Plynove pistole

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kebab » 24 led 2011 22:48

.
Naposledy upravil(a) kebab dne 10 dub 2011 20:53, celkem upraveno 1 x.


kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kebab » 26 led 2011 15:47

Ještě k nábojům. Jak to vypadá, tak Umarex 120 mg nebude už jediný, tutéž dávku nonivamidu by měla nabízet i firma Wadie.
U slovenského prodejce jsem to zahlédl, ale doprovodný obrázek a po zvětšení ukazoval těch obvyklých 45 mg a ne 120 mg. Tohle jsem však našel u jednoho německýho prodejce a tam, po zvětšení, těch 120 a na obvyklém místě v nálepce od Wadie možno s přimhouřením oka rozklíčovat:
Wadie 120.JPG
V běžný nabídce v Německu jsem to ale zatím v shopech nenašel. Nálepka je nápadně podobná té 45 mg, nebude se to někomu v Česku plést? :D :wink:
sirbobo
Příspěvky: 18
Registrován: 30 lis 2009 10:29

Re: Plynové pistole

Příspěvek od sirbobo » 28 led 2011 15:09

Tak jsem dnes navštívil prodejce plynových pistolí v Brně ...
Každý doporučoval Umarex pro zpracování a Zoraki 906 pro velikost a váhu.
Každý němčour měl přepážku pomalu na kraji hlavně, přepážka krásně jakoby stříbrně svítila ... na 10m musí být vidět. Prodejce se vyjádřil, že to Němci dělají úmyslně, aby každý poznal, že jde o plynovku. Teda, zastrašovací efekt ostré nula.
Zoraki 906 má cca 1cm od kraje hlavěň zúženou na cca 6mm, v černé hlavni to moc vidět není, v surové světlé slitině ano.
Nějak si neumím představit čištění usazenin za tímto zúžení hlavně, zejména pokud zezadu hlavně je ještě přepážka T nebo X.
Toto zúžení mají i novější levní Turci. B
Uživatelský avatar
Andre Doktor
Příspěvky: 286
Registrován: 03 kvě 2010 16:09

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Andre Doktor » 28 led 2011 15:49

Ta přepážka u umarexu po krabce slepáků není vidět skoro vůbec. Když je pak šero nebo tma tak už tuplem ne. Za světla by se to mohlo provařit kdyby se mířilo na někoho kdo by byl zády ke slunci. Jinak to vrhá stín a jak říkám po krabce už to není vidět.
Ale taky mě to dost sere, tedy prostě kvůli pocitu a vůbec vzhledu to určitě nepřidá.
AR2079 5.5mm PCP, NS Nighteater 6-24x56 AGIR
QB 78 DeLuxe 4.5mm, Slavia 634 4.5mm, Optisan Cobra
LOV 21
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kebab » 28 led 2011 17:13

... mě tady a na tomhle webu a potom téma už opravdu přepadá velká beznaděj :shock: :twisted: :oops:
Vstupují sem a dost pravidelně některé osoby, pod různými nicky ale je to pořád jakoby týž ten samý virtuální jedinec, které umanutě a do omrzení vyžadují odpovědi na úplně základní ptákoviny kolem plynovek. Které si mohou zjistit předem sami se strýčkem google. Chce to přitom málo, jen obětovat trochu toho času svého ... a neokrádat o něj, svojí tak viditelnou pohodlností, ty druhé, že.
A jak tu už naznačil a několikrát ve smyslu jiný nick Slavek, tak i já a žel vidím, jak taková osoba a v dalším pokračování a při tom samém stylu "práce" hledá akorát od druhých pochybné alibi pro svůj již učiněný výběr plynovky, té které se jí a podivně uchopitelným slovem líbí ... no tak ať si takovou plynovku přece koupí ... dotyčný sám a dle svého přece rozhodnutí.
Na webu v e-shopech je přece těch plynovek k výběru na desítky a desítky ...

Na tomhle "případu" z dneška je asi už marné tady mlátit pořád a pořád pantem. Myslím to už tolikrát omleté a třeba už i obrázkem a i ode mne doplněné, naposledy úplně nedávno a vedle na téma zde pon led 24, 2011 5:39 pm doložené, doložené pro ty už chronické tzv. vybíratele plynovky a primárně jaksi dle prý líbivě estetického účinku při pohledu do ústí hlavně:
:arrow: http://forum.gunshop.cz/pistole-walther ... ml#p199702
Takže s hraničící už trpělivostí sem opět dávám týž obrázek Umarex Walther P22 a upozorňuji, že trochu i přisvícený:
P22 ústí.JPG
tj. jak a kterak a zde prostě musím citovat právě tohoto zjevně už nepoučitelného autora tohoto jakoby vyčítavého dílka:
sirbobo píše: ... Každý doporučoval Umarex ...
Každý němčour měl přepážku pomalu na kraji hlavně, přepážka krásně jakoby stříbrně svítila ... na 10m musí být vidět. ...
to aby každý jiný další (on bude asi zcela beznadějný případ?) názorně viděl, jestli ta přepážka v hlavni prý svítí, natož stříbrně a už vůbec na prý 10 metrů! :lol:
Asi je nad chápání takového autora, kterému potom musí asi svítit doma i černý uhlí ve sklepě, že v případě Umarexu to prý tak viditelné a stříbrně svítivé je někdy označeno jako rozprašovač (nebo snad plynovka a dle autora není určena k cílenému rozprášení dráždivé látky?) a sama přepážka, zabraňující zneužití plynovky, je umístěna v hlavni až za tím.

:arrow: A to už vůbec neberu a raději v potaz další tak vyčítavé mudrování o prý "zastrašovacím efektu nula", jakoby autor nevěděl ani to úplně ale úplně základní, že plynovkou se přece nezastrašuje tedy už z principu nehrozí :twisted:

Jsem také velice zvědav, jestli se mně na to teď opět ozve jiný a podobný "expert", který mě otravoval právě tento týden formou SZ, nadávaje mně do prý hnidopišských hovádek ... a že prý já neodpovídám na položené dotazy jemu a jiným: úplně jakoby mimo mísu nechápaje, že správná odpověď na otázku (tedy i otázku jeho nebo nicka sirbobo a kterému se pokoušel dělat advokáta) bývá přece obsažena v otázce samé ... a správně položené. :wink:
sirbobo
Příspěvky: 18
Registrován: 30 lis 2009 10:29

Re: Plynové pistole

Příspěvek od sirbobo » 28 led 2011 17:59

Edit: vulgární text a osobní útok byl odměněn odejitím. (tedy BAN)
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kebab » 28 led 2011 18:48

.
Naposledy upravil(a) kebab dne 10 dub 2011 20:55, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
YAMATO
Příspěvky: 43
Registrován: 19 pro 2010 16:57

Re: Plynové pistole

Příspěvek od YAMATO » 28 led 2011 20:37

Co se týče těch " mírně skoro prakticky neviditelných" přepážek v hlavni u Umarexových plynovek,

tak je není problém "začernit" některým z nabízených barviv, jako v sortimentu barvy - laky , tudíž je
pochopitelně tento problém lehce řešitelný, prosím jen to musím zdůraznit, že je třeba dodělat sám,
a tudíž je prakticky po problému, a je tím pádem vyřešena větší důvěryhodnost v skutečnou zbraň,
a psychologický obranný efekt je tím pádem zcela praktický realistický.

Ano u ostré zbraně je vidět z čela zbraně pořádná lesklá silnostěnná hlaveň, ale v záplavě současné technologie
je to zcela a v poprvé zanedbatelný jev, kterému nikdo neklade absolutně žádný technický byť jen , a proto
obzváštní a pochopitelný význam jako takový.

Z tohoto hlediska je třeba i takovýto aspekt brát momentálně v úvahu, neboť se jedná jen a pouze o předsudek
mírně technicky poučených a problému znalých lidí.


Takže řešení je v zprvu naprosto jasné a zřetelné k danému tématu a tohoto tuningu plynové zbraně jako takové.
Je třeba vzít i ekonomicko techický aspekt, kterým se řídí společnost na této straně planety, a tudíž je i toto
vzít úvahu, a nechat si poradit i radou zkušených matadorů.
Přílohy
muzzle_Walther_P22_05neu.jpg
muzzle_Walther_P22_05neu.jpg (24.81 KiB) Zobrazeno 1614 x
Uživatelský avatar
Leon5216
Příspěvky: 236
Registrován: 16 led 2011 18:49

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Leon5216 » 28 led 2011 20:43

Ja len doplnim, ze ta viditelna prepazka v hlavni nieje minus, kedze s plynovkou sa nema hrozit s plynovkou sa ma hned strielat. V najhorsom pripade totiz utocnik tasenie zbrane opatuje - a bude mat ostru, nezostane pri hrozeni ale hned vystreli. A bude navyse v prave. To je samozrejme najhorsi scenar, nepravdepodobny, ale nahoda je blbec :D
Zoraki 914 semi (matte black)..........Zoraki 906 (titan)
Bruni Olympic 6 (black/wood)..........Tokyo Marui Colt M1911A1 (airsoft manual)
Umarex Makarov (CO2/4,5 BB)..........Slavia 630 model77
Zoraki R1 4,5 4mm (black)
Uživatelský avatar
YAMATO
Příspěvky: 43
Registrován: 19 pro 2010 16:57

Re: Plynové pistole

Příspěvek od YAMATO » 28 led 2011 20:43

A výsledek začernění plynovky může být docela slušný, jako tady nalezený vytuněný kousek
od známého špičkového tunera.
Přílohy
1418174538_3.jpg
1418174538_3.jpg (13.7 KiB) Zobrazeno 1607 x
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kebab » 28 led 2011 22:30

.
Naposledy upravil(a) kebab dne 10 dub 2011 20:56, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
YAMATO
Příspěvky: 43
Registrován: 19 pro 2010 16:57

Re: Plynové pistole

Příspěvek od YAMATO » 29 led 2011 12:37

Kebab:
Co se Týče digitání fotografie:

Říká Ti něco pojem

:arrow: světelnost objektivu

:arrow: optické vady objektivu : distorze, chromatická aberace, vinětace, saturace, moare
:arrow: rozlišovací schopnosti objektivu tzv. Alph. body, ostrost objektivu

:arrow: obrazový šum

:arrow: typy snínacích čipů, a jejich specifické vlastnosti

:arrow: velikost snímacího čipu a jeho vlivu na obrazový šum

:arrow: a především obrazový proces a jeho nastavení výrobcem

:arrow: ale můžu Tě uklidnit ani v roce 2011 neexistuje na trhu alespoň trochu "slušný" digitální kompakt,
a ani v nejbližší době takový na trhu nebude.

Jenže to může primát asi jen ztěží pochopit, ne-li vůbec, a to je trošku problém.
eM
Příspěvky: 316
Registrován: 25 čer 2007 19:06

Re: Plynové pistole

Příspěvek od eM » 29 led 2011 12:55

Máte niekto poplašnák ALFA s výšlahom nahor? Neviem si to predstaviť, bodlo by foto ako to vyzerá a ako sa dá rozoznať od normálnej plynovky.
Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Kavy » 29 led 2011 13:49

Kebab
Na tvých fotkách nevidím vůbec nic.
Ani po zesvětlení monitoru na fotkách nic nevidím.Jen černý obrys pistole.Kde je hlaveň ani není poznat.Musel jsem si fotky uložit do PC a v prohlížeči hodně zesvětlit.Možná to je ten důkaz,že přepážka není vidět :wink: U tvého přesvětleného monitoru bych nejspíš vydržel jen se svářecím štítem :lol:
Nebo je blbost fotit tmavou díru proti bílému pozadí :idea: :?:

eM
Není to sice ALFA,ale otvor na hřbetu jvypadá takto nádherně.
Je to vyrobeno do zemí,kde není dovoleno mít plynovku s výšlehem v ose hlavně.
Přílohy
1216802914_3.jpg
1216802914_2.jpg
eM
Příspěvky: 316
Registrován: 25 čer 2007 19:06

Re: Plynové pistole

Příspěvek od eM » 29 led 2011 14:23

Ďakujem za info, vyzerá to naozaj nádherne :lol: Ešte by som sa chcel spýtať, znamená to automaticky, že pokiaľ nemá túto dieru nieje to iba poplašňák ale klasická plynovka na obranu? Všimol som si totiž, že niektoré Alfy sú označené ALFA 2 a niektoré ALFA 020. Niektoré sú len štartovacie a niektoré klasické plynovky. Chcel by som kúpiť klasickú plynovku Alfa z druhej ruky tak aby som nekúpil niečo iné.
Odpovědět