1911 Single Stack

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Vláďa
Příspěvky: 233
Registrován: 06 čer 2006 16:12
Bydliště: Chlumec n. C.

1911 Single Stack

Příspěvek od Vláďa » 06 čer 2006 16:15

Uvažuji o stavbě pistoli pro divizi Single Stack z Norinca 1911. Je tu někdo, kdo by se mohl podělit o zkušennosti s laděním 1991?


.45 ACP je pádný argument :)))
Oldřich jandera
Příspěvky: 37
Registrován: 14 kvě 2006 13:51
Bydliště: Čechy

Příspěvek od Oldřich jandera » 06 čer 2006 16:23

Vláďa
Příspěvky: 233
Registrován: 06 čer 2006 16:12
Bydliště: Chlumec n. C.

Příspěvek od Vláďa » 06 čer 2006 16:27

Tyhle odkazy mám, na stránkách APS jich je víc, spíš mě zajímají konkrétní poznámky a připomínky. Přesto dík.
.45 ACP je pádný argument :)))
MARKONY
Příspěvky: 472
Registrován: 02 čer 2004 23:20
Bydliště: Ostrava

Re: 1911 Single Stack

Příspěvek od MARKONY » 06 čer 2006 17:11

Vláďa píše:Uvažuji o stavbě pistoli pro divizi Single Stack z Norinca 1911. Je tu někdo, kdo by se mohl podělit o zkušennosti s laděním 1991?
Podivej se tady se to už probiralo : http://www.strelectvi.cz/forum/viewtopic.php?t=1059
Vláďa
Příspěvky: 233
Registrován: 06 čer 2006 16:12
Bydliště: Chlumec n. C.

Příspěvek od Vláďa » 06 čer 2006 17:28

To jsem už taky četl, ale nebylo to přesně to, co chci. Řešilo se toho hodně, ale na pistoli od Martínka fakt nemám... Tak teda konkrétně, jak jde změřit velikost řetízku při vymezování vůle hlavně?
.45 ACP je pádný argument :)))
Crusader

Příspěvek od Crusader » 08 čer 2006 19:12

Vůle hlavně řetízkem? Délkou řetízku nic moc nevymezuješ, nesmí být ani moc dlouhý ani moc krátký, jinak hrozí různé závady a třeba i prasknutí toho řetízku. Dokonce se můžeš někde dočíst i o propilovávání díry pro spojovací čep na ovál, ale...

Nejhlavnější na přesnost 1911 je vůle v uzamčení hlavně (ozuby na hlavni a v závěru) a vůle v přední objímce (bushingu), vůle závěru v drážkách už není z hlediska přesnosti takdůležitá, i když pochopitelně méně je lépe.

No a pak hlavně vyladit spoušťové ústrojí. Pokud nechceš dát jen za kohout, záchyt kohoutu, přerušovaš a spoušť (+ev bobřák, pružiny aj.) několikanásobně víc než za celé Norinco, tak vyleštit všechny funkční plochy. Leštění ozubů kohoutu a jeho záchytu bych ale přenechal dobrému puškařovi, změna úhlů nebo výšky ozubu by mohla mít závažný dopad na bezpečnost zbraně.

A snad poslední rozumný customing je dlouhé vedení vratné pružiny...
Vláďa
Příspěvky: 233
Registrován: 06 čer 2006 16:12
Bydliště: Chlumec n. C.

Příspěvek od Vláďa » 08 čer 2006 20:35

Díky za poučení, bez zbraní nějak nemůžu být, myslím, že nestřílím špatně, ale nejsem technický typ :lol: Puškaře mám šikovného, ale dělá spíš historické zbraně a jiné hračky. Ale tohle ho taky láká, tak sbíráme informace. Nechci malý odpor spouště, ale aby se daly střílet i jiné disciplíny, než IPSC, chci tam nechat 1,36 kg, ale na minimální dráze. Jde to vymezit dorazy, nebo je jiný způsob?
.45 ACP je pádný argument :)))
Crusader

Příspěvek od Crusader » 08 čer 2006 21:07

Minimální dráhu máš dánu už konstrukcí spoušťového mechanismu. Jestli se ti jedná o propad spouště (o kolik se hne dozadu po spuštění) tak to se dá udělat buď laděnou spouští (viděl jsem jednu moc pěknou u Brownels, leč stála cca $100... :? ... nebo úpravou dlaňovky - úpravou toho ozubu na dlaňovce, který definuje kdy už půjde spoušť stisknout, a o kolik.

Já osobně jsem si celé Norinco ladil sám (a stále ladím :) ) ale ladím ho ne na sportovní střelbu ale na maximální spolehlivost. (Nosím ho totiž běžně jako zbraň pro obranu.) Proto jsem si například nastavil spoušť na cca 1.9Kg a míň už jít nechci.

Jinak ještě ladění spouště a jejího odporu - ladí se ta tříramenná listová pružina. Někde na netu jsou i informace a hodnoty kolik by měl mít každý z listů přítlak pro zajištění správné fce a odporu cca těch 1.3Kg...
Vláďa
Příspěvky: 233
Registrován: 06 čer 2006 16:12
Bydliště: Chlumec n. C.

Příspěvek od Vláďa » 09 čer 2006 10:18

Díky za tipy, já na nošení uvažuji o kompaktu od Norinca, přeci jen je to o kousek menší, tohle by spíš měl být nástroj na sport, na takové to honění výsledků :D Proto chci třeba i stavitelná mířidla, což je věc na sebeobranu zbytečná... Jinak celkem slušnou spoušť nabízí i pan Zendl, za 350 Kč bez DPH...Hliník, s dorazem...
.45 ACP je pádný argument :)))
Jaroslav
Příspěvky: 145
Registrován: 26 úno 2006 19:22
Bydliště: Praha

To all

Příspěvek od Jaroslav » 14 čer 2006 20:49

pokud je potřeba zbraň pro sportovní účely tak se dá do určité míry poladit klasická prodávaná zbraň 1911, ale upozorňuji na to, že sportovky mají značně odlišné vůle a podstatně užší tolerance. a začíná to od spasování rámu se závěrem. Nicméně k věci Kompletně jsem přestavil Kimbra 1911 a nechal jsem pouze rám závěr a hlaveň. Ostní je od těch nejlepších výrobců kohout, přerušovač, záchty od CS cca 200 USD, dlaňovku od Ed Brown atd abych to zkrátil Celkem jen materiál přišel cca na 1900 USD a to jsem ještě musel dokupovat nějaké nástroje. Pokud jde o délku řetízku. Je to diskutabilní u starších ubraní a přišel s tím na svět sprinfield cca v 60tých letech kdy se ještě nepoužívaly hlavně typu match ale GL Mil spec že pro zvýšení přesnosti a zmenšení vůlí se použije delší než základní řetízek a tím ozuby hlavně zapadnou těsněji do ozubů závěru avůle se tak vymezí. Nicméně má to vliv na životnost zbraně a do určité míry se mění časování. Moc krátký řetízek je taky špatně. Já jsem osobně použil základní od Ed Browna a jde to dobře bez vůlí a na ozubech hlavně nevzniká otěr jako při dlouhém a následně se nevytvářejí zakulacené hrany jak na ozubech hlavně tak na ozubech v závěru.
Jinak ladění 1011tky není jen tak jednoduchou záležitostí a jedná se například o zakřivení destičky úderníku. Zde je spousta možností jak zrychlit nebo zpomalit závěr při cestě do zadu. Dále se pak ladí spoušťový systém a to jak silou hlavní pružiny nedoporučuji stávající zkracovat, ale koupit od Wolfa již v dané hodnotě jestli se nepletu tak jsou v hodnotách 17, 19, 21. K tomu ještě vyladit záchyt kohoutu se ozuby na kohoutu jedná se o nastavení primárního a sekundárního úhlu, ale na to je potřeba přípravek ten je v cenách od cca 120 do 350ti USD. a ještě patřičné kvalitní brousky. Lepší je ale koupúit již sladěný systém a ten je od cca 115 USD do cca 200 USD a ty už jsou sladěny (úhly a výše záchytu ozubu na kohoutu. Nedoporučuji např. na stávajících součástkách vyrobených MIM technologií se pokoušet dosáhnout sportovních hodnot spouště vzhledem k materiálu to často končí průšvihem kdy zbraň spustí sama a nebo záchyt nezachytává kohout. Proto jsem použil součástky od CS, které jsou z kvalitní nástrojové oceli a tvrzeny na 46 stpňů Rockvela a mají certifikát potvrzující tuto tvrdost nodoporučuji měnit např pouze jednu součástku spoušťoivého mechanismu např sear a ponechat kohout MIM nebo naopak. To se taky blbě ladí. Další princip je ladění pružiny záchytu dá se to vyůadit ručně, ale je to docela makačka sladi tři nožičky prožiny tedy dvě levou která je v kontaktu se záchyteem a prostřední která je v kontaktu s přerušovačem. Pokud jde o ladění je dobré k tomu pužít měřič od Brownelse je to takvá obdoba mincíře myslím, že stojí normální kolem 40 USD a digitál cca 60 USD. Pokud jde o spoušť tam nejsou většinou problémy klasický typo Videcky s regulací propadu ale to mají i jiné ať už od Wilson Combat, Ed Brown, Nowlin atd. Mně se ovědčila hliníková od STI je o něco kratší než originál, ale není to ještě krátká, nicméně mně vyhovuje. Pak tu jsou ještě spec spouště za cca 100 USD, které mají v horní části spouště instalovanou kuličšku kterou se opírá o tělo rámu a má tak zamezit tření mezi tělem spouště a rámem myslím, že to vyrábí fa Castilo a nebo Tedy Jacobson ve firmě Actions T Mimo jiné od toho jsem se učil jak a co dělat. hodně mi osobně pomohl a taky Ing Martínek což uie opravdu ve zbraních něco jako Mercedes. Dost jsem taky používal návody od Blindhoga. Nicméně zbraň mi chdí perfektně vše funguje. Vzhledem k tomu, že se jedná o zbraň obranou tak jsem nastavil éodpor spouště výše než je u prodávaných zbraní nicméně chod je hladký bez drhnutí a to je velice důležité. Tak a už dost to jsem se rozkecal
Jaroslav
Odpovědět