEN ode mě osobní zkušenosti,jak ISO nesouvisí s prací a výrobkem.
Kvalita není o ISO,ale o výrobě.ISO může získat Bruni nebo EKOL.
Proč sem vlastně taháš nějaké ISO ?
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kebab » 30 led 2011 12:26

.
Naposledy upravil(a) kebab dne 10 dub 2011 21:00, celkem upraveno 2 x.
Kryštof
Příspěvky: 6
Registrován: 29 led 2011 22:45

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Kryštof » 30 led 2011 13:21

Leon5216 píše:Cierny matny je dobry, na namahanych ...
Moc děkuji za odpověď, spadl mi šutrák ze srdce :)
Kryštof
Příspěvky: 6
Registrován: 29 led 2011 22:45

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Kryštof » 30 led 2011 15:10

Na internetu jsem narazil na toto video a jsem poněkud zmatený. Atak Arms vyrábí 914 i v ostré verzi?
Děkuji
K.

kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kebab » 30 led 2011 15:31

.
Naposledy upravil(a) kebab dne 10 dub 2011 21:00, celkem upraveno 2 x.
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kebab » 30 led 2011 15:38

Kryštof: už se ptáš asi 50-tý v pořadí a někde bylo tady na to dokonce založený zvlášť téma :D
Ne, jako ostrá verze se nevyrábí ale pro střelbu traumatickým střelivem. Gumovými kuličkami. Proto ta zbraň je resp. má být patřičně dimenzovaná a proto se s tím pozitivně veze i to plynovkový provedení.
Protože jak bylo sděleno a ve smyslu a na rozdíl od zbytku nabídky starších "tureckých" plynovek, tak tahle zbraň má být dělaná na obranu a ne jenom jako poplašňák. Podobně by měla být dimenzovaná i nová Zoraki 906.
Vůbec je dobré sledovat, které modely se nabízí (především v Rusku) v tom traumatickým :wink: provedení, může to být dobré vodítko při výběru plynovky.
Odpovědět